Re: Przeinaczenie Biblii - kto, kiedy, po co?

93
cayman pisze:droga ratri nigdy fragment nie wniesie tyle co całość//na dowód zacytuję ci fragment a ty odgadnij przesłanie..
,,cóż może mi uczynić człowiek''
Sorka, że nie odwzajemniam drogością, ale wiesz chyba co mnie od tego powstrzymuje.

Trochę poleciałeś, myslisz, że ja aż taka jestem i dam radę z 5 wyrazów?
Myślałam o dłuższym fragmencie, ale spróbuję wszak uważam, że Słowo Boga należy interpretować.

Co mogą uczynić człowiekowi, który ma zaufanie, jest głęboko wierzący. To wiara powoduje, że taki człowiek jest niestrachliwy, jest spokojny swych czynów, a jednocześnie jest spokojny o czyny innego człowieka-znaczy takich, które go nie skrzywdzą. On o takich nie myśli, dlatego zapisano ,,cóż może mi uczynić człowiek''.
Ostatnio zmieniony 28 mar 2012, 11:16 przez Mahi, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Przeinaczenie Biblii - kto, kiedy, po co?

98
Ratri pisze:No nie - ja ślepa?
Nieco przesadzasz-mam dobry wzrok.
Ten co twierdzi że wszystko widzi - zwykle pychy się najadł.
Widzisz część rzeczywistości, jeśli twierdzisz że wiesz wszystko to pewnie jesteś z tych oszołomów którzy zawracają rzeke kijem zwanych moherami i innymi nawiedzonymi fundamentalistami.
Ostatnio zmieniony 29 mar 2012, 2:08 przez Ja?!, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Przeinaczenie Biblii - kto, kiedy, po co?

99
Ja?! pisze:
Ratri pisze:No nie - ja ślepa?
Nieco przesadzasz-mam dobry wzrok.
Ten co twierdzi że wszystko widzi - zwykle pychy się najadł.
Widzisz część rzeczywistości, jeśli twierdzisz że wiesz wszystko to pewnie jesteś z tych oszołomów którzy zawracają rzeke kijem zwanych moherami i innymi nawiedzonymi fundamentalistami.
Język jakim przekazujesz treść i forma w tymże poście dla mnie, a piszę to tylko i wyłącznie ze względu na Ciebie by zrozumiał co napiszę, bo nie używam takich sformułować, a więc jest on rynsztokowy.
Nie będę offtopować, dlatego załóż temat na Off topie i tam ustosunkuję się do Twej wypowiedz, no chyba że brak ci odwagi, ale taki się nazywa, to wiesz.

Tak babciu wartości nie umiemy szanować, bo jak sama piszesz "cenne zeszmacamy" i nieważne z jakiego światopoglądu się wywodzą.

W kwestii tematu powtórzę, Biblia nie jest przeinaczana, ale trudno się przyznać o niezrozumieniu.
Ostatnio zmieniony 29 mar 2012, 17:24 przez Mahi, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Przeinaczenie Biblii - kto, kiedy, po co?

107
Tak, za to:
to pewnie jesteś z tych oszołomów którzy zawracają rzeke kijem zwanych moherami i innymi nawiedzonymi fundamentalistami.
Określiłam jako rynsztokowe, by chciałam podkreślić pejoratywność niestosowności jaką mnie obdarzyłeś.
Ostatnio zmieniony 30 mar 2012, 17:53 przez Mahi, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „W biblijnym kręgu”

cron