Re: Czy Można Zaufać Biblii?

121
romanszewczuk3 pisze:Nigdy i nigdzie nie napiszę i nie powiem, że Biblia jest całkowicie zgodna z obecnym stanem wiedzy. Wiele rzeczy choćby klasyfikacja gatunków, pojęcia fizyczne, definicje matematyczne powstały wiele lat później.Nie ma żadnych materiałów dowodzących niezbicie nieprawdziwości faktów Bibilijnych, wręcz przeciwnie istnieje niezliczone mnóstwo potwierdzeń geograficznych i historycznych , wykopalisk potwierdzających to co pisze Biblia.
To prawda wiedzę należy przyrównywać do tego co mówi Biblia. Gdyż jako Słowo Boga jest takim filtrem odrzucającym rzeczy bezpodstawnie rodzące się w ludzkich umysłach, a które często wskazują na stan serca, modę czy filozofię - ludzka mądrość, aniżeli na stan wiedzy i umysłu. Ludzie nie są wstanie przyjąć obiektywny punkt widzenia. Dlaczego?
Bo stale ich wiedza nie jest kompletna i pełna.
Biblia zaś jako Słowo Boga warta jest zaufania i prawdy. Klasyfikacja gatunków - odzwierciedla poglądy ewolucjonistów, pojęcia fizyczne to jedynie słownictwo i definicja na konstrukcję których składa się wiele różnych punktów widzenia, definicje matematyczne - to jedynie nazwanie i wyjaśnienia praw matematycznych ustalonych przez Boga w akcie stwarzania. Tym samym czas ich określenia nie ma tu znaczenia - bo istnieją od początku.
Poznanie mądroścvi Boga, to zxajęcie dla ludzi na całą wieczność. Czytasz:
(Jana 17:3) "To znaczy życie wieczne: ich poznawanie ciebie, jedynego prawdziwego Boga, oraz tego, któregoś posłał, Jezusa Chrystusa."
romanszewczuk3 pisze:Ze względu na to, że jest to Księga za którą stoi Bóg i na zawarte w niej Boże Prawo jest najbardziej atakowaną księgą na świecie. Dlaczego? Kilkanaście wieków ataków a Biblia jakoś się ostała i ma moc zmiany życia ludzkiego. Choćby stanęło przede mną tysiące naukowców i kwestionowało Bibilijne fakty ja raczej zdecydowanie wierzę Bogu.Napisano bowiem: wniwecz obrócę mądrość mądrych a roztropność roztropnych odrzucę. Gdzie jest mądry? Gdzie uczony? Gdzie badacz tego wieku? Czyż Bóg nie obrócił w głupstwo mądrości świata? I Kor 1.19-20
Pięknie!
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 28 kwie 2010, 6:36 przez Miłujący Prawdę, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Czy Można Zaufać Biblii?

122
czytałem taka przepowiednie gdzie pisali , ze gdy zostanie odnaleziona arka noego to bedzie koniec swiata ,
ale by ŚJ ucieszyli , :hejo:
ja bym sie też ucieszył bo by wierni ucieszyli sie( np babka) , że juz bedą szczęśliwi w raju , byłoby ogólne ucieszenie :banan::6:
Ostatnio zmieniony 28 kwie 2010, 6:42 przez Crows, łącznie zmieniany 1 raz.
:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

Re: Czy Można Zaufać Biblii?

123
romanszewczuk3 pisze:Czyż Bóg nie obrócił w głupstwo mądrości świata?
na razie nie , Kopernik nie był taki głupi ino ci co wmawiali ludowi ciemnote o tym ,że ziemia jest płaska :3:
Ostatnio zmieniony 28 kwie 2010, 6:47 przez Crows, łącznie zmieniany 1 raz.
:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

Re: Czy Można Zaufać Biblii?

128
Crows pisze:o tą góre z arką wybuchnie wojna religijna , będą sie o nia bili wierni używając mocnych cytatów
W imie hasla :"Jak sie chce psa uderzyc to sie kij znajdzie."
Oj, ludziska - czy to nie jest smutne, ze my uzyjemy kazdego wykretu by walczyc?
Ostatnio zmieniony 29 kwie 2010, 18:30 przez Krystek, łącznie zmieniany 1 raz.
Krystek
"Artificial intelligence is no match for natural stupidity."

Re: Czy Można Zaufać Biblii?

130
Crows pisze:o tą góre z arką wybuchnie wojna religijna , będą sie o nia bili wierni używając mocnych cytatów
A wszystko w imię MIŁOŚCI.... I to jest najsmutniejsze w tym wszystkim.
Ostatnio zmieniony 29 kwie 2010, 18:49 przez Lidka, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam!

Lidka

Re: Czy Można Zaufać Biblii?

131
Nassanael Rhamzess pisze:Ja tego problemu nie mam.
Ja wiem! :moj:

To stwierdzenie bylo w odniesieniu do Crow zdania, ze teraz ludzie zaczna walke o arke...

Smutne bo to prawdziwe. A czemu ludzie (ogolnie, nie tylko forum) nie pracowaliby razem by badac nasza historie?:niewiem:
Ostatnio zmieniony 29 kwie 2010, 18:51 przez Krystek, łącznie zmieniany 1 raz.
Krystek
"Artificial intelligence is no match for natural stupidity."

Re: Czy Można Zaufać Biblii?

132
Lidka pisze:
Crows pisze:o tą góre z arką wybuchnie wojna religijna , będą sie o nia bili wierni używając mocnych cytatów
A wszystko w imię MIŁOŚCI.... I to jest najsmutniejsze w tym wszystkim.
A wszystko z wypartej przez człowieka miłości i gorączkowego poszukiwania /jej czy sławy?/
Ostatnio zmieniony 30 kwie 2010, 9:24 przez Krystyna, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Czy Można Zaufać Biblii?

133
Ciekawe na czym miałaby polegać walka religijna o Arkę Noego? Arka jak arka, statek duży jaki pomieścił wszystkie zwierzęta świata :) Jedyną formą walki byłoby zakwestionowanie całości znaleziska. Mnie zawsze frapowało jak bodajże 7 osób załogi obsługiwało te zwierzęta, dawało im jedzenie ... i usuwało odchody?. Musiało tego być setki ton, robota non-stop. Czym żywiły się drapieżniki przez 40 dni? Albo pożerały inne, albo przymusowy post, albo sucha karma. Taka karma ...
Sceptycy już snują domysły, ze chodziło o całkiem inne odkrycie, nie Arkę Noego, a Nogę Arkiego. Mitycznego drewnianego luda ...
Ostatnio zmieniony 30 kwie 2010, 10:14 przez bezemocji, łącznie zmieniany 1 raz.
Przy nieznajomości rzeczy czy lepiej nic nie mówić i uchodzić za idiotę, czy otworzyć gębę i .... rozwiać wszelkie wątpliwości? :rolleyes:

Re: Czy Można Zaufać Biblii?

136
Krystyna pisze:Bezemocji,tak naprawdę nie o Arkę by chodziło.Ale o wojnę dla wojny.
.... której powodem byłoby odkrycie biblijnej Arki Noego :)
Może niedobrze, że ją znaleźli?
Ostatnio zmieniony 30 kwie 2010, 10:34 przez bezemocji, łącznie zmieniany 2 razy.
Przy nieznajomości rzeczy czy lepiej nic nie mówić i uchodzić za idiotę, czy otworzyć gębę i .... rozwiać wszelkie wątpliwości? :rolleyes:

Re: Czy Można Zaufać Biblii?

137
Nassanael Rhamzess pisze:hahaha - ej bezemocji - rzeczywiście - nigdy się nad tym nie zastanawiałem! Ale jaja.
Z jajami nie ma żartów :) Jak na arce pomieściły się ... dinozaury? Para diplodoków zajęłaby pół statku. Obrońcy Arki znaleźli fortel - Noe nie musiał zabierać całych zwierząt, ale ... ich jaja. :) Jak Noe rozpoznawał po jajach gdzie samiec, gdzie samica? :)
Ostatnio zmieniony 30 kwie 2010, 10:41 przez bezemocji, łącznie zmieniany 1 raz.
Przy nieznajomości rzeczy czy lepiej nic nie mówić i uchodzić za idiotę, czy otworzyć gębę i .... rozwiać wszelkie wątpliwości? :rolleyes:

Re: Czy Można Zaufać Biblii?

139
bezemocji pisze:
Krystyna pisze:Bezemocji,tak naprawdę nie o Arkę by chodziło.Ale o wojnę dla wojny.
.... której powodem byłoby odkrycie biblijnej Arki Noego :)
Może niedobrze, że ją znaleźli?
Mnie ona do wiary niepotrzebna.Dla mnie obojętne /choć byłoby miłe/to.Nieobojętna natomiast zwada /czy o zgrozo wojna/.To niepotrzebne i szkodliwe dla człowieka jest.
Ostatnio zmieniony 30 kwie 2010, 10:56 przez Krystyna, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Czy Można Zaufać Biblii?

141
sabra pisze:Zabrał z wszystkich zwierząt - ale jakich wszystkich - dinozaury chyba tez skoro żyja do dzisiaj .
Litości. Ze wszystkich? Czyli miliony rodzajów owadów? Dżdżownice? Krety? Wszystkie rodzaje wężów? Kobieto. Przejdź się do zoo i zobatrz, ile trzeba przestrzeni by pomieścić jedną milionową część wszystkich możliwych gatunków, jakie istnieją :niewiem:
Ostatnio zmieniony 30 kwie 2010, 12:39 przez kasia88, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Czy Można Zaufać Biblii?

142
sabra pisze:Zabrał z wszystkich zwierząt - ale jakich wszystkich - dinozaury chyba tez skoro żyja do dzisiaj .
Dinozaury żyją do dziś ... :) Żyją w śladowej postaci krokodyli ... i w Parku Jurajskim u Spielberga.
Zabranie po parze każdego gatunku na 150 m. statku to wyczyn nie lada. Jeden tylko dorosly dinozaur miał 50 m długości i 100 ton wagi. Ależ musiał mieć pożywienia! O drugiej arce z zaopatrzeniem Biblia nie wspomina.
Ostatnio zmieniony 30 kwie 2010, 13:21 przez bezemocji, łącznie zmieniany 2 razy.
Przy nieznajomości rzeczy czy lepiej nic nie mówić i uchodzić za idiotę, czy otworzyć gębę i .... rozwiać wszelkie wątpliwości? :rolleyes:

Re: Czy Można Zaufać Biblii?

143
bezemocji pisze:
sabra pisze:Zabrał z wszystkich zwierząt - ale jakich wszystkich - dinozaury chyba tez skoro żyja do dzisiaj .
Dinozaury żyją do dziś ... :) Żyją w śladowej postaci krokodyli ... i w Parku Jurajskim u Spielberga.
Zabranie po parze każdego gatunku na 150 m. statku to wyczyn nie lada. Jeden tylko dorosly dinozaur miał 50 m długości i 100 ton wagi. Ależ musiał mieć pożywienia! O drugiej arce z zaopatrzeniem Biblia nie wspomina.
No, logistyka to jakby współczesna dziedzina... :)

Ja się zastanawiam, czy starczyłoby miejsca na takiej arce dla samych jaj (pomijam problem, że rozpoznanie, które męskie, które żeńskie, trzeba by chyba Duchowi Świętemu zostawić ;)) i, powiedzmy, "dzieci" innych stworzeń, które nie są jajorodne, w końcu sporo z nich to ssaki (załóżmy, że taki "dziecięcy" egzemplarz zajmuje mniej miejsca).

Cóż, można uwierzyć we wszystko, w końcu człowiek ma wolną wolę, nie? ;)
Ostatnio zmieniony 30 kwie 2010, 14:05 przez Lidka, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam!

Lidka

Re: Czy Można Zaufać Biblii?

144
Jesli juz fantazjowac to na calosc!
Wyobrazmy sobie, ze w czasach Noego ludzie osiagneli bardzo wysoki poziom nauki- nie wiem, moze gdzies w Atlantis? I mieli wszystkie zwierzeta w postaci...DNA.

Arka Noego jako ultra-nowoczesne laboratorium! Noe i jego rodzina to byli naukowcy!

Odpada karmienie i usuwanie efektow karmienia...

I bez problemu mozna wytlumaczyc jak wszystkie te miliony gatunkow mogly byc przechowane! :D
Ostatnio zmieniony 30 kwie 2010, 14:25 przez Krystek, łącznie zmieniany 2 razy.
Krystek
"Artificial intelligence is no match for natural stupidity."

Re: Czy Można Zaufać Biblii?

146
To biblijne sprawozdanie podaje, że potop był w 2370 roku p.n.e.
A więc przeszło 4380 lat temu otworzyły się upusty niebios i całą Ziemię pokryły wody potopu.
Co jednak w tym wydarzeniu jest najważniejsze dla ludzi zyjących dzisiaj - w czasacxh konca tego systemu rzeczy?
Wody te pochłonęły ludzi bezbożnych, lubujących się w przemocy oraz wszystkich tych, którzy z obojętnością lub lekceważeniem odnieśli się do przestróg udzielanych przez Boga.
Kto przeżył potop - jakze ważna to kwestia..
Potop przeżyli tylko prawy Noe i jego rodzina, łącznie osiem osób, a także ograniczona liczba zwierząt każdego rodzaju. To stwierdzenie jest najważniejsze.
Ocalenie zawdzięczali olbrzymiej arce zbudowanej na polecenie Boże. Jak dużej?
Poczytaj sam w Rodzaju 7:1-24.
Różni pisarze biblijni potwierdzają, że potop rzeczywiście się wydarzył'
Czytasz: (Izajasza 54:9) „Jest to dla mnie czymś takim, jak dni Noego. Jak przysiągłem, że wody Noego już nie przetoczą się przez ziemię, tak przysiągłem, że się na ciebie nie oburzę ani cię nie zgromię".
(Hebrajczyków 11:7) "Dzięki wierze Noe, otrzymawszy Boskie ostrzeżenie przed tym, czego jeszcze nie widziano, okazał zbożną bojaźń i zbudował arkę ku wybawieniu swego domu; i przez tę wiarę potępił świat oraz stał się dziedzicem prawości, która jest z wiary".
(2 Piotra 3:5-6) "Bo zgodnie ze swym życzeniem przeoczają fakt, iż od dawna były niebiosa oraz ziemia spoiście wystająca z wody i pośród wody za sprawą Bożego słowa; 6 i przez te rzeczy ówczesny świat uległ zagładzie, gdy został zatopiony wodą".
Ale najmocniejszym dowodem jest świadectwo samego Jezusa Chrystusa, który z niebios osobiście obserwował ten kataklizm.
Czytasz: (Jana 8:58) "Jezus im rzekł: „Zaprawdę, zaprawdę wam mówię: Zanim Abraham zaczął istnieć, ja już byłem”.
Wyraźnie rzekł on: „Za dni Noego (...) nadszedł potop i zgładził ich wszystkich” (Łk 17:26, 27).
Relacja o potopie jest czymś więcej niż pouczającą opowieścią.
Jezus Chrystus wykazał, że ma ona znaczenie prorocze.
W swym proroctwie o „zakończeniu systemu rzeczy” wyraźnie nawiązał do „dni Noego”. Podkreślił, iż potop był ostrzegawczą zapowiedzią większej zagłady, która nastąpi w czasie „obecności Syna Człowieczego”

I tak trzeba na potop spojrzeć. Można całą historie potopu rozmyć i rozwodnić, ale po co?
Wszyscy na tym ucierpielibyśmy.
A tak ucierpią na własne życzenie ludzie bez wiary.
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 30 kwie 2010, 19:40 przez Miłujący Prawdę, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Czy Można Zaufać Biblii?

148
Miłujący Prawdę pisze:Można całą historie potopu rozmyć i rozwodnić, ale po co?
Moze dlatego, ze tam duzo wody bylo? Prawie tyle ile w twych wywodach....:ahaha:
Ostatnio zmieniony 30 kwie 2010, 19:48 przez Krystek, łącznie zmieniany 1 raz.
Krystek
"Artificial intelligence is no match for natural stupidity."

Re: Czy Można Zaufać Biblii?

149
Miłujący Prawdę pisze:Potop przeżyli tylko prawy Noe i jego rodzina, łącznie osiem osób, a także ograniczona liczba zwierząt każdego rodzaju. To stwierdzenie jest najważniejsze.
Ocalenie zawdzięczali olbrzymiej arce zbudowanej na polecenie Boże. Jak dużej?
Poczytaj sam w Rodzaju 7:1-24.
Jak duża była arka, jak "ograniczona" byla liczba zwierząt każdego rodzaju?

Miłujący - Czytasz!

"(...) Zbuduj sobie arkę z drzewa żywicznego. Zrób komory w arce, i powlecz ją wewnątrz i zewnątrz smołą. A zrobisz ją tak: Długość arki niech wynosi trzysta łokci, szerokość jej pięćdziesiąt łokci, a wysokość jej trzydzieści łokci. Zrobisz w arce okno i zakończysz je na łokieć od góry. Z boku arki umieścisz drzwi. Uczynisz w niej dolne, wyższe i najwyższe komory. Bo oto Ja sprowadzę potop na ziemię, aby zniszczyć pod niebiem wszelkie ciało, w którym jest dech życia. Wszystko, co jest na ziemi, zginie. Ale z tobą ustanowię przymierze moje i wejdziesz do arki ty i synowie twoi, i żona twoja, i żony synów twoich z tobą. Z wszelkich istot żyjących, z wszelkiego ciała wprowadzisz do arki po parze z każdego, aby z tobą zostały przy życiu. Niech to będzie samiec i samica. Z ptactwa według rodzajów jego i z bydła według rodzajów jego, i z wszelkiego płazu ziemnego według rodzajów jego, po parze z każdego z nich wejdą do ciebie, aby zostały przy życiu. Ty zaś weź z sobą wszelką żywność, którą się jada, i zgromadź u siebie, aby była na pokarm dla ciebie i dla nich. I uczynił Noe wszystko tak, jak mu rozkazał Bóg; tak uczynił."

- Długość arki wg przeliczeń miary łokci szacuje się na ok 150 m, z trzema pokładami
- Nie wiadomo na czym ma polegać ograniczona liczba zwierząt ktore przeżyly potop. Noe zabrał po parze każdego gatunku "z wszelkich istot żyjących". Ile gatunków padło w wyniku potopu? Jakie to były zwierzęta?
- Stosując się literalnie do zapisów Biblii w czym lubują się Świadkowie trzeba uznać, że zabierając parę zwierząt z dosłownie "wszelkich" istot żyjących, Noe na arkę zabrał także .... ryby

:)
Ostatnio zmieniony 30 kwie 2010, 20:10 przez bezemocji, łącznie zmieniany 1 raz.
Przy nieznajomości rzeczy czy lepiej nic nie mówić i uchodzić za idiotę, czy otworzyć gębę i .... rozwiać wszelkie wątpliwości? :rolleyes:

Re: Czy Można Zaufać Biblii?

150
bezemocji pisze:- Stosując się literalnie do zapisów Biblii w czym lubują się Świadkowie trzeba uznać, że zabierając parę zwierząt z dosłownie "wszelkich" istot żyjących, Noe na arkę zabrał także .... ryby

:)
no i takiego karpia też , przez to teraz sie go je na wigilie :6:
Ostatnio zmieniony 30 kwie 2010, 21:25 przez Crows, łącznie zmieniany 1 raz.
:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..
ODPOWIEDZ

Wróć do „W biblijnym kręgu”

cron