Re: Codzienne Badanie Pism.

2641
nie...nie...dostałam już kręćka

ale dziękuję Sosan za wypowiedź...

może zapytam o coś innego: lubi pan zawód nauczyciela? (tak przy okazji najlepsze życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej)

zastanawiałeś się kiedyś dlaczego wybrałeś naukę języka niemieckiego do końca życia?
Ostatnio zmieniony 16 paź 2011, 20:54 przez Anna18, łącznie zmieniany 1 raz.
Nauka bowiem krzyża głupstwem jest dla tych, co idą na zatracenie, mocą Bożą zaś dla nas, którzy dostępujemy zbawienia.
Napisane jest bowiem:
Wytracę mądrość mędrców,
a przebiegłość przebiegłych zniweczę.
Gdzie jest mędrzec? Gdzie uczony? Gdzie badacz tego, co doczesne? Czyż nie uczynił Bóg głupstwem mądrości świata?
1 KORYNTIAN 1, 18-20

Re: Codzienne Badanie Pism.

2643
o to mi chodziło :) z czasem przyzwyczaisz się do moich wypowiedzi ;)
dzięki za życzenia.. tak, lubię.

z ta nauką to był przypadek. Do końca życia ? nie wiem- przyszłość jest otwarta
Ostatnio zmieniony 16 paź 2011, 21:00 przez Sosan, łącznie zmieniany 1 raz.
Nothing ever happened or ever will. You have always been perfect Love and Peace.
What changes is not real and what is real cannot change.
You are that secret, that purity beyond change and description

~ Papaji

Re: Codzienne Badanie Pism.

2644
a znasz jakieś inne języki obce

cieszę się, że jesteś zadowolony z pracy

A dostał Pan więcej czekoladek czy kwiatów od uczniów?
Ostatnio zmieniony 16 paź 2011, 21:05 przez Anna18, łącznie zmieniany 1 raz.
Nauka bowiem krzyża głupstwem jest dla tych, co idą na zatracenie, mocą Bożą zaś dla nas, którzy dostępujemy zbawienia.
Napisane jest bowiem:
Wytracę mądrość mędrców,
a przebiegłość przebiegłych zniweczę.
Gdzie jest mędrzec? Gdzie uczony? Gdzie badacz tego, co doczesne? Czyż nie uczynił Bóg głupstwem mądrości świata?
1 KORYNTIAN 1, 18-20

Re: Codzienne Badanie Pism.

2645
tak, znam jeszcze angielski.
dostałem czekoladki- kasztanki i kilka kwiatków.. w tym jeden słonecznik sporych rozmiarów. Będę sobie skubał, jak dojrzeje ;)
Ostatnio zmieniony 16 paź 2011, 21:10 przez Sosan, łącznie zmieniany 1 raz.
Nothing ever happened or ever will. You have always been perfect Love and Peace.
What changes is not real and what is real cannot change.
You are that secret, that purity beyond change and description

~ Papaji

Re: Codzienne Badanie Pism.

2646
takie urocze rozmowy lubię...od razu humor mi się poprawił

super prezenty pan dostał...naprawdę miły gest ze strony uczniów
Ostatnio zmieniony 16 paź 2011, 21:14 przez Anna18, łącznie zmieniany 1 raz.
Nauka bowiem krzyża głupstwem jest dla tych, co idą na zatracenie, mocą Bożą zaś dla nas, którzy dostępujemy zbawienia.
Napisane jest bowiem:
Wytracę mądrość mędrców,
a przebiegłość przebiegłych zniweczę.
Gdzie jest mędrzec? Gdzie uczony? Gdzie badacz tego, co doczesne? Czyż nie uczynił Bóg głupstwem mądrości świata?
1 KORYNTIAN 1, 18-20

Re: Codzienne Badanie Pism.

2647
no tak.. trzeba wyczyścić atmosferę po niekontrolowanym ataku Miłującego :)

w nagrodę za prezenty chodzę z uczniami do kina i pilnuję aby się nie pozabijali na przerwie ;)
Ostatnio zmieniony 16 paź 2011, 21:18 przez Sosan, łącznie zmieniany 1 raz.
Nothing ever happened or ever will. You have always been perfect Love and Peace.
What changes is not real and what is real cannot change.
You are that secret, that purity beyond change and description

~ Papaji

Re: Codzienne Badanie Pism.

2648
to uczniów w liceum trzeba pilnować na przerwach?
Ostatnio zmieniony 16 paź 2011, 21:22 przez Anna18, łącznie zmieniany 1 raz.
Nauka bowiem krzyża głupstwem jest dla tych, co idą na zatracenie, mocą Bożą zaś dla nas, którzy dostępujemy zbawienia.
Napisane jest bowiem:
Wytracę mądrość mędrców,
a przebiegłość przebiegłych zniweczę.
Gdzie jest mędrzec? Gdzie uczony? Gdzie badacz tego, co doczesne? Czyż nie uczynił Bóg głupstwem mądrości świata?
1 KORYNTIAN 1, 18-20

Re: Codzienne Badanie Pism.

2649
Uczę w gimnazjum... ale w liceum tez są dyżury na przerwach.
Ostatnio zmieniony 16 paź 2011, 21:25 przez Sosan, łącznie zmieniany 1 raz.
Nothing ever happened or ever will. You have always been perfect Love and Peace.
What changes is not real and what is real cannot change.
You are that secret, that purity beyond change and description

~ Papaji

Re: Codzienne Badanie Pism.

2651
to dopiero ciężkie zadanie...no ale cóż

A ogólnie uczniowie pana lubią...nie wiem głosowali może na pana jako belfera roku?
Ostatnio zmieniony 16 paź 2011, 21:30 przez Anna18, łącznie zmieniany 1 raz.
Nauka bowiem krzyża głupstwem jest dla tych, co idą na zatracenie, mocą Bożą zaś dla nas, którzy dostępujemy zbawienia.
Napisane jest bowiem:
Wytracę mądrość mędrców,
a przebiegłość przebiegłych zniweczę.
Gdzie jest mędrzec? Gdzie uczony? Gdzie badacz tego, co doczesne? Czyż nie uczynił Bóg głupstwem mądrości świata?
1 KORYNTIAN 1, 18-20

Re: Codzienne Badanie Pism.

2652
...no to powrót do wątku
Ostatnio zmieniony 16 paź 2011, 21:31 przez Anna18, łącznie zmieniany 1 raz.
Nauka bowiem krzyża głupstwem jest dla tych, co idą na zatracenie, mocą Bożą zaś dla nas, którzy dostępujemy zbawienia.
Napisane jest bowiem:
Wytracę mądrość mędrców,
a przebiegłość przebiegłych zniweczę.
Gdzie jest mędrzec? Gdzie uczony? Gdzie badacz tego, co doczesne? Czyż nie uczynił Bóg głupstwem mądrości świata?
1 KORYNTIAN 1, 18-20

Re: Codzienne Badanie Pism.

2653
większość mnie raczej lubi.
Ostatnio zmieniony 16 paź 2011, 21:32 przez Sosan, łącznie zmieniany 1 raz.
Nothing ever happened or ever will. You have always been perfect Love and Peace.
What changes is not real and what is real cannot change.
You are that secret, that purity beyond change and description

~ Papaji

Re: Codzienne Badanie Pism.

2654
cudny cytat znalazl mi sie na dzien dobry:
,,Religia- corka Nadziei i Strachu, tlumaczaca Ignorantom nature Nierozpoznawalnego''....
Ambrose Bierce
Ostatnio zmieniony 17 paź 2011, 8:15 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Codzienne Badanie Pism.

2655
Poniedziałek 17 października

"Czy żyjemy, żyjemy dla Jehowy, czy też umieramy, umieramy dla Jehowy" (Rzym. 14:8).

Chirurgowi możemy zaufać jeszcze bardziej, gdy zasięgniemy opinii na jego temat.
Podobnie nabierzemy większego zaufania do Jehowy, gdy będziemy pogłębiać wiedzę o Nim.
Dalej więc pilnie studiujmy Słowo Boga, bo dzięki temu obdarzymy Go taką miłością, która rozwieje wszelkie obawy przed oddaniem się Jemu. Czytasz:
(1 Jana 4:18) "W miłości nie ma bojaźni, lecz doskonała miłość precz odrzuca bojaźń, ponieważ bojaźń powściąga. Doprawdy, kto się boi, nie wydoskonalił się w miłości".

Jehowa daje każdemu człowiekowi swobodę wyboru.
W swym Słowie powiedział: „Wybierz (...) życie, abyś mógł pozostać przy życiu, ty i twoje potomstwo — miłując Jehowę, swego Boga” (Powt. Pr. 30:19, 20).
Jehowa pragnie, byśmy w dowód miłości do Niego sami postanowili Mu służyć.
Należenie do Boga, którego kochamy, nie ograbi nas z wolności, lecz niewątpliwie przysporzy nam trwałego szczęścia.
Jako grzesznicy nie zasługujemy na to, by należeć do doskonałego Boga.
Jest to możliwe tylko dzięki Jego niezasłużonej życzliwości. Czytasz:
(2 Tymoteusza 1:9) "On nas wybawił i powołał świętym powołaniem nie ze względu na nasze uczynki, lecz ze względu na swe własne zamierzenie oraz życzliwość niezasłużoną. Obdarzono nią nas w związku z Chrystusem Jezusem przed dawnymi czasy",
Ostatnio zmieniony 17 paź 2011, 20:35 przez Miłujący Prawdę, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Codzienne Badanie Pism.

2658
Tt 1, 10

" 10 Jest bowiem wielu krnąbrnych, gadatliwych i zwodzicieli, zwłaszcza wśród obrzezanych "
Kontekst

Czego uczy nas Słowo Boże:

Stopień ekspresji werbalnej i inne cechy charakteru mogą być zależne od ilości skóry na penisie.
:black2:
Ostatnio zmieniony 17 paź 2011, 20:48 przez Nebogipfel, łącznie zmieniany 2 razy.
Trzeba iść do przodu nie oglądając się za siebie.
ps. w Tym wpisie jest o alkoholu i seksie.

Re: Codzienne Badanie Pism.

2660
Wtorek 18 października

"Jeden człowiek umarł za wszystkich" (2 Kor. 5:14).

Co czułeś, gdy się dowiedziałeś, czego dokonał dla ciebie Syn Boży? (2 Kor. 5:15).
Na pewno byłeś mu niezmiernie wdzięczny.
Postanowiłeś wtedy oddać się Bogu i ‛nie żyć już dla samego siebie, lecz dla tego, który za ciebie umarł’. A zatem chrzest w imię Syna oznacza uznawanie tego, co Jezus dla nas zrobił, i zaakceptowanie jego pozycji jako „Naczelnego Pełnomocnika w sprawie życia” (Dzieje 3:15; 5:31).
Przed poznaniem prawdy nie łączyła nas ze Stwórcą żadna więź i w zasadzie nie mieliśmy realnej nadziei na przyszłość. Ale dzięki temu, że uwierzyliśmy w przelaną krew Jezusa Chrystusa i daliśmy się ochrzcić, nawiązaliśmy bliską więź z niebiańskim Ojcem (Efez. 2:12, 13).
Apostoł Paweł napisał:
Was, którzy niegdyś byliście obcymi i nieprzyjaciółmi, gdyż wasze umysły były przy niegodziwych uczynkach, on [Bóg] teraz na nowo pojednał za sprawą jego [Jezusa] ciała cielesnego przez jego śmierć, żeby was stawić przed sobą jako świętych i nieskalanych” (Kol. 1:21, 22).
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 18 paź 2011, 7:59 przez Miłujący Prawdę, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Codzienne Badanie Pism.

2661
Miłujący Prawdę pisze:Wtorek 18 października

"Jeden człowiek umarł za wszystkich" (2 Kor. 5:14).

Co czułeś, gdy się dowiedziałeś, czego dokonał dla ciebie Syn Boży? (2 Kor. 5:15).
Na pewno byłeś mu niezmiernie wdzięczny.
Postanowiłeś wtedy oddać się Bogu i ‛nie żyć już dla samego siebie, lecz dla tego, który za ciebie umarł’.
ja zjadłem pizzę, a wszyscy są syci ;) taka jest logika " umarł za wszystkich" Jezus mógł umrzeć najwyżej w imię swoich własnych ideałów a sama koncepcja śmierci dla zbawienia świata redukuje nas do kukiełek, które są łasce jakiś wyższych , bardziej zaawansowanych duchowo czy intelektualnie istot.

Co czułem, gdy się o tym dowiedziałem ? szkoda chłopa.. na szczęście jednak nie wisiał zbyt długo i co najważniejsze- przeżył.
Nie jestem Jezusowi za nic wdzięczny... nie popieram tego typu fanatyzmu i inklinacji masochistycznych.. Jeżeli to miała być jakaś wskazówka, jak to robią choćby mistycy ZEN, to Jezus grubo przesadził.. Mógł dalej nauczać i jestem pewien, że jego przesłanie w wieku 60- 70 lat byłoby dużo bardziej dojrzałe i prawdziwe.. gorąca krew i temperament ustąpiłyby ciszy i głębi mędrca.

Nie muszę się oddawać żadnemu Bogu.. tak jak ryba nie musi się oddawać oceanowi.. Co więcej- gdyby to zrobiła oddałaby się tylko konceptom i wyobrażeniom oceanu.. zapominając o rzeczywistości.
Ostatnio zmieniony 18 paź 2011, 15:58 przez Sosan, łącznie zmieniany 1 raz.
Nothing ever happened or ever will. You have always been perfect Love and Peace.
What changes is not real and what is real cannot change.
You are that secret, that purity beyond change and description

~ Papaji

Re: Codzienne Badanie Pism.

2662
Środa 19 października

"Nikomu nie oddawajcie złem za złe. Starajcie się o to, co szlachetne w oczach wszystkich ludzi. Jeśli możliwe, o ile to od was zależy, zachowujcie pokój ze wszystkimi ludźmi" (Rzym. 12:17, 18).

Zachowywanie dobrych manier w trudnych sytuacjach przynosi piękne wyniki.
W Japonii pewien brat usłyszał od domownika i jego gościa drwiące uwagi, więc grzecznie odszedł od drzwi. Kontynuując głoszenie, dostrzegł, że mężczyzna będący gościem obserwuje go z niewielkiej odległości. Gdy brat do niego podszedł, mężczyzna powiedział:
„Przykro mi z powodu tego, co zaszło. Zauważyłem, że pan mimo cierpkich słów usłyszanych od nas ciągle się uśmiechał. Co musiałbym zrobić, żeby też mieć takie nastawienie?”.
Człowiek ten stracił pracę i niedawno zmarła mu matka, toteż przestał się spodziewać, że jeszcze kiedyś zazna szczęścia.
Brat zaproponował mu studium biblijne, na które ów mężczyzna przystał.
Wkrótce odbywało się ono dwa razy w tygodniu.
Jak więc widać lud Jehowy Boga to szczęśliwy lud, który patrzy w przyszłość, ta zaś jest radosna..
Czytasz:
(Objawienie 21:3-4) "Wtedy usłyszałem donośny głos od tronu, mówiący: „Oto namiot Boga jest z ludźmi i On będzie przebywać z nimi, a oni będą jego ludami. I będzie z nimi sam Bóg. I otrze z ich oczu wszelką łzę, i śmierci już nie będzie ani żałości, ani krzyku, ani bólu już nie będzie. To, co poprzednie, przeminęło”.
Ostatnio zmieniony 19 paź 2011, 21:12 przez Miłujący Prawdę, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Codzienne Badanie Pism.

2663
Sobota 22 października

"Proście zatem Pana żniwa, aby wysłał pracowników na swe żniwo" (Mat. 9:38).

Jezus nie poprzestał na tych słowach. ‛Wezwał swych dwunastu uczniów’ i wysłał ich 'na żniwo]/b]’, czyli do działalności kaznodziejskiej (Mat. 9:35-38; 10:1, 5).
Później ‛wyznaczył siedemdziesięciu innych i posłał ich po dwóch’, by wykonywali to samo dzieło (Łuk. 10:1, 2).
Również obecnie bardzo potrzeba głosicieli Królestwa.
W roku 2009 na całym świecie na uroczystość Pamiątki przybyły 18 168 323 osoby, czyli ponad 10 milionów więcej, niż wynosi ogólna liczba Świadków Jehowy.
Pola rzeczywiście są dojrzałe do żniw (Jana 4:34, 35).
Powinniśmy zatem prosić w modlitwach o większą liczbę pracowników.
Ale jak takie prośby możemy popierać czynami? Gorliwie głośmy o Królestwie i czyńmy uczniów, starając się prowadzić tę działalność coraz skuteczniej (Mat. 28:19, 20; Marka 13:10).
Ostatnio zmieniony 22 paź 2011, 5:56 przez Miłujący Prawdę, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Codzienne Badanie Pism.

2664
Dla mnie wniosek jest zgoła inny: więcej ludzi pogubiło się w życiu, po prostu... Nie wiedzą, gdzie jest Bóg, szukają Go 'na zewnątrz' zamiast w sobie samym...
Ostatnio zmieniony 22 paź 2011, 6:07 przez Lidka, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam!

Lidka

Re: Codzienne Badanie Pism.

2666
Miłujący Prawdę pisze:Cóż według Ciebie znaczy na 'zewnątrz', a co w 'samym sobie'?
odpowiedź znajdziesz w ewangelii Tomasza ;
Jezus powiedział ; " jesli wasi przywódcy duchowi powiedzą -"patrzcie Królestwo jest w niebie -, wtedy ptaki niebieskie was wyprzedzą . Jeśli oznajmią wam -" ono jest w morzu to ryba was wyprzedzi . Albowiem Królestwo jest wewnątrz was i na zewnątrz was , jeśli poznacie samych siebie , wówczas i wy będziecie poznani i wiedziec będziecie żeście synami ojca zywego , lecz jesli nie poznacie samych siebie , zaiste w biedzie jesteście i samą nędzą "
Ostatnio zmieniony 22 paź 2011, 8:27 przez Crows, łącznie zmieniany 1 raz.
:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

Re: Codzienne Badanie Pism.

2667
Dzięki, Crows! :calus:

Miłujący, prawda jest w naszych sercach (i to jest 'wewnątrz'). To tam wiodą słowa biblijne, czyli tam jest żywa treść tych słów, prawda.

Poszukiwanie prawdy w słowach, przyjmowanie słów innych ludzi, nie zauważając ich treści, podporządkowywanie się słowom, wszystko to będzie zawsze 'na zewnątrz'.
Ostatnio zmieniony 22 paź 2011, 9:05 przez Lidka, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam!

Lidka

Re: Codzienne Badanie Pism.

2668
Crows pisze:
Miłujący Prawdę pisze:Cóż według Ciebie znaczy na 'zewnątrz', a co w 'samym sobie'?
odpowiedź znajdziesz w ewangelii Tomasza ;
Jezus powiedział ; " jesli wasi przywódcy duchowi powiedzą -"patrzcie Królestwo jest w niebie -, wtedy ptaki niebieskie was wyprzedzą . Jeśli oznajmią wam -" ono jest w morzu to ryba was wyprzedzi . Albowiem Królestwo jest wewnątrz was i na zewnątrz was , jeśli poznacie samych siebie , wówczas i wy będziecie poznani i wiedziec będziecie żeście synami ojca zywego , lecz jesli nie poznacie samych siebie , zaiste w biedzie jesteście i samą nędzą "
Nie ma takiej Ewangelii w Biblii.
Ostatnio zmieniony 22 paź 2011, 9:45 przez Miłujący Prawdę, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Codzienne Badanie Pism.

2670
Lidka pisze:Miłujący, prawda jest w naszych sercach (i to jest 'wewnątrz'). To tam wiodą słowa biblijne, czyli tam jest żywa treść tych słów, prawda. .
Ja rozumiem to według Biblii następująco.
Jehowa wymaga od swoich stworzeń jedynie tego, co i tak powinny czynić dla Niego i dla innych ludzi. ‛Chodzenie z Bogiem’ drogą prawdy jest równoznaczne z postępowaniem według ‛prawa wypisanego w sercach’ przez Jehowę na początku, przy stwarzaniu naszych pierwszych rodziców. Czytasz:
(Rzymian 2:14-15) "Kiedy bowiem ludzie z narodów, nie mający prawa, z natury czynią to, co jest w prawie, ludzie ci, chociaż nie mają prawa, sami dla siebie są prawem.
Właśnie oni pokazują, że treść prawa jest zapisana w ich sercach, gdy ich sumienie świadczy wraz z nimi i we własnych myślach są oskarżani lub też uniewinniani
".

Mowa tu o sumieniu, czyli wewnętrznym poczuciu tego, co dobre, a co złe.
Sumienie z natury reaguje pozytywnie na drogę prawdy. Dlatego prawda wydaje się słuszna, brzmi czysto w uszach ludzi, którzy zachowali choćby jakieś ślady sumienia odziedziczonego po przodkach.
Apostoł Paweł mógł spokojnie oświadczyć: „Wyrzekliśmy się tego, co ludzie wstydliwie ukrywają [nieprawdy, kłamstwa], (...) ale przez składanie dowodu prawdy polecamy siebie samych sumieniu wszystkich ludzi przed Bogiem”. (2 Kor. 4:2, NP; 5:11; 6:4-10).
Lidka pisze:Poszukiwanie prawdy w słowach, przyjmowanie słów innych ludzi, nie zauważając ich treści, podporządkowywanie się słowom, wszystko to będzie zawsze 'na zewnątrz'.
Czemu nie zważasz na treść słów? Zapatrzona w serce możesz wielu rzeczy nie zauważyć i przegapić. To zresztą już czynisz. Jak i gdzie?
Na przykład gdy nie zwracasz uwagę te słowa Jezusa:
- „Uświęć ich za pośrednictwem prawdy; słowo Twoje jest prawdą” (JANA 17:17).
- "Jezus z kolei odpowiedział im i rzekł: „To, czego nauczam, nie jest moje, lecz należy do tego, który mnie posłał. Jeżeli ktoś pragnie wykonywać jego wolę, będzie wiedział, czy ta nauka jest od Boga, czy też ja mówię sam z siebie. Kto mówi sam z siebie, szuka własnej chwały, ale kto szuka chwały tego, który go posłał, ten trzyma się prawdy i nie ma w nim nieprawości"(Jana 7:16-18).
A te słowa Pawła, co z nimi robisz? Czy je w ogóle znasz?:
- "Całe Pismo jest natchnione przez Boga i pożyteczne do nauczania, do upominania, do prostowania, do karcenia w prawości, 17 aby człowiek Boży był w pełni umiejętny, całkowicie wyposażony do wszelkiego dobrego dzieła"(2 Tymoteusza 3:16-17).
I jeszcze:
- "Albowiem wszystko, co niegdyś napisano, napisano dla naszego pouczenia, abyśmy przez naszą wytrwałość i przez pociechę z Pism mieli nadzieję"(Rzymian 15:4)

Musiałabyś umieć to wszystko ze sobą pogodzić, bo jedynie tak przybliżysz się do prawdziwego Boga.
Ostatnio zmieniony 22 paź 2011, 10:09 przez Miłujący Prawdę, łącznie zmieniany 1 raz.

Wróć do „W biblijnym kręgu”

cron