Re: Miłosny list od Ojca i Wywiad z Bogiem

1
Serdecznie zapraszam do przeczytania tych słów :)
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

1 => Miłosny list od Ojca
http://szukajacboga.jesus.net/?/1/miosn ... -ojca.html

* The fathers love letter (English version)
http://discovergod.jesus.net/?/1/the-fa ... etter.html
~~~~

2 => Wywiad z Bogiem
http://szukajacboga.jesus.net/?/3/wywiad-bogiem.html
~~~~

3 => Kim jest Bóg?
http://szukajacboga.jesus.net/

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~






Kilka clipów
- to nie tylko muzyka i słowa
**********************

1} Dlaczego Jezus? Why Jesus?


2} Lifehouse Everything


3} Yeshua Messiah


4} Now Behold The Lamb Gospel


5} Hillsong Your Name High


6} Mate.o Przyjaciela mam ♪ ♫♪ ♪


7} TGD




Lk 15:11-24 Kliknij WYŚWIETL
http://apologetyka.com/biblia/?menu=sho ... 1-24&bible
~~~~~~~~~~~~




Jest takie słowo co otwiera oczy
Jest takie oko co za słowem kroczy
Jest takie ucho co sercem słucha
I są takie serca pełne Ducha



There is such word that opens the eyes
There is such eye that follows the word
There is such ear that listens by heart
And there such hearts full of the Spirit



- tedeus Dobre dzieje 28.01.2009 oo.12
~~~~~~~~~~~~





W strumieniu i w kwiecie
obłoku i wietrze
o północy wschodzie
południu i zachodzie
w blasku fal i szczytach gór
ten sam podpis widnieje
poznaj kim jest Król




tedeus Dobre dzieje 19.10.2009 09:55
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~


=> "Musicie się na nowo narodzić" (...J 3:7)
http://imladis.p2a.pl/viewtopic.php?id=3543

=> Filmy i historie z dobrym przesłaniem
http://imladis.p2a.pl/viewtopic.php?id=1671
Ostatnio zmieniony 29 mar 2010, 14:16 przez Natanael, łącznie zmieniany 2 razy.
........................................................................................


Wiara Bogu prowadzi tam gdzie nie prowadzi niewiara

- tedeus Dobre dzieje
........................................................................................
Steruj tak aby trafić do Dobrego portu

Re: Miłosny list od Ojca i Wywiad z Bogiem

3
Zapraszam przeczytaj teksty tytułowe Miłosny list od Ojca - Wywiad z Bogiem a pozostałe linki zostaw sobie na potem
Ostatnio zmieniony 29 mar 2010, 14:46 przez Natanael, łącznie zmieniany 2 razy.
........................................................................................


Wiara Bogu prowadzi tam gdzie nie prowadzi niewiara

- tedeus Dobre dzieje
........................................................................................
Steruj tak aby trafić do Dobrego portu

Re: Miłosny list od Ojca i Wywiad z Bogiem

4
Z wywiadu z Bogiem...

"Nagle obudziłem się z mojego snu
i zdałem sobie sprawę, że muszę dokonać wyboru.
Mogę dalej trwać w złudnym przekonaniu, że Bóg nie gniewa się za grzech
i skończyć na zawsze w Piekle,
Albo
Mogę żałować i zaufać Jezusowi Chrystusowi,
jako mojemu Panu i Zbawicielowi
i otrzymać od Boga dar życia wiecznego."


No to ja w piekle skończę...
Ostatnio zmieniony 31 mar 2010, 14:27 przez roxis84, łącznie zmieniany 1 raz.
Ironia życia leży w tym, że żyje się je do przodu, a rozumie do tyłu...

Re: Miłosny list od Ojca i Wywiad z Bogiem

5
roxis84 pisze:Z wywiadu z Bogiem...

"Nagle obudziłem się z mojego snu
i zdałem sobie sprawę, że muszę dokonać wyboru.
Mogę dalej trwać w złudnym przekonaniu, że Bóg nie gniewa się za grzech
i skończyć na zawsze w Piekle,
Albo
Mogę żałować i zaufać Jezusowi Chrystusowi,
jako mojemu Panu i Zbawicielowi
i otrzymać od Boga dar życia wiecznego."


No to ja w piekle skończę...
Roxis, tylko zdaniem katolików... Ja nie wiem, w co Ty wierzysz, ale Bóg gniewający się toż to ludzki obraz, nie Boski! Wierz w to, co Ci serce podpowiada, ono na pewno się nie myli! :tak:
Ostatnio zmieniony 31 mar 2010, 17:25 przez Lidka, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam!

Lidka

Re: Miłosny list od Ojca i Wywiad z Bogiem

6
~~~
Witaj roxis84

- wcale nie musisz tam skończyć. Możesz się nawrócić zawrócić do Ojca i przez wiarę w Jezusa Chrystusa - Zbawiciela dać się wprowadzić Bogu na dobrą ścieżkę (- ja też kiedyś byłem daleko...) Bóg to najlepszy Ojciec. Jest miłosierny, łaskawy, pełen miłości i przygotował ratunek skorzystaj z niego. ON zapłacił w pełni - jakże drogo, także za Twoje grzechy - to dobra nowina :). Możesz z ufnością się do Niego zwrócić wszystko powiedzieć poprosić o uwolnienie przemianę prowadzenie napełnienie Duchem Świętym i doświadczanie Jego bliskości - gorąco serdecznie do tego zachęcam.

:przybij:

zapraszam do świadectw w temacie
* Filmy, wykłady, historie i świadectwa z dobrym przesłaniem

a tu trochę dobrej muzyki i słowa
playlista:


:razem:
Ostatnio zmieniony 31 mar 2010, 21:16 przez Natanael, łącznie zmieniany 1 raz.
........................................................................................


Wiara Bogu prowadzi tam gdzie nie prowadzi niewiara

- tedeus Dobre dzieje
........................................................................................
Steruj tak aby trafić do Dobrego portu

Re: Miłosny list od Ojca i Wywiad z Bogiem

7
Natanael pisze:~~~
Witaj roxis84

- wcale nie musisz tam skończyć. Możesz się nawrócić zawrócić do Ojca i przez wiarę w Jezusa Chrystusa - Zbawiciela dać się wprowadzić Bogu na dobrą ścieżkę (- ja też kiedyś byłem daleko...) Bóg to najlepszy Ojciec. Jest miłosierny, łaskawy, pełen miłości i przygotował ratunek skorzystaj z niego. ON zapłacił w pełni - jakże drogo, także za Twoje grzechy - to dobra nowina :). Możesz z ufnością się do Niego zwrócić wszystko powiedzieć poprosić o uwolnienie przemianę prowadzenie napełnienie Duchem Świętym i doświadczanie Jego bliskości - gorąco serdecznie do tego zachęcam.
Wszystko ładnie i wszystko pięknie... Ja mam już swojego Boga.. Napisałam to z nutką ironii a nie obawy i przerażenia.. Jestem ochrzczona w wierze katolickiej ale nie wierzę w kościół katolicki i w przykazania... Wierzę w Boga a nie w wymysły ludzi... Ot tyle w tym temacie...
Ostatnio zmieniony 31 mar 2010, 22:19 przez roxis84, łącznie zmieniany 1 raz.
Ironia życia leży w tym, że żyje się je do przodu, a rozumie do tyłu...

Re: Miłosny list od Ojca i Wywiad z Bogiem

8
~~~
- z całym szacunkiem Lidko ale nie mogę się z tą wypowiedzią zgodzić. Bóg Jest Dobry Sprawiedliwy i dlatego nie może nagradzać zła. Nie może zło - zły człowiek być blisko Boga - pojednać z Nim. Nie ma pojednania Dobra ze złem. Jedyny ratunek - wspaniałe wyjście przygotował sam Bóg ;). Trudno przecenić Jego miłość, łaskę i miłosierdzie ale i trudno sobie wyobrazić los tego który tą Jego ofiarę ten wspaniały dar podepcze :(. Co do serca byłbym bardzo ostrożny. Każdy z nas pewnie nie raz doświadczył zawodu... Polecam ufać Bogu - Jego wskazaniom, obietnicom, które wypełnia. Wielu ludzi to dziś robi i doświadcza prawdy Jego zapowiedzi przeżywając osobiście to co jest zapisane w biblii - wielką przemianę w poddaniu Jego prowadzeniu.
Nie mówię tu o kościele katolickim, nie mówię o religii, mówię o wierze Bogu - działaniu wg. Jego wskazówek. Serdecznie zapraszam do świadectw i materiałów, które polecam tu na forum, poznasz tam ludzi wierzących Bogu Temu którego opisuje biblia bo przecież innego nie ma.


Kilka fragmentów na ten temat

Rz 10:9 "Bo jeśli ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i uwierzysz w sercu swoim, że Bóg wzbudził go z martwych, zbawiony będziesz."

1J 2:2 "On ci jest ubłaganiem za grzechy nasze, a nie tylko za nasze, lecz i za grzechy całego świata."

Mk 16:16 "Kto uwierzy i ochrzczony zostanie, będzie zbawiony, ale kto nie uwierzy, będzie potępiony."

Hbr 11:6 "Bez wiary zaś nie można podobać się Bogu; kto bowiem przystępuje do Boga, musi uwierzyć, że On istnieje i że nagradza tych, którzy go szukają."

Lk 11:13 "Jeśli więc wy, którzy jesteście źli, umiecie dobre dary dawać dzieciom swoim, o ileż bardziej Ojciec niebieski da Ducha Świętego tym, którzy go proszą."

Rz 5:5 "a nadzieja nie zawodzi, bo miłość Boża rozlana jest w sercach naszych przez Ducha Świętego, który nam jest dany."

1Tes 4:8 "Toteż kto odrzuca to, odrzuca nie człowieka, lecz Boga, który nam też daje Ducha swego Świętego."

Hbr 2:4 "a Bóg poręczył je również znakami i cudami, i różnorodnymi niezwykłymi czynami oraz darami Ducha Świętego według swojej woli."

Hbr 2:1-12 „Dlatego musimy tym baczniejszą zwracać uwagę na to, co słyszeliśmy, abyśmy czasem nie zboczyli z drogi.(2) Bo jeśli słowo wypowiedziane przez aniołów było nienaruszalne, a wszelkie przestępstwo i nieposłuszeństwo spotkało się ze słuszną odpłatą,(3) to jakże my ujdziemy cało, jeżeli zlekceważymy tak wielkie zbawienie? Najpierw było ono zwiastowane przez Pana, potem potwierdzone nam przez tych, którzy słyszeli,(4) a Bóg poręczył je również znakami i cudami, i różnorodnymi niezwykłymi czynami oraz darami Ducha Świętego według swojej woli.(5) Bo nie aniołom poddał świat, który ma przyjść, o którym mówimy.(6) Stwierdził to zaś ktoś, kiedy gdzieś powiedział: Czymże jest człowiek, że pamiętasz o nim? Albo syn człowieczy, że dbasz o niego?(7) Uczyniłeś go na krótko nieco mniejszym od aniołów, chwałą i dostojeństwem ukoronowałeś go,(8) wszystko poddałeś pod stopy jego. A poddawszy mu wszystko, nie pozostawił niczego, co by mu poddane nie było. Teraz jednak nie widzimy jeszcze, że mu wszystko jest poddane;(9) widzimy raczej tego, który na krótko uczyniony został mniejszym od aniołów, Jezusa, ukoronowanego chwałą i dostojeństwem za cierpienia śmierci, aby z łaski Bożej zakosztował śmierci za każdego.(10) Przystało bowiem, aby Ten, dla którego i przez którego istnieje wszystko, który przywiódł do chwały wielu synów, sprawcę ich zbawienia uczynił doskonałym przez cierpienia.(11) Bo zarówno ten, który uświęca, jak i ci, którzy bywają uświęceni, z jednego są wszyscy; z tego powodu nie wstydzi się nazywać ich braćmi,(12) mówiąc: Będę opowiadał imię twoje braciom moim, będę cię chwalił pośród zgromadzenia;”

Rz 8:14 "Bo ci, których Duch Boży prowadzi, są dziećmi Bożymi."


Ps 24:3-8 „Któż może wstąpić na górę Pana? I kto stanie na jego świętym miejscu?(4) Kto ma czyste dłonie i niewinne serce, Kto nie skłania duszy swej ku próżności i nie przysięga obłudnie,(5) Ten dostąpi błogosławieństwa od Pana I sprawiedliwości od Boga, zbawiciela swego.(6) Takie jest pokolenie tych, co go szukają, Tych, którzy szukają oblicza twego, Boże Jakuba. Sela.(7) Podnieście, bramy, wierzchy wasze, I podnieście się, bramy prastare, Aby wszedł Król chwały!(8) Któż jest tym Królem chwały? Pan silny i potężny, Pan potężny w boju.”

Ps 119:127 "Zbawienie dalekie jest od bezbożników, Bo nie szukają ustaw twoich,"

Ps 129:4 "Pan jest sprawiedliwy, Przeciął powrozy bezbożników."

Prz 21:12 "Sprawiedliwy Bóg baczy na dom bezbożnika; wtrąca bezbożników w nieszczęście."

2P 2:7 "natomiast wyrwał sprawiedliwego Lota, udręczonego przez rozpustne postępowanie bezbożników,"

zobacz co zostało po Sodomie i Gomorze film nr.6
http://imladis.p2a.pl/viewtopic.php?id=809


Ps 145:20 "Pan strzeże wszystkich, którzy go miłują, Ale wszystkich bezbożnych wytraci."

Ps 51:19 "Ofiarą Bogu miłą jest duch skruszony, Sercem skruszonym i zgnębionym nie wzgardzisz, Boże."

Ps 34:19 "Bliski jest Pan tym, których serce jest złamane,A wybawia utrapionych na duchu."

Ps 69:33 "Niechaj ujrzą to pokorni i rozradują się! O, wy, co szukacie Boga, niech ożyje serce wasze!"



Ps 51:12 "Serce czyste stwórz we mnie, o Boże, A ducha prawego odnów we mnie!"

Ps 86:11 "Wskaż mi, Panie, drogę swoją, Bym postępował w prawdzie twojej; Spraw, by serce moje jednego tylko pragnęło, bojaźni imienia twego!"

Ps 90:12 "Naucz nas liczyć dni nasze, Abyśmy posiedli mądre serce!"

Prz 3:1 "Synu mój! Nie zapominaj mojej nauki, a twoje serce niech przestrzega moich przykazań,"

Prz 10:20 "Język sprawiedliwego jest wybornym srebrem, lecz serce bezbożnych jest niewiele warte."

Prz 6:16-21 „Tych sześć rzeczy nienawidzi Pan, a tych siedem jest dla niego obrzydliwością:(17) Butne oczy, kłamliwy język, ręce, które przelewają krew niewinną,(18) serce, które knuje złe myśli, nogi, które śpieszą do złego,(19) składanie fałszywego świadectwa, i sianie niezgody między braćmi.




Ps 37:4 "Rozkoszuj się Panem, A da ci, czego życzy sobie serce twoje!"

Ps 19:9 "Rozkazy Pana są słuszne, rozweselają serce, Przykazanie Pana jest jasne, oświeca oczy."

Ps 33:21 "W nim bowiem raduje się serce nasze, Bo zaufaliśmy jego świętemu imieniu."



Prz 8:17 "Miłuję tych, którzy mnie miłują, a którzy mnie gorliwie szukają, znajdują mnie."



Bardzo jasno na ten temat mówi ten fragment
kliknij WYŚWIETL polecam przekład Bw

http://apologetyka.com/biblia/?menu=sho ... &strongs=0


1Kor 2:9 "Głosimy tedy, jak napisano: Czego oko nie widziało i ucho nie słyszało, i co do serca ludzkiego nie wstąpiło, to przygotował Bóg tym, którzy go miłują."

Ef 6:24 "Łaska niechaj będzie ze wszystkimi, którzy miłują Pana naszego, Jezusa Chrystusa, miłością niezniszczalną. Amen."


mam nadzieję że choć trochę pomogłem

:)
Ostatnio zmieniony 31 mar 2010, 22:35 przez Natanael, łącznie zmieniany 1 raz.
........................................................................................


Wiara Bogu prowadzi tam gdzie nie prowadzi niewiara

- tedeus Dobre dzieje
........................................................................................
Steruj tak aby trafić do Dobrego portu

Re: Miłosny list od Ojca i Wywiad z Bogiem

9
A te wszystkie cytaty i linki Natanael... jakże piękne niektóre... wybrane przez Ciebie.. Ty w to wszystko wierzysz??? Podporządkowujesz się temu? Twój Bóg Ci tak kazał??? Prosił Cię? Narzucił? Podpowiedział? To on???? Tyle linków i cytatów...


Żyjesz w zgodzie z tym wszystkim? Musisz skoro innych namawiasz...
Ostatnio zmieniony 31 mar 2010, 22:45 przez roxis84, łącznie zmieniany 1 raz.
Ironia życia leży w tym, że żyje się je do przodu, a rozumie do tyłu...

Re: Miłosny list od Ojca i Wywiad z Bogiem

10
roxis84 pisze:
Natanael pisze:~~~
Witaj roxis84

- wcale nie musisz tam skończyć. Możesz się nawrócić zawrócić do Ojca i przez wiarę w Jezusa Chrystusa - Zbawiciela dać się wprowadzić Bogu na dobrą ścieżkę (- ja też kiedyś byłem daleko...) Bóg to najlepszy Ojciec. Jest miłosierny, łaskawy, pełen miłości i przygotował ratunek skorzystaj z niego. ON zapłacił w pełni - jakże drogo, także za Twoje grzechy - to dobra nowina :). Możesz z ufnością się do Niego zwrócić wszystko powiedzieć poprosić o uwolnienie przemianę prowadzenie napełnienie Duchem Świętym i doświadczanie Jego bliskości - gorąco serdecznie do tego zachęcam.
Wszystko ładnie i wszystko pięknie... Ja mam już swojego Boga.. Napisałam to z nutką ironii a nie obawy i przerażenia.. Jestem ochrzczona w wierze katolickiej ale nie wierzę w kościół katolicki i w przykazania... Wierzę w Boga a nie w wymysły ludzi... Ot tyle w tym temacie...
- szkoda pomyślałem, że piszesz szczerze i że właśnie bardzo zbliżasz się do Boga :| Ciekaw jestem jak to widzisz roxis84 czy zachęcam tu do wiary w ludzkie wymysły...? Odpowiedz proszę
Ostatnio zmieniony 31 mar 2010, 22:47 przez Natanael, łącznie zmieniany 1 raz.
........................................................................................


Wiara Bogu prowadzi tam gdzie nie prowadzi niewiara

- tedeus Dobre dzieje
........................................................................................
Steruj tak aby trafić do Dobrego portu

Re: Miłosny list od Ojca i Wywiad z Bogiem

11
Nie wiem w co wierzysz.. Nie musisz mnie żałować bo ja całkiem niedawno znalazłam swoją drogę i bardzo dobrze mi z tym... Jak nigdy wcześniej :)

Zachęcasz do tego w co wierzysz... Tak. Wg mnie to ludzkie wymysły... w większości. Dyrdymały i bajki...
Ostatnio zmieniony 31 mar 2010, 22:51 przez roxis84, łącznie zmieniany 1 raz.
Ironia życia leży w tym, że żyje się je do przodu, a rozumie do tyłu...

Re: Miłosny list od Ojca i Wywiad z Bogiem

12
No ale skoro wierzysz, że to wszystko o czym piszesz... wywodzi się od Boga... w jakiś bliżej nie wyjaśniony mi sposób i w to wierzysz... ba! żyjesz zgodnie z tym... i jesteś szczęśliwy to ja naprawdę nie mam nic przeciwko..
Ostatnio zmieniony 31 mar 2010, 22:53 przez roxis84, łącznie zmieniany 1 raz.
Ironia życia leży w tym, że żyje się je do przodu, a rozumie do tyłu...

Re: Miłosny list od Ojca i Wywiad z Bogiem

13
roxis84 pisze:A te wszystkie cytaty i linki Natanael... jakże piękne niektóre... wybrane przez Ciebie.. Ty w to wszystko wierzysz??? Podporządkowujesz się temu? Twój Bóg Ci tak kazał??? Prosił Cię? Narzucił? Podpowiedział? To on???? Tyle linków i cytatów...


Żyjesz w zgodzie z tym wszystkim? Musisz skoro innych namawiasz...
- cztery lata temu poprosiłem Boga o ratunek, prowadzenie, uwolnienie - tak się stało. Odtąd poznaję coraz lepiej Jego wolę, działanie, doświadczam Jego słowa, prowadzenia, mądrości, miłości, sprawiedliwości. Tak, Jego słowu ufam i zachęcam do tego bliskich znajomych i nieznajomych. Wiem jak bardzo cenne jest Jego słowo i to co dla mnie zrobił i jak ważne i cenne to jest dla każdego choć tak niewielu tego szuka i chce słuchać. Zapraszam Ciebie bardzo i szczerze zachęcam do przeczytania ew. Jana.
Ostatnio zmieniony 31 mar 2010, 22:56 przez Natanael, łącznie zmieniany 1 raz.
........................................................................................


Wiara Bogu prowadzi tam gdzie nie prowadzi niewiara

- tedeus Dobre dzieje
........................................................................................
Steruj tak aby trafić do Dobrego portu

Re: Miłosny list od Ojca i Wywiad z Bogiem

14
Jego słowu ufasz.. Tyle mi wystarczy.

Późno już.- dla mnie :) Temat na dłuższą wymianę zdań... tylko zadajmy sobie oboje pytanie czy jest sens... :) Mi dobrze i Tobie też... :) Mi nie przeszkadzasz Ty a ja prawdopodobnie Tobie :)
Jeżeli Cię uraziłam w jakiś sposób to przepraszam. Starałam się być delikatna. Dobranoc.
Ostatnio zmieniony 31 mar 2010, 23:01 przez roxis84, łącznie zmieniany 1 raz.
Ironia życia leży w tym, że żyje się je do przodu, a rozumie do tyłu...

Re: Miłosny list od Ojca i Wywiad z Bogiem

16
- na mnie czas do łóżeczka

a to clip na dobranoc ♪♫ ♪ ♪


a tu kilka super utworów po chwili same się uruchomią
http://www.potterhausmusic.net/main.htm

Dobrego snu
Ostatnio zmieniony 31 mar 2010, 23:05 przez Natanael, łącznie zmieniany 1 raz.
........................................................................................


Wiara Bogu prowadzi tam gdzie nie prowadzi niewiara

- tedeus Dobre dzieje
........................................................................................
Steruj tak aby trafić do Dobrego portu

Re: Miłosny list od Ojca i Wywiad z Bogiem

17
Natanael pisze:Nie mówię tu o kościele katolickim, nie mówię o religii, mówię o wierze Bogu - działaniu wg. Jego wskazówek.
Jak to nie mówisz o kościele i religii? Zaraz po takim zapewnieniu podajesz tasiemcowe cytaty jednej religii, z jednej księgi :)

Już w kolejnym temacie podajesz cytat straszny:
Ps 145:20 "Pan strzeże wszystkich, którzy go miłują, Ale wszystkich bezbożnych wytraci."
Co to oznacza? Że Miłosierny powybija wszystkich bezbożnych ateistów, buddystów oraz innowierców?
Dorzucę w tym samym duchu:
Ks. W.20 5-6 "Ja jestem Pan, Bóg twój, mocny, zawistny, karzący nieprawość ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia tych, którzy mnie nienawidzą; czyniący miłosierdzie tysiącom tych, którzy mię miłują i strzegą przykazań moich."

Podając te horrory bądź łaskaw odróżniać zalecenia czasów Zakonu, Prawa od tych zniesionych Nowym Przymierzem. Tutaj wszystko w jednym worku :) Pomieszanie tego w tasiemcowych elaboratach bez odpowiedniego zaznaczenia daje spaczony obraz idei chrześcijaństwa. Jeżeli ma się to komuś przydać (?) to dzięki. Srogim Jahwe całkiem udatnie straszą Św. Jehowy, katolicy już nie muszą. Believe me :)
Ostatnio zmieniony 31 mar 2010, 23:10 przez bezemocji, łącznie zmieniany 1 raz.
Przy nieznajomości rzeczy czy lepiej nic nie mówić i uchodzić za idiotę, czy otworzyć gębę i .... rozwiać wszelkie wątpliwości? :rolleyes:

Re: Miłosny list od Ojca i Wywiad z Bogiem

18
bezemocji pisze:
Natanael pisze:Nie mówię tu o kościele katolickim, nie mówię o religii, mówię o wierze Bogu - działaniu wg. Jego wskazówek.
Jak to nie mówisz o kościele i religii? Zaraz po takim zapewnieniu podajesz tasiemcowe cytaty jednej religii, z jednej księgi :)

Już w kolejnym temacie podajesz cytat straszny:
Ps 145:20 "Pan strzeże wszystkich, którzy go miłują, Ale wszystkich bezbożnych wytraci."
Co to oznacza? Że Miłosierny powybija wszystkich bezbożnych ateistów, buddystów oraz innowierców?
Dorzucę w tym samym duchu:
Ks. W.20 5-6 "Ja jestem Pan, Bóg twój, mocny, zawistny, karzący nieprawość ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia tych, którzy mnie nienawidzą; czyniący miłosierdzie tysiącom tych, którzy mię miłują i strzegą przykazań moich."

Podając te horrory bądź łaskaw odróżniać zalecenia czasów Zakonu, Prawa od tych zniesionych Nowym Przymierzem. Tutaj wszystko w jednym worku :) Pomieszanie tego w tasiemcowych elaboratach bez odpowiedniego zaznaczenia daje spaczony obraz idei chrześcijaństwa. Jeżeli ma się to komuś przydać (?) to dzięki. Srogim Jahwe całkiem udatnie straszą Św. Jehowy, katolicy już nie muszą. Believe me :)
Protestanci też nie straszą. :slonko:
Ja nie rozumiem jak można nie rozumieć tego, że Jezus wypełnił zakon i stworzył nowe przymierze...mieszanie tego to same zło dal chrześcijaństwa, hahaha.

PS. Dobra wypowiedź bezemocji :brawo:
Ostatnio zmieniony 01 kwie 2010, 0:53 przez Nassanael Rhamzess, łącznie zmieniany 2 razy.
"Artyści kłamią, aby pokazać prawdę, a politycy, aby ją ukryć."
"Pod tą maską kryje się idea, panie Creedy, a idee są kuloodporne."
V jak Vendetta

Re: Miłosny list od Ojca i Wywiad z Bogiem

19
Jeśli ktoś myśli, że może sobie bez upamiętania grzeszyć i nie docenia tego to co zrobił dla niego Pan to marny jego los. Wierzcie Bogu, wierzcie Jego słowu, wierzcie ewangelii nie jestem katolikiem nie zachęcam do religii religijności zachęcam do wiary Bogu wg. biblii

Ps 119:127 "Zbawienie dalekie jest od bezbożników, Bo nie szukają ustaw twoich,"

2P 2:7 "natomiast wyrwał sprawiedliwego Lota, udręczonego przez rozpustne postępowanie bezbożników,"

Hbr 11:6 "Bez wiary zaś nie można podobać się Bogu; kto bowiem przystępuje do Boga, musi uwierzyć, że On istnieje i że nagradza tych, którzy go szukają."

J 14:21 "Kto ma przykazania moje i przestrzega ich, ten mnie miłuje; a kto mnie miłuje, tego też będzie miłował Ojciec i Ja miłować go będę, i objawię mu samego siebie."

J 14:23 "Odpowiedział Jezus i rzekł mu: Jeśli kto mnie miłuje, słowa mojego przestrzegać będzie, i Ojciec mój umiłuje go, i do niego przyjdziemy, i u niego zamieszkamy."

J 14:24 "Kto mnie nie miłuje, ten słów moich nie przestrzega, a przecież słowo, które słyszycie, nie jest moim słowem, lecz Ojca, który mnie posłał."

Prz 8:17 "Miłuję tych, którzy mnie miłują, a którzy mnie gorliwie szukają, znajdują mnie."


1Kor 6:9-10„Albo czy nie wiecie, że niesprawiedliwi Królestwa Bożego nie odziedziczą? Nie łudźcie się! Ani wszetecznicy, ani bałwochwalcy ani cudzołożnicy, ani rozpustnicy, ani mężołożnicy,(10) ani złodzieje, ani chciwcy, ani pijacy, ani oszczercy, ani zdziercy Królestwa Bożego nie odziedziczą.”

Ga 5:19-24 „Jawne zaś są uczynki ciała, mianowicie: wszeteczeństwo, nieczystość, rozpusta,(20) bałwochwalstwo, czary, wrogość, spór, zazdrość, gniew, knowania, waśnie, odszczepieństwo,(21) zabójstwa, pijaństwo, obżarstwo i tym podobne; o tych zapowiadam wam, jak już przedtem zapowiedziałem, że ci, którzy te rzeczy czynią, Królestwa Bożego nie odziedziczą.(22) Owocem zaś Ducha są: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność,(23) łagodność, wstrzemięźliwość. Przeciwko takim nie ma zakonu.(24) A ci, którzy należą do Chrystusa Jezusa, ukrzyżowali ciało swoje wraz z namiętnościami i żądzami."

Mk 1:15 "i mówiąc: Wypełnił się czas i przybliżyło się Królestwo Boże, upamiętajcie się i wierzcie ewangelii."

Dz 2:38 "A Piotr do nich: Upamiętajcie się i niechaj się każdy z was da ochrzcić w imię Jezusa Chrystusa na odpuszczenie grzechów waszych, a otrzymacie dar Ducha Świętego."

Dz 17:30 "Bóg wprawdzie puszczał płazem czasy niewiedzy, teraz jednak wzywa wszędzie wszystkich ludzi, aby się upamiętali,"

Dz 3:19 "Przeto upamiętajcie i nawróćcie się, aby były zgładzone grzechy wasze,"

~~~~~~~~~~~~

=> zachęcam do przeczytania tematów:
* Ziemia pełna min
Słowa które niosą życie
Radość szczęście powodzenie
Wola Boża
http://imladis.p2a.pl/viewtopic.php?pid=16188#p16188

* Przestroga obietnice i zachęta
http://imladis.p2a.pl/viewtopic.php?pid=16381#p16381

~~~~~~~~~~~~
=> polecam muzykę np. jako podkład do czytania
Music & Good message - Muzyka z Dobrym przesłaniem ♪♫ ♪ ♪

-----------------------------------------------------------------------------------
Tutaj jest dużo ciekawych materiałów
Filmy i historie z dobrym przesłaniem
http://imladis.p2a.pl/viewtopic.php?id=1671

Dobrego odbioru :)
Ostatnio zmieniony 09 gru 2010, 13:16 przez Natanael, łącznie zmieniany 1 raz.
........................................................................................


Wiara Bogu prowadzi tam gdzie nie prowadzi niewiara

- tedeus Dobre dzieje
........................................................................................
Steruj tak aby trafić do Dobrego portu
ODPOWIEDZ

Wróć do „W biblijnym kręgu”

cron