Re: Piąta Ewangelia

31
Słowo Na Poniedziałek

V Ewangelia
Rozdział 6, 7-11
Dzieciństwo i młodość Jezusa

I pewnego dnia, chłopiec - Jezus przybył do pewnego miejsca, gdzie były zastawione sidła na ptaki, a obok stało kilku chłopców. A Jezus rzekł do nich: "Kto te sidła zastawił na niewinne stworzenia Boga? Popatrzcie, w sidła powinni oni być złapani, jak te ptaszki". I ujrzał on 12 wróbli, które były jak martwe.
I wyciągnął swoje ręce ponad nim, i rzekł do nich: "Odlećcie i jak długo będziecie żyły, pamiętajcie o Mnie". I one się podniosły i pofrunęły z głośną wrzawą. A Żydzi, którzy to widzieli, byli bardzo zdumieni i opowiedzieli to kapłanom.
I inne cuda czyniło to dziecko, i widziano, jak wyrastały kwiaty pod jego stopami, tam gdzie była gleba nieurodzajna. Jego towarzysze przyglądali się Jemu w zdumieniu.
A kiedy Jezus ukończył 18 lat ożenił się z Miriam, dziewicą z rodu Judy i żył z nią przez 7 lat, aż do jej śmierci, gdyż Bóg ją zabrał do siebie, aby Jezus był wolny do wyższych spraw, które miał dokonać i cierpieć za wszystkich synów i córki rodzaju ludzkiego.
I Jezus, kiedy ukończył studium prawa, ponownie udał się do Egiptu, aby pogłębić mądrość Egipcjan, podobnie jak to uczynił Mojżesz. I udał się On na pustelnię, gdzie modlił się i pościł, i otrzymał moc Boskiego Imienia, dzięki której czynił wiele cudów.
....
Ostatnio zmieniony 07 cze 2010, 20:22 przez bezemocji, łącznie zmieniany 1 raz.
Przy nieznajomości rzeczy czy lepiej nic nie mówić i uchodzić za idiotę, czy otworzyć gębę i .... rozwiać wszelkie wątpliwości? :rolleyes:

Re: Piąta Ewangelia

32
bezemocji pisze:Słowo Na Poniedziałek

V Ewangelia
Rozdział 6, 7-11
Dzieciństwo i młodość Jezusa
.
.
A kiedy Jezus ukończył 18 lat ożenił się z Miriam, dziewicą z rodu Judy i żył z nią przez 7 lat,
....
to fajnie tak zmieniać co 7 lat kobiete i to jeszcze za kazdym razem na dziewice ,
Ostatnio zmieniony 08 cze 2010, 16:04 przez Crows, łącznie zmieniany 1 raz.
:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

Re: Piąta Ewangelia

33
Wtedy kobiety nie puszczały się jak teraz. Obecnie gdyby istniały standardy dawne to większość kobiet zostałaby ukamienowana. Więc jeśli była wolna to istniało wielkie prawdopodobieństwo że była dziewicą.
Ostatnio zmieniony 08 cze 2010, 19:14 przez Ja?!, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Piąta Ewangelia

34
Ja?! pisze:Wtedy kobiety nie puszczały się jak teraz..
ale wszystkie chodziły bez majtek a teraz chodza w spodniach
Ostatnio zmieniony 08 cze 2010, 19:29 przez Crows, łącznie zmieniany 1 raz.
:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

Re: Piąta Ewangelia

36
Jak dla mnie to jest najlepsza z nich wszystkich, opisuje to samo ale w pełny sposób bardziej szczegółowo i jest bardziej zrozumiała.
Najlepsza, a więc rozumiem najbardziej pasuje do Twojego światopoglądu. ;)
Myślę że każdy sobie powinien napisac Ewangelie i bezie jego najlepsza i sobie ją włożyc do Pisma Świętego. ;)
Zresztą jest tyle apokryfów że każdy znajdzie coś dla siebie/ :]
I kto powiedział że Ewangelia ma być szczegółowa. Według mnie jak jest bardziej szczegółowa to jest mniej wiarygodna, ale to osobny problem.
Ostatnio zmieniony 13 wrz 2010, 7:49 przez voltaren, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Piąta Ewangelia

37
Ja?! pisze:A swoją drogą to ciekawe bo faktycznie w Jezusie była dwoistość jakby miał dusze męską i żeńską.
.....
wiesz czym jest dusza?

:clown:
Ostatnio zmieniony 03 cze 2012, 18:57 przez harden, łącznie zmieniany 1 raz.
*Wiara jest połączeniem iskier, a wiedza jest siłą egoistycznego pragnienia, ponad którym pragniemy zbudować nasze połączenie.*

Re: Piąta Ewangelia

38
To , że człowiek o imieniu Joszua z Nazaretu ur. 6 kwietnia ( zwany Jezusem ) chodził po ziemi , nie ulega żadnej wątpliwości . Nauczał , miał swoich uczniów ( zwanych apostołami ) i zginął męczeńską śmiercią , ale kim tak naprawdę był ? O jego życiu wiemy z czterech Ewangelii , które pasują do doktryny Kościoła , a były napisane kilkadziesiąt lat po jego śmierci i to jeszcze słowo w słowo ( jak już pisałem w innym poście - tylko pogratulować fenomenalnej pamięci piszącym ) . Moim zdaniem najwięcej i najprawdziwiej opisał życie Jezusa człowiek , który pisał wszystko na bieżąco , ale niestety jego Ewangelia nie została uznana , bo to niby zdrajca . Z tą zdradą Judasza , to też nie tak do końca pewna sprawa , bo różne są tego wersje , ale za nim zdradził , to jednak spisywał wszystko i jego słowa są chyba najbardziej wiarygodne .
Ostatnio zmieniony 17 sty 2013, 10:29 przez Jarowit, łącznie zmieniany 1 raz.
JAK FENIKS Z POPIOŁÓW POWRÓCI SWARZYCA, A STARZY BOGOWIE UKARZĄ SWE LICA

Re: Piąta Ewangelia

39
Jarowit,a skąd masz info,że 6 kwietnia,a może 16?to by sie zgadzało ze mną...ale 10 dni to i tak nie duzo sie pomyliłem w powtórnym przyjściu na świat.około 2000 lat i 10 dni hehe:)
Sensu życia nie ma,ale jest sens istnienia !!!
ODPOWIEDZ

Wróć do „W biblijnym kręgu”

cron