Re: Werset biblijny ktory akurat tkwi w glowie

2
1 Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni. 2 Bo takim sądem, jakim sądzicie, i was osądzą; i taką miarą, jaką wy mierzycie, wam odmierzą. 3 Czemu to widzisz drzazgę w oku swego brata, a belki we własnym oku nie dostrzegasz? 4 Albo jak możesz mówić swemu bratu: Pozwól, że usunę drzazgę z twego oka, gdy belka [tkwi] w twoim oku? 5 Obłudniku, wyrzuć najpierw belkę ze swego oka, a wtedy przejrzysz, ażeby usunąć drzazgę z oka twego brata. 6 Nie dawajcie psom tego, co święte, i nie rzucajcie swych pereł przed świnie, by ich nie podeptały nogami, i obróciwszy się, was nie poszarpały.

Mt 7, 1-6.
Ostatnio zmieniony 08 lis 2014, 18:27 przez maly_kwiatek, łącznie zmieniany 1 raz.
[img]https://zenforest.files.wordpress.com/2 ... .jpg?w=529[/img]

Re: Werset biblijny ktory akurat tkwi w glowie

6
rosa pisze:"Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili." Mt 25:40
"
Jedna przypowieść Wschodu tak przedstawia treśc tego cytatu.....Jedna wielbicielka boga Wisznu tak żarliwie modliła się do boga ,żeby ją zaszczycił swą obecnością. Bóg obiecał ,ze pojawi się za tydzień...Wielbicielka przygotowała dom na powitanie gościa... Czekając zobaczyła idącego biedaka , który pożądliwie spogladał na stół pełen jadła ... Odgoniła go ,mówiąć, że czeka na znamienitego gościa, Tak samo zrobiła z bezdomnym psem...Słonce już zaszło a gościa nie było widać....W nocy przyśniła się Wisznu....Na pytanie dlaczzego nie przyszedł powiedział : ByŁEM u ciebie jako żebrak a ty mnie odgoniłaś....byłem u ciebie jako pies, też mnie nie przyjełaś...
Ostatnio zmieniony 20 lis 2014, 12:49 przez 999Krysia, łącznie zmieniany 1 raz.
..Dorastasz w dniu , w którym potrafisz się serdecznie z siebie pośmiać ..

Re: Werset biblijny ktory akurat tkwi w glowie

7
maly_kwiatek pisze:1 Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni. 2 Bo takim sądem, jakim sądzicie, i was osądzą; i taką miarą, jaką wy mierzycie, wam odmierzą. 3 Czemu to widzisz drzazgę w oku swego brata, a belki we własnym oku nie dostrzegasz? 4 Albo jak możesz mówić swemu bratu: Pozwól, że usunę drzazgę z twego oka, gdy belka [tkwi] w twoim oku? 5 Obłudniku, wyrzuć najpierw belkę ze swego oka, a wtedy przejrzysz, ażeby usunąć drzazgę z oka twego brata. 6 Nie dawajcie psom tego, co święte, i nie rzucajcie swych pereł przed świnie, by ich nie podeptały nogami, i obróciwszy się, was nie poszarpały.

Mt 7, 1-6.
Przypowieśc o belce w oku jest zobrazowanie holograficznego układu relacji ludzkich . Własny mrok ,wady widzimy w innych....
Ostatnio zmieniony 20 lis 2014, 12:52 przez 999Krysia, łącznie zmieniany 1 raz.
..Dorastasz w dniu , w którym potrafisz się serdecznie z siebie pośmiać ..

Re: Werset biblijny ktory akurat tkwi w glowie

8
maly_kwiatek pisze:1 Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni. 2 Bo takim sądem, jakim sądzicie, i was osądzą; i taką miarą, jaką wy mierzycie, wam odmierzą. 3 Czemu to widzisz drzazgę w oku swego brata, a belki we własnym oku nie dostrzegasz? 4 Albo jak możesz mówić swemu bratu: Pozwól, że usunę drzazgę z twego oka, gdy belka [tkwi] w twoim oku? 5 Obłudniku, wyrzuć najpierw belkę ze swego oka, a wtedy przejrzysz, ażeby usunąć drzazgę z oka twego brata. 6 Nie dawajcie psom tego, co święte, i nie rzucajcie swych pereł przed świnie, by ich nie podeptały nogami, i obróciwszy się, was nie poszarpały.

Mt 7, 1-6.
O swiniach ten cytat odnosi się do czasów ortodoksyjnego chrzescijaństwa....Myśl wolna była okrutnie tepiona .. Teraz ,nawet to forum swiadczy, można wyrażać swoje poglady bez obaw przed stosem...czy banicją ze społeczności...... Teraz jest czas rzucania pereł przed świniami/ tu znaczy spiący ludzie /Krisznamutrii napisał: Wszystko co liczyło się w moim zyciu to rzucanie pereł przed świniami.. Jedni szli ze mną rok ,odchodzili inni dłuże ale w każdym sercu obudziłem ziarenko wewnętrznych dociekań,potrzebe poszukiwań prawdy..I to jest istotą czytania wielkich ksiąg
Ostatnio zmieniony 20 lis 2014, 13:05 przez 999Krysia, łącznie zmieniany 1 raz.
..Dorastasz w dniu , w którym potrafisz się serdecznie z siebie pośmiać ..

Re: Werset biblijny ktory akurat tkwi w glowie

10
"Zapytany przez faryzeuszy, kiedy przyjdzie królestwo Boga, tak im odpowiedział: "Królestwo Boga nie przyjdzie w sposób zauważalny.
Nie będą też mogli powiedzieć: "Oto tu", albo: "Oto tam", bo królestwo Boga jest w was".
Ostatnio zmieniony 21 lis 2014, 20:07 przez Abesnai, łącznie zmieniany 1 raz.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Werset biblijny ktory akurat tkwi w glowie

12
rosa pisze:"Odpowiedział Jezus i rzekł mu: Zaprawdę, zaprawdę powiadam ci: Jeźli się kto nie narodzi znowu, nie może widzieć królestwa Bożego." J 3:3, Biblia Warszawska
Ta wypowiedz jest parafrazą innych słów PJezusa .. Jam jest zmartwychwstanie i zycie....
W moim zrozumieniu to znaczy , że musimy uwolnić się od wyobrażeń, myśli i emocji ,które tworzą nasze zycie w krainie cierpienia ..../tak umiera w nas stary świat/ a otworzyc sie na myśli radości , piekna i harmonii ze światem t..to są ponowne narodziny nowego człowieka w tym samym ciele, ale o innej strukturze wibracyjnej innym sposobie myślenia i wreszcie czucia..związku z własną duszą...A to jest dopiero początek drogi do królestwa...
Ostatnio zmieniony 26 lis 2014, 15:25 przez 999Krysia, łącznie zmieniany 1 raz.
..Dorastasz w dniu , w którym potrafisz się serdecznie z siebie pośmiać ..

Re: Werset biblijny ktory akurat tkwi w glowie

13
Tak, stary czlowiek po uszy (mentalnie) tkwi w materii i jej organiczeniach, nowy zaczyna postrzegac prawa operujace w Krolestwie.

"Rzekł mu Nikodem: Jakże się może człowiek narodzić, gdy jest stary? Czyż może powtórnie wejść do łona matki swojej i urodzić się? Odpowiedział Jezus: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam ci, jeśli się kto nie narodzi z wody i z Ducha, nie może wejść do Królestwa Bożego. Co się narodziło z ciała, ciałem jest, a co się narodziło z Ducha, duchem jest. Nie dziw się, że ci powiedziałem: Musicie się na nowo narodzić." J 3, 4-7
Ostatnio zmieniony 28 lis 2014, 5:30 przez rosa, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Werset biblijny ktory akurat tkwi w glowie

16
24 Wtedy Jezus rzekł do swoich uczniów: "Jeśli kto chce pójść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech weźmie krzyż swój i niech Mnie naśladuje. 25 Bo kto chce zachować swoje życie, straci je; a kto straci swe życie z mego powodu, znajdzie je. 26 Cóż bowiem za korzyść odniesie człowiek, choćby cały świat zyskał, a na swej duszy szkodę poniósł? Albo co da człowiek w zamian za swoją duszę? 27 Albowiem Syn Człowieczy przyjdzie w chwale Ojca swego razem z aniołami swoimi, i wtedy odda każdemu według jego postępowania. 28 Zaprawdę, powiadam wam: Niektórzy z tych, co tu stoją, nie zaznają śmierci, aż ujrzą Syna Człowieczego, przychodzącego w królestwie swoim".

Mt 16, 24-28
Ostatnio zmieniony 05 gru 2014, 15:55 przez maly_kwiatek, łącznie zmieniany 1 raz.
[img]https://zenforest.files.wordpress.com/2 ... .jpg?w=529[/img]

Re: Werset biblijny ktory akurat tkwi w glowie

18
"Pogódź się rychło z przeciwnikiem swoim, póki jesteś z nim w drodze, aby cię przeciwnik nie podał sędziemu, a sędzia słudze, i abyś nie został wtrącony do więzienia. Zaprawdę powiadam ci, nie wyjdziesz stamtąd, aż oddasz ostatni grosz." J 5, 25-26
Ostatnio zmieniony 10 gru 2014, 6:12 przez rosa, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Werset biblijny ktory akurat tkwi w glowie

20
1 W tym czasie uczniowie przystąpili do Jezusa z zapytaniem: "Kto właściwie jest największy w królestwie niebieskim?" 2 On przywołał dziecko, postawił je przed nimi i rzekł: 3 "Zaprawdę, powiadam wam: Jeśli się nie odmienicie i nie staniecie jak dzieci, nie wejdziecie do królestwa niebieskiego. 4 Kto się więc uniży jak to dziecko, ten jest największy w królestwie niebieskim. 5 I kto by przyjął jedno takie dziecko w imię moje, Mnie przyjmuje.

Mt 18, 1-5
Ostatnio zmieniony 18 gru 2014, 21:08 przez maly_kwiatek, łącznie zmieniany 1 raz.
[img]https://zenforest.files.wordpress.com/2 ... .jpg?w=529[/img]

Re: Werset biblijny ktory akurat tkwi w glowie

22
Jak tak przeglądałam ten wątek, zauważyłam że większość cytatów jest z ewangelii - szkoda. Mój ulubiony werset znajduje się w Pismach Hebrajskich w Psalmie 37 i werset 10 i 11.
"Jeszcze tylko chwilka i już nie będzie niegodziwca; i zwrócisz uwagę na jego miejsce i już go nie będzie. Lecz potulni posiądą ziemię i naprawdę będą się wielce rozkoszować pokojem tego świata."
Pismo Święte w Przekładzie Nowego Świata
Ostatnio zmieniony 20 gru 2014, 21:14 przez kamyska, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Werset biblijny ktory akurat tkwi w glowie

24
Nie dziwie się. Muszę przyznać, że Pisma Hebrajskie np Księgi Mojżeszowe są trudne, ale i tam można znaleźć bardzo wiele ciekawych myśli. Dla mnie wzorem jest postawa Mojżesza. W Księdze Liczb 10:14 znajdują się takie słowa tego sługi Jehowy:
"Nie jestem w stanie nieść całego tego ludu, gdyż jest dla mnie za ciężki."
Przez tą wypowiedź przebija niesamowita pokora Mojżesza.

Pismo Święte w Przekładzie Nowego Świata
Ostatnio zmieniony 21 gru 2014, 16:32 przez kamyska, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Werset biblijny ktory akurat tkwi w glowie

25
Ja prawde powiedziawszy wracam do Biblii po kilkuletniej przerwie, troche lepiej pamietam NT, ale cala mnie fascynuje i gdziekolwiek poszukuje, zawsze do niej wracam.

Dzisiaj z Ksiegi Izajasza:

"Lud, który chodzi w ciemności, ujrzy światło wielkie, nad mieszkańcami krainy mroków zabłyśnie światłość. Udzielisz mnóstwo wesela, sprawisz wielką radość, radować się będą przed tobą, jak się radują w żniwa, jak się weselą przy podziale łupów. Bo jarzmo ciążące na nim i drąg na jego plecach, kij jego dozorcy połamiesz jak za dni Midianitów. Gdyż każdy but skrzypiący przy chodzie, i płaszcz krwią zbroczony pójdzie na spalenie, na pastwę ognia. Albowiem dziecię narodziło się nam, syn jest nam dany i spocznie władza na jego ramieniu, i nazwą go: Cudowny Doradca, Bóg Mocny, Ojciec Odwieczny, Książę Pokoju. Potężna będzie władza i pokój bez końca na tronie Dawida i w jego królestwie, gdyż utrwali ją i oprze na prawie i sprawiedliwości, odtąd aż na wieki. Dokona tego żarliwość Pana Zastępów." Iz 9, 1-6
Ostatnio zmieniony 22 gru 2014, 3:29 przez rosa, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Werset biblijny ktory akurat tkwi w glowie

26
"Oto Sługa mój, którego wspieram, wybrany, w którym mam upodobanie. Tchnąłem w Niego mojego Ducha, aby mógł zanieść narodom Prawo. Nie krzyczy on i nie podnosi głosu, i na ulicach też nikt go nie słyszy. Nie złamie do końca trzciny nadłamanej i nie zagasi choć trochę tlejącego knota, lecz wierny wszystkim ogłasza Prawo. Nie zachwieje się nigdy ani się nie złamie, dopóki Prawa nie wprowadzi na ziemi, bo wszystkie wyspy Jego rad wyczekują. Oto, co mówi Pan i Bóg. Ten, który stworzył niebiosa i rozciągnął je; Ten, który umocnił ziemię i okrył roślinami; Ten, który przekazał swe tchnienie wszelkiemu ludowi i życiem obdarzył wszystko, co się rusza. To Ja, Pan, wezwałem cię w sprawiedliwości, Ja wziąłem cię za rękę i uformowałem, i przeznaczyłem cię na przymierze dla narodów, i Światłością ustanowiłem dla wszystkich ludów. Przez ciebie mają się otworzyć niewidomym oczy, dzięki tobie na wolność wyjdą więźniowie, a z miejsc zamknięcia ci, co są w ciemności." Iz 42, 1-7
Ostatnio zmieniony 26 gru 2014, 5:10 przez rosa, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Werset biblijny ktory akurat tkwi w glowie

29
"Kto nie miłuje, nie zna Boga, gdyż Bóg jest miłością." 1J 4:8

"Jeśli kto mówi: Miłuję Boga, a nienawidzi brata swego, kłamcą jest; albowiem kto nie miłuje brata swego, którego widzi, nie może miłować Boga, którego nie widzi." 1J 4:20
Ostatnio zmieniony 08 sty 2015, 1:50 przez rosa, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Werset biblijny ktory akurat tkwi w glowie

30
maly_kwiatek pisze:1 W tym czasie uczniowie przystąpili do Jezusa z zapytaniem: "Kto właściwie jest największy w królestwie niebieskim?" 2 On przywołał dziecko, postawił je przed nimi i rzekł: 3 "Zaprawdę, powiadam wam: Jeśli się nie odmienicie i nie staniecie jak dzieci, nie wejdziecie do królestwa niebieskiego. 4 Kto się więc uniży jak to dziecko, ten jest największy w królestwie niebieskim. 5 I kto by przyjął jedno takie dziecko w imię moje, Mnie przyjmuje.

Mt 18, 1-5
Wrócić do własnej niewinności ,czyli nawiązać kontakt z wewnętrznym dzieckiem...To energia wewnętrznego dziecka pozwoli nam spotkać sie w naszym wnętrzu z jaznią czy jak inni mwią ..iskra bożą..
Ostatnio zmieniony 08 sty 2015, 11:41 przez 999Krysia, łącznie zmieniany 1 raz.
..Dorastasz w dniu , w którym potrafisz się serdecznie z siebie pośmiać ..
ODPOWIEDZ

Wróć do „W biblijnym kręgu”

cron