Re: Codzienne Badanie Pism.

2761
Środa 16 listopada
"Co właściwie nam z tego przyjdzie?" (Mat. 19:27).

Piotr chciał się dowiedzieć, co w przyszłości czeka jego i pozostałych uczniów Jezusa.
Aby w pełni poświęcić się dziełu głoszenia o Królestwie, zdobyli się na spore ofiary.
(Mateusza 4:18-22) "Idąc nad Morzem Galilejskim, ujrzał dwóch braci:
Szymona zwanego Piotrem i jego brata, Andrzeja, zapuszczających sieć rybacką w morze — byli bowiem rybakami.
I rzekł do nich: „Chodźcie za mną, a uczynię was rybakami ludzi”.
Oni od razu porzucili sieci i poszli za nim.
A odchodząc stamtąd, ujrzał dwóch innych braci, Jakuba, syna Zebedeusza, i Jana, jego brata, którzy byli w łodzi razem z Zebedeuszem, swym ojcem, i naprawiali sieci; i zawołał ich.
Oni od razu zostawili łódź i swego ojca i poszli za nim
".
O czym Jezus ich zapewnił?
Wskazał, że jego uczniowie staną się częścią duchowej społeczności braterskiej.
Powiedział: „Nie ma takiego, który by opuścił dom lub braci, lub siostry, lub matkę, lub ojca, lub dzieci, lub pola ze względu na mnie i ze względu na dobrą nowinę, a który by teraz, w tym czasie, nie otrzymał stokrotnie domów i braci, i sióstr, i matek, i dzieci, i pól, wśród prześladowań, w nadchodzącym zaś systemie rzeczy — życia wiecznego” (Marka 10:29, 30).
Zgodnie z tą obietnicą tacy chrześcijanie jak Lidia, Akwilas, Pryscylla czy Gajus zapewniali współwyznawcom „domy” i stawali się dla nich „braćmi i siostrami, i matkami” (Dzieje 16:14, 15; 18:2-4; 3 Jana 1, 5-8).
Ostatnio zmieniony 16 lis 2011, 5:02 przez Miłujący Prawdę, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Codzienne Badanie Pism.

2762
Za nic nie zamieniłbym bliskich mi osób. Wolałbym je "pomnażać". Zależy jeszcze o co chodzi z tym opuszczeniem. Nawet wyfruwając z gniazda rodzinnego raz na miesiąc albo dwa je odwiedzać by wypadało.
Ostatnio zmieniony 16 lis 2011, 5:38 przez Nebogipfel, łącznie zmieniany 1 raz.
Trzeba iść do przodu nie oglądając się za siebie.
ps. w Tym wpisie jest o alkoholu i seksie.

Re: Codzienne Badanie Pism.

2763
Nebogipfel pisze:Za nic nie zamieniłbym bliskich mi osób. Wolałbym je "pomnażać". Zależy jeszcze o co chodzi z tym opuszczeniem. Nawet wyfruwając z gniazda rodzinnego raz na miesiąc albo dwa je odwiedzać by wypadało.
Na świecie jest tak wiele religii i tak skrajnych poglądów na Boga, Biblie i prawdę, że musiało być wiele takich przypadków rozejścia się nawet bliskich osób z powodów różnic w poglądach religijnych.
To co człowiek powinien cenić ponad wszystko, to poznanie prawdy.
Wy czcicie to, czego nie znacie; my czcimy to, co znamy, ponieważ wybawienie wywodzi się z Żydów. Niemniej nadchodzi godzina, i teraz jest, gdy prawdziwi czciciele będą czcić Ojca duchem i prawdą, bo właśnie takich szuka Ojciec, aby go czcili. Bóg jest Duchem, a ci, którzy go czczą, muszą oddawać cześć duchem i prawdą” (Jana 4:22-24).
Czy rozumiesz te słowa?
Ostatnio zmieniony 16 lis 2011, 6:49 przez Miłujący Prawdę, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Codzienne Badanie Pism.

2764
Pytanie nie powinno brzmieć "czy" tylko "jak". Człowiek powinien cenić miłość.
ps. Dążąc do prawdy zwątpiłem w to rzekome słowo boże jak i w rzekomego boga.
Ostatnio zmieniony 16 lis 2011, 7:33 przez Nebogipfel, łącznie zmieniany 2 razy.
Trzeba iść do przodu nie oglądając się za siebie.
ps. w Tym wpisie jest o alkoholu i seksie.

Re: Codzienne Badanie Pism.

2766
Równie dobrze można spytać jaką cenę ma życie.

ps. Nie w każdym wypadku jest konieczność poświęcenia wszystkiego a czasami lepiej zrezygnować by samego siebie ocalić a swoje serce wtedy otworzyć na innych.
Ostatnio zmieniony 16 lis 2011, 7:39 przez Nebogipfel, łącznie zmieniany 2 razy.
Trzeba iść do przodu nie oglądając się za siebie.
ps. w Tym wpisie jest o alkoholu i seksie.

Re: Codzienne Badanie Pism.

2768
Nebogipfel pisze:Pytanie nie powinno brzmieć "czy" tylko "jak". Człowiek powinien cenić miłość.
ps. Dążąc do prawdy zwątpiłem w to rzekome słowo boże jak i w rzekomego boga.
Gdybym zapytał "Jak?" myślałbym, że je rozumiesz. Tak jednak nie jest. I mam rację.
Nie rozumiesz, bo zwątpiłeś w Słowo Boga.
Ostatnio zmieniony 16 lis 2011, 8:44 przez Miłujący Prawdę, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Codzienne Badanie Pism.

2769
Kiedy rozumiem, tylko po swojemu. To, że być może niezgodnie z twoim rozumowaniem nie oznacza jeszcze, że wcale. Poza tym będąc kiedyś wierzącym teraz nadal pamiętam jak rozumują ludzie wierzący. A Alzheimera jeszcze nie mam.
Ostatnio zmieniony 16 lis 2011, 13:27 przez Nebogipfel, łącznie zmieniany 2 razy.
Trzeba iść do przodu nie oglądając się za siebie.
ps. w Tym wpisie jest o alkoholu i seksie.

Re: Codzienne Badanie Pism.

2770
słowo na sobotę 19 11 11
"..Jezus rzekł ; jeśli zapytają was - skąd przychodzicie ?- odpowiedzcie ; " Wyszliśmy ze Światła , stamtąd , skąd Światło pochodzi samo z siebie , Ono powstaje i objawia sie w naszych obrazach ...."
Ostatnio zmieniony 19 lis 2011, 15:14 przez Crows, łącznie zmieniany 1 raz.
:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

Re: Codzienne Badanie Pism.

2771
Niedziela 20 listopada

"Jehowo, zwróć uwagę na ich groźby i daj twym niewolnikom oznajmiać twoje słowo z całą śmiałością" (Dzieje 4:29).

Dzięki czemu Paweł i jego towarzysze, ‛zuchwale potraktowani w Filippi’, ‛zdobyli się na śmiałość’, by głosić mieszkańcom Tesaloniki?
Paweł napisał, że było to możliwe „dzięki naszemu Bogu” (1 Tes. 2:2).
Jehowa może rozproszyć nasze obawy i dodać nam podobnej odwagi. Gdy „władcy [ludu] i starsi oraz uczeni w piśmie” zabronili apostołom Piotrowi i Janowi głoszenia, ci odpowiedzieli:
Czy to jest prawe w oczach Bożych słuchać raczej was niż Boga, osądźcie sami. My jednak nie możemy przestać mówić o tym, cośmy widzieli i słyszeli”.
Apostołowie i inni chrześcijanie nie prosili Boga, żeby położył kres prześladowaniom, ale usilnie modlili się do Niego słowami stanowiącymi dzisiejszy tekst dzienny. Aby pomóc im nabrać śmiałości, Jehowa posłużył się duchem świętym. Czytasz:
(Dzieje 4:5) "Następnego dnia zebrali się w Jerozolimie ich władcy i starsi oraz uczeni w piśmie"
(Dzieje 4:19-20) "Ale Piotr i Jan, odpowiadając, rzekli do nich: „Czy to jest prawe w oczach Bożych słuchać raczej was niż Boga, osądźcie sami. My jednak nie możemy przestać mówić o tym, cośmy widzieli i słyszeli”".
(Dzieje 4:31) "Kiedy już zwrócili się z tym błaganiem, zatrzęsło się miejsce, w którym byli zebrani, a wszyscy zostali napełnieni duchem świętym i ze śmiałością oznajmiali słowo Boże".
Duch ten może tak samo wesprzeć nas.
Ostatnio zmieniony 20 lis 2011, 5:14 przez Miłujący Prawdę, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Codzienne Badanie Pism.

2772
Naszemu czyli czyjemu? A co rządzących obchodzi jakiś tam Bóg? Dziękuję za takie wsparcie, dość ludzi zginęło w trzęsieniach ziemi.
Ostatnio zmieniony 20 lis 2011, 6:01 przez Nebogipfel, łącznie zmieniany 1 raz.
Trzeba iść do przodu nie oglądając się za siebie.
ps. w Tym wpisie jest o alkoholu i seksie.

Re: Codzienne Badanie Pism.

2773
niedziela 20 11 11
ludzkość pogrążona w mroku własnych błedów , potrzebuje pomocy ,
powtarza sie słowo - " grzech" i za kazdym razem kiedy to robimy utrwalamy je w swoim umysle i umysle całej ludzkości , mówi sie często , że dziecko poczęte jest w nieprawości i grzechu -nie ma nic dalszego od prawdy , ulubionym powiedzeniem Jezusa było ;
"....Widzę Chrystusa w każdej twarzy i w każdej formie , kiedy dziecko się rodzi Chrystus sie rodzi..."
Wiec jeśli pozwolimy sie dziecku rozwijać w spokoju , zło nigdy go nie dotknie , tylko otaczająca rzeczywistość umie to zrobić .
Ostatnio zmieniony 20 lis 2011, 8:08 przez Crows, łącznie zmieniany 1 raz.
:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

Re: Codzienne Badanie Pism.

2774
Crows pisze:niedziela 20 11 11
ludzkość pogrążona w mroku własnych błedów , potrzebuje pomocy ,
powtarza sie słowo - " grzech" i za kazdym razem kiedy to robimy utrwalamy je w swoim umysle i umysle całej ludzkości , mówi sie często , że dziecko poczęte jest w nieprawości i grzechu -nie ma nic dalszego od prawdy , ulubionym powiedzeniem Jezusa było ;
"....Widzę Chrystusa w każdej twarzy i w każdej formie , kiedy dziecko się rodzi Chrystus sie rodzi..."
Wiec jeśli pozwolimy sie dziecku rozwijać w spokoju , zło nigdy go nie dotknie , tylko otaczająca rzeczywistość umie to zrobić .
:brawo::good::dzieki:

Takie słowo cieszy! :)
Ostatnio zmieniony 20 lis 2011, 13:07 przez Lidka, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam!

Lidka

Re: Codzienne Badanie Pism.

2778
Ano właśnie, a w przypadku Biblii, to wiele lat po wyjątkowym wydarzeniu.
I z prymitywnościa języka też masz rację, bo taki wówczas obowiązywał.
Ostatnio zmieniony 25 lis 2011, 0:20 przez Lizawieta, łącznie zmieniany 1 raz.
Najpiękniejszych chwil w życiu nie zaplanujesz. One przyjdą same. -Phil Bosmans-

Re: Codzienne Badanie Pism.

2779
Więc, w tak samo prymitywny sposób, opisali te wydarzeniania Marek, Łukasz, Jan i Mateusz.
Cała Biblia jest jedną, wielką plotką. Ktoś w to wierzy, a ktoś nie...

Jak to plotka,,, :black2:
Ostatnio zmieniony 25 lis 2011, 0:29 przez polliter, łącznie zmieniany 1 raz.
"Ateista - dzięki Bogu" Luis Bunuel
"Mam problem z piciem. Dwie ręce, a tylko jedna gęba" Keith Richards

Re: Codzienne Badanie Pism.

2781
kaszel pisze:ja lubie czytac biblie bo jest najmodrzejsza ksiazka na siwecie
To widać :ahaha: :rotfl: :ahah:

Oprócz Biblii istnieją słowniki ortograficzne... Polecam! :black2:
Ostatnio zmieniony 25 lis 2011, 1:16 przez polliter, łącznie zmieniany 1 raz.
"Ateista - dzięki Bogu" Luis Bunuel
"Mam problem z piciem. Dwie ręce, a tylko jedna gęba" Keith Richards

Re: Codzienne Badanie Pism.

2783
polliter pisze:Więc, w tak samo prymitywny sposób, opisali te wydarzeniania Marek, Łukasz, Jan i Mateusz.
Cała Biblia jest jedną, wielką plotką. Ktoś w to wierzy, a ktoś nie...

Jak to plotka,,, :black2:
Ci Ewangeliści wybrani spośród wielu (ich teksty) są autorami Biblii i opisali je językiem wówczas używanym.
Języki są żywe i przy tłumaczeniach następowały przeinaczenia, dlatego mamy co mamy.
Do końca z Tobą się nie zgodzę, bo na pierwszy rzut oka czytelnika odczuciem jest, ze tam są zapisane bzdury, ale te bzdury można odebrać tak jakie prawdopodobnie miało być przesłanie.
Inaczej mówiąc: jest zapis, że Kain zabił Abla...bzdurą totalną jest by naśladować bratobójstwo, dlatego czytelnik winien zastanowaić się do jakich czynów nie może się dopuścić, a więc powinien panować, wyjasniać itc.

W Biblii plotka...można tak określić, chociaz moim zdaniem pojęcie plotki nie bardzo pasuje.
Ostatnio zmieniony 25 lis 2011, 10:19 przez Lizawieta, łącznie zmieniany 1 raz.
Najpiękniejszych chwil w życiu nie zaplanujesz. One przyjdą same. -Phil Bosmans-

Re: Codzienne Badanie Pism.

2784
kaszel pisze:ja lubie czytac biblie bo jest najmodrzejsza ksiazka na siwecie
A co Twoim zadaniem jest w niej najmądrzejsze dla Ciebie?
Ostatnio zmieniony 25 lis 2011, 10:22 przez Lizawieta, łącznie zmieniany 1 raz.
Najpiękniejszych chwil w życiu nie zaplanujesz. One przyjdą same. -Phil Bosmans-

Re: Codzienne Badanie Pism.

2786
Andra, ja czytuję Biblię i czytuję "Władcę Pierścieni" i obie mi się podobają (dzieło Tolkiena nawet bardziej, bo ma płynniejszą narrację :D)
Ostatnio zmieniony 25 lis 2011, 13:01 przez polliter, łącznie zmieniany 1 raz.
"Ateista - dzięki Bogu" Luis Bunuel
"Mam problem z piciem. Dwie ręce, a tylko jedna gęba" Keith Richards

Re: Codzienne Badanie Pism.

2788
Ja we "Władcy..." również. Jest Gandalf - odpowiednik Jezusa, który prowadzi drużynę, ginie i zmartwychwstaje. Są apostołowie - elfy, hobbici, krasnoludy, zdradliwi ludzie (Judasz).

Wolałbym dzieciom polecić Tolkiena niż Biblię, bo ten przedstawia walkę dobra ze złem w ciekawszy sposób.

W Starym Testamencie mamy mściwego zazdrośnika (Bóg), który po swoich ludobójstwach zaczyna, w Nowym Testamencie, kochać ludzi. To w literaturze nazywa się przemianą bohatera, ale dla mnie ta przemiana jest mało przekonująca (braki fabularne)

Oczywiście, ironizuję, ale robię to po to, żeby uzmysłowić Wam, że to zwykła książka, która (dzięki public relations) odniosła międzynarodową karierę, moim zdaniem, niesłusznie :black2:
Ostatnio zmieniony 25 lis 2011, 14:07 przez polliter, łącznie zmieniany 1 raz.
"Ateista - dzięki Bogu" Luis Bunuel
"Mam problem z piciem. Dwie ręce, a tylko jedna gęba" Keith Richards

Re: Codzienne Badanie Pism.

2789
Twoim zdaniem Polli...to co odnajdujesz we Wladcy, nawet z porownaniem do fabuly, do bohaterow- zreszta nie wierze w zmartwychwstanie Jezusa- to sa prawdy ludzkie, powstale w glowie. Prawda zawarta Biblii trafia do serca, poniewaz z niego pochodzi, tak to czuje. Polli, ja mowie o prawdzie zawartej ponad slowami, slowa...coz slowa
Ostatnio zmieniony 25 lis 2011, 14:22 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Codzienne Badanie Pism.

2790
Andra pisze:zreszta nie wierze w zmartwychwstanie Jezusa- to sa prawdy ludzkie, powstale w glowie. Prawda zawarta Biblii trafia do serca, poniewaz z niego pochodzi, tak to czuje. Polli, ja mowie o prawdzie zawartej ponad slowami, slowa...coz slowa
Wiesz Andra, moze i masz racje, moze i słowa Bibli pochodzą z serca, ale to serce z którego pochodzą te słowa ma niewiele wspólnego z moim sercem:) Zwłaszcza stary testament i historia ludu Abrachama.
Ostatnio zmieniony 25 lis 2011, 15:23 przez Conan Barbarzynca, łącznie zmieniany 2 razy.

Wróć do „W biblijnym kręgu”

cron