Re: Rodzina Jezusa

92
O rodzicach Marii - Joachimie i Annie podaje apokryficzna Protoewangelia Jakuba.
Opisuje narodzenie i dziedziństwo Marii, oraz jej poród, przybycie magów, itd :

Maria w świątyni:
....
W końcu dziecię osiągnęło wiek trzech lat, i rzekł Joachim: "Zawołajmy córki Hebrajczyków, które są bez zmazy, i niech każda z nich weźmie kaganek; niech kaganki będą zapalone, by nie zwróciła się wstecz, i serce jej nie zostało uwięzione daleko od świątyni Pańskiej"......
I Posadził ją na trzecim stopniu ołtarza, i Pan zesłał na nią łaskę, i zatańczyła na swych nóżkach, i ukochał ją cały dom Izraela.
I rodzice jej odeszli podziwiając, chwaląc i sławiąc Pana Boga wszechwładnego za to, że nie zwróciła się przeciw nim. A Maryja przebywała w świątyni Pańskiej i żyła jak gołąbka, i otrzymywała pokarm z rąk anioła.

POTWIERDZENIE DZIEWICTWA MARYI.
(palcem :) )
I wyszła położna z jaskini, i spotkała ją Salome. I [położna] rzekła do niej: "Salome, Salome, mam ci do opowiedzenia cud niezwykły: dziewica porodziła, do czego z natury jest niezdolna". I rzekła Salome: "Na Boga żywego, jeśli nie włożę palca mojego i nie zobaczę jej przyrodzenia, nie uwierzę, że dziewica porodziła".

I weszła położna [do jaskini], i rzekła: "Maryjo, ułóż się odpowiednio, niemały bowiem spór toczy się w twojej sprawie". I Maryja usłyszawszy to ułożyła się odpowiednio, i włożyła Salome palec w jej przyrodzenie. I Salome wydała okrzyk i rzekła: "Biada mi, bezbożnej i niewiernej, bom kusiła Boga żywego. Oto ręka moja palona ogniem odpada ode mnie".
...............
I oto anioł Pański stanął i rzekł do niej: "Salome, Salome, Pan wszechwładny wysłuchał twą modlitwę. Zbliż twą rękę do dziecięcia i obejmij je, i stanie się twoim zbawieniem i radością". Przejęta radością zbliżyła się do dzieciny i objęła je mówiąc: "Uwielbiam Go, ponieważ ten jest, który narodził się królem Izraela". I natychmiast Salome została uzdrowiona, i wyszła z jaskini usprawiedliwiona.
Ostatnio zmieniony 11 sty 2011, 16:10 przez bezemocji, łącznie zmieniany 1 raz.
Przy nieznajomości rzeczy czy lepiej nic nie mówić i uchodzić za idiotę, czy otworzyć gębę i .... rozwiać wszelkie wątpliwości? :rolleyes:

Re: Rodzina Jezusa

94
ostatni post mnie rozbawił,no ale czytałem nawet ze odnaleziono receptę na leki zapobiegające aids które to wymyślił ..no jak myślicie kto?
Ostatnio zmieniony 19 wrz 2012, 23:17 przez cayman, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Rodzina Jezusa

96
panie nebogipfel tematem dywagacji nie jest kościół i to co on czyni na swój pożytek,przypominam ze tematem jest rodzina Jezusa a tej wiedzy pan na YT nie znajdziesz,wiedza jaka posiadam na temat Biblii i gromadzenie dowodów zajęło mi kilka lat,a pan myśli że YT panu w tym pomoże,tu i teraz..odpowiadam-nie
ODPOWIEDZ

Wróć do „W biblijnym kręgu”

cron