Re: Czy były Prezydent Lech Wałęsa to agent "Bolek" ? Kontrowersje.

33
Ciekawy również może być film o Wałęsie ;)
http://www.polskieradio.pl/24/3/Artykul ... -o-Walesie
Skromnie przemianowany z "My, naród" na ... "Wałęsa".
Ostatnio zmieniony 24 lis 2011, 20:09 przez Abesnai, łącznie zmieniany 1 raz.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Czy były Prezydent Lech Wałęsa to agent "Bolek" ? Kontrowersje.

35
Viki, nie przesadzaj, że on taki niepokorny. fajnie mu się żyło w PRL - u (mam na myśli Głowackiego, a nie Wałęsę).
Jeździł za granicę, spotykał się z kumplem Kosińskim, o którym napisał kapitalną książkę i fajnie się Głowackiemu żyje teraz. Nie róbmy z niego bohatera narodowego, on jest od pisania, a że komuna mu pozwalała napisać scenariusz do takiego "Polowania na muchy" Wajdy, to chwała mu za to, że się cenzura nie miała do czego przypierdolić :zozol1:
Ostatnio zmieniony 25 lis 2011, 2:48 przez polliter, łącznie zmieniany 1 raz.
"Ateista - dzięki Bogu" Luis Bunuel
"Mam problem z piciem. Dwie ręce, a tylko jedna gęba" Keith Richards

Re: Czy były Prezydent Lech Wałęsa to agent "Bolek" ? Kontrowersje.

36
Abesnai pisze:To sztandarowa postać walki z socjalizmem.Człowiek symbol.
Ostatecznie człowiek "hydrozagadka" ;)
Narosły wokół jego postaci prawdziwe mity i legendy ...
Porozmawiajmy o nich ...
Na filmie Nocna Zmiana jest nagranie w którym się przyznaje do współpracy. Zresztą tu t rzeba odróżnić czy on sobie tam jako robotrnik coś podpisał jak wiele ludzi robiło i nic bardzo złego nie robił, czy on był agentem sterowanym przez SB. Ja tam myślę że to pierwsze, ale i tak go tym szantażowano później i miał duże wyrzuty sumienia z tego powodu, dlatego później zniszczył dokumenty SB na jego temat, i się otaczał SBkami co mu mącili w głowie.
Ostatnio zmieniony 25 lis 2011, 6:10 przez voltaren, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Czy były Prezydent Lech Wałęsa to agent "Bolek" ? Kontrowersje.

37
1. Czy pamiętasz , jak w styczniu 1971r. przyznałeś,że na żądanie SB dokonywałeś identyfikacji uczestników zajść grudniowych z fotografii i filmu?
2. Dlaczego okłamałeś wszystkich mówiąc o przeskoczeniu płotu,podczas gdy na strajk 14.08.1980r. zostałeś dowieziony motorówką z Dowództwa Marynarki Wojennej w Gdyni?
3. Jak godziłeś swoją katolicką moralność z głośnymi przygodami, o które żona robiła ci publicznie awantury w 1980r ?
4. 9 grudnia 1980r przyznano " Solidarności " pierwszą nagrodę -30 tys.USD. Co zrobiłeś z tymi pieniędzmi ?
5. Co zrobiłeś z 60 tys.USD nagrody szwedzkiej prasy,które miałeś przekazać na Panoramę Racławicką,lecz nigdy nie przekazałeś?
6. Czy mieszkanie na ul.Polanki 52 kupiłeś,czy otrzymałeś w darze i od kogo?
7. W jakiej kwocie Bagsik i inni biznesmeni finansowali Twoją pierwszą kampanię wyborczą?
8 Czy uważasz za właściwe, że głowa Państwa lokuje pieniądze w bankach zagranicznych, wbrew polskiemu prawu?
9 Czy byleś w 1981 r. informowany przez Prezydium MKZ,że M.Wachowski jest kapitanem SB ?
10. Czy Wachowski posiada Twoje zdjęcia ze wspólnych orgii i dlatego nie reagowałeś na jego poczynania?
11. Czy SB szantażowała Cię ujawnieniem wszczętych postępowań karnych o kradzieże przed Sądem dla nieletnich i Sądem Rejonowym,wymuszając płatną współpracę?
12. Za jakie zasługi w obozie w Arłamowie przyznano Ci prawo polowania z Kiszczakiem i 5-tygodniowy pobyt z całą rodziną, gdy innym odmawiano zwykłych widzeń?
13. Czy pamiętasz swoją wypowiedź na Kongresie USA " lokujcie swe kapitały w Polsce, bo na nędzy i głupocie można najlepiej zarobić". Czy nadal tak sądzisz?
14. Z jakiej obietnicy wyborczej wywiązałeś się ?
15. Czy teraz potrafisz odpowiedzieć na pytanie A.Gwiazdy z I Zjazdu Solidarności- jak wygląda dogadanie się Polaka z Polakiem, gdy jeden jest zdrajcą?
16. Kiedy spełnisz publiczne obietnice rozliczenia się z majątku i wskażesz jego prawdziwe źródła, bo "twoje" książki przyniosły straty? Podobnie z obietnicą wyjaśnienia stosunków z SB ?
17. Czy nie dosyć już kłamstw, krętactw, niekompetencji, pazerności, czy Ty naprawdę nie boisz się Boga, Lechu ? Gdańsk , dn. 25.09.1995r. Anna Walentynowicz kop listu...

To tylko nie które kontrowersje do dziś nie wyjaśnione o tym "wielkim Polaku"
Ostatnio zmieniony 12 gru 2011, 20:00 przez piaskun57, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Czy były Prezydent Lech Wałęsa to agent "Bolek" ? Kontrowersje.

41
Ja, osobiście, mam w głębokim poważaniu to, czy był Bolkiem, Lolkiem czy Tolą. Zrobił swoje, przewodził "Solidarności" i miał czynny udział w obaleniu żelaznej kurtyny. Dużo większy niż kochany papież, który, podobno, również był na usługach CIA czasów Reagana, czyli tych dobrych.

Fizole w stoczni podpisywali różne papierki, żeby dostać asygnatę na małego Fiata, szybsze mieszkanie, wczasy w Soczi i wielkiej krzywdy nie robili. Jakoś nie spotkałem się z poszkodowanymi przez zeznania Wałęsy, sorry Bolka.

Trzeba było wszystkich rozliczyć na początku lat dziewięćdziesiątych, jak to zrobili Czesi, a teraz chcecie się mścić na dziadkach?

Nie ma słodkich ludzi. Wszyscy polscy bohaterowie mieli jakieś skazy. Tylko, gdybyśmy zwracali na to uwagę, to wszystkie pomniki Wojtyłów, Piłsudzkich i im podobnych, trzebaby było obalić i nie mielibyśmy gdzie składać kwiatów podczas wolnych dni świąt państwowych. :D

Chore...
Ostatnio zmieniony 28 gru 2011, 19:04 przez polliter, łącznie zmieniany 1 raz.
"Ateista - dzięki Bogu" Luis Bunuel
"Mam problem z piciem. Dwie ręce, a tylko jedna gęba" Keith Richards

Re: Czy były Prezydent Lech Wałęsa to agent "Bolek" ? Kontrowersje.

45
piaskun57 pisze:
filip pisze:Lech Wałęsa zostanie zapamietany w historii jako jeden z najwiekszych Polaków i moim zdaniem dla dobra Rzeczpospolitej niech tak zostanie.
Ile ludzi tyle opinii,ale jak każdy Polak czekam na te 100 000 000 ml zł które ten "wielki Polak" obiecał...
Nie robiłbym sobie zludzeń :rotfl:
Ostatnio zmieniony 02 sty 2012, 14:22 przez polliter, łącznie zmieniany 1 raz.
"Ateista - dzięki Bogu" Luis Bunuel
"Mam problem z piciem. Dwie ręce, a tylko jedna gęba" Keith Richards
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wielcy Polacy”

cron