Re: Werset biblijny ktory akurat tkwi w glowie

152
"Wszystko, co Ojciec Mi daje, przyjdzie do Mnie, a Ja nie odrzucę tego, który do Mnie przychodzi, (38) bo zstąpiłem z nieba nie po to, aby spełniać własną wolę, ale wolę Tego, który Mnie posłał. A jest wolą Tego, który Mnie posłał, żebym nie stracił nic z tego wszystkiego, co Mi dał, ale wskrzesił to w dniu ostatecznym. To jest bowiem wolą Ojca mojego, aby każdy, kto widzi Syna i wierzy w Niego, miał życie wieczne; a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym" J 6:37-40
Ostatnio zmieniony 17 maja 2020, 9:02 przez rosa, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Werset biblijny ktory akurat tkwi w glowie

154
SaperSaperSaper pisze:Na początku było Słowo,a Słowo było u Boga i Bogiem było Słowo.
nie słowo tylko => "pojęcie" prościej mówiąc wyobrażenie , ale dla zrozumienia dla prostego ludu przetłumaczyli że "słowo " ;)
Ostatnio zmieniony 08 lip 2020, 20:50 przez Crows, łącznie zmieniany 1 raz.
:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

Re: Werset biblijny ktory akurat tkwi w glowie

156
"Potem ujrzałem niebo otwarte: a oto - biały koń, a Ten, co na nim siedzi, zwany Wiernym i Prawdziwym, oto sprawiedliwie sądzi i walczy. Oczy Jego jak płomień ognia, a na Jego głowie wiele diademów. Ma wypisane imię, którego nikt nie zna oprócz Niego. Odziany jest w szatę we krwi skąpaną, a imię Jego nazwano: Słowo Boże. Wojska, które są w niebie, towarzyszyły Mu na białych koniach, wszyscy [byli] odziani w biały bisior. A z Jego ust wychodzi ostry miecz, aby nim uderzyć narody. On paść je będzie rózgą żelazną i On wyciska w tłoczni wino zapalczywego gniewu Boga, Władcy wszechrzeczy. A na szacie i na biodrze ma napisane imię: KRÓL KRÓLÓW I PAN NAD PANAMI." Ap 19:11-16
Ostatnio zmieniony 09 lip 2020, 9:26 przez rosa, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Werset biblijny ktory akurat tkwi w glowie

157
"I powiedział im: Wy jesteście z dołu, a Ja z góry. Wy jesteście z tego świata, a Ja nie jestem z tego świata. Powiedziałem wam więc, że pomrzecie w waszych grzechach, bo jeżeli nie uwierzycie, że JA JESTEM, pomrzecie w waszych grzechach. Zapytali Go więc: Kimże Ty jesteś? Jezus im powiedział: Jestem tym, o którym wam mówię." J 8:23-25
Ostatnio zmieniony 19 lip 2020, 3:46 przez rosa, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Werset biblijny ktory akurat tkwi w glowie

158
"(8) Ale co powiada Pismo? Blisko ciebie jest słowo, w ustach twoich i w sercu twoim; to znaczy, słowo wiary, które głosimy. (9) Bo jeśli ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i uwierzysz w sercu swoim, że Bóg wzbudził go z martwych, zbawiony będziesz. (10) Albowiem sercem wierzy się ku usprawiedliwieniu, a ustami wyznaje się ku zbawieniu. (11) Powiada bowiem Pismo: Każdy, kto w niego wierzy, nie będzie zawstydzony." Rzym 10
Ostatnio zmieniony 17 sty 2021, 9:09 przez rosa, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Werset biblijny ktory akurat tkwi w glowie

160
" (11) Służcie Panu w bojaźni, a rozradujcie się jemu w strachu. (12) Pocałujcie syna, by się snadź nie rozgniewał, a iżbyście nie zginęli z drogi, gdyby z prędka zapaliła się popędliwość jego. Szczęśliwi wszyscy, którzy jedno w nim ufają." Ps 2
Ostatnio zmieniony 31 sty 2021, 10:05 przez rosa, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „W biblijnym kręgu”

cron