Re: Czym jest ateizm-poglądy na życie i Wszechświat.

181
Polli, a co jest interpretacja w fakcie? Interpretacja to sposob rozumienia tegoz faktu i wniosek wyciagniety na jego podstawie. To miejze litosc, co ja moge rozumiec z jakichs kwarkow. Ja z tego rozumiem tylko tyle ze nie odkryli jeszcze tego malego zlotego. Chyba ze juz odkryli a ja nie wiem o tym?
Ostatnio zmieniony 06 sie 2012, 23:51 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Czym jest ateizm-poglądy na życie i Wszechświat.

182
To miejze litosc, co ja moge rozumiec z jakichs kwarkow. Ja z tego rozumiem tylko tyle ze nie odkryli jeszcze tego malego zlotego. Chyba ze juz odkryli a ja nie wiem o tym?
Andreczko, a co ja Ci na to poradzę, że nie rozumiesz. To nie moja wina...

Trzeba było chodzić do szkoły, a nie rzucać w nią kamieniami, jak ja. Ja mam prawo nie rozumieć, bo jestem idiotą, ale Ty???
Ostatnio zmieniony 07 sie 2012, 0:16 przez polliter, łącznie zmieniany 2 razy.
"Ateista - dzięki Bogu" Luis Bunuel
"Mam problem z piciem. Dwie ręce, a tylko jedna gęba" Keith Richards

Re: Czym jest ateizm-poglądy na życie i Wszechświat.

183
Zaraz zjadliwie Cie zapytam: tym idiota to ogolnie czy fizycznie?
A ja ...no ba. A ja regularnie wylatywalam za drzwi, bo fizykowi smiechem rozwalalam zajecia. Raz na prawie caly semestr:). Ale i tak facet byl boski. A kwarki- nazwy maja cudne, a poczytaj o subkwarkach. Ja tego nie rozumiem ale widze. I to male najmniejsze niewyizolowane jeszcze powstaje w momencie absolutnego skoncentrowania energii do punktu zerowego. Tam jeszcze wchodza w gre ladunki. Boze, jakiegos normalnego fizyka by trzeba z lotnym umyslem zeby ogarnal to co ja bredze.
A Monti- kwarki to sa najmniejsze czastki znane na dzien dzisiejszy. A jutro? A poza tym...nie pomyslales ze czastki skladaja sie z czegos takze? A tam tez jakby w systemie trojkowym to leci:)
Ostatnio zmieniony 07 sie 2012, 7:51 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Czym jest ateizm-poglądy na życie i Wszechświat.

185
Samo sie nie stworzy moj drogi. A temat kwarkow doprawdy fascynujacy, tym bardziej ze jako nawiedzona moge dowolnie bredzic na ten temat z dala od nauki. Wiec popatrz jak dlugo atom uchodzil za te czastke elementarna. I spojrz takze na to ze atom jakkolwiek tworzy materie, ma nature energii, nie jest statyczny. I mnie tak od jakiegos czasu chodzi po niefizycznym lbie, jakbym to widziala: energia to ruch, polegajacy wibracji, czyli drganiom. I popatrz co dzieje sie gdy energia osiagnie maksymalna predkosc drgan, dla nas niewyobrazalna, a teraz wez pod uwage ze te trzy kwarki maja swoje antyodpowiedniki, i co dzieje sie gdy one podczas tej maksymalnej wibracji zderza sie? To jest tak ogromna energia, jak jeden blysk, skoncentrowana w tym punkcie zetkniecia sie. Bardzo widowiskowe, mam nadzieje ze zaden fizyk trupem nie padnie od tego mojego bredzenia. To jeszcze nie jest dokladnie to chodzace mi po glowie, tak mniej wiecej. Co Ty na to?
Ostatnio zmieniony 07 sie 2012, 19:12 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Czym jest ateizm-poglądy na życie i Wszechświat.

190
I na dosc zlego jeszcze ja zwali "boska czastka ".
Taka ona "boska", jak ja satanistyczny. :rotfl:
Ladny avatar,mozesz dolac coli Polliterze?
Mont, jedynym dodatkiem, który uznaję do tego napoju, jest lód, ale skoro chcesz coli...
na trzezwo zadna religia nie chce mnie przytulic
Ja religię wywalam na zbity pysk, niezależnie od tego, czy jestem trzeźwy, czy pijany. Gra mi, franca, na nerwach. :gun:
Najchętniej wyszedłbym na ulicę i zakrzyknął z całych sił: Niech mnie religia w dupę pocałuje!!!!!!!, ale nie mogę tego zrobić, bo zamkną mnie do wariatkowa, albo gorzej, do pierdla, a mam rodzinę na utrzymaniu, to chociaz tutaj sobie nabluzgam na religijnych... i najwyżej mnie zbanują. Przynajmniej powiem, co myślę, postów nie wywalą, bo im nie wolno, więc coś po sobie zostawię, a do wariatkowa zamkną motyla tańczacego na procesji, a nie mnie :rotfl:
Ostatnio zmieniony 09 sie 2012, 0:11 przez polliter, łącznie zmieniany 1 raz.
"Ateista - dzięki Bogu" Luis Bunuel
"Mam problem z piciem. Dwie ręce, a tylko jedna gęba" Keith Richards

Re: Czym jest ateizm-poglądy na życie i Wszechświat.

193
Pewną wiedzę zyskuje się przez doświadczenie.
Nie zaznasz, nie uwierzysz.
Religia to sprawa wiary...niczego więcej, a w zależności od wyznania są doktryny, które wyznawca musi przestrzegać.
Większości niewierzącym chodzi o te doktryny, stąd ateizm, ale czy to prawdziwi ateiści?
Ostatnio zmieniony 05 wrz 2012, 10:02 przez Mahi, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Czym jest ateizm-poglądy na życie i Wszechświat.

195
Montiku, przeczytalam ten artykul, nic z niego nie wynika, duzo slow o niczym az woda pluszcze.
Ale na prosty rozum, popatrz:
wierzacy w istnienie Boga- nie wie ze 100% pewnoscia czy Bog istnieje, prawda? Wierzy ze tak, wiec wiara jest przejawem niewiedzy. Watpliwosci plynace z braku wiedzy sa zagluszane traktowaniem wszystkiego jako bozej reki a priori.
Ateista twierdzac ze Boga nie ma- rowniez dowodow na nieistnienie Boga nie ma, wiec nie wie z ta sama 100% pewnoscia, a wiec pozostaje mu wiara w to ze Boga nie ma. Watpliwosci plynace z braku wiedzy racjonalizuje rozumem, to czego nie zdola- ignorujac czesto wbrew oczywistym faktom. Wiesz, ja nie mam nic do wierzacych ani do ateistow, Bog z nimi, ale dla mnie roznia sie tylko tym co robia z watpliwosciami wyniklymi z braku wiedzy. Zeby sie tak kurcze zastanowili w co z takim uporem wierza, albo nie wierza, bo tego elementu w tym brakuje. Jakby poszukali wspolnie odpowiedzi moze nie musieliby wierzyc w to co jest a oni slepi nie widza wiec tworza bajki, albo nie wierzyc w bajki przy okazji zaprzeczajac sobie.
W artykule padly slowa o sztucznym pomoscie pomiedzy wiara a wiedza. Co takze jest znamienne. Bowiem ten pomost istnieje i nie jest sztuczny, jest nim czlowiek. I jesli ten czlowiek nie odnajdzie odpowiedzi w sobie to zostanie z watpliwosciami, obojetnie z ktorej strony na to patrzac. Niewiara jest druga strona wiary, pomiedzy nimi jest wiedza. Odnoszac to do wierzacego i ateisty, wniosek nasuwa sie sam: jeden i drugi slepy jak kret amen. Na siebie slepy.
Ostatnio zmieniony 09 wrz 2012, 11:13 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Czym jest ateizm-poglądy na życie i Wszechświat.

200
mont_kaw pisze:Agnostyk,sceptyk czy ateista przemawia ? :):
W tym przemówieniu może być i jednym i drugim. Dodam, że po przetłumaczeniu słowa "ateista" okazuje się, że nie ma w tym słowie nic o braku istnienia Boga...raczej to brzmi "nie bóg". Coś jak fragment tekstu - "wszystko, byle nie bóg", tudzież stwierdzenie, że nie jest się bogiem. Aby więc określić człowieka co zaprzecza istnieniu boga należałoby zmienić słowo "ateista" np. w avisteista"
Ostatnio zmieniony 16 wrz 2012, 5:29 przez Nebogipfel, łącznie zmieniany 1 raz.
Trzeba iść do przodu nie oglądając się za siebie.
ps. w Tym wpisie jest o alkoholu i seksie.

Re: Czym jest ateizm-poglądy na życie i Wszechświat.

207
Mahi pisze:
Nebogipfel pisze:Piszę tam. :D
ZApytam, czy ciekawe są tam dyskusje, jeśli wszyscy mają ten sam światopogląd?
Wbrew pozorom piszą tam również wierzący.
Poza tym miewają różne poglądy polityczne i odnośnie cywilizacji tudzież opinie na pewne tematy.
Zatem nie jest nudno.
Bóg czy jego brak nie są tam jedynymi tematem.
Trzeba iść do przodu nie oglądając się za siebie.
ps. w Tym wpisie jest o alkoholu i seksie.

Wróć do „Ateizm i agnostycyzm”

cron