Re: Czy znasz argumenty antytrynitaryzmu?

31
tyle się tych sekt teraz porobiło że musiałem zasięgnąć wiedzy co to jest i czym sie to je to antytynitatatcośtam,temat ten wydawałoby się mroczny bo skierowany do ciemniaków- rozświetlają wypowiedzi pani Andra,ukazując błądzącym światełko..
Ostatnio zmieniony 13 sie 2012, 23:43 przez cayman, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Czy znasz argumenty antytrynitaryzmu?

33
Andra pisze:Bolp, uwazam ze Bog jest osobowy tak jak i nieosobowy, to zalezy od punktu widzenia ucielesnionej swiadomosci. Trojosobowy jest jak juz mowilam, pomylka w druku:), oznaczajaca trojpostaciowosc. Ale odnosnie Ducha Swietego, zauwaz jak czesto mowi sie: moc Ducha Swietego....moc mocy, tak jak swiatlo swiatlosci.:) dla mnie jest to postac Boga przejawiajaca sie ludzka swiadomoscia siebie- czlowieka jako Boga, i w tym momencie trzy postacie Boga staja sie jednoscia- czlowiekiem obdarzonym swiadomoscia siebie jako Boga, albo innymi slowy, ucielesniona boska swiadomoscia.
Dzięki za podzielenie się swymi przemyśleniami.Oryginalne. Co do Ducha Św. - to zauważ, że np. prąd elek. według definicji to ukierunkowany strumień elektronów niosących z sobą moc ...a mimo tego mówimy często o " mocy prądu elek." Czyli trzymając się Twych wątpliwości "mocy-mocy". Tak jak człowiek potrafi na odległość wykonać pracę np. posługując się laserem - tak Bóg posługuje się Duchem Św. O tym , że nie jest to trzecia osoba Trójcy zdefiniowanej w atanazjańskim wyznaniu wiary przekonują mnie m.in. takie argumenty jak prezentowane poniżej:

http://www.antytrynitarianie.pl/O_Duchu_Swietym,7.html

lub

http://blog.antytrynitarianie.pl/duch-swiety-dzielic/
http://blog.antytrynitarianie.pl/duch-s ... lcem-boga/

Pozdrawiam. Bolp.
Ostatnio zmieniony 16 sie 2012, 23:26 przez Bolp, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Czy znasz argumenty antytrynitaryzmu?

34
Bolp, to nie sa watpliwosci:), po prostu probuje doprecyzowac te okreslenia. Zauwaz: powiedziales- strumien elektronow NIOSACYCH moc. A wiec nie bedacych nia. Wiesz, mysle ze to nie Bog posluguje sie tym strumieniem, by objawic sie w nas, ile my otwieramy sie na...wlasciwie na siebie samych. Bo nie swiadomosci brakuje, a my- jej formy, zamykamy sie utozsamiajac siebie z tym co nas okresla, nie widzac swiatla. Widzisz, swiatlosc ktora jest wszystkim, musi zaistniec jako skoncentrowane swiatlo by poprzez mrok doswiadczyc swej jasnosci. W innym razie skad wiedzialaby co to jest swiatlosc?
Ostatnio zmieniony 17 sie 2012, 0:08 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Czy znasz argumenty antytrynitaryzmu?

35
Andra pisze:Bolp, to nie sa watpliwosci:), po prostu probuje doprecyzowac te okreslenia. Zauwaz: powiedziales- strumien elektronow NIOSACYCH moc. A wiec nie bedacych nia. Wiesz, mysle ze to nie Bog posluguje sie tym strumieniem, by objawic sie w nas, ile my otwieramy sie na...wlasciwie na siebie samych. Bo nie swiadomosci brakuje, a my- jej formy, zamykamy sie utozsamiajac siebie z tym co nas okresla, nie widzac swiatla. Widzisz, swiatlosc ktora jest wszystkim, musi zaistniec jako skoncentrowane swiatlo by poprzez mrok doswiadczyc swej jasnosci. W innym razie skad wiedzialaby co to jest swiatlosc?
Andra, "niosących" to tylko słowa, słowa, słowa uwierz mi te elektrony niczego nie dzwigają to ich ukierunkowany strumień jest mocą a reszta to tylko nasza forma słownego przekazu tej prawdy :-) . ( choć zwrot moc prądu w tym kontekście jest mylący - to tak jakby "moc-mocy"). Dlatego posłużyłem się tym przykładem bo uważam, że tak właśnie ukierunkowuje swą moc Bóg. Duch Św. gdyby był trzecią osobą Trójcy to przecież nie byłby ubezwłasnowolniony...zauważ , iż to Bóg Ojciec dysponuje Duchem Św. - udziela, daje , dzieli ale i potrafi zabrać. Pozdrawiam. Bolp
Ostatnio zmieniony 17 sie 2012, 21:37 przez Bolp, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Czy znasz argumenty antytrynitaryzmu?

37
Andra pisze:Nie zauwaze Bolb, bo dla mnie Duch Swiety jest przejawem Boga, jedna z postaci Boga. :)
Andra, oczywiście miło mi poznać Twoje zdanie ale "jesteśmy w biblijnym kręgu" i dlatego starałem się powiedzieć dlaczego nie wierzę w Trójcę oraz jak postrzegam Boga Ojca, Syna Bożego oraz Ducha Św. w oparciu o tekst Biblii (powołując się na tą księgę ).
Pozdrawiam Cię serdecznie. Bolp.
Ostatnio zmieniony 20 sie 2012, 17:53 przez Bolp, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Czy znasz argumenty antytrynitaryzmu?

38
Andy72 pisze:Antytrynitarianie wierzą że Bóg się nie wcielił ani nie cierpiał ani nie umarł, tylko siedzi sobie z koronie na tronie, przygląda się jak ludzie cierpią, a sam boi się najmniejszego cierpienia.
Andy72, zobacz proszę jak temat poruszony przez Ciebie jest rozwinięty na Blogu antytrynitarzy ( link poniżej ) :

http://blog.antytrynitarianie.pl/niesmiertelny-bog

Mam nadzieję, że to Cię zaciekawi.
Pozdrawiam. Bolp
Ostatnio zmieniony 20 sie 2012, 17:59 przez Bolp, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Czy znasz argumenty antytrynitaryzmu?

39
Bolp pisze:....Bolp
Temat jest interesujący i mnie skusił, ale mam pytania.
1. Gdzieś na zapodanych przez Ciebie linkach podany był e-mail gdzie można przesyłać przemyślenia. Czemu ma to służyć...dyskusji mailowej?
2. W tekstach wyczytałam cytaty z Biblii Tysiąclecia, możesz podać bliższe dane (wydanie i rok)?
3. Przypomnij adres na komentarze do tematu.
Chętnie porozmawiam na innej płaszczyźnie.
Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 21 sie 2012, 22:27 przez Mahi, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Czy znasz argumenty antytrynitaryzmu?

40
Ratri pisze:
Bolp pisze:....Bolp
Temat jest interesujący i mnie skusił, ale mam pytania.
1. Gdzieś na zapodanych przez Ciebie linkach podany był e-mail gdzie można przesyłać przemyślenia. Czemu ma to służyć...dyskusji mailowej?
2. W tekstach wyczytałam cytaty z Biblii Tysiąclecia, możesz podać bliższe dane (wydanie i rok)?
3. Przypomnij adres na komentarze do tematu.
Chętnie porozmawiam na innej płaszczyźnie.
Pozdrawiam.
Ratri, już odpowiadam:
1. Strona i blog dają możliwość poznania, przemyślenia argumentacji antytrynitaryzmu. Jest też możliwość podzielenia się swymi spostrzeżeniami albo antytrynitarnymi ( jeśli zgadzasz się z argumentacją ) albo polemicznymi ( jeśli dostrzegasz braki tej argumentacji lub się z nią nie zgadzasz). Taka platforma umożliwiająca dyskusję tematyczną a " najciekawsze komentarze - mają obietnice ( za zgodą ) opublikowania i zainspirowania do przemyśleń innych internautów. Adres do korespondencji ze strony to : [email protected]
2. Przekład Biblii to rzeczywiście najczęściej Biblia Tysiąclecia ( jest to najbardziej w Polsce znany katolicki-trynitarny przekład Pisma Świętego), ale w gruncie rzeczy możesz posługiwać się również innymi przekładami dostępnymi w j.polskim. Podawanie roku wydania może być przydatne tylko gdy podajesz stronę cytatu, tam gdzie podajesz : księge,rozdział i wersety ( a tak jest na stronie i blogu ) ...to nie ma znaczenia a nawet zawęża. Mając podane : księgę,rozdział,werset - możesz szybko odnaleźć prezentowany materiał w każdej Biblii ( nie patrząc na rok wydania ).
3. Gdy wejdziesz na Blog antytrynitarzy ( link poniżej )

http://blog.antytrynitarianie.pl/

to masz możliwośc wybrania najbardziej ciekawego dla siebie tematu a pod każdym tematem możliwość napisania komentarza dla danego wątku bloga.
Pozdrawiam. Bolp
Ostatnio zmieniony 22 sie 2012, 16:14 przez Bolp, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „W biblijnym kręgu”

cron