Re: Nie Wiem Już Kim Jestem?????? Katoliczka Opętana Przez Szatana???

181
transfer,
a nie myslisz, ze mozna Boga odkryc i wpuscic w swoje zycie bez pomocy jakiegokolwiek kosciola? Bez pomocy zorganizowanej religii?

Ja wiem, ze ludzie potrzebuja czesto regul, przykazan, poczucia, ze sa czescia duzej grupy. Ludzie potrzebuja tez wybaczenia, zapewnienia, ze jesli pokutuja to wszystko bedzie OK.
Ale popatrz ilu masz ludzi, ktorzy podaja sie za czlonka danego kosciola ale potem dodaja - ale ja nie wierze w to przykazanie czy wtamta tradycje, czy w ta prawde...

Dla mnie to jest bez sensu. Jesli ktos tweirdzi, ze jest katolikiem to powinien przyjac i przestrzegac wszystkich przykazan tego kosciola. Tu nie ma "pick and choose".

Ja nie moglam pogodzic sie z wieloma nauczeniami kosciola katolickiego wiec nie jestem juz jego czlonkiem
Ale nadal calym sercem wierze w Boga.
Ostatnio zmieniony 27 mar 2010, 13:40 przez Krystek, łącznie zmieniany 1 raz.
Krystek
"Artificial intelligence is no match for natural stupidity."

Re: Nie Wiem Już Kim Jestem?????? Katoliczka Opętana Przez Szatana???

182
Niestety Bóg nie jest naszym dobrym kolegą, któremu sie możemy wypłakać w rekaw, żeby nam ulzyło.
Jest naszym Panem, który obiecał przyjść by nas rozliczyć.
Jezus Chrystus utworzył kościół na Św. Piotrze, on był pierwszym papieżem kościoła.
tak więc spodobało się Bogu, by nas zbawiać przez instytucję kościoła.
Kościół ma ku temu wszelkie instrumenty: głoszenie Słowa Bożego przy róznych okazjach np. Śiąt Wielkanocnych, odprawiania mszy w intencji zmarłych, sakramentów itd.
Nie kierujmy sie niecheciami, bo te przysłaniaja prawdziwy obraz prawdy.
Ostatnio zmieniony 27 mar 2010, 14:03 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Nie Wiem Już Kim Jestem?????? Katoliczka Opętana Przez Szatana???

186
Lidka pisze:
transfer pisze:Nie kierujmy sie niecheciami, bo te przysłaniaja prawdziwy obraz prawdy.
A Ty, oczywiście, wiesz, jaki jest ten "prawdziwy obraz prawdy"? :)
Oczywiście :) To paradygmat każdej religii monoteistycznej (i nie tylko - to trochę jak w Jasminum - dialog "i co się dziwisz? - kaczka to sra!" ) :)
Ostatnio zmieniony 27 mar 2010, 14:46 przez Artur, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam
Artur ♆

Żyjemy w czasach, gdzie wytwory schorowanej wyobraźni mają większe prawo obywatelstwa niż rzetelne myślenie.

Re: Nie Wiem Już Kim Jestem?????? Katoliczka Opętana Przez Szatana???

188
Witaj, zasm!

No, dziś tasiemca nie będzie, bo chyba wszystko jest jasne.

Odszukałam wszystkie te akapity i powiem Ci, że nie, nie doszukuję się dziury w całym, ani nie oczekuję niczego. Ta moja "nadinterpretacja", jak określiłeś, to nic innego, jak wyciągnięty wniosek na bazie Twoich wypowiedzi. Bo wracasz ciągle do tych samych pytań, jakbyś oczekiwał jakiejś konkretnej odpowiedzi. Ale, pytając w kółko katolików, małe szanse na inną odpowiedź... :rolleyes: Założyłam, że rzeczywiście pytasz i szukasz, więc dałam Ci inną odpowiedź.

Ale, jeśli to zabawa, to problem upadł, ten motyw Twoich pytań nie budzi moich wątpliwości! ;)

Baw się dobrze!: radosc:
Ostatnio zmieniony 27 mar 2010, 15:01 przez Lidka, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam!

Lidka

Re: Nie Wiem Już Kim Jestem?????? Katoliczka Opętana Przez Szatana???

190
transfer pisze:Niestety Bóg nie jest naszym dobrym kolegą, któremu sie możemy wypłakać w rekaw, żeby nam ulzyło.
Jest naszym Panem, który obiecał przyjść by nas rozliczyć.
Jezus Chrystus utworzył kościół na Św. Piotrze, on był pierwszym papieżem kościoła.
tak więc spodobało się Bogu, by nas zbawiać przez instytucję kościoła.
Kościół ma ku temu wszelkie instrumenty: głoszenie Słowa Bożego przy róznych okazjach np. Śiąt Wielkanocnych, odprawiania mszy w intencji zmarłych, sakramentów itd.
Nie kierujmy sie niecheciami, bo te przysłaniaja prawdziwy obraz prawdy.
Czyli Bog to przede wszystkim sedzia? Stworzyl nas bysmy tu glupot narobili - a wtedy on bedzie nas rozliczal?
I Bog nas zbawia przez instytucje kosciola? Mnie zawsze uczyli, ze nas zbawilo cierpienie Chrystusa...
Dlaczego koscol ma glosic Pismo Swiete? Boi sie, ze ludzie sami zaczna czytac i moze interpretowac inaczej?
Kosciol nadal sam sobie najrozniejsze prawa i teraz twierdzi, ze musisz byc w kosciele by doznac zbawienia.

Co rozumiesz poprzez swe stwierdzenie "prawdziwy obraz prawdy"?
Ostatnio zmieniony 27 mar 2010, 15:03 przez Krystek, łącznie zmieniany 1 raz.
Krystek
"Artificial intelligence is no match for natural stupidity."

Re: Nie Wiem Już Kim Jestem?????? Katoliczka Opętana Przez Szatana???

191
transfer pisze:
Artur pisze:Oczywiście :) To paradygmat każdej religii monoteistycznej (i nie tylko - to trochę jak w Jasminum - dialog "i co się dziwisz? - kaczka to sra!" ) :)
Mam dziwne wrażenie Arturze, że wiesz lepiej ode mnie co ja myśle - to dopiero fenomen
Mogę Ci zacytować Dominus Iesus:
2. W ciągu wieków Kościół wiernie głosił Ewangelię Jezusa i świadczył o niej. U schyłku drugiego tysiąclecia misja ta jednak nie została jeszcze bynajmniej wypełniona do końca. Dlatego bardziej niż kiedykolwiek jest dziś aktualne wołanie apostoła Pawła, wzywające każdego ochrzczonego do aktywnego udziału w misji: «Nie jest dla mnie powodem do chluby to, że głoszę Ewangelię. Świadom jestem ciążącego na mnie obowiązku. Biada mi bowiem, gdybym nie głosił Ewangelii!» (1 Kor 9, 16). Wyjaśnia to, dlaczego Magisterium poświęca tak wiele uwagi motywowaniu i wspomaganiu ewangelicznej misji Kościoła, przede wszystkim w odniesieniu do tradycji religijnych świata.

Rozpatrując w sposób otwarty i konstruktywny wartości, o których tradycje te dają świadectwo i które ofiarowują ludzkości, soborowa Deklaracja o stosunku Kościoła do religii niechrześcijańskich stwierdza: «Kościół katolicki nic nie odrzuca z tego, co w religiach owych prawdziwe jest i święte. Ze szczerym szacunkiem odnosi się do owych sposobów działania i życia, do owych nakazów i doktryn, które chociaż w wielu wypadkach różnią się od zasad przez niego wyznawanych i głoszonych, nierzadko jednak odbijają promień owej Prawdy, która oświeca wszystkich ludzi»
A Ty masz obowiązek powiedzieć AMEN albo powiem Ci NBW ;) To się określa mianem 'mieć pecha' - prawda jest Twoja zgodnie z deklaracjami Kościoła i jego Magisterium. Wszyscy inni jedynie 'odbijają' prawdę, której jesteś depozytariuszem :) Pogodzisz się z tym, czy będziesz protestował? :)
Ostatnio zmieniony 27 mar 2010, 15:08 przez Artur, łącznie zmieniany 2 razy.
Pozdrawiam
Artur ♆

Żyjemy w czasach, gdzie wytwory schorowanej wyobraźni mają większe prawo obywatelstwa niż rzetelne myślenie.

Re: Nie Wiem Już Kim Jestem?????? Katoliczka Opętana Przez Szatana???

193
hehe widze, że zaczyna sie wmawianie, gdzie wyscie slyszeli, że ja powiedziałem, że nie ma innych dróg poza kościołem katolickim?
Powtórze jeszcze raz nie kierujmy sie niecheciami bo to przysłania obraz prawdy.
Arturze jednalk Ty masz pecha nie wszyscy katolicy, są nawiedzeni i mówią że nie ma innych dróg haha
Ostatnio zmieniony 27 mar 2010, 15:23 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Nie Wiem Już Kim Jestem?????? Katoliczka Opętana Przez Szatana???

194
transfer pisze:hehe widze, że zaczyna sie wmawianie, gdzie wyscie slyszeli, że ja powiedziałem, że nie ma innych dróg poza kościołem katolickim?
Powtórze jeszcze raz nie kierujmy sie niecheciami bo to przysłania obraz prawdy.
Arturze jednalk Ty masz pecha nie wszyscy katolicy, są nawiedzeni i mówią że nie ma innych dróg haha
I twoja odpowiedz do pytan zadanych przez Lidke, Artura i mnie jest??????
Ostatnio zmieniony 27 mar 2010, 15:26 przez Krystek, łącznie zmieniany 1 raz.
Krystek
"Artificial intelligence is no match for natural stupidity."

Re: Nie Wiem Już Kim Jestem?????? Katoliczka Opętana Przez Szatana???

196
Krystek pisze:I twoja odpowiedz do pytan zadanych przez Lidke, Artura i mnie jest??????
Pytań jest wiele hehe
Ja uważam, że droga do Boga przez kościół jest drogą najprostszą bo taką sugeruje Jezus. Jeśli ktoś woli inaczej jego sprawa. Niestety ja wole być pasioną owieczka w stadzie - ktoś inny może paść sie sam.
Ostatnio zmieniony 27 mar 2010, 15:31 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Nie Wiem Już Kim Jestem?????? Katoliczka Opętana Przez Szatana???

197
transfer pisze:hehe widze, że zaczyna sie wmawianie, gdzie wyscie slyszeli, że ja powiedziałem, że nie ma innych dróg poza kościołem katolickim?
Powtórze jeszcze raz nie kierujmy sie niecheciami bo to przysłania obraz prawdy.
Arturze jednalk Ty masz pecha nie wszyscy katolicy, są nawiedzeni i mówią że nie ma innych dróg haha
Obywatel Ratzinger nie jest nawiedzony :) On stwierdza w zgodzie z Tradycją, że owszem, Ci inni mają jakąś tam 'prawdę' ale dysponują nią wyłącznie dzięki temu, że Jego Najprawdziwsza Prawda udzieliła im swoich okruchów :) I można ich szanować o ile w ich okruchach rozpozna się fragmenty naszej całości :) Więc ... ja Ci nawet nie ubliżam od nawiedzonych klientów :)
Ostatnio zmieniony 27 mar 2010, 15:31 przez Artur, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam
Artur ♆

Żyjemy w czasach, gdzie wytwory schorowanej wyobraźni mają większe prawo obywatelstwa niż rzetelne myślenie.

Re: Nie Wiem Już Kim Jestem?????? Katoliczka Opętana Przez Szatana???

198
transfer pisze:
Krystek pisze:I twoja odpowiedz do pytan zadanych przez Lidke, Artura i mnie jest??????
Pytań jest wiele hehe
Ja uważam, że droga do Boga przez kościół jest drogą najprostszą bo taką sugeruje Jezus. Jeśli ktoś woli inaczej jego sprawa. Niestety ja wole być pasioną owieczka w stadzie - ktoś inny może paść sie sam.
Ale tu chodzi o odpowiedź na konkretne pytanie! Nie wymiguj się, tylko odpowiedz. :)
Ostatnio zmieniony 27 mar 2010, 15:36 przez Lidka, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam!

Lidka

Re: Nie Wiem Już Kim Jestem?????? Katoliczka Opętana Przez Szatana???

200
Lidka pisze:
transfer pisze:
Krystek pisze:I twoja odpowiedz do pytan zadanych przez Lidke, Artura i mnie jest??????
Pytań jest wiele hehe
Ja uważam, że droga do Boga przez kościół jest drogą najprostszą bo taką sugeruje Jezus. Jeśli ktoś woli inaczej jego sprawa. Niestety ja wole być pasioną owieczka w stadzie - ktoś inny może paść sie sam.
Ale tu chodzi o odpowiedź na konkretne pytanie! Nie wymiguj się, tylko odpowiedz. :)
Lidio ja jaśniej nie potrafie :rotfl:
Ostatnio zmieniony 27 mar 2010, 15:39 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Nie Wiem Już Kim Jestem?????? Katoliczka Opętana Przez Szatana???

201
transfer pisze:
Lidka pisze:
transfer pisze: Pytań jest wiele hehe
Ja uważam, że droga do Boga przez kościół jest drogą najprostszą bo taką sugeruje Jezus. Jeśli ktoś woli inaczej jego sprawa. Niestety ja wole być pasioną owieczka w stadzie - ktoś inny może paść sie sam.
Ale tu chodzi o odpowiedź na konkretne pytanie! Nie wymiguj się, tylko odpowiedz. :)
Lidio ja jaśniej nie potrafie :rotfl:
Sugerujesz, że znasz "prawdziwy obraz prawdy" i nie potrafisz odpowiedzieć jasno "tak", albo "nie"?
Ostatnio zmieniony 27 mar 2010, 15:44 przez Lidka, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam!

Lidka

Re: Nie Wiem Już Kim Jestem?????? Katoliczka Opętana Przez Szatana???

202
Lidka pisze:
transfer pisze:
Lidka pisze: Ale tu chodzi o odpowiedź na konkretne pytanie! Nie wymiguj się, tylko odpowiedz. :)
Lidio ja jaśniej nie potrafie :rotfl:
Sugerujesz, że znasz "prawdziwy obraz prawdy" i nie potrafisz odpowiedzieć jasno "tak", albo "nie"?
Lidio usmiechnij się, wiem to też moja wina, niejasno formułuje wypowiedzi :len:
Fajne te emotki hehe
Ostatnio zmieniony 27 mar 2010, 15:47 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Nie Wiem Już Kim Jestem?????? Katoliczka Opętana Przez Szatana???

203
Emm... powiedzmy sobie szczerze: to tylko twoja wina, że nijasno fomuujesz odpowiedzi. I niczyja inna...
Może więc jednak weź się w garść, pisz wolniej, ale dokładniej. My chętnie poczekamy na odpowiedzi dopóki będą sensowne.
Ostatnio zmieniony 27 mar 2010, 15:48 przez Risthalion, łącznie zmieniany 1 raz.
powiedz mi co o mnie myślisz...

Ludzie są głupi. Zawsze to powtarzam.

NIENAWIDZĘ FANATYKÓW.:mad:

Re: Nie Wiem Już Kim Jestem?????? Katoliczka Opętana Przez Szatana???

207
Crows pisze:nie trzeba do kazdej innej opini i do każdego trudnego pytania przyklejać niechęć , dzieci zadają wiele trudnych pytań , czy wynika to z niechęci ? :)
Zawsze jestem daleko od kierowania się niechęcią zwłaszcza do ludzi, których prawie nie znam. I jesli tego sam nie odczuje nikomu tego nie sugeruje.
Jeśli dobrze zrozumiałem, to autorka tego wątku kieruje sie niechęcią do kościoła. Przez tą niechęć nie dostrzega prawdy, że własnie przez kościół najbliżej do Boga.
Ostatnio zmieniony 27 mar 2010, 17:02 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Nie Wiem Już Kim Jestem?????? Katoliczka Opętana Przez Szatana???

208
transfer pisze:Zawsze jestem daleko od kierowania się niechęcią zwłaszcza do ludzi, których prawie nie znam. I jesli tego sam nie odczuje nikomu tego nie sugeruje.
Jeśli dobrze zrozumiałem, to autorka tego wątku kieruje sie niechęcią do kościoła. Przez tą niechęć nie dostrzega prawdy, że własnie przez kościół najbliżej do Boga.
Mnie sie wydaje, ze autorka tego watka szuka odpowiedzi na pytania, ktore sa dla niej wazne..Ja nie widze w niej niecheci do samego kosciola. Moze jest nieco rozczarowana w stosunku do niektorych przedstawicieli czy czlonkow tegoz kosciola...

I mnie sie wydaje, ze -niechcacy - w koncu nam odpowiedziales na nasze pytanie o prawdzie!
Czy dobrze zrozumialam? Twoja prawda jest, ze najblizsza droga do Boga jest droga poprzez kosciol?
Ostatnio zmieniony 27 mar 2010, 17:12 przez Krystek, łącznie zmieniany 1 raz.
Krystek
"Artificial intelligence is no match for natural stupidity."

Wróć do „Katolicyzm”

cron