Re: Jurek Owsiak - człowiek orkiestra -

1
Każdy zna WOŚP,każdy pewnie też słyszał o pewnych spekulacjach dotyczących Jurka.
Tak się zastanawiam ...
W każdym kłamstwie jest ziarno prawdy.
Tylko które ziarno,jakie ..
.
Ostatnio zmieniony 15 lip 2010, 14:51 przez Abesnai, łącznie zmieniany 1 raz.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Jurek Owsiak - człowiek orkiestra -

2
Nikt swięty nie jest... jednak kłamstwa rozpowszechniane przez głównych konkurentów w stosunku do Jurka i Orkiestry to zwykłe zawistne skur*****wo jest... mało tego, skur****wo nie potwierdzone za które pewna toruńska kłamliwa stacja radiowa i oszust jej szef mieli Jurka przeprosić... czy to zrobili nie wiem.
Co robi fundacja chyba nie muszę mówić, nie interesuje mnie czemu Jurek to robi, czy dla poklasku czy dla kasy. Dopuki jednak sprzęt jaki kupuje ratuje życie to moherowym debilom wara od niego... sam leżałem pod sprzętem z serduszkiem i kilkukrotnie byłem wieziony karetką z tym znaczkiem. Każdy kto robi cokolwiek dobrego zasługuje przynajmniej na spokój...
Ostatnio zmieniony 15 lip 2010, 15:13 przez Jatagan, łącznie zmieniany 1 raz.
Historia jest pisana przez ludzi, którzy wieszają bohaterów.
Robert Bruce (Waleczne serce)

Re: Jurek Owsiak - człowiek orkiestra -

3
Czytałam reportaż na temat Owsiaka i Orkiestry. Facet jest "na świeczniku" i dba o interesy. W sensie, że całą robotę odwalają 2-3 osoby, to jest całe jego biuro, żeby nie stwarzać zbędnych etatów... Wszelkie dokumenty do wglądu w każdej chwili (świadomy, że "na świeczniku" może być oczerniany i podejrzewany o machlojki, chodzi o bardzo duże pieniądze).

Przysługuje mu 3% (zarobek fundacji) od wartości zbiórki, łatwo policzyć, o jakie pieniądze chodzi, on nie wykorzystuje tego prawa. Trzy zatrudnione osoby pracują na umowę o pracę ze stałą (dość skromną jak na możliwości) pensją.

Była sytuacja, że zepsuł się Owsiakowi w domu telewizor (stary rupieć, zresztą). Długo opierał się nowemu, a jak rodzina zaczęła go w końcu nieźle szarpać, wysłał żonę po jakiś "zwykły", sam powiedział, że nic nie będzie kupował, bo cokolwiek kupi, ludzie stwierdzą, że za pieniądze z Orkiestry...

Szuka dystansu, pozuje na "luzaka", ale jest bardzo wrażliwy i pod tą pozą ukrywa tę wrażliwość. Unika sytuacji, które mogłyby go połączyć z pieniędzmi i Orkiestrą. Robi to od serca i wolałby sprawy uczuć oddzielić od pieniędzy. A i tak jest pomawiany na każdym kroku...

(piszę w czasie teraźniejszym, artykuł jest sprzed paru lat, ale mam nadzieję, że nic się nie zmieniło?)

Facet robi kawał dobrej roboty i wiecie, co, chyba wyręcza "opiekuńcze państwo"?... Ja wiem, jest bieda, ale boje się jednego: że nikt z rządzących nie weźmie się za dofinansowanie służby zdrowia, bo i po co, jest Owsiak...
Ostatnio zmieniony 15 lip 2010, 15:42 przez Lidka, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam!

Lidka

Re: Jurek Owsiak - człowiek orkiestra -

4
No tak ... Ja bardzo też szanuje Jurka ...
Tylko widzicie, Jurek to jednak nie cała orkiestra ...
Czy nie jest krzywdzące pomijanie ludzi dających całych siebie,pomagających przy organizowaniu i samej finalizacji ?
Nie uważacie że Ci ludzie są w cieniu Jurka ?
Jurka Owsiaka przede wszystkim naświetlają media i zrobiły z niego showmena ...
Co z pozostałymi - tymi szarymi "mrówkami" robotnicami ?
Czy bez Jurka - Orkiestra by przetrwała ?
Ostatnio zmieniony 16 lip 2010, 14:01 przez Abesnai, łącznie zmieniany 1 raz.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Jurek Owsiak - człowiek orkiestra -

5
Jurek jest wizytówką Orkiestry, załozycielem i twórcą idei... w jednej kupie zmobilizował słuchaczy metalu i księży (nie wszyscy księza patrzą na Jurka jak na złodzieja). Pewnie że Jurek to nie Orkiestra o czym sam przypomina przy każdym finale... :)
Ostatnio zmieniony 16 lip 2010, 14:50 przez Jatagan, łącznie zmieniany 1 raz.
Historia jest pisana przez ludzi, którzy wieszają bohaterów.
Robert Bruce (Waleczne serce)

Re: Jurek Owsiak - człowiek orkiestra -

6
Jurek Owsiak rozkrecil cala orkiestre i za to mu sie nalezy duzy szacunek, pewnie ze sa osoby, ktore stoja w jego cieniu, ale juz tak jest, ze ktos musi byc liderem, ale dziala to tez w druga strone, jesli sie mowi zle o orkiestrze, to tlumaczy sie i obrywa zazwyczaj tylko Owsiak a nie cala reszta
Ostatnio zmieniony 17 sie 2010, 19:48 przez Pinia, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Jurek Owsiak - człowiek orkiestra -

7
No i Jurek przyjmuje czasem dzielnie na klatę ;)
Chciałbym zauważyć przy tym, że nie pozostaje nikomu ostatecznie dłużny - i bardzo dobrze :P
Ostatnio zmieniony 17 sie 2010, 19:50 przez Abesnai, łącznie zmieniany 1 raz.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Jurek Owsiak - człowiek orkiestra -

8
Gdyby nie TV to by Jurek nic nie osiągnął, to ona napędza poważne pieniądze, chociażby licytacja złotego serduszka.
A już tak się składa, że gdzie są media, są i politycy, pokazujący jacy są dobrzy, obwieszeni serduszkami na marynarkach jak rosyjscy generałowie medalami, sypiący stówami do puszek, i firmy szukające darmowej reklamy. Każdy na tym żeruje.

Tylko gwiazdy muzyczne, (Hołdyś je powyzywał od świń) żądały kasy za występy na rzecz orkiestry.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wielcy Polacy”

cron