Re: Czy ateizm może uchronić ludzkość?

213
Andra pisze:Potencjal jest jeden, co tworzy bieguny zatem?
Jeśli chodzi Ci o bieguny stworzone przez człowieka to oczywiście człowiek :) Nie jestem zwolennikiem robienia ze wszystkiego przciwnych biegunów i bezwzględnego nadawania temu pewnych właściwości, ten jeden potencjał robi co mu się podoba jęśli tylko jest to w jego mocy, tylko ze to " "coś" ma wielu.
Ostatnio zmieniony 22 maja 2012, 12:04 przez Conan Barbarzynca, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Czy ateizm może uchronić ludzkość?

214
Zaczekaj. Po co sa bieguny- utworzone z jednego.
Popatrzmy:
biel- czern
dzien - noc
dobro- zlo
wiara- niewiara
czlowiek- Bog
plus- minus
bieguny tego samego. Czym jest ten potencjal ktory rowija biegunowosc? Zeby wiedziec kim jest odrozniajac sie od tego czym nie jest. Dzien nie jest noca. Ale wyrasta z niej tak jak noc z dnia. Wiara i niewiara wyrastaja z tego samego, czlowiek i Bog. Czym jest to cos?
Ostatnio zmieniony 22 maja 2012, 14:23 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Czy ateizm może uchronić ludzkość?

215
Andra pisze:Zaczekaj. Po co sa bieguny- utworzone z jednego.
Popatrzmy:
biel- czern
dzien - noc
dobro- zlo
wiara- niewiara
czlowiek- Bog
plus- minus
bieguny tego samego. Czym jest ten potencjal ktory rowija biegunowosc? Zeby wiedziec kim jest odrozniajac sie od tego czym nie jest. Dzien nie jest noca. Ale wyrasta z niej tak jak noc z dnia. Wiara i niewiara wyrastaja z tego samego, czlowiek i Bog. Czym jest to cos?
A moze poprostu aby było ciekawie? Tylko jeśli ktoś zanadto przywiązuje się do biegunowości to się staje wcieleniem albo cieniem, a nie sobą. Ten potencjał to nasza siła zyciowa i tyle.
Ostatnio zmieniony 22 maja 2012, 14:40 przez Conan Barbarzynca, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Czy ateizm może uchronić ludzkość?

216
Conan, to prawda, popatrz- stojac na jednym koncu- masz przed soba droge do drugiego, widzisz drugi biegun. Swojego nie. Trzeba wiec byc dokladnie w centrum by miec pojecie o obydwoch. O tym ze sa tym samym. Co jest centrum naszej woli zycia, sily zycia?
Ostatnio zmieniony 22 maja 2012, 15:03 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Czy ateizm może uchronić ludzkość?

217
Andra pisze:Conan, to prawda, popatrz- stojac na jednym koncu- masz przed soba droge do drugiego, widzisz drugi biegun. Swojego nie. Trzeba wiec byc dokladnie w centrum by miec pojecie o obydwoch. O tym ze sa tym samym. Co jest centrum naszej woli zycia, sily zycia?
Rzeczywiście, fajnie ześ to napisała Andra, a centrum to zwyczajowo serce, mówi się np "serce cyklonu".
Ostatnio zmieniony 23 maja 2012, 13:29 przez Conan Barbarzynca, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Czy ateizm może uchronić ludzkość?

219
"Czy ateizm może uchronić ludzkość?"

Myślę ze tak jeżeli będziemy to robić stopniowo najpierw trzeba przejść albo raczej przekonać ludzi do istnienia boga ale nie takiego jak oni sobie wyobrażają tylko takiego który stworzył materie i na tym się skończyło.

Etyka powinna być obowiązkowa nawet bardziej niż religia ,a patologiczne rodziny powinny być po prostu usuwane. patologiczna matka która tylko się kurwi i rodzi potomstwo bo to dla niej czysty biznes ? Wykastrować.

Może hitler nie miał w wielu rzeczach racji ale jakąś tam wiedzę miał. Trzeba usuwać czarne owce jeżeli nie da się ich zmienić. Taka populacja bezużytecznych ludzi (nie mówię tutaj o inwalidach czy umysłowo chorych ale tych co wiedzą co cynia a jednak to robią) powinna być wpierdalana do pieca.

Wtedy gdy będą spełnione wszystkie warunki można liczyć na stopniową naprawę społeczeństwa.

Ps. Dla tych co się nie będą bać śmierci bo nie ma piekła proponuje bezlitosne tortury.
Ostatnio zmieniony 29 cze 2012, 14:07 przez MaciejTheBest, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Czy ateizm może uchronić ludzkość?

220
Przepraszam, a kto bedzie decydowal o uzytecznosci lub bezuzytecznosci przed wyslaniem do pieca? Bo dla tamtych to Ty zapewne bedziesz bezuteczny, masz tego swiadomosc?
Interesuje mnie takze czy do pieca zywcem czy przewidujesz jakies znieczulenie? Jesli podoba Ci sie to co propagowal Hitler, to wiesz...jeszcze w kilku miejscach na swiecie mozna odnalezc slady jego,,madrosci":). Tylko ze jakos ludzie uciekaja stamtad, a swietnie odnajduja sie szuje.
Do czego sluza Ci wulgaryzmy?
Ostatnio zmieniony 29 cze 2012, 14:51 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Czy ateizm może uchronić ludzkość?

221
niestety racja z tą religią, obecnie największe zagrożenie dla życia ludzi to religia a konkretnie wiele religii które razem tworzą podziały między ludźmi i nienawiść. Najgorsze wojny powstawały na tle religijnym łącznie z II wojną światową, i krucjaty z błogosławieństwem papieży by wymordować pare milionów muzułmanów.

Ja w ateizmie widze spokojną przyszłość, o ile ateiście będą wierzyć w siebie. Obecnie ludzie wierzą w obce siły jakieś bustwa lub duchy i nic dobrego z tego nie ma.
Ostatnio zmieniony 29 cze 2012, 16:04 przez Ja?!, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Czy ateizm może uchronić ludzkość?

223
MaciejTheBest pisze:Może hitler nie miał w wielu rzeczach racji ale jakąś tam wiedzę miał. Trzeba usuwać czarne owce jeżeli nie da się ich zmienić. Taka populacja bezużytecznych ludzi (nie mówię tutaj o inwalidach czy umysłowo chorych ale tych co wiedzą co cynia a jednak to robią) powinna być wpierdalana do pieca.
.
jesteś zwykłym faszystom , który ma hitlera za boga , gdybym miał kogoś wpierdolić do pieca to wpierw takiego fanatyka jak ty świrze.
Ostatnio zmieniony 29 cze 2012, 16:36 przez Crows, łącznie zmieniany 1 raz.
:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

Re: Czy ateizm może uchronić ludzkość?

226
Andra pisze:Przepraszam, a kto bedzie decydowal o uzytecznosci lub bezuzytecznosci przed wyslaniem do pieca? Bo dla tamtych to Ty zapewne bedziesz bezuteczny, masz tego swiadomosc?
Na pewno musi to być człowiek wykształcony i psychicznie zdrowy. A raczej nie może to być tylko jedna osoba gdyż za dużo władzy w jednej osobie też nie dobrze. Najlepiej by władze wykonawcze były na tyle mądre by odwoływać się od nie których wyroków które uznają za nie słuszne.

W ich oczach mogę być bezużyteczny tylko ze człowiek pracujący lub nikomu nie zawadzający nie serży kurewstwa rozmnażając patologie.
Uwieście mi może mam 16 lat ale mieszkam na takim osiedlu gdzie pomieszali tych normalnych z patologia przez co ci normalni cierpią a ci patologiczni robią wszystko bo każdy się boi dupę odezwać. Na policje to każdy dżwoni ale by podać swoje nazwisko to nie. Przez co policja nic nie może zrobić a oni się rozmnażają, kase za dzieci biorą a potem oddają do domu dziecka albo im zabierają po 100 interwencji. Najlepsze jest to ze oni se nic z tego nie robią a nawet jak złapią takich to wychowają następne pokolenie złodziei, morderców itp


PS. nie jestem fanatykiem po prostu wyraziłem swoje zdanie co powinno się stać by ten świat stał się chociaż trochę normalny.
a i hitlera nie wyznaje :D nie robię z niewinnych żydów mydeł ani innych rzeczy za sama wiarę czy pochodzenie. Mówię tylko o tych złych bo jak widzę takich jp 100% to się we mnie gotuje by przyjebać
Ostatnio zmieniony 29 cze 2012, 16:54 przez MaciejTheBest, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Czy ateizm może uchronić ludzkość?

227
jeśli już chcesz z tym robić porządek to lepiej ich pozbawić możliwości płodzenia dzieci niż zabijać. Niektórzy nie dorośli do bycia człowiekiem, to dusze które niedawno były zwierzętami lub takie które zbyt długo istniały poza materialnie.
Ostatnio zmieniony 29 cze 2012, 17:00 przez Ja?!, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Czy ateizm może uchronić ludzkość?

228
No jedna z dwóch opcji. Przynajmniej normalne rodziny rodziły by zapewne normalne dzieci. Oczywiście były by wyjątki ale po dobrym wychowaniu i po paru kastracjach świat był by lepszy. Albo zrobić getta w sensie Państwa idiotów gdzie sami by sobie robili co chcą a państwa ucywilizowane. najlepiej gdyby jedno państwo było i wszyscy gadali by w jednym języku. Najlepiej angielski lub jakiś nowy specjalnie wymyślony na potrzeby takiego państwa.

Oczywiście nie których którym nie da się już pomóc wysyłało by się za granice najlepiej do dżungli gdzie skakali by jak małpy a a szybką stali by czarnoskórzy mężczyźni i śmiali się z nich jak walczą o pożywienie.

Tak właśnie powinno być Wypieprzyć białe małpy i lepiej przyjąć czarnych Ludzi
Ostatnio zmieniony 29 cze 2012, 17:22 przez MaciejTheBest, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Czy ateizm może uchronić ludzkość?

230
Nie no na adolfa to nie wolał bym własny tytuł i by mnie nie porównywano do innych. Maciej wszechobecny kastrujący co o tym sądzisz? :D nie no joke

Co do twojego pytania to w połowie żartuje w połowie nie tak naprawdę ty nie wiesz chyba o jakie osoby mi chodzi. Bez takich ludzi było by lepiej każdemu. A chociaż jak się wykastruje takiego idiotę to nie będzie prał mózgu dziecku lepiej żeby się nie urodziło i nie wyrosło na takiego jak on niż żeby zataczało błędne koło...
Ostatnio zmieniony 29 cze 2012, 23:36 przez MaciejTheBest, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Czy ateizm może uchronić ludzkość?

231
Uhumm. Na pol zartujesz, na pol prowokujesz:). Wsio poniatno.
Rodziny patologiczne, zapobieganie patologii to dobry temat do psychologii. A tu- wiesz jaki procenet tej patologii pochodzi z rodzin niepatologicznych?
Ostatnio zmieniony 30 cze 2012, 0:49 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Czy ateizm może uchronić ludzkość?

232
no to może zle rozumiem patologie. Powiedzmy ze oni to typowe Zombie - Mózgu nie mają a wymądrzają się jak by zjedli ich tysiąc. Dlatego też do słowa nie dojdziesz z takim idiotą przez co nie da rady mu powiedzieć co myślisz ani co robi zle. To po prostu dziecko dałna jp100% a ja takim wysyłam ten link



matki nie lepsze dobrze o tym wiedzą i jeszcze bronią za wszelką cenę. Z takim sprawę miałem to w sądzie powiedziała cytat "Ale pani sędzio on się zmienił - obrócił się o 360 stopni"

Jak czytać :D Nie dosyć ze dzieci idioci to jeszcze matka nie wie co gada i pozwala im na takie rozróby jak np łamanie latarni w pół.
Pytanie za 100 punktów. Jak on złamał tą latarnie w jej połowie o.O
Ostatnio zmieniony 30 cze 2012, 1:38 przez MaciejTheBest, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Czy ateizm może uchronić ludzkość?

233
No i co? Ty wiesz- trudno kogos winic ze urodzil sie w patologicznej rodzinie, w takiej sie wychowal , w domu w ktorym rzadko kto bywal trzezwy a jedynym argumentem byla piesc- i teraz powiela ten model, jedyny jaki zna. Trudno kogos winic o to ze jest mniej inteligentny od Ciebie. To tak jakbys mial pretensje do kota ze zre miecho zamiast tak jak Ty- przy stole uzywajac noza i widelca. Czy zastanawiales sie kiedykolwiek dlaczego oni sa tacy?
Ostatnio zmieniony 30 cze 2012, 2:12 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Czy ateizm może uchronić ludzkość?

236
Więc lepiej im i innym oszczędzić cierpień i jak matka np wychowana już takich dresów 2 czy jednego to wtedy ją kastrować.
Andra może to nie ich wina ale jak jakiś kanibal odgryzie ci nogę to tez nie jego wina prawda? Głodny był. Każdy ma wybór tego co robi. Dopiero jak naprawdę nie ma wyboru to nie można winić ale tacy ludzie go mają!
Ostatnio zmieniony 30 cze 2012, 8:48 przez MaciejTheBest, łącznie zmieniany 1 raz.

Wróć do „Ateizm i agnostycyzm”

cron