Re: Generał Wojciech Jaruzelski

1
Kim jest Generał Wojciech Jaruzelski; zdrajcą, czy bohaterem?
Jaka byla jego rola w rozmontowaniu komuny w Polsce?
Czym byl Stan Wojenny?

Te i podobne pytania od lat budzą emocje i wywołuja dyskusje.
Opinie są często skrajnie odmienne, a czysem nawet bardzo kontrowersyjne.
Wielu uważa, że Jaruzelskiego można zaliczyć do grona Wielkich Polaków.

Co Wy o Nim myślicie?
Czy Waszym zdaniem powinno znaleźć się dla Niego miejsce w tym dziale naszego forum?
Ostatnio zmieniony 26 sie 2010, 15:52 przez Krzysztof K, łącznie zmieniany 1 raz.
Krzysztof K

Re: Generał Wojciech Jaruzelski

8
Krzysztof K pisze:Jaka byla jego rola w rozmontowaniu komuny w Polsce?
Jak zobaczył co się stało ze Słońcem Karpat to zmiękł.

Ja bardziej interesuję się rolą Jaruzelskiego w montowaniu , utrwalaniu komuny w Polsce.
Ostatnio zmieniony 26 sie 2010, 21:04 przez Grzegorz, łącznie zmieniany 1 raz.
JATAGANIE - ZDRÓWKA ŻYCZĘ !!!!!

Re: Generał Wojciech Jaruzelski

10
Grzegorz pisze:
Krzysztof K pisze:Jaka byla jego rola w rozmontowaniu komuny w Polsce?
Jak zobaczył co się stało ze Słońcem Karpat to zmiękł.

Ja bardziej interesuję się rolą Jaruzelskiego w montowaniu , utrwalaniu komuny w Polsce.
Akurat on był tym, który praktycznie zaczął demontaż systemu komunistycznego. Najpierw zapobiegł naiwnym (i niebezpiecznym) próbom uczynienia tego przez Solidarność wtedy, gdy zagrażało to rozlewem krwi i to masowym, jak na Węgrzech w 1956 roku. Wprowadził stan wojenny i straty ograniczył do nieuniknionego minimum i to w tych miejscach,(np kopalnia Wujek) gdzie reakcja zarówno sił zbrojnych jak i strajkujących była nieprzewidywalna. Ale gdy nadszedł właściwy czas (pieriestojka w ZSRR) sam zainicjował rozmowy z opozycją zakończone przy "okrągłym stole", a potem wyborami "kontraktowymi". Sam został wybrany pierwszym prezydentem III RP, jedynym wybranym przez Zgromadzenie Narodowe. Potem już prezydentów wybierano w wyborach powszechnych. I takie wybory Jaruzelski przyspieszył w czasie, sam rezygnując z funkcji na ktorą powołał go parlament RP. A do końca kadencji zostało mu jeszcze około 4 lat.
P.S. Przed gmachem, gdzie ongiś stał okragły stół koczują dziś grupki "krzyżaków".
Ostatnio zmieniony 30 sie 2010, 13:39 przez t.oskar, łącznie zmieniany 1 raz.
Wesołe jest życie staruszka :)

Re: Generał Wojciech Jaruzelski

11
Ja się zastrzele nawet mi sie nie chce odpisywać.... Może powiesz mi, że Rosjanie czekali z dywizjami na granicy a te pare lat wszystko zmieniły? Te wszystkie zabójstwa niewinnych ludzi to wyzwoliły nasz kraj. O tych wyborach w zgromadzeniu narodowym to nawet mi sie pisać nie chce bo to po prostu żal człowieka ściska jak propaganda robi swoje....
Ostatnio zmieniony 30 sie 2010, 15:23 przez Michall, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Generał Wojciech Jaruzelski

12
To może przypomnę ... co ;) ?

[youtube][/youtube]

Milicji Obywatelskiej i Służby Bezpieczeństwa: strzeżcie państwa przed wrogiem, a ludzi pracy przed bezprawiem i przemocą ..."
Kogo przed kim ?!?
qurxx ... ja pierxxx - zawsze jak słyszę ten fragment to mnie lekko krew zalewa.
(przepraszam - w stanie wojennym "spałowano" mi matkę)

&

[youtube][/youtube]

Widzicie ... czas ma to do siebie że potrafi pięknie wybielać ... dzisiaj równie dobrze można powiedzieć że ,khmmm, demokratyczną Polskę (nie socjal-demokratyczną :D) zawdzięczamy betonowi partyjnemu (do których Jaruzel na ironię losu się nie zaliczał,tzn. do "twardogłowych").

Zresztą ... komunizm - komunizmowi nierówny.
Jaruzelski, Kiszczak itd itd ... cóż.
Robili to co robiłby każdy na ich miejscu - nie usprawiedliwia ich to jednak w moich oczach.
Dziś wygodnie jest być obiektywnym i oceniać w domowym ciepełku tamte czasy,ludzi ...
Zionąć nienawiścią ... bez sensu.
Zwłaszcza że często zioną nią ludzie którzy w tamtych czasach jeszcze plemnikami nie byli.

Powiem Wam zdumiewająco szczerze :)

WSZYSTKO POSZŁO Z DYMEM A NASZE TYLE CO SOBIE O TYM POGADAMY :D

PS
Przy okazji ... Zapomniany Bohater
http://video.google.com/videoplay?docid ... 5374165004#
Ilu ich jest ... ilu ...
Ostatnio zmieniony 30 sie 2010, 16:12 przez Abesnai, łącznie zmieniany 1 raz.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Generał Wojciech Jaruzelski

13
Ale ci którzy nie byli wtedy jeszcze plamnikami pamiętają. Bo naszym obowiązkiem jest pamiętać tak długo jak my pamiętamy Janek Wiśniewski i jemu podobni nie zgineli na próżno a trzeba jasno oddzielić bohaterów od zbrodniarzy.
Ostatnio zmieniony 30 sie 2010, 19:46 przez Michall, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Generał Wojciech Jaruzelski

14
Michall pisze:Ja się zastrzele nawet mi sie nie chce odpisywać.... Może powiesz mi, że Rosjanie czekali z dywizjami na granicy a te pare lat wszystko zmieniły? Te wszystkie zabójstwa niewinnych ludzi to wyzwoliły nasz kraj. O tych wyborach w zgromadzeniu narodowym to nawet mi sie pisać nie chce bo to po prostu żal człowieka ściska jak propaganda robi swoje....
To przeczytaj sobie o zbrodniach popełnianych przez władzę, którą podobno bardzo szanujesz, przez władzę II RP.
http://www.eioba.pl/a86034/bereza_kartu ... entracyjny
http://kompol.org/historia/Semperit.html
http://wolnemedia.net/historia/krwawy-k ... -lwowie-2/
Jeśli rzucasz oskarżenia, bacz, aby ci, którzy sa Twymi idolami także nie byli oskarżani.
Czy ówczenego prezydenta, premiera i szefa policji państwowej nazwiesz mordercami? Jeśli tak nazywasz gen. Jaruzelskiego, to chyba nie masz innego wyjścia, niż tak ich nazwać.
A wybory w zgromadzeniu narodowym sam na własne oczy widziałem w TV, było to GŁOSOWANIE JAWNE! Wtedy zadecydował jeden głos i ostatni głosował poseł OKP, niestety nie pamietam juz który.
W wyborach wzięło udział 544 posłów i senatorów, wchodzących w skład Zgromadzenia Narodowego. Za kandydaturą gen. Jaruzelskiego głosowało 270 posłów i senatorów. Przeciw było 233, 34 wstrzymało się od głosu. Jaruzelski został wybrany Prezydentem, gdyż 7 posłów i senatorów OKP / Obywatelski Klub Parlamentarny / oddało głosy nieważne, co pozwoliło Jaruzelskiemu zostać prezydentem. Zdecydował jeden głos, członka OKP.
Ostatnio zmieniony 30 sie 2010, 21:32 przez t.oskar, łącznie zmieniany 2 razy.
Wesołe jest życie staruszka :)

Re: Generał Wojciech Jaruzelski

15
Taa tylko czy aby komuna nie dostała "zagwarantowanych" wystarczającej ilości głosów w porozumieniu bo jak powszechnie wiadomo tamte wybory były tylko czesciowo wolne. Głosowano zaledwie o iles tam % mandatów z parlamentu więc demokratycznym wyborem tego ni jak nazwać nie mogę. Mam Ci wrzucić linki i przytaczać takie nazwiska jak Fieldorf, Kuraś, Pilecki, Skalski, Kwieciński, Ciepliński i te kilkadziesiąt tysięcy innych które popełnił ustrój ktory popieral Pan Komunistyczny Generał? Koplnia Wujek, Stocznia Szczecińska, Gdańska, Popiełuszko.
Ostatnio zmieniony 30 sie 2010, 22:19 przez Michall, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Generał Wojciech Jaruzelski

16
Co by nie pisać i jakim sk*** Jaruzel by nie był to ja wnim teraz widzę tylko schorowanego starca ale co ja tam wiem... w stanie wojennym miałem 4 lata. swoją opinię mogę sobie wyrabiac tylko na podstawie tego co opisał były agent GRU tow. Rezun i na podstawie opisów dokumentów które płk. Kukliński przekazał CIA a które zdaje się wspominały o interwencji zwycięskiej armii radzieckiej w Polsce. O takiej samej możliwości wspominaja nawet oficerowie wywiadu CIA na wschodnią europę którzy już w okresie wakacyjnym zauwazyli masowe odwołania dowódców i dyplomatów radzieckich do Moskwy... coś w tym musi być tylko co. Ja nie jestem taki pewien żae sąsiedzi nie chcieli nas odwiedzić...
Jakby nie było z tymi ruskimi na granicy... popełniono zbrodnie za które winni powinni odpowiedzieć... szłag mnie jednak trafia na opieszałość sadów. W takim tempie zaden z oskarzonych moze nie doczekac wyroku.
Ostatnio zmieniony 30 sie 2010, 22:50 przez Jatagan, łącznie zmieniany 1 raz.
Historia jest pisana przez ludzi, którzy wieszają bohaterów.
Robert Bruce (Waleczne serce)

Re: Generał Wojciech Jaruzelski

17
Poprawka... wczoraj TVP3 emitowała ciekawy dokument pt: "Budujemy Socjalizm"
Polska, 2006
Zimą 1990 roku PZPR została rozwiązana, rozpoczął się całkiem nowy rozdział w historii powojennej Polski. Ponad dekadę wcześniej komunistyczne władze wydawały się utrzymywać pełną kontrolę. Kiedy w 1980 roku rozpoczęły się strajki na Wybrzeżu, pierwszy sekretarz Komitetu Centralnego PZPR próbował zareagować na nowe zagrożenie dla władzy ludowej. Jego miejsce zajął Stanisław Kania, a partia ustąpiła strajkującym. Powstały związki zawodowe, narodziła się Solidarność. Ale groźba sowieckiej interwencji przywoływała wspomnienia krwawych wydarzeń na Węgrzech w 1956 i w Czechosłowacji w 1968 roku. Na początku grudnia 1980 roku podejrzewający Sowietów o chęć wkroczenia do Polski prezydent USA, Jimmy Carter, otwarcie ostrzegał ZSRR przed skutkami interwencji. Sytuacja w Polsce groziła światową konfrontacją. W filmie wykorzystano materiały archiwalne oraz wypowiedzi profesora Zbigniewa Brzezińskiego, doradcy prezydenta USA w latach 1977-1981.
Ciekawy film wart obejrzenia... nie rozwiązuje kwesti gotowości wkroczenia wojsk układy do Polski choć pokazane są zdięcia planów "manewrów" woisk UW z których wynika ze np dywizje pancerne DDRu miały zostać przemieszczone na wybrzeze a CIA okresliła mozliwość uzycia siły w postaci wojsk UW jako "wysoce prawdopodobną" co spotkalo się z ripostą prezydenta Cartera. Agentura CIA okresliła mozliwość przekroczenia granic przez Rosjan na 48 godzin... myslę więc że taka opcja istniała... z drugiej strony cytowane są przykłady tego że to strona Polska naciskała Rosjan na otwarte "pogrożenie palcem" co sugerowałoby że Jaruzelski potrzebował alibi dla wprowadzenia stanu wojennego... polecam ten film.
Ostatnio zmieniony 31 sie 2010, 9:17 przez Jatagan, łącznie zmieniany 1 raz.
Historia jest pisana przez ludzi, którzy wieszają bohaterów.
Robert Bruce (Waleczne serce)

Re: Generał Wojciech Jaruzelski

18
Nie zmienia to postaci rzeczy, że gdy tylko było to możliwe, Jaruzelski rozpoczął rozmowy z opozycją. Władzę oddał nie dopiero wtedy, gdy już musiał (jak to było w innych krajach "bloku wschodniego"), ale wtedy, gdy to jego zdaniem było już możliwe i dla Polski korzystne. Nikt nie jest w stanie zaprzeczyć, że na drodze odwrotu od systemu komunistycznego pierwsza byla Polska, a to dzięki inicjatywie takich ludzi jak gen. Jaruzelski.
Dla zachodu obalenie muru berlińskiego jest symbolem końca komunizmu. Ale przecież władze NRD do ostatniej chwili broniły się przed przemianami ustrojowymi i gdyby nie postawa Gorbaczowa, obalający mur byliby wystrzelani "jak kaczki".
A wcześniej gen. Jaruzelski w Polsce sam zainicjował takie przemiany.
P.S.
Mam Ci wrzucić linki i przytaczać takie nazwiska jak Fieldorf, Kuraś, Pilecki, Skalski, Kwieciński, Ciepliński i te kilkadziesiąt tysięcy innych które popełnił ustrój ktory popieral Pan Komunistyczny Generał? Koplnia Wujek, Stocznia Szczecińska, Gdańska, Popiełuszko.
I zaczęłaby się licytacja; kto był gorszym "gnębicielem opozycji" rzad "sanacyjny" czy "komunistyczny". Jeden wart drugiego :satan:
I jeszcze jedno, "wrzucasz do jednego worka" czasy stalinowskie i schyłkowy PRL. Tylko to zupełnie inne czasy. Cezurą był październik 1956 roku.
Gdybyś czasami nie znał znaczenia słowa "cezura" patrz punkt 1 w ponizszym linku. http://sjp.pwn.pl/slownik/2553232/cezura
Ostatnio zmieniony 31 sie 2010, 13:51 przez t.oskar, łącznie zmieniany 2 razy.
Wesołe jest życie staruszka :)

Re: Generał Wojciech Jaruzelski

19
Ja tam do tego dziadka Jaruzelskiego nic nie mam , wiem , że nie jeden na jego miejscu by sie zesrał , ale tez nie będę sie nim zachwycał bo nie był świętym ani mistrzem.
Ostatnio zmieniony 31 sie 2010, 16:03 przez Crows, łącznie zmieniany 1 raz.
:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

Re: Generał Wojciech Jaruzelski

20
Crows pisze:Ja tam do tego dziadka Jaruzelskiego nic nie mam , wiem , że nie jeden na jego miejscu by sie zesrał , ale tez nie będę sie nim zachwycał bo nie był świętym ani mistrzem.
Crows powiedział cos mądrego! ;P szacun za te slowa.
Ostatnio zmieniony 31 sie 2010, 23:28 przez Jatagan, łącznie zmieniany 1 raz.
Historia jest pisana przez ludzi, którzy wieszają bohaterów.
Robert Bruce (Waleczne serce)

Re: Generał Wojciech Jaruzelski

21
Czy oceniamy Jaruzelskiego jako człowieka czy jako polityka ?

Bo jako człowieka to jest mocno problematyczne ...
Jako głowę państwa swego czasu - nie łatwiej ale możemy próbować.

Proszę o rozdzielenie tych dwóch rzeczy ...

Zauważcie równie dobrze możemy pisać o wszystkich "zbrodniarzach" i "bohaterach",bez względu na czas,okoliczności i miejsce wydarzeń historycznych ;) .
Jednych i drugich postrzegając jako pogodnych staruszków - i jest gites bo przecież są staruszkami.
Bądź jako mężów stanu którzy mieli zbawienny bądź zgubny wpływ na losy narodu - tutaj pierwiastek człowieczeństwa wyłączmy,bo czyny świadczą o ludziach - nie odwrotnie ...
Ostatnio zmieniony 01 wrz 2010, 0:02 przez Abesnai, łącznie zmieniany 1 raz.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Generał Wojciech Jaruzelski

22
Nieco wyżej (post #14) dałem linki w ktorych wykazałem, ze polska władza II RP, teraz gloryfikowana, też na rękach ma robotniczą krew, też trzymała "pod kluczem" więźniów politycznych i to w obozie koncentracyjnym. Nie oceniajmy więc sródkow, króre Jaruzelski uznał za "zlo konieczne" jako "nielegalne". Chyba, że tak jak Kali z "W pustyni i w puszczy" twierdzimy, że gdy ktoś nam ukradnie krowę, to źle, ale gdy my ją ukradniemy, to już "cacy"!
Ostatnio zmieniony 01 wrz 2010, 19:10 przez t.oskar, łącznie zmieniany 1 raz.
Wesołe jest życie staruszka :)

Re: Generał Wojciech Jaruzelski

23
t.oskar pisze:Nieco wyżej (post #14) dałem linki w ktorych wykazałem, ze polska władza II RP, teraz gloryfikowana, też na rękach ma robotniczą krew, też trzymała "pod kluczem" więźniów politycznych i to w obozie koncentracyjnym. Nie oceniajmy więc sródkow, króre Jaruzelski uznał za "zlo konieczne" jako "nielegalne". Chyba, że tak jak Kali z "W pustyni i w puszczy" twierdzimy, że gdy ktoś nam ukradnie krowę, to źle, ale gdy my ją ukradniemy, to już "cacy"!
To mi przypomina spór w innym temacie... pomijając jednak. Zbrodnia jest zbrodnia niezależnie kto jej dokonuje ale należy ja przede wszystkim bezsprzecznie dowieść. Jak narazie więcej w tych procesach domysłów i gdybań. Ja jako prosty obserwator powiadam. Albo winnym przybic co im nalezne albo dać im spokój... chciałbym wiedzieć natomiast ile taki proces już kosztuje nas, podatników. Wściekamy się że rząd podnosi podatki a nie widzimy że nasze pieniądze są wywalane w błoto od kilku... kilkunastu lat.
Ostatnio zmieniony 01 wrz 2010, 20:33 przez Jatagan, łącznie zmieniany 1 raz.
Historia jest pisana przez ludzi, którzy wieszają bohaterów.
Robert Bruce (Waleczne serce)

Re: Generał Wojciech Jaruzelski

24
Te rzeczy o których mowa w tych linkach są historycznie udowodnione. Tak samo nikt nie kwestionuje śmierci robotnikow Poznania, Gdanska, gornikow z "Wujka" i Lubina. Tylko tamta wladza twierdziła, że nie bylo innego wyjscia, ta ludowa także. Teraz przywyczajono Polaków, ze można bezkarnie blokować ulice stolicy, ze możnaokupawć lokale publiczne, wysypywac zboze na tory... Ale wtedy (zarówno dla sanacji, jak i dla komuny) utrzymanie porządku publicznego było priorytetem. I że za rozróby należy sie nawet kula. Może nie w sprawie polityki, ale nie miałbym nic przeciwko serii z AK-47 wymierzonej przeciw rozrabiającym kibolom. Czy ktoś rozsądny uznałby ich za "męczenników"?
Ostatnio zmieniony 02 wrz 2010, 16:17 przez t.oskar, łącznie zmieniany 1 raz.
Wesołe jest życie staruszka :)

Re: Generał Wojciech Jaruzelski

26
Spójrzmy na postać Jaruzelskiego w szerszym kontekscie historycznym .
Dla mnie jest on przykładem współczesnego Konrada Wallenroda.. Zył w czasach niejednoznacznych . Historia osobista tez nie była różana.. Cenie bardzo Jaruzelskiego za odwagę w nowym myśleniu , za odwagę pójscia w nieznane..Ma coś w sobie szlachetnego i uczciwego w postawie , mówieniu .To ten poziom Mazowieckiego , Gieremka i kilku innych ..Ma coś w sobie z Baczyńskiego , człowieka ,którego historia rzuciła w ,,ciekawe czasy" i zarządała nowej postawy...I uwazam ,że dzięki niemu przewrot przeszedł w miare harmonijnie bez wojny domowej czy interwecji zbrojnej lub blokady przemysłu.
Mówiąc o odwadze Jaruzelskiego trzeba tu powiedziec o odwadze grupy ,którą firmował Lech Wałesa. Człowiek całkiem z innej krainy ,ale odpowiedni do odegrania swojej roli , choc może był to tylko żart historii .
...Dobrze to wszystko historia zorganizowała .Te dwie osoby zmieniły system w taki sposob ,że inne kraje poszły za nimi... Czego więcej chcieć...To wybitne osobowości naszych czasów. Tu trzeba kilka nazwisk dorzucić ....ale kazdy dopisze według uznania...
Łatwo filozofowac siedząć na kanapie bez przymusu podejmowania waznych decyzji bez gwarancji czy są słuszne... A do tego ta odpowiedzialność za wiele istnień. Dzięki nim nie było u nas przemian na kształt rewolucji francuskiej czy rosyjskiej .
Chwała im za odpowiedzialność , rozwagę , odwagę i otwartość na siebie ...
Ostatnio zmieniony 18 gru 2011, 19:36 przez 999Krysia, łącznie zmieniany 1 raz.
..Dorastasz w dniu , w którym potrafisz się serdecznie z siebie pośmiać ..

Re: Generał Wojciech Jaruzelski

28
Krysiu, skoro był taki odpowiedzialny, to niech, kurna, odpowiada za to, co zrobił. Ja wiem, że głupio tak dziadka ciągać po sądach, ale skoro ODPOWIADA za swoje decyzje, to do końca.

Z tym Wallenrodem to pojechałaś po bandzie :rotfl:

Dla mnie coroczne zloty pod chatą Jaruzela (13 grudzień) są parodią :black2:

Ale debil z debilem sie nie dogada...
Ostatnio zmieniony 18 gru 2011, 22:06 przez polliter, łącznie zmieniany 1 raz.
"Ateista - dzięki Bogu" Luis Bunuel
"Mam problem z piciem. Dwie ręce, a tylko jedna gęba" Keith Richards

Re: Generał Wojciech Jaruzelski

29
U mnie na dzielni też mają zloty... pod sklepem. Przyczyna co prawda inna ale nie wiem czy nie bardziej sensowna.
Natomiast dziadka już za chwilę sądził będzie inny sąd. Trzeba było zaraz w '89 brać się za gościa a nie teraz, teraz to jakiby nie zapadł wyrok to i tak dożywocie ;) chłopina stoi jedną nogą nad grobem a drugą na skórce od banana.
Ostatnio zmieniony 18 gru 2011, 22:25 przez Kukri, łącznie zmieniany 1 raz.
Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.

Re: Generał Wojciech Jaruzelski

30
polliter pisze:Krysiu, skoro był taki odpowiedzialny, to niech, kurna, odpowiada za to, co zrobił. Ja wiem, że głupio tak dziadka ciągać po sądach, ale skoro ODPOWIADA za swoje decyzje, to do końca.

Z tym Wallenrodem to pojechałaś po bandzie :rotfl:

Dla mnie coroczne zloty pod chatą Jaruzela (13 grudzień) są parodią :black2:

Ale debil z debilem sie nie dogada...
A co chcesz ,by zrobił? Dzięki niemu i Wałęsie Polska przeszła transformacje bez wojny domowej. To nie wystarczy . Chcesz krwi Dantona ,jak w rewolucji frańcuskiej? Tak tutaj odwolujecie się do stanu wojenego ... Jaruzelski tłumaczył się z własnej decyzji .Mnie to zadawala ... Kto wie jakby się potoczyły losy przeobrażeń ,gdyby nie ta decyzja.. Nie znamy treści nieoficjalnych rozmów i nikt ich nie pozna...
A co do Konrada Wallenroda. Ja go tak postrzegam ...Ważniesze było dobro ojczyzny ,niz partykularyzm systemu.... I jego decyzje zaczęły opozycjonistów postrzegać jako partnerów .. Uważam ,ze gdyby jego otoczenie nie było takie zachowawcze ,szybciej doszłoby do porozumienia. A może powtórzyłyby sie Węgry...?
Wyobraz sobie ,jak by się na miejscu Jaruzelskiego zachowywał się tchórzliwy Żiobro , karierowicz Kurski czy Jarek Kaczyński skażony gomułkowska retoryką , nie mówiąc o zakomleksionym Leszku Kaczyńskim , który pozwalał obrazac własna zonę...
POstawich obok siebie ...który z nich emanuje wewnętrzna klasą , godnością odpowiedzialnością ,szacunkiem dla ludziu....
Juz zastrzelilismy pierwszego prezydenta Rz.P.. Narutowicza ,potrzeba nam następnej krwi. Zacytuje tu Mickiewicza ,,, Zemsta ,zemsta na wroga z Bogiem a nawet mimo Boga...
Ostatnio zmieniony 19 gru 2011, 11:25 przez 999Krysia, łącznie zmieniany 1 raz.
..Dorastasz w dniu , w którym potrafisz się serdecznie z siebie pośmiać ..
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wielcy Polacy”

cron