Re: Czasy ostateczne wg. Bibli.

1
Czasy konca: Rozwinie się technologia, ludzie będą odciągnięci od Boga przez fałszywą naukę, dzieci powstaną przeciwko rodzicą, bardzo szybki przypływ informacji na świecie, będzie się słyszeć o wojnach i pogłoskach wojennych.Wielu fałszywych Chrystusów, głoszenie ewangelii na całym świecie, narody będą spiskować przeciwko Bogu i przygotują świat na przyjście Antychrysta-wszystko się spełnia, teraz to co się ma spełnić: Pod koniec wieków ma być taka wojna: Anglia przyleci do Usa, a Stany zostaną podbite przez Rosję, i władcy ziemscy będą płakac, bo już nie ma kto ich towarów kupić, później Rosja napadnie na UE, ale UE jakoś się z tego wyliźnie i zapanuje na cały świat.Ludzie nie będą mieli środków dla życia, dlategóż zostaną zwiedzeni fałszywym pokojem i bezpieczenstwem, a wielki ucisk tuż, tuż, będą fałszywe znaki na niebie-Blue Beam.Poprą Antychrysta - Najbardziej prawdopodobne, iż to będzie UFO, który będzie podawał się za Boga i zasiądzcie w Światynii na Syjonie.Da ludzią rzekome wynalazki takie jak np. Wolna Energia.Wtedy Anioł z nieba da ostrzeżenie i nikt nie będzie miał wątpliwości, czy Bóg istnieje.Ludzie przyjmą znamię bestii, czyli CHIP RFID.Rozpocznie się okrutne prześladowanie Chrześcijan na 3,5 roku...Nie będę pisał wszystkiego, na tyle starczy i wątpie czy wszystkie proroctwa na raz spełniały się kiedyś indziej.
Ostatnio zmieniony 23 cze 2011, 22:35 przez Jezus_Slave, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Czasy ostateczne wg. Bibli.

2
Religia to dopiero pachnie mi fałszem..
Dzieci powstaną przeciw bo sam Bóg pisze, że go uraduje kość niezgody cyz jakoś tak - gdzieś to czytałem.
Wielu fałszywych Chrystusów odtrącę jako fanatyków religijnych.
A niech sobie głosza co chcą, mam słuchawki na uszach.
Spiski to nie w tym dziale..
Których wieków?
Ten ledwo się zaczął.
Rosja jest osłabiona, tak jak USA..raczej spodziewałbym się ekspansji Chin.
UE nie zapanuje bo nie da rady Chinom.
Czy w Biblii było coś o CHIPie?
Jak to dobrze, ż enie ejstem chrześcijaninem..
Zapewne nie spełniły.
Dzieci zawsze bywały nieposłuszne, więc to żaden znak.
:D
Ostatnio zmieniony 23 cze 2011, 22:44 przez Nebogipfel, łącznie zmieniany 1 raz.
Trzeba iść do przodu nie oglądając się za siebie.
ps. w Tym wpisie jest o alkoholu i seksie.

Re: Czasy ostateczne wg. Bibli.

3
Tutaj masz o CHIPIE
Po drugie przytocz mi ten fragment, w którym jest napisane, że Bóg się cieszy z podziałów.W żadnym innym czasie takich rzeczy nie było.Nie dzieci nie zawsze potrafiły uderzyć matkę krzesłe, za to, że im wyłączyła komputer.
Ostatnio zmieniony 23 cze 2011, 22:57 przez Jezus_Slave, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Czasy ostateczne wg. Bibli.

5
Tylko, że fałszywy Chrystus to też papież.Po drugie często nawet w takiej głupiej gazecie można poczytać o ludziach którzy podają sie za Chrystusa.Tego nie było.Po trzecie zobaczymy jak wojna będzie wyglądać...nic zakładać nie można.
Ostatnio zmieniony 23 cze 2011, 22:59 przez Jezus_Slave, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Czasy ostateczne wg. Bibli.

6
Jezus_Slave pisze:... Pod koniec wieków ma być taka wojna: Anglia przyleci do Usa, a Stany zostaną podbite przez Rosję, i władcy ziemscy będą płakac, bo już nie ma kto ich towarów kupić, później Rosja napadnie na UE, ale UE jakoś się z tego wyliźnie i zapanuje na cały świat....
- Najbardziej prawdopodobne, iż to będzie UFO, który będzie podawał się za Boga i zasiądzcie w Światynii na Syjonie.Da ludzią rzekome wynalazki takie jak np. Wolna Energia.Wtedy Anioł z nieba da ostrzeżenie i nikt nie będzie miał wątpliwości, czy Bóg istnieje.Ludzie przyjmą znamię bestii, czyli CHIP RFID.
Gdzie o tym mówi Biblia? :rolleyes:
Że Anglia przyleci do USA, będzie płacz z powodu niesprzedanych towarów, napaści Rosji na UE, Ufo i Wolnej Energii? :rolleyes:

Owszem jest biblijna Apokalipsa, zapowiedzi paruzji i znaki końca czasów, ale żeby aż tak? Sama Apokalipsa św. Jana to wizje, horendalne opisy, katastrofy no i symbole. Całość jest wieloznaczna, niejasna i zagadkowa do interpretacji. W symbolice Apokalipsy szczególną rolę odgrywa siódemka, jeżdźcy, smoki, potwory, czasza, Nierządnica, trąba, pieczęć, grzmot, gwiazda, lew.
Jak z tego udało się zobaczyć USA i płacz nad towarami (?) pozostaje wielką tajemnicą.
Ok. Pod jakim symbolem i opisem ukrywa się USA I Unia Europejska?
Ostatnio zmieniony 23 cze 2011, 23:06 przez bezemocji, łącznie zmieniany 1 raz.
Przy nieznajomości rzeczy czy lepiej nic nie mówić i uchodzić za idiotę, czy otworzyć gębę i .... rozwiać wszelkie wątpliwości? :rolleyes:

Re: Czasy ostateczne wg. Bibli.

7
A niech się podają za kogo chcą, co mnie to obchodzi?
Papieża..szczątkowo coś do mnie o nim dociera, choć ostatnio zamiast informacji raczej spotykam prześmiewcze obrazki i zdjęcia.
Wojna może się nawet nie odbyć.

Beze.. :good:

To bardzo ciekawe gdzie to w Bibli zobaczył.

Mt 10, 19-22

" 19 Kiedy was wydadzą, nie martwcie się o to, jak ani co macie mówić. W owej bowiem godzinie będzie wam poddane, co macie mówić, 20 gdyż nie wy będziecie mówili, lecz Duch Ojca waszego będzie mówił przez was. 21 Brat wyda brata na śmierć i ojciec syna; dzieci powstaną przeciw rodzicom i o śmierć ich przyprawią. 22 Będziecie w nienawiści u wszystkich z powodu mego imienia. Lecz kto wytrwa do końca, ten będzie zbawiony. "
Kontekst
Wyrwane z kontekstu?

Wątpliwe. Przekonaj się sam na biblia.apologetyka.com

Czego uczy nas Słowo Boże:

W dniu próby Duch Święty może was opętać i wydać wasze rodziny na śmierć. Kto mu się podda, zostanie zbawiony

http://www.cytatybiblijne.pl/tag/rodzina/
Ostatnio zmieniony 23 cze 2011, 23:07 przez Nebogipfel, łącznie zmieniany 2 razy.
Trzeba iść do przodu nie oglądając się za siebie.
ps. w Tym wpisie jest o alkoholu i seksie.

Re: Czasy ostateczne wg. Bibli.

8
Jezus_Slave pisze:Ludzie przyjmą znamię bestii, czyli CHIP RFID. ....
Może tą fantastykę przenieść do odpowiedniego działu? Tutaj to istne bajki.
Naprawdę łączenia symboli z judaizmu/ znaku bestii z chipami wszczepianymi wszystkim ludziom są grubą nadinterpretacją i niepoważne.
Jak i błędne. Po pierwsze biblijnie pomijają ... pozytywnie oznakowanych, jacy przeżyją hekatombę, po drugie-współcześnie całkiem niepotrzebne. I tak ludzie są całkiem dobrze oznakowani. Mają PESEL, REGON, wszelake kody, PINY, PUKI i diabli wiedzą co jeszcze. Tym sposobem unikamy ... poparzenia litem z baterii wszczepianych nam na czole. Albo dłoni :)

Koniec świata i to niedlugo może być dla ... Niemców. Kiedy w Euro 2012 przegrają z nami w finale.
Jak już fantazjujemy :ahah:
Ostatnio zmieniony 23 cze 2011, 23:39 przez bezemocji, łącznie zmieniany 2 razy.
Przy nieznajomości rzeczy czy lepiej nic nie mówić i uchodzić za idiotę, czy otworzyć gębę i .... rozwiać wszelkie wątpliwości? :rolleyes:

Re: Czasy ostateczne wg. Bibli.

9
Po pierwsze proroctwa o koncach czasów mamy w księdze Daniela, 4 ewangeliach i Apokalipsie.Znamie Bestii - Chip RFID - to uzupełnienie tego co się dzieje.Wszystko wkomponowuje się w jedną logiczną całość.

Przeczytajcie sobie książkę (Wiem kijowa nazwa) Duch Apokalipsy John Higgins, czytajcie od 2 rozdziału, a tam macie wszystkie informacje zawarte.I tutaj nie chodzi o to czy nie wierzysz..ale o to, czy możesz pozwolić sobie aby nie wierzyć.
Ostatnio zmieniony 24 cze 2011, 2:05 przez Jezus_Slave, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Czasy ostateczne wg. Bibli.

10
chipy to całkiem niedaleka przyszłość lobby będzie dybac aby wszczepiać chorym dla ich bezpieczeństwa,póżniej podróznikom w celu bezwizowego podróżowania po całym świecie bez dokumentów,i tak nitka po nitce zachipują większość społeczeństwa....poprzednik pisze o niemcach..bład,wpierw grecy znikną z mapy ponieważ biorą pozyczki w zamian za swoje surowce naturalne,kraj bez surowców jest jak skorupa jajka...to brzmi jak fantazja ale tę wizję realizują z każdym dniem...
Ostatnio zmieniony 24 cze 2011, 2:11 przez cayman, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Czasy ostateczne wg. Bibli.

11
Nebogipfel - co Ty stary gadasz?Duch Święty opętać?Sorry, ale nie przetaczaj tekstów z tych idiotycznych stron i myśl sam!Wyrwane z kontekstu, w dodatki źle interpretowane i coś mi się zdaje, że jawnie.Mt 10, 19-22

" 19 Kiedy was wydadzą, nie martwcie się o to, jak ani co macie mówić. W owej bowiem godzinie będzie wam poddane, co macie mówić, 20 gdyż nie wy będziecie mówili, lecz Duch Ojca waszego będzie mówił przez was. - Mowa jest o czasach prześladowan, dniach ostatnich, w tych czasach - Brat wyda brata na śmierć i ojciec syna; dzieci powstaną przeciw rodzicom i o śmierć ich przyprawią. 22 Będziecie w nienawiści u wszystkich z powodu mego imienia. Lecz kto wytrwa do końca, ten będzie zbawiony.
Ostatnio zmieniony 24 cze 2011, 2:14 przez Jezus_Slave, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Czasy ostateczne wg. Bibli.

12
Jezus_Slave pisze:Nebogipfel - co Ty stary gadasz?Duch Święty opętać?Sorry, ale nie przetaczaj tekstów z tych idiotycznych stron i myśl sam!Wyrwane z kontekstu, w dodatki źle interpretowane i coś mi się zdaje, że jawnie.Mt 10, 19-22
Radzi ktoś kto nie myśli sam tylko opiera się na pseudonaukach i mitach, bo Biblia to dla mnie mity.
Jezus_Slave pisze:" 19 Kiedy was wydadzą, nie martwcie się o to, jak ani co macie mówić. W owej bowiem godzinie będzie wam poddane, co macie mówić, 20 gdyż nie wy będziecie mówili, lecz Duch Ojca waszego będzie mówił przez was. - Mowa jest o czasach prześladowan, dniach ostatnich, w tych czasach - Brat wyda brata na śmierć i ojciec syna; dzieci powstaną przeciw rodzicom i o śmierć ich przyprawią. 22 Będziecie w nienawiści u wszystkich z powodu mego imienia. Lecz kto wytrwa do końca, ten będzie zbawiony.
Duch będzie mówił zatem tak, że się znienawidzą..
Wyrwane z kontekstu? To nie jest bzdurna strona a jak zarzucasz to zerknij na link co podają chociaż a teksty porównaj z Biblią.
Jeśli cytaty są bzdurne to Biblia również.
Sam też cytujesz wybiórczo a nie przepisujesz tu cała Biblię.
Świadkowie Jehowy tez to robią.
Na Mszy też nie czytają całej biblii - wszyscy wyrywają zatem z kontekstu, łącznie z tobą.

btw. ta strona wydaje mi się mniej bzdurna niż twoje wpisy
Ostatnio zmieniony 24 cze 2011, 2:34 przez Nebogipfel, łącznie zmieniany 2 razy.
Trzeba iść do przodu nie oglądając się za siebie.
ps. w Tym wpisie jest o alkoholu i seksie.

Re: Czasy ostateczne wg. Bibli.

13
Jezus_Slave pisze:Po pierwsze proroctwa o koncach czasów mamy w księdze Daniela, 4 ewangeliach i Apokalipsie.Znamie Bestii - Chip RFID - to uzupełnienie tego co się dzieje.Wszystko wkomponowuje się w jedną logiczną całość. ....Przeczytajcie sobie książkę (Wiem kijowa nazwa) Duch Apokalipsy John Higgins, czytajcie od 2 rozdziału, a tam macie wszystkie informacje zawarte.I tutaj nie chodzi o to czy nie wierzysz..ale o to, czy możesz pozwolić sobie aby nie wierzyć.
Wolałbym jednak nie wierzyć w popularną literaturę sensycyjną i fantasy w dziale religia przy powoływaniu się na Biblię.
Polecana książka -
Fascynująca książka Johna Higginsa Duch Apokalipsy opisuje losy świata od XVIII w. do czasów obecnych. Higgins udowadnia, że wszystkie większe konflikty ostatnich 240 lat, począwszy od rewolucji, a na wojnach światowych skończywszy, zostały metodycznie zaplanowane i sprowokowane przez elity sprawujące władzę.
Celem tych elit jest zniewolenie narodów pod dyktaturą jednego rządu i centralnego banku światowego.

Mamy tam masonów, iluminatów, cudowne zmartwychwstania, kontrolę mediów przez ilminatów, V wojnę w Iraku itp.

Niestety całość pasuje bardziej do "tajemnic niewyjaśnionych" i teorii spiskowych. Chipy, chipsy sobie, a religijne symbole i pisma sobie. Tak można sobie dowolnie wiązać wszystko i snuć swoje teorie gdzie jakiś chip byłby znakiem bestii. Trochę powagi.
Pytałem już - gdzie konkretnie Biblia wskazuje na USA, Rosję, Europejską Unię i niesprzedane towary ?
Na taką akcję? - Anglia przyleci do Usa, a Stany zostaną podbite przez Rosję? :rolleyes:
Ostatnio zmieniony 24 cze 2011, 8:12 przez bezemocji, łącznie zmieniany 2 razy.
Przy nieznajomości rzeczy czy lepiej nic nie mówić i uchodzić za idiotę, czy otworzyć gębę i .... rozwiać wszelkie wątpliwości? :rolleyes:

Re: Czasy ostateczne wg. Bibli.

14
Na onet.pl podali wzmianke że naukowcy wiedzą o nadchodzących 3 dniach ciemności spowodowanej nadchodzącą falą magnetyczną z centrum galaktyki. Przygotowują się do problemów z brakiem prądu i tym podobnych bo ta energia zablokuje to tak jak impuls magnetyczny w przypadku wybuchu bomby atomowej. A dla nas będzie to możliwość odblokowania tego co mamy zablokowane. Wielu ludziom odblokują się zdolności jasnowidzenia i inne paranormalne.
Ostatnio zmieniony 24 cze 2011, 11:09 przez Ja?!, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Czasy ostateczne wg. Bibli.

15
Co to ma wspólnego z Biblią i religią? :rolleyes:
Fala magnetyczna, brak prądu i jasnowidzenia? :rolleyes:
Kolejny portal akurat informuje pozytywnie - Rok 2011 upłynie nam pod wpływem wibracji Czwórki. Pora wziąć się do pracy.
... i zaprzestania mylenia działów forum :)
Ostatnio zmieniony 24 cze 2011, 11:35 przez bezemocji, łącznie zmieniany 1 raz.
Przy nieznajomości rzeczy czy lepiej nic nie mówić i uchodzić za idiotę, czy otworzyć gębę i .... rozwiać wszelkie wątpliwości? :rolleyes:

Re: Czasy ostateczne wg. Bibli.

17
Po pierwsze jeśli ktoś mówi, że Biblia to mity to nie zna archeologii i kreacjonizmu Biblijnego, ojj by się zdziwił.Bezemocji-Księga Daniela, musisz to zrozumiec, bo nie jest powiedziane dosłownie.Sorry, ateisto, to Ty wyrywasz z kontekstu.Por. Łk 12,11n, 21, 12-17, 19.J 15,18-21 ; 16,2.Problem w tym, że można zaufac Bibli, ponad 3000 spełnionych proroctw, ukryte dowody naukowe, niezwykła mądrośc, prawidłowośc matematyczna, archeologia potwierdza wszystko.Ciekaw jestem czy ktoś napisze coś podobnego.Bezemocji- problem w tym, że ta książka wszystko udowadnia i na dobrą sprawę jest wypełnieniem proroctw.Nie dziw się jak za 10 lat będziesz prześladowac chrześcijan
Ostatnio zmieniony 24 cze 2011, 20:42 przez Jezus_Slave, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Czasy ostateczne wg. Bibli.

18
O Jesus :)

Ok. skoro jak twierdzisz Biblia potwierdza wszystko i udowadnia - dlaczego nie jesteś w stanie wskazać co konkretnie i gdzie?
Opisałeś pewien ciąg katastroficznych wydarzeń z działem USA, Rosji, Unii więc pytam - gdzie to napisane jest w Biblii, w jakich wersach? Konkretnie?
- Nawet przyjmując symbolikę, skąd w enigmatycznych symbolach starożytnych królestw zobaczyleś akurat USA a nie Chiny?
- Skąd w znaku bestii zobaczyłeś jakieś chipy? Bo tak ktoś pofantazjował w popularno-spiskowej książce?
Czy uznajesz ją za miarodajne źródło biblistyczne?

- Gdzie o przedstawionych akcjach mowa w poważnych pracach?
Ostatnio zmieniony 24 cze 2011, 21:07 przez bezemocji, łącznie zmieniany 2 razy.
Przy nieznajomości rzeczy czy lepiej nic nie mówić i uchodzić za idiotę, czy otworzyć gębę i .... rozwiać wszelkie wątpliwości? :rolleyes:

Re: Czasy ostateczne wg. Bibli.

19
Jezus_Slave pisze:Po pierwsze jeśli ktoś mówi, że Biblia to mity to nie zna archeologii i kreacjonizmu Biblijnego, ojj by się zdziwił.
Ja się dziwię zawsze jak dorosły człowiek może wierzyć w manipulacje faktami jak w kreacjoniźmie cyz archeologii biblijnej.
Taki zmanipulowany czlowiek ślepo wierzący to by dopiero się zdziwił jakby poznał normalną archeologię i że ta biblijna kłamie.
To tak jaby sluchać komunisty jaki to komunizm dobry albo kapitalisty jaki to kapitalizm dobry.
Ostatnio zmieniony 24 cze 2011, 21:11 przez Nebogipfel, łącznie zmieniany 1 raz.
Trzeba iść do przodu nie oglądając się za siebie.
ps. w Tym wpisie jest o alkoholu i seksie.

Re: Czasy ostateczne wg. Bibli.

20
Swego czasu słyszałam świetne wytłumaczenie wszystkich plag egipskich, rozstąpienia się morza itp... więc normalna archeologia może bardzo dużo wyjaśnić.
Ja tam i tak zawsze sie zastanawiałam czemu, skoro Bóg jest tak miłosierny i kochany i uosabia Dobro, opis Końca Świata w Apokalpisie św Jana wygląda jak jedna, wielka rzeź praktycznie z ręki Boga? Dlaczego ten kochany, dobry Bóg nie mógł ocalić każdego człowieka? Dobro to przecież Dobro. Nie patrzy na to jaki kto jest.
Sam Bóg powiedział że już nigdy nie ześle na świat Wielkiej Powodzi. Powodzi nie ma. Jest za to okrutna rzeź.
I po co? Żeby pokazać że to Bóg zwycięży? Praktycznie takimi samymi metodami jakimi działa Szatan?
Sorry, ja wypadam. Dla mnie nie różnią się oni od siebie niczym. Oczywiście czysto hipotetycznie teoretyzując o ich istnieniu.
Ostatnio zmieniony 30 lip 2011, 13:49 przez Chinatsa, łącznie zmieniany 1 raz.
" Tym który umarł tamtego dnia, tak naprawdę byłem ja.
Moje życie było fałszywe.
Tak naprawdę mnie tam nie było"
The saddest
[img]http://www.roll-of-honour.com/Overseas/ ... imated.gif[/img]

Re: Czasy ostateczne wg. Bibli.

25
Szymon pisze:skoro wg Biblii to nie rozumiem w czym problem - nie znamy dnia ani godziny. Chyba, że ten wątek powstał na zasadzie próby zerknięcia Bogu do rękawa
Dobrze ,ze Bog nie nosi szat z rekawami....
:D:D:D
Ostatnio zmieniony 22 sie 2011, 21:51 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Czasy ostateczne wg. Bibli.

28
To wszystko jest związane z naszą interpretacją.
Wszystkie księgi św. to ludzka interpretacja, na której opiera się dana religia/wyznanie.
Ostatnio zmieniony 23 sie 2011, 10:05 przez Lizawieta, łącznie zmieniany 1 raz.
Najpiękniejszych chwil w życiu nie zaplanujesz. One przyjdą same. -Phil Bosmans-

Re: Czasy ostateczne wg. Bibli.

29
Lizawieta pisze:To wszystko jest związane z naszą interpretacją.
Wszystkie księgi św. to ludzka interpretacja, na której opiera się dana religia/wyznanie.
Czy tak jest?
Czytasz:
(Powtórzonego Prawa 32:4) "Skała — doskonałe są wszystkie jego poczynania, bo wszystkie jego drogi są sprawiedliwością. Bóg wierności, u którego nie ma niesprawiedliwości; jest on prawy i prostolinijny".
Wszystkie dzieła Jehowy są doskonałe i służą realizacji Jego zamierzeń. Tym zaś zasadniczym jest, by ludzie prawi zamieszkiwali ziemie po czas niezmierzony.
Biblia także jest takim dziełem rak Boga, On jest jej autorem. Jednak sposób podanie w Niej informacji jest dostosowany do poziomu ludzi, by mogli ją zrozumieć.
Czy jednak tego chcą? Nie!
Można więc zapytać:
Czy w samej Biblii podane jest jak interpretować jej tekst?
Tak! Jest. Wręcz można i należy powiedzieć, że Biblia interpretuje się sama - to jedno.
A drugie to fakt, iż w poznawaniu Biblii musi być pomoc od Jehowy Boga.
A On nie daje jej poznać wszystkim.
Zamyka jej zrozumienie przed tymi, którzy w Niego nie wierzą.
Ot i cała tajemnica waszego braku poznania Słowa Bożego.
Chinatsa pisze:Swego czasu słyszałam świetne wytłumaczenie wszystkich plag egipskich, rozstąpienia się morza itp... więc normalna archeologia może bardzo dużo wyjaśnić.
Jedynie poprzez niesprawdzalne hipotezy i pomysły, to jedynie i tylko teoretyczne rozważania. Takie akademickie dyskusje. Sztuka dla sztuki. Mądrość ludzka bez mądrości Bożej, to zawsze jest jedynie głupotą.
Chinatsa pisze:Ja tam i tak zawsze sie zastanawiałam czemu, skoro Bóg jest tak miłosierny i kochany i uosabia Dobro, opis Końca Świata w Apokalpisie św Jana wygląda jak jedna, wielka rzeź praktycznie z ręki Boga?
Czy doprowadziłaś do końca sprawę i poznałaś prawdę? Jaka jest prawda o takim działaniu Boga? Dlaczego? Jak jest?
Tak, to będzie jedna wielka rzeź, straszny dzień Jehowy. W Armagedonie zniszczeniu ulegną ludzie.
Nie ziemia i niebo, ale ludzie. Bóg jest doskonałą miłością, On jest miłością.
Chinatsa pisze:Dlaczego ten kochany, dobry Bóg nie mógł ocalić każdego człowieka? Dobro to przecież Dobro. Nie patrzy na to jaki kto jest.
Tak masz rację, dobry Bóg tak działał i działa. Zaraz po tym jak ludzie Go odrzucili i sprzymierzyli się z Jego - Boga wrogiem Szatanem, znalazł wyjście by prawych miłujących Go - uratować i przywieść do życia wiecznego. Wiedział, że z niedoskonałych już ludzi przyjdzie na świat wielu kochających Go ludzi prawych. Nie widział ich, a już pokochał. Czytasz:
(Rodzaju 3:15) "I ja wprowadzę nieprzyjaźń między ciebie a niewiastę i między twoje potomstwo a jej potomstwo. On rozgniecie ci głowę, a ty rozgnieciesz mu piętę”.
(Jana 3:16) „Albowiem Bóg tak bardzo umiłował świat, że dał swego jednorodzonego Syna, aby nikt, kto w niego wierzy, nie został zgładzony, lecz miał życie wieczne".
Umiesz odczytać tu konkretny warunek?
Z ofiary Jezusa mogą skorzystać jedynie Ci, którzy uwierzą. Inni muszą zginąć.
Szanse dostali wszyscy taka samą.
Czytasz:
Ezechiela 33:11: "Powiedz im:
‚„Jako żyję — brzmi wypowiedź Wszechwładnego Pana, Jehowy — nie mam upodobania w śmierci niegodziwego, lecz w tym, by niegodziwy zawrócił ze swej drogi i pozostał przy życiu.
Zawróćcie, zawróćcie ze swych złych dróg, bo po cóż mielibyście umrzeć, (...)?”’
"
Chinatsa pisze:Sam Bóg powiedział że już nigdy nie ześle na świat Wielkiej Powodzi. Powodzi nie ma. Jest za to okrutna rzeź. I po co? Żeby pokazać że to Bóg zwycięży? Praktycznie takimi samymi metodami jakimi działa Szatan?
O! Jak niemądre wypowiadasz słowa!
Ukaranie niegodziwych to dowód lojalności Boga. W jakim sensie?
Ciekawą wskazówkę znajdziesz w Księdze Objawienia. Jehowa polecił siedmiu aniołom:
Idźcie i wylejcie na ziemię siedem czasz gniewu Bożego”.
Kiedy trzeci anioł wylał czaszę „na rzeki i źródła wód”, zamieniły się w krew.
Wtedy rzekł do Jehowy: „Ty, któryś jest i któryś był, Lojalny, jesteś prawy, gdyż powziąłeś te rozstrzygnięcia, ponieważ oni wylali krew świętych i proroków, i ty dałeś im do picia krew.
Zasługują na to
” (Objawienie 16:1-6).

Zwróćmy uwagę, że w trakcie ogłaszania tego wyroku anioł nazwał Jehowę „Lojalnym”.
Dlaczego?
Sprowadzając zagładę na niegodziwych, Jehowa jednocześnie okaże lojalność wobec swych sług, z których wielu poniosło śmierć wskutek prześladowań.
Lojalny Bóg cały czas zachowuje ich w pamięci. Gorąco pragnie znowu ujrzeć tych wiernych ludzi i jak dowiadujemy się z Biblii, zamierza w nagrodę ich wskrzesić. Czytasz:
(Hioba 14:14-15) "Jeśli krzepki mąż umrze, czyż może znowu żyć?
Przez wszystkie dni mej przymusowej pracy będę czekał, aż nadejdzie moja ulga.
Ty zawołasz, a ja ci odpowiem. Zatęsknisz za dziełem swych rąk
".

Chociaż umarli, Jehowa o nich nie zapomina. Przeciwnie, „dla niego oni wszyscy żyją” (Łukasza 20:37, 38). Okoliczność, że chce wskrzesić tych, których ma w pamięci, jest wspaniałym świadectwem Jego lojalności.
Pamiętaj mówimy o Bogu, wspaniałym Bogu. Kochającym Ojcem.
Chinatsa pisze:Sorry, ja wypadam. Dla mnie nie różnią się oni od siebie niczym. Oczywiście czysto hipotetycznie teoretyzując o ich istnieniu.
Zobacz ile rzeczy powiedziałaś, w tych dwóch zdaniach, przeciwko Bogu i Tobie samej.
Obrażasz Boga stwierdzeniem, iż jest taki sam jak Szatan.
Nawet nie rozumiesz, co powiedziałaś. Ale widać, że nie chcesz zrozumieć! Jest Tobie to obojętne.
Ty wypadasz!
Czy dajesz tym zachowaniem dowody na pragnienie poznania prawdy - jak jest i dlaczego?
Nie! Ty dołączasz się do grona ludzi walczących z Bogiem, występujących otwarcie przeciw Niemu.
W rezultacie stajesz się aktywnym wrogiem Boga, nie poznasz Go i nie będziesz posłuszna dobrej nowinie. Tacy giną.
Tego wymaga lojalność Jehowy wobec swych prawych sług.
każdy jest o tym informowany. Ty również.
Ostatnio zmieniony 16 paź 2011, 7:29 przez Miłujący Prawdę, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Czasy ostateczne wg. Bibli.

30
Miłujący Prawdę pisze:
Lizawieta pisze:To wszystko jest związane z naszą interpretacją.
Wszystkie księgi św. to ludzka interpretacja, na której opiera się dana religia/wyznanie.
Czy tak jest?
Wejdę w słowo i potwierdzę zdanie Lizawiety: owszem, tak jest.

Ludzie, którzy spisali Biblię, bazowali na jej ówczesnym zrozumieniu. Zrozumienie rodzi interpretację słowną.

Z kolei ta ówczesna interpretacja słowna jest interpretowana przez zrozumienie czytających. Te same słowa można zrozumieć na wiele rożnych sposobów (czyli na wiele rożnych sposobów je zinterpretować). Stąd i religie się podzieliły, i każdy dzisiejszy czytający ma prawo zinterpretować na swój sposób rozumienia życia.

Nie widzisz tego?

Nie widzisz, że opierając się na dosłowności zapisu, bazujesz na: 1interpretacji ówczesnego zrozumienia, 2. na interpretacji danego przekładu Biblii?
Ostatnio zmieniony 16 paź 2011, 9:33 przez Lidka, łącznie zmieniany 2 razy.
Pozdrawiam!

Lidka

Wróć do „W biblijnym kręgu”

cron