Re: Werset biblijny ktory akurat tkwi w glowie

91
"(19) Wiadomo zaś, że cokolwiek mówi Prawo, mówi do tych, którzy są pod Prawem. Tak więc każde usta muszą zamilknąć i cały świat musi się poczuć winnym wobec Boga, (20) gdyż nikt w oczach Jego nie będzie usprawiedliwiony wskutek uczynków Prawa. Dzięki Prawu bowiem poznaje się [jedynie] grzech." Rz 3
Ostatnio zmieniony 30 gru 2016, 23:38 przez rosa, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Werset biblijny ktory akurat tkwi w glowie

92
"(4) Gdy zaś wypełnił się czas, Bóg zesłał swego Syna, który urodził się z kobiety, urodził się pod panowaniem Prawa, (5) aby uwolnić tych, którzy byli pod panowaniem Prawa, abyśmy otrzymali przybrane synostwo. (6) Aby zaś udowodnić, że jesteście synami, Bóg zesłał do naszych serc Ducha Syna swego, który woła: Abba, Ojcze!" Ga 4
Ostatnio zmieniony 03 sty 2017, 4:00 przez rosa, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Werset biblijny ktory akurat tkwi w glowie

94
"O nic nie bądźcie zbyt zatroskani, lecz każdą sprawę przedstawiajcie Panu, prosząc usilnie o to, co wam potrzebne, i dziękując [za to, co otrzymacie]. A pokój Boży, który przewyższa wszystko, co człowiek może zrozumieć, będzie strzegł waszych myśli i serc w ich zjednoczeniu z Jezusem Chrystusem." Fil 4:6-7
Ostatnio zmieniony 23 sty 2017, 3:50 przez rosa, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Werset biblijny ktory akurat tkwi w glowie

103
"A zwiastowanie to, które słyszeliśmy od niego i które wam ogłaszamy, jest takie, że Bóg jest światłością, a nie ma w nim żadnej ciemności. Jeśli mówimy, że z nim społeczność mamy, a chodzimy w ciemności, kłamiemy i nie trzymamy się prawdy. Jeśli zaś chodzimy w światłości, jak On sam jest w światłości, społeczność mamy z sobą, i krew Jezusa Chrystusa, Syna jego, oczyszcza nas od wszelkiego grzechu. Jeśli mówimy, że grzechu nie mamy, sami siebie zwodzimy, i prawdy w nas nie ma. Jeśli wyznajemy grzechy swoje, wierny jest Bóg i sprawiedliwy i odpuści nam grzechy, i oczyści nas od wszelkiej nieprawości. Jeśli mówimy, że nie zgrzeszyliśmy, kłamcę z niego robimy i nie ma w nas Słowa jego." 1 J 1:5-10
Ostatnio zmieniony 03 mar 2017, 4:59 przez rosa, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Werset biblijny ktory akurat tkwi w glowie

105
"Ale to wszystko, co miało dla mnie wartość, ze względu na Chrystusa uznaję za bezwartościowe. I naprawdę uważam za stratę to wszystko w porównaniu z najwyższą wartością, jaką jest poznanie Chrystusa Jezusa, mojego Pana. Właśnie dla Niego wyzbyłem się tego wszystkiego i uważam to za śmieci, byle bym tylko mógł zdobyć Chrystusa i w Nim się znaleźć, nie mając mojej sprawiedliwości (płynącej) z Prawa, ale tę, którą daje wiara w Chrystusa - Bożą, opartą na wierze." Fil 3:7-9
Ostatnio zmieniony 07 maja 2017, 5:09 przez rosa, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Werset biblijny ktory akurat tkwi w glowie

110
"Biada tym, którzy nazywają złe dobrem a dobre złem; którzy pokładają ciemność za świetłość, a światłość za ciemność; którzy pokładają gorzkość za słodkość, a słodkość za gorzkość! Biada tym, którzy się sobie zdadzą być mądrymi, a sami u siebie roztropnymi!" Iz 5:20-21
Ostatnio zmieniony 22 paź 2017, 17:01 przez rosa, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Werset biblijny ktory akurat tkwi w glowie

111
"O, jakże spadłeś z nieba, ty, gwiazdo jasna, synu jutrzenki! Powalony jesteś na ziemię, pogromco narodów! A przecież to ty mawiałeś w swoim sercu: Wstąpię na niebiosa, swój tron wyniosę ponad gwiazdy Boże i zasiądę na górze narad, na najdalszej północy. Wstąpię na szczyty obłoków, zrównam się z Najwyższym." Iz 14:12-14
Ostatnio zmieniony 25 paź 2017, 4:54 przez rosa, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Werset biblijny ktory akurat tkwi w glowie

114
"Czyż nie wiecie, że ciała wasze są świątynią Świętego Ducha, który w was przebywa? Otrzymaliście Go od Boga i nie należycie do siebie. Bóg nabył was na własność za wielką cenę. Niech więc ciała wasze chwalą Boga." 1 Kor 6:19-20
Ostatnio zmieniony 04 sty 2018, 4:15 przez rosa, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Werset biblijny ktory akurat tkwi w glowie

117
"Wszystko, co mi daje Ojciec, przyjdzie do mnie, a tego, który do mnie przychodzi, nie wyrzucę precz; zstąpiłem bowiem z nieba, nie aby wypełniać wolę swoją, lecz wolę tego, który mnie posłał. A to jest wola tego, który mnie posłał, abym z tego wszystkiego, co mi dał, nic nie stracił, lecz wskrzesił to w dniu ostatecznym. A to jest wola Ojca mego, aby każdy, kto widzi Syna i wierzy w niego, miał żywot wieczny, a Ja go wzbudzę w dniu ostatecznym." J 6:37-40
Ostatnio zmieniony 06 kwie 2018, 3:00 przez rosa, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Werset biblijny ktory akurat tkwi w glowie

118
"A gdy odejdę i przygotuję wam miejsce, przyjdę powtórnie i zabiorę was do siebie, abyście i wy byli tam, gdzie Ja jestem. Znacie drogę, dokąd Ja idę. Odezwał się do Niego Tomasz: Panie, nie wiemy, dokąd idziesz. Jak więc możemy znać drogę? Odpowiedział mu Jezus: Ja jestem drogą i prawdą, i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie." J 14:1-6
Ostatnio zmieniony 10 cze 2018, 2:36 przez rosa, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Werset biblijny ktory akurat tkwi w glowie

120
"W ten sam sposób Duch wspiera nas w naszej słabości. Nie wiem bowiem, o co i w jaki sposób mamy się modlić, dlatego sam Duch wstawia się za nami przez niewyrażalne błagania. Bo Ten, który doskonale zna wnętrze człowieka, wie, jakie jest pragnienie Ducha. Duch przecież zgodnie z wolą Bożą wstawia się za świętymi." Rom 8:26-27
Ostatnio zmieniony 10 sie 2018, 4:25 przez rosa, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „W biblijnym kręgu”

cron