Re: Ateizm - czym właściwie jest?

182
Gdyby jeszcze udało się:
Nazgul pisze:... poprostu ... niemoże ... w rużny ... energji ... energja ... energji ... wysówamy ...
zamienić na:
- po prostu
- nie może
- w różny
- energii
- energia
oraz
- wysuwamy

było by o wiele przyjemniej czytać :ględzi:
Ostatnio zmieniony 21 sie 2011, 23:33 przez PiotrRosa, łącznie zmieniany 1 raz.
Dla ludzi z kraju tego, gdzie kruszynę chleba ... nie warto się męczyć.

Re: Ateizm - czym właściwie jest?

186
spotkałem się z twierdzeniem osoby wierzącej ( a jakże ) - że ateizm to taka choroba, polegająca na braku wyobraźni i upośledzeniu uczuciowym, bo - jak można nie czuć nawet nieświadomie, że jakaś Najwyższa Istota tym wszystkim rządzi i daje się poznać w różny sposób
Ostatnio zmieniony 22 sie 2011, 7:40 przez Szymon, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Ateizm - czym właściwie jest?

188
Ja spotkałem się z twierdzeniem osoby wierzącej, że brak wiary ogranicza i mózg się niewierzącemu kurczy oraz, że dla niej wartościowe są jedynie osoby wierzące..
Ostatnio zmieniony 18 wrz 2011, 19:58 przez Nebogipfel, łącznie zmieniany 1 raz.
Trzeba iść do przodu nie oglądając się za siebie.
ps. w Tym wpisie jest o alkoholu i seksie.

Re: Ateizm - czym właściwie jest?

189
Krzysztof K pisze:Wiele razy rozmawiamy na temat Ateizmu.
Pojawiają się wtedy różne, często sprzeczne definicje tego pojęcia.

Czym właściwie jest Ateizm?
Czy jest to forma religii, jak chcą niektórzy, czy też coś całkiem innego?
Ateizm jest wolnością :)
Ostatnio zmieniony 17 mar 2012, 13:58 przez teddybear, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Ateizm - czym właściwie jest?

191
Przekonanie, iż ateizm jest szczególną formą wiary, wiary w 'nieistnienie' jest klasycznym przykładem religijnego uwarunkowania jednostki zdanie takowe zdanie wygłaszającej ;)
Ostatnio zmieniony 12 kwie 2012, 8:37 przez Artur, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam
Artur ♆

Żyjemy w czasach, gdzie wytwory schorowanej wyobraźni mają większe prawo obywatelstwa niż rzetelne myślenie.

Re: Ateizm - czym właściwie jest?

192
Uzasadnij to zatem.
Czym jest ateizm wedlug Ciebie?
Nie sadzisz ze twierdzacy ,, Boga nie ma" tym samym przyznaja ze musi byc ten ktos kogo moze nie byc?
Co rozni zwrot,, nie wierze w istnienie" od ,, wierze w nieistnienie";) Arturze?
Dopisze slowa mego ukochanego Einsteina,,wierze gleboko w to ze Boga nie ma"...paradoks ateizmu. Az korci zeby dopytac: juz nie ma? Jeszcze nie ma? To gdzie jest jesli Go nie ma? A skad wiesz ze nie ma... Moze nie wiesz ze jest?
Ostatnio zmieniony 12 kwie 2012, 10:55 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Ateizm - czym właściwie jest?

193
ateizm jest wiarą w Boga nieistniejącego :)
ateizm jest wiarą że Bóg nie istnieje :)
ateizm jest wiarą ...
Fajnie że ateiści w coś wierzą :)

A tak na marginesie to negacja wiary czasem wynika z zbyt silnej wiary w Boga, bo ten Bóg nie dał znaku istnienia i na złość jemu trza było go zanegować absolutnie.
Ostatnio zmieniony 12 kwie 2012, 19:06 przez Ja?!, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Ateizm - czym właściwie jest?

194
Odpowiem Wam obojgu dość podstępnie:



Ps. Ciekawi mnie jak odbierzecie ten żarcik :)
Ostatnio zmieniony 12 kwie 2012, 20:45 przez Artur, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam
Artur ♆

Żyjemy w czasach, gdzie wytwory schorowanej wyobraźni mają większe prawo obywatelstwa niż rzetelne myślenie.

Re: Ateizm - czym właściwie jest?

196
Artur pisze:Odpowiem Wam obojgu dość podstępnie:



Ps. Ciekawi mnie jak odbierzecie ten żarcik :)
Może to jest żarcik ale to się dzieje od dawna w społeczeństwach. Ludzie nie wierzą ale wierzą że inni wierzą i chcą w tym uczestniczyć, bo rodzina wierzy, bo znajomi i tak się tworzy religia. Ale głównym klejem który ludzi trzyma w religii to są rytuały.
Ludzie chodzą do kościoła, obchodzą większe święta głównie by się nażreć i nachlać :) jest to świetna okazja do podtrzymania więzów rodzinnych, społecznych. Właściwie wiara w Boga jest tu zbędna a nawet szkodliwa bo stwarza nie potrzebne kłótnie jak w polityce.
Tak naprawde wierzących dorosłych katolików w polsce jest 25%, a 75% katolików wierzy w rytuał który podtrzymuje więzi społeczne a nie w Boga.
Więc mamy 3/4 ateistów typu 2 w polsce wśród katolików i to jest alleluja :)
Ostatnio zmieniony 12 kwie 2012, 23:36 przez Ja?!, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Ateizm - czym właściwie jest?

197
Artur pisze:Przekonanie, iż ateizm jest szczególną formą wiary, wiary w 'nieistnienie' jest klasycznym przykładem religijnego uwarunkowania jednostki zdanie takowe zdanie wygłaszającej ;)
dokładnie tak. to taki hełm na zasadzie - w coś wierzyć trzeba....
Ostatnio zmieniony 15 kwie 2012, 8:25 przez teddybear, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Ateizm - czym właściwie jest?

205
Andra pisze:Od czego?
Sadze ze to takze jakas wiara, w to ze Boga nie ma. A jesli ktos nie wierzy w Boga i nie jest ateista to CO?
że też religiantom czy wiernym nie przychodzi do głowy że można w nic nie wierzyć i mieć wolną głowę od głupot szamańsko-ideowych. wielu wiernych oburza się - przecież w coś trzeba wierzyć. ale po co?
zakładam wiarę w krasnoludki - nie chodzę do pracy bo mi pomogą - alleluja. po tygodniu brzuch nakaże ruszyć dupę :)
Ostatnio zmieniony 01 maja 2012, 6:31 przez teddybear, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Ateizm - czym właściwie jest?

207
to teoretyczne bicie piany i chęć dorobienia kolejnej ideologii do twierdzenia jakoby MUSI być wiara na świecie

skoro są duchy, anioły, bogowie, ciała astralne, taroty i innne cuda nie widy to zapraszam do eksperymentu...
od dziś [ociepliło się ] nie będę zamykał okna przez tydzień. opiszcie moje mieszkanie. przecież to pikuś sobie do mnie powędrować
taki eksperyment mały. narzędzi do realizacji macie dość...czas start :)
Ostatnio zmieniony 01 maja 2012, 6:57 przez teddybear, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Ateizm - czym właściwie jest?

208
Nie bicie piany, logika nakazywalaby powiedziec: wierze w nic. Albo: nie wierze we wszystko.
Natomiast Twoje: w nic nie wierze oznacza wiare we wszystko. Z roznym przesuwem na skali, ale nie zatrzymujacym sie na pozycji zero.
Co ma do tego Twoje okno nie pojme. Duzo drewna...:p
Ostatnio zmieniony 01 maja 2012, 7:25 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Ateizm - czym właściwie jest?

209
Nie bicie piany, logika nakazywalaby powiedziec: wierze w nic. Albo: nie wierze we wszystko.
Natomiast Twoje: w nic nie wierze oznacza wiare we wszystko. Z roznym przesuwem na skali, ale nie zatrzymujacym sie na pozycji zero.
Co ma do tego Twoje okno nie pojme. Duzo drewna...:p
Ostatnio zmieniony 01 maja 2012, 7:26 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Wróć do „Ateizm i agnostycyzm”

cron