Re: Agent ale czy zdrajca ? śp płk. Kukliński

181
Egoisto, Litwini z duzej litery plisss, ja jestem Litwinka z pochodzenia:-).
Nigdy?
Ale mnie bardziej interesuje aspekt etyczny, niz kontekst historyczny, choc rozdzielic sie tego nie da.
U nas na sklepowych polkach pojawily sie ostatnio nasze czekolady z Goplany i wafelki, nawet bluzke kupilam z naszymi napisami: z Turcji do Polski, z Polski do Libii. Ale generalnie wszystko made in China. Tak wyglada podboj zza biurka.
Mordotymoja- naprawde wierzysz w te samoloty? Obawiam sie ze teraz stosuje sie inne srodki.
Ostatnio zmieniony 07 sty 2014, 18:47 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Agent ale czy zdrajca ? śp płk. Kukliński

183
Mordotymoja- naprawde wierzysz w te samoloty? Obawiam sie ze teraz stosuje sie inne srodki.
Hmm...tyle tylko iz mówimy o czasach pracy Kuklińskiego czyli latach 60 gdy ten "bohater" szpiegowała na rzecz Informacji Wojskowej i czasach gdy brał czynny udział w przygotowaniach do inwazjii na Czechosłowację...
Ostatnio zmieniony 08 sty 2014, 21:38 przez egoista99, łącznie zmieniany 1 raz.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Re: Agent ale czy zdrajca ? śp płk. Kukliński

184
Nie Egoisto - mowimy o czynie plk. Kuklinskiego, tym ktorzy niektorzy uwazaja za bohaterstwo, inni za zdrade.
A ja juz powiedzialam - nie nazwe plk Kuklinskiego bohaterem, tak jak nie nazwe bohaterem gen.Jaruzelskiego. Ale tez nie rzuce kamieniem, gleboko wspolczuje ludziom uwiklanym w bardzo trudny czas, ludziom podejmujacym nielatwe decyzje. Czyny mozna rozpatrywac w roznych kontekstach, szczerze mowiac - ja nie wiem co zrobilabym bedac na miejscu obu panow. Nie wiem, bo nie znam wszystkich okolicznosci ktore sklonily ich do podjecia takich a nie innych decyzji. Dlatego nie oceniam. Dlatego wspolczuje. Jedno jest bezsprzeczne - ich czyny nie byly czynami tchorza chroniacego wlasne siedzenie.
Ostatnio zmieniony 09 sty 2014, 6:30 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Agent ale czy zdrajca ? śp płk. Kukliński

185
Hmmm...cytaty z życiorysu Kuklińskiego
.. W latach 1950-1953 służył w 9 Pułku Piechoty w Pile. Szybko piął się po szczeblach kariery – służył jako oficer sztabowy i przygotowywał między innymi plany inwazji wojsk Układu Warszawskiego na Czechosłowacje...
... Przynajmniej od 1962 roku Kukliński współpracował z kontrwywiadem wojskowym – zarządem II WSW; zdaniem niektórych badaczy są przesłanki, aby przypuszczać, że już wcześniej, od końca lat 40. współpracował z Informacją Wojskową[2]. W Wietnamie, jak i podczas rejsów swoim jachtem do Europy Zachodniej, prowadzonych od 1964 roku, wykonywał działania na rzecz polskiego wywiadu[...(pułkownika Kuklińskiego udział w grze wywiadów wielkich mocarstw, „Przegląd Historyczno-Wojskowy” nr 4(242) z 2012 r., s. 164-184.)..
.... Po studiach w ASG WP, służył w Oddziale Szkolenia Operacyjnego Sztabu Generalnego (SG WP), następnie był szefem Oddziału Planowania Ogólnego w Zarządzie Operacyjnym i ostatecznie szefem Oddziału I – zastępcą szefa Zarządu I Operacyjnego SG WP....

Więc miej Boga w sercu i zwykłego karierowicza który zdradził za srebrniki nie nazywaj bohaterem tylko dla tego ze się zmieniła koniunktura..
Nazywaj Bohaterami ludzi którzy wiedząc o tym ze spotka ich represja mimo wszystko szli pod prad i mówili niedogodną dla władzy prawdę..Oni tez mogli zdradzić kraj..tez mogli uciec...Ale nie zhańbili się wiernopoddańczym lizusostwem dla kariery, nie zhańbili się inwazja na Czechy ani szpiegowanie na rzecz ZSRR....
Ostatnio zmieniony 10 sty 2014, 21:36 przez egoista99, łącznie zmieniany 1 raz.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Re: Agent ale czy zdrajca ? śp płk. Kukliński

186
Jak zginął starszy syn Kuklińskiego, Waldemar ?
Ostatnio zmieniony 10 sty 2014, 22:33 przez Abesnai, łącznie zmieniany 1 raz.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Wróć do „Wielcy Polacy”

cron