Re: Zdemaskujmy pięć kłamstw na temat Boga!

751
sabra pisze:
Nebogipfel pisze:Chyba nie rozumiesz metafor a co do zwierzęcia nie chodzi mi tylko o Darwina. Człowiek jako ssak, naczelny. Gdyby wszystkim było trudno to nikt by się ze mnie nie nabijał, że mam ciężko.
Gdyż wiedziałby przez co przechodzę.
Moze nie rozumiem a może chce co nieco złagodzic ?
Człowiek to podobienstwo Stwórcy ,o zadnym zwierzęciu tak nie powiedziano ..
Wy sie tu znacie wiecie o sobie to i owo ja ,ot tak sobie ,ale nienabijam sie z ciebie .
Mysle ze pod tą szarpaniną jestes bezbronny i dlatego przybierasz postawe obronną .
Nie wiem przez co przechodzisz ale czy myslisz,ze gdyby wiedzieli to by ci ulżyli ?
Moze to i lepiej ze nie wiedza moze to dodaje ci sił ....bo ty wiesz a ci-oni biorą cie jako różnego sobie.
A moze oni też cierpią ,, ale ukrywają bo z czym sie obnoscić ?:muffins:
sabra a skąd u Ciebie przekonanie że bug stworzył człowieka na swoje podobieństwo, skoro nikt jego nie widział,czy kierujesz się zapiskami biblijnymi ???.I skąd przekonanie że ma sylwetkę człowieka skoro nie ma początku ani końca???
Ostatnio zmieniony 03 sty 2012, 18:50 przez piaskun57, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Zdemaskujmy pięć kłamstw na temat Boga!

752
piaskun57 pisze:sabra a skąd u Ciebie przekonanie że bug stworzył człowieka na swoje podobieństwo, skoro nikt jego nie widział,czy kierujesz się zapiskami biblijnymi ???.I skąd przekonanie że ma sylwetkę człowieka skoro nie ma początku ani końca???
dla jasności sprawy - u mnie nie ma przekonanie ze buk stworzył COKOLWIEK .
Ale mam przekonanie ze JEDYNY NAJWYZSZY BÓG DUCH ŚWIĘTY WYSZEDŁ Z SIEBIE I STAŁ SIĘ Adamem
i na swoje podobienstwo uczynił adama .
Nie ma początku i konca jako DUCH JEDYNY ale Stał sie Początkiem bo jak SAM mówi
JA POCZĄTEK I KONIEC
PIERWSZY I OSTATNI
ALEF i TAU
WSZYSTKOŚC
nie mów ze nikt GO nie widział
ale powiedz kto GO widziec nie może
Ostatnio zmieniony 03 sty 2012, 19:10 przez sabra, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Zdemaskujmy pięć kłamstw na temat Boga!

753
piaskun57 pisze:sabra a skąd u Ciebie przekonanie że bug stworzył człowieka na swoje podobieństwo, skoro nikt jego nie widział,czy kierujesz się zapiskami biblijnymi ???.I skąd przekonanie że ma sylwetkę człowieka skoro nie ma początku ani końca???
Piaskun, a Ty wiesz, na czym ten 'wzór i podobieństwo' polegają?
Ostatnio zmieniony 03 sty 2012, 19:22 przez Lidka, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam!

Lidka

Re: Zdemaskujmy pięć kłamstw na temat Boga!

754
Lidka pisze:
piaskun57 pisze:sabra a skąd u Ciebie przekonanie że bug stworzył człowieka na swoje podobieństwo, skoro nikt jego nie widział,czy kierujesz się zapiskami biblijnymi ???.I skąd przekonanie że ma sylwetkę człowieka skoro nie ma początku ani końca???
Piaskun, a Ty wiesz, na czym ten 'wzór i podobieństwo' polegają?
Chyba trafiłaś w samo sedno:)
Ostatnio zmieniony 03 sty 2012, 19:25 przez Conan Barbarzynca, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Zdemaskujmy pięć kłamstw na temat Boga!

755
Można zobacyzć obrazy choćby w moim blogu, do którego link jest w każdym moim wpisie w stopce. Zazwyczaj inspiruję się muzyką, wtedy różne miewam uczucia. Natomiast ja pisze o uczuciach, które nie wynikają z muzyki. A co do tego Adama. Stał się Adamem i stworzył go na swoje podobieństwo. Nie musiał go robić na swoje podobieństwo będąc nim. Będąc nim nawet nie musiał go tworzyć, co najwyżej nazwać siebie Adamem. :D
Ostatnio zmieniony 03 sty 2012, 19:40 przez Nebogipfel, łącznie zmieniany 2 razy.
Trzeba iść do przodu nie oglądając się za siebie.
ps. w Tym wpisie jest o alkoholu i seksie.

Re: Zdemaskujmy pięć kłamstw na temat Boga!

756
Lidka pisze:
piaskun57 pisze:sabra a skąd u Ciebie przekonanie że bug stworzył człowieka na swoje podobieństwo, skoro nikt jego nie widział,czy kierujesz się zapiskami biblijnymi ???.I skąd przekonanie że ma sylwetkę człowieka skoro nie ma początku ani końca???
Piaskun, a Ty wiesz, na czym ten 'wzór i podobieństwo' polegają?
Tak wiem! na zawracaniu głowy bzdetami nie mającymi potwierdzenia w żadnej z tych wypowiedzi...
Ostatnio zmieniony 04 sty 2012, 14:39 przez piaskun57, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Zdemaskujmy pięć kłamstw na temat Boga!

762
Tu nie ma metafor, prawdę powiedziawszy. Potwierdzenie każdy ma w sobie samym. I ktoś inny nie może wiedzieć, jakie to potwierdzenie u niego (i na odwrót). Każdy ma wgląd tylko w samego siebie. I tylko sam na przykładach ze swojego życia + wiedza ogólna może je dla siebie znaleźć.

(ale i tak wszystko zależy od definicji Boga; ja, np. nie zgadzam się z religijną, bardziej Biblia to wyjaśnia, choć też nie za dokładnie ;))
Ostatnio zmieniony 05 sty 2012, 16:00 przez Lidka, łącznie zmieniany 2 razy.
Pozdrawiam!

Lidka

Wróć do „W biblijnym kręgu”

cron