Re: W co wierzą Ateiści ?

242
Nala pisze:Wiem, że nikt nie wie co jest po. Ale to są przypuszczenia oparte na tym w co kto wierzy.
Każdy ma swoje wyobrażenie życia po śmierci i tak będzie zawsze.
Skąd wiesz, że tak będzie zawsze? :D

Tego też nie możemy wiedzieć a na pogrzebach też mi łzy jakoś nie lecą. :( Mam płakać z tego powodu? :D
Ostatnio zmieniony 16 maja 2011, 1:46 przez G.J.Jane, łącznie zmieniany 1 raz.
... Cmoknij mi...

Re: W co wierzą Ateiści ?

243
Pytanie na które każdy by chciał znać odpowiedzieć dotyczące co jest po śmierci, ale można mieć swoje przemyślenia co do tej sprawy myślę, że po śmierci staniemy się czymś niefizycznym i znajdziemy się tam gdzie pasujemy i tak gdzie chcemy trafić - oczywiście to są tylko przemyślanie tak naprawdę to cholera wie co będzie :D.

A tak wg co to ateistów po śmierci myślę, ze znikną nie będą istnieć nie trafia do nieba/piekła/czyśćca porostu ich energia zaniknie.
Ostatnio zmieniony 16 maja 2011, 16:29 przez Zuoo, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: W co wierzą Ateiści ?

244
Zuoo pisze:A tak wg co to ateistów po śmierci myślę, ze znikną nie będą istnieć nie trafia do nieba/piekła/czyśćca porostu ich energia zaniknie.
A od kiedy to energia 'zanika'? :)
Ostatnio zmieniony 16 maja 2011, 17:03 przez Lidka, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam!

Lidka

Re: W co wierzą Ateiści ?

245
Lidka pisze:
Zuoo pisze:A tak wg co to ateistów po śmierci myślę, ze znikną nie będą istnieć nie trafia do nieba/piekła/czyśćca porostu ich energia zaniknie.
A od kiedy to energia 'zanika'? :)
Być może złe dobrałem słowo :P ale chodzi mi o to iż ateiści nie wierząc w nic wyższego wiec znikają a ich energia nigdzie nie trafia (niebo/piekło) bo jak mogą trafić gdzieś w co nie wierzą/nie istnieje. Nie umiem napisać coś dziś sensownego zdania ale myślę, ze w niczym to nie przeszkodzi zbytnio :D
Ostatnio zmieniony 16 maja 2011, 17:55 przez Zuoo, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: W co wierzą Ateiści ?

246
Nie szkodzi! :)

OK, rozumiem, co chcesz powiedzieć. Ale, na dobrą sprawę, tak może powiedzieć chyba tylko ktoś, komu myślenie jest obce, a ateiści to normalni i rozsądnie myślący ludzie. Zatem, jeśli energia nigdy nie ginie, nie zanika, jest wieczna, a człowiek to też energia, można by się zastanowić nad tym faktem?
Ostatnio zmieniony 16 maja 2011, 18:00 przez Lidka, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam!

Lidka

Re: W co wierzą Ateiści ?

247
" myślę, że po śmierci staniemy się czymś niefizycznym i znajdziemy się tam gdzie pasujemy i tak gdzie chcemy trafić - oczywiście to są tylko przemyślanie"

Tak jak pisałem to są moje przekonania oczywiście można nad tym dyskutować, lecz skoro ateista nie wierzy w nic takiego to gdzie ma się podziać jego jakby to napisać... duchowa energia? Bynajmniej ja tak to rozumuje być może się mylę jeśli tak oświećcie mnie !
Ostatnio zmieniony 16 maja 2011, 18:18 przez Zuoo, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: W co wierzą Ateiści ?

248
ateiści trafiają tam, gdzie ...Świadkowie Jehowy :)...na ten krąg, gdzie trafiają ci, którzy wierzyli, że po śmierci nie ma nic...tkwią tam w uśpieniu, aż w jakiś sposób się ockną i dokonają wyboru swojej kolejnej inkarnacji...troche to trwa, ale - nic złego im sie nie dzieje :) zero diabełków, kotłów ze smołą, udręk, cierpień itp itd :) - takie jest moje zdanie i opinia...niestety, jeszcze nie doszedłem do tego co/kto ich budzi z tego dobrowolnego uśpienia ;)
Ostatnio zmieniony 16 maja 2011, 18:35 przez Szymon, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: W co wierzą Ateiści ?

249
Szymon pisze:ateiści trafiają tam, gdzie ...Świadkowie Jehowy :)...na ten krąg, gdzie trafiają ci, którzy wierzyli, że po śmierci nie ma nic...tkwią tam w uśpieniu, aż w jakiś sposób się ockną i dokonają wyboru swojej kolejnej inkarnacji...troche to trwa, ale - nic złego im sie nie dzieje :) zero diabełków, kotłów ze smołą, udręk, cierpień itp itd :) - takie jest moje zdanie i opinia...niestety, jeszcze nie doszedłem do tego co/kto ich budzi z tego dobrowolnego uśpienia ;)
Gdyby tak było to myślę żeby wybudzić takiego z uśpienia potrzebny byłby ktoś hmm...świadomy gdzie się znajduje. Coś jak w filmie "Między Niebem A Piekłem" gdzie bohater świadomy tego gdzie jest "obudził" samobójce gdyż uświadomił mu kim naprawdę jest oczywiście samobójstwo/ateizm inna sprawa ale co do filmu to jednak pasuje do tego wybudzenia. Skąd wg przeczytałeś o tym gdzie trafiają ateiści ?
Ostatnio zmieniony 16 maja 2011, 19:24 przez Zuoo, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: W co wierzą Ateiści ?

250
To w co się wierzy a to co jest to może być zupełnie inna sprawa.
Swoją drogą nie istniejąc nie ma się żadnych zmartwień a rozumiem, że wierzący mają bo jak nie trafią do nieba to czekają ich męki w piekle.
Przy starotestamentowym Bogu jest to nawet bardzo prawdopodobne.
Jak mialbym się z jakimś bliskim rozminąć z powodu przeciwstawnych kierunków to wolałbym nie istnieć.
A tak serio to wątpię by wiara miała kreować zaświaty.
;)
Nikt nie wie gdzie trafi taka prawda.
Trzeba się z nią pogodzić.
Ostatnio zmieniony 16 maja 2011, 19:53 przez Nebogipfel, łącznie zmieniany 1 raz.
Trzeba iść do przodu nie oglądając się za siebie.
ps. w Tym wpisie jest o alkoholu i seksie.

Re: W co wierzą Ateiści ?

251
Wiesz co, wiara kreuje nie tylko tzw. zaświaty, ale też nasze życie 'tu i teraz', choć trudno to jest sobie uzmysłowić... (trzeba by spojrzeć z większej perspektywy, kiedy to jest widoczne).
Ostatnio zmieniony 16 maja 2011, 20:05 przez Lidka, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam!

Lidka

Re: W co wierzą Ateiści ?

252
Kiedy pojawia się ta większa perspektywa?
Wiara w siebie być może, lecz w zaświaty?
Gdyby wiara kreowała świat..to politycy spełnialiby pokładane w nich nadzieję, wiarę, iż coś zmienią.
Dostaje się zwykle figę z makiem.
Ostatnio zmieniony 16 maja 2011, 20:11 przez Nebogipfel, łącznie zmieniany 1 raz.
Trzeba iść do przodu nie oglądając się za siebie.
ps. w Tym wpisie jest o alkoholu i seksie.

Re: W co wierzą Ateiści ?

253
Ależ oczywiście przecież nie każdy wierzy tak samo lub w to samo co inni, tylko nie wierzący trafia do piekieł? Ja jestem nie wierzący lecz nie zabijam nie wyrządzam wielkiej krzywdy wiec za co miałbym trafić ? Trafie jeśli będę tego pragnął, każdy trafi tam gdzie zechce gdzie czuje że pasuje jeśli pasuje ktoś do pieklą spoko pójdzie tam jeśli do nieba to tak samo, ateista skoro chce nie istnieć po śmierci wiec będzie "uśpiony jego świadomość" i zapewne ktoś będzie miał wpływ na wybudzenie go ale to są tylko nasze teorie, teorie normalnych ludzi jaka jest prawda nie wiemy możemy jedynie myśleć jak to będzie i wg co będzie :D "A tak serio to wątpię by wiara miała kreować zaświaty." raczej nie wiara a ludzie.
Ostatnio zmieniony 16 maja 2011, 21:04 przez Zuoo, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: W co wierzą Ateiści ?

256
Ja wierzę w zmartwychwstanie po Armagedonie i że będę żyła na ziemi w raju jeśli dostosuję się do wskazówek Bożych.
Tylko mi to nie wychodzi a więc zostanę wrzucona w otchłań, zwyczajnie przestanę istnieć tak jak przed narodzinami.
Ostatnio zmieniony 17 maja 2011, 0:17 przez G.J.Jane, łącznie zmieniany 1 raz.
... Cmoknij mi...

Re: W co wierzą Ateiści ?

257
Nebogipfel pisze:Kiedy pojawia się ta większa perspektywa?
Wiara w siebie być może, lecz w zaświaty?
Gdyby wiara kreowała świat..to politycy spełnialiby pokładane w nich nadzieję, wiarę, iż coś zmienią.
Dostaje się zwykle figę z makiem.
Ta perspektywa pojawia się wraz z wiarą, że życie tu, w formie materialnej, nie jest 'całością' naszego istnienia. Wiara w to dosłownie otwiera 'drzwi' do tej szerszej perspektywy. Nie jest do tego konieczny Bóg.

To, co ma moc sprawczą (najsilniejszą), to nie nasze słowa i czyny, a uczucia. Czyli to sfera tak głęboka, że żeby je naprawdę dostrzec, trzeba poznać samego siebie w pierwszej kolejności. I być uczciwym względem samego siebie.

Świat polityki to nie jest świat 'czystych intencji'. Można je mieć, ale można je szybko stracić. Bo polityka to dosłownie jarmark 'ego'... (i tu doskonale sprawdza się stwierdzenie, że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia).

Można założyć, że nawet w tym świecie są ludzie o czystych intencjach i niepodatni na pokusy 'ego' (bo z pewnością są tacy). Ale stwarzanie rzeczywistości to jak przeciąganie liny, liczy się siła. Przeciągnie ten, który jest silniejszy. Jeśli jedna osoba usiłuje stworzyć coś 'na plus', wchodzi w relację z wieloma innymi, którym to 'nie na rękę', bo mają inne intencje i inne uczucia. Zatem siła wielu innych przejmie dowodzenie, bo pojedynczy człowiek nie wydobędzie w sobie mocy wielu, musiałby całkowicie wyrzec się 'ego', żeby to zrównoważyć, a i tak jego działanie zostanie szybko zmienione przez masy z innymi intencjami.

Bo rewolucję zaczyna się od samego siebie, od jednostki. I im więcej takich jednostek, tym większa siła sprawcza.

Ale my tu w temacie, w co wierzą ateiści? ;)

OK, skończę w tym tonie. Zatem nawet ateiści mogą stworzyć świat bez wojen i tzw. 'zła'. Bo nie wiara w Boga jest gwarantem 'dobra' i stwarza je, a nasze własne uczucia i podejście do życia. Z historii wiemy, że wiara w Boga też potrafi przynieść okrucieństwo nie mieszczące się w głowie...
Ostatnio zmieniony 17 maja 2011, 5:55 przez Lidka, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam!

Lidka

Re: W co wierzą Ateiści ?

258
G.J.Jane pisze:Ja wierzę w zmartwychwstanie po Armagedonie i że będę żyła na ziemi w raju jeśli dostosuję się do wskazówek Bożych.
Tylko mi to nie wychodzi a więc zostanę wrzucona w otchłań, zwyczajnie przestanę istnieć tak jak przed narodzinami.
żyjesz wg ludzkich iluzji i tego, co ci inni narzucili ( głównie religia ) - ale to dyskusja do innego wątku - tu staramy się "rozgryźć" tych sakramenckich bezbożników :D:D:D ;)
Ostatnio zmieniony 17 maja 2011, 7:07 przez Szymon, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: W co wierzą Ateiści ?

259
Szymon pisze:
G.J.Jane pisze:Ja wierzę w zmartwychwstanie po Armagedonie i że będę żyła na ziemi w raju jeśli dostosuję się do wskazówek Bożych.
Tylko mi to nie wychodzi a więc zostanę wrzucona w otchłań, zwyczajnie przestanę istnieć tak jak przed narodzinami.
żyjesz wg ludzkich iluzji i tego, co ci inni narzucili ( głównie religia ) - ale to dyskusja do innego wątku - tu staramy się "rozgryźć" tych sakramenckich bezbożników :D:D:D ;)
Wiem, sorki... zauważyłam co Lidka napisała. Pomyliłam z tematem w co wierzymy.

Nie Szymon, nie żyję tak jak to ująłeś, nie popieram żadnej z religii ani poglądów ale wierzę w to co jest DLA MNIE
logiczne.
Ostatnio zmieniony 17 maja 2011, 15:49 przez G.J.Jane, łącznie zmieniany 1 raz.
... Cmoknij mi...

Re: W co wierzą Ateiści ?

260
G.J.Jane pisze:Nie Szymon, nie żyję tak jak to ująłeś, nie popieram żadnej z religii ani poglądów ale wierzę w to co jest DLA MNIE
logiczne.
i słusznie :) bo to co dla ciebie logiczne, to tylko i wyłącznie twoja własna prawda :)
Ostatnio zmieniony 17 maja 2011, 15:51 przez Szymon, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: W co wierzą Ateiści ?

261
I słusznie.
Jeśli coś uznaję za logiczne to też w to wierzę.
Wolałbym byś jednak w tym raju znalazła się niezależnie od wytycznych.
Jako ateista wierzę w siebie.
:)
Ostatnio zmieniony 17 maja 2011, 15:54 przez Nebogipfel, łącznie zmieniany 1 raz.
Trzeba iść do przodu nie oglądając się za siebie.
ps. w Tym wpisie jest o alkoholu i seksie.

Re: W co wierzą Ateiści ?

266
Nebogipfel pisze:W miare możliwości - i nie trzeba być Bogiem - można chyba zapewnić przynajmniej paru osobom raj na Ziemi.
;)
Aaa to już chyba masz na myśli inny raj albo raj w cudzysłowie :D
Ostatnio zmieniony 17 maja 2011, 17:12 przez G.J.Jane, łącznie zmieniany 1 raz.
... Cmoknij mi...

Re: W co wierzą Ateiści ?

267
słyszałem ponoć ze ateiści wierzą w to ze człowiek na dwie nogi lewą i prawą oraz to ze ziemia sie kręci...więc wynika z tego ze wierzą...ale pewne jest tylko to ze nic nie jest pewne...
Ostatnio zmieniony 20 maja 2011, 21:20 przez cayman, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: W co wierzą Ateiści ?

269
Ponieważ jestem agnostykiem, to się nie wypowiadam :satan:

To co się pojawi pod moim postem, to tylko cytat z Bunuela :tonk:
Ostatnio zmieniony 20 maja 2011, 21:51 przez polliter, łącznie zmieniany 1 raz.
"Ateista - dzięki Bogu" Luis Bunuel
"Mam problem z piciem. Dwie ręce, a tylko jedna gęba" Keith Richards

Re: W co wierzą Ateiści ?

270
polliter pisze:Ponieważ jestem agnostykiem, to się nie wypowiadam :satan:

To co się pojawi pod moim postem, to tylko cytat z Bunuela :tonk:
No dobra, pomijając niebo, piekło, czyściec(Tfu! Wyplunąć) Boga/bogów, aniołów, diabłów i szatanów to poza religiami i tak w nic nie wierzysz?
Przyjęte jest, że ateista w nic nie wierzy ale chwilka! W siebie tez nie wierzysz? :)
Ostatnio zmieniony 25 maja 2011, 16:21 przez G.J.Jane, łącznie zmieniany 1 raz.
... Cmoknij mi...

Wróć do „Ateizm i agnostycyzm”

cron