Re: Objawienia - Skąd Różnice W Religiach, Jak Je Rozpoznawać?

91
Lidka pisze:niech pozwolą innym ludziom wierzyć w to, co sami wybiorą?... Ich wierzenia są dokładnie tak samo prawdziwe jak Twoje. Po śmierci ci inni też spotkają Jezusa, ale nie jako swojego Zbawiciela, a Zbawiciela całych rzesz ludzi wierzących w to. Rzeczywistość niefizyczna jest troszkę bardziej skomplikowana, niż Ci się wydaje.
Całkowicie błędny pogląd. Jak możesz tak myśleć i skąd u Ciebie takie widzenie tych spraw?
O czym mówią słowa Pawła:
(1 Koryntian 14:20) "Bracia, nie stawajcie się małymi dziećmi pod względem zdolności rozumienia, bądźcie jednak niemowlętami co do zła, natomiast pod względem zdolności rozumienia stańcie się dorośli".
O mądrość należy zabiegać wkładając w to sporo wysiłku i miłości do prawdy. Tego uczucia nie zna niemowlę. Czytasz:
(1 Koryntian 10:19-20) "Cóż więc mam powiedzieć? Że jest czymś to, co jest składane w ofierze bożkowi, albo że jest czymś bożek? Nie; ale mówię, że to, co narody składają w ofierze, składają w ofierze demonom, a nie Bogu; nie chcę zaś, żebyście się stali współuczestnikami demonów".
Lidka pisze:Może powiem Ci to na bzdurnym przykładzie, ale powinien on Ci pokazać mechanizm tego problemu.
Wyobraź sobie, że lubisz bardzo ogórki kwaszone.
Oryginalne porównanie, ale tak jak piszesz "BZDURNE". Jak można religię prawdziwą i poznanie prawdy przyrównać do ogórka kiszonego i ludzkich upodobań.. Nie ma możliwości by ludzie żyli wiecznie na ziemi bez przyjęcia prawdy o Bogu, poznaniu Go i posłuszeństwa.
Czytasz: (1 Jana 1:5) "A to jest wieść, którą od niego usłyszeliśmy i wam zwiastujemy, że Bóg jest światłem i w jedności z nim nie ma żadnej ciemności".

Te rzeczy są jedyne i nie mają substytutów. Tak jak jest jeden Bóg, tak jest jeden Chrystus i jeden zbiór praw i zasad od Boga - jedna prawdziwa religia.
Lidka pisze:To samo z religią czy wiarą w Boga. To, co jest DOBRE dla Ciebie, niekoniecznie musi być dobre dla kogoś innego, aczkolwiek on potrafi przyznać, że nie ma w Twojej wierze nic "złego".
Skąd Ty czerpiesz te wiedzę i swoją ocenę tych spraw. Grzech = chybienie celu jest przyczyna każdej śmierci. Religie fałszywe uczą błędnych zachowań. Obrażają Boga. Chodzi więc o zrozumienie tego mechanizmu.
Czytasz: (Objawienie 21:8) "Ale co do tchórzów i tych bez wiary, i obrzydliwych w swej plugawości, i morderców, i rozpustników, i uprawiających spirytyzm, i bałwochwalców, i wszystkich kłamców — ich dział będzie w jeziorze płonącym ogniem i siarką. To oznacza drugą śmierć”.
Ty zaś mówisz tak, jak gdyby na ziemi nie było ludzi takich właśnie, tak czyniących.
Nie ma ani odrobiny dobrej rzeczy w kłamstwie.
Czytasz: (1 Koryntian 10:6-11) "A to wszystko stało się dla nas przykładem, abyśmy nie pragnęli tego, co szkodliwe, tak jak oni pragnęli.
Ani nie stawajcie się bałwochwalcami, jak niektórzy z nich; tak jak jest napisane: „Lud usiadł, by jeść i pić, i wstali, by się zabawić”.
Ani nie dopuszczajmy się rozpusty, jak niektórzy z nich dopuścili się rozpusty i jednego dnia padło ich dwadzieścia trzy tysiące.
Ani nie wystawiajmy Jehowy na próbę, jak niektórzy z nich wystawili go na próbę i poginęli od węży. Ani nie bądźcie szemraczami, tak jak niektórzy z nich szemrali i poginęli za sprawą niszczyciela.
A to wszystko spotkało ich jako przykład i zostało zapisane dla ostrzeżenia nas, na których przyszły końce systemów rzeczy
".
Lidka pisze:Ty żyjesz swoją religią i objawieniami uznanymi przez nią, one są dopasowane do tej religii i Jezus jako Zbawiciel też. To będzie twoja rzeczywistość po śmierci, gdyż Ty w to wierzysz.
To już bardzo mocno podkreślasz brak Twojego rozeznania w kwestii w której się wypowiadasz.
Jeśli jednak coś starasz się udowodnić wskazując na Jezusa, to stosownym by było wskazanie wersetu - wypowiedzi Jezusa. Dlaczego?
Czytasz: (Jana 18:37) "(...) Jezus odpowiedział: „(...) Ja się po to narodziłem i po to na świat przyszedłem, żeby dać świadectwo prawdzie. Każdy, kto jest po stronie prawdy, słucha mego głosu”".
Po której więc stronie jesteś?
Po tym, co mówisz dajesz dowody, że nie po stronie prawdy!
Komu więc służysz Bogu czy Niegodziwcowi? Odpowiedź jest jasna.
Lidka pisze:(mogłabyś też pomyśleć choć chwilkę o tych milionach ludzi, którzy żyli PRZED Jezusem i nie mieli nawet pojęcia o tym, że jakiś "Zbawiciel" przyjdzie, czyli co, oni z gruntu są skazani na potępienie, bo nie słyszeli Jego słów i nie stosowali się do nich?)
O te osoby nie musisz się martwić, a raczej dochodź do prawdy także o ich losie, bo Jehowa jest sprawiedliwym Bogiem i o nikim nie zapomni.
Ty jesteś w większym niebezpieczeństwie, bo przypisujesz sobie prawo do decydowania jaka jest prawda, choć ją odrzuciłaś i odrzucasz przyjmując fałszywe nauki. Ba! Mało tego popularyzujesz fałsz według swego widzi mi się. Nie rób tego.
Tymi słowami występujesz przeciw Bogu i prawdzie, a to zbyt poważne wykroczenie.
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 03 maja 2010, 8:29 przez Miłujący Prawdę, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Objawienia - Skąd Różnice W Religiach, Jak Je Rozpoznawać?

93
voltaren pisze:A gdzie Lidka
Niech katolicy wierzą w swoje objawienia i w swoja religię, ale może niech pozwolą innym ludziom wierzyć w to, co sami wybiorą?..
Zabraniają ci?
Przykład rzeczywiście bzdurny :kiss:
Nikt ci nie zabrania, nie wiem, ale jak katolicy piszą o swojej wierze to nie którzy odbierają to jako atak. Nie rozumiem tego, podobnie katolicy mogliby wasze wywody uważać za atak. A to jest forum i tu ma być wymiana poglądów. Skoro komuś czytanie o cudzej wierze jest atakiem, to może targają nim wątpliwości i nie chce tego czytać bo osłabia to jego wiarę?
Zresztą Lidka chyba nikt nie myśli na forum kogoś nawracać, chyba że jest naiwny. Dlatego nie rozumiem ludzi którzy na temat religii się wypowiadają w napastliwy sposób (żeby nie było nie chodzi o Ciebie), może właśnie dwie strony myślą że chodzi o nawracanie, a może założyć, że tylko o wymiane poglądów. Ale tu dwie strony muszą się szanować, a jak siię nie ma tolerancji to rozmowa o Religii zamienia się w pyskówkę.
Voltarem (ale to też jest do Miłującego), ja jestem świadoma, że każdy ocenia według siebie. Tak powinno być (w ten sposób każdy wyraża swoje uczucia względem innych i dyskutowanego problemu), więc wszyscy ci, którzy usiłują narzucić swój punkt widzenia powinni po prostu zdobyć się również na tę świadomość. Wówczas nie będzie żadnych pyskówek, natomiast wejdzie poszanowanie zdania innego człowieka. Bo KAŻDY z nas ma swoją rację i jedynym błędem w tych dyskusjach jest założenie, jakie niektórzy robią (a w szczególności Miłujący i Abraham), że tylko oni wiedzą najlepiej...:). Ich wypowiedzi świadczą o ewidentnej misji względem drugiego człowieka (zresztą, w życiu prywatnym to objawia się dokładnie tak samo: ŚJ chodzą po domach i wciskają ludziom ich "jedynie słuszną" prawdę). Nie dziw się, że takie podejście do sprawy może wyprowadzić z równowagi najspokojniejszego dyskutanta... :).

Ja nie atakuję wyznawców religijnych, zwracam im uwagę na nielogiczności (moim zdaniem) w ich religiach i czasami na zachowania, które z tych nielogiczności wynikają (i które kłócą się z miłością bliźniego). Jeśli ktoś moje uwagi uzna za atak, to cóż, jego wybór, nie jest to moja intencją... :)
Ostatnio zmieniony 03 maja 2010, 9:28 przez Lidka, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam!

Lidka

Re: Objawienia - Skąd Różnice W Religiach, Jak Je Rozpoznawać?

94
Crows pisze:
Miłujący Prawdę pisze:Jehowa jest sprawiedliwym Bogiem i o nikim nie zapomni.
w jakiej postaci tego zapomnienia nie bedzie ? w jakim sęsie ?
Ludzie umierają z winy grzechu Adama. Karą za grzech jest śmierć.
Jednak po Armagedonie będzie zmartwychwstanie prawych i nieprawych.
Tak jak podaje Jezus:
(Jana 5:28-29) "Nie dziwcie się temu, ponieważ nadchodzi godzina, w której wszyscy w grobowcach pamięci usłyszą jego głos i wyjdą: ci, którzy czynili to, co dobre, na zmartwychwstanie życia; ci, którzy się dopuszczali tego, co podłe, na zmartwychwstanie sądu".
Przez tysiąc lat dochodzić ludzie będą do doskonałości, zależnie od ich decyzji, albo to zmartwychwstanie będzie dla nich jako do życia wiecznego - gdy przyjmą Boga, albo na sąd i wieczne potępienie gdy Go odrzucą.
Tak więc nawet Ci, którym nie była głoszona dobra nowina powstaną z martwych, także mogą zmartwychwstać Ci co umrą do Armagedony.
Ci zaś co zgina w Armagedonie, nie maja już widoków na zmartwychwstanie.
Dlatego takie ważne jest by dzisiaj ludzie usłyszeli dobra nowinę i poznali Boga i wyszli z fałszywych nauk i religii.
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 03 maja 2010, 9:32 przez Miłujący Prawdę, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Objawienia - Skąd Różnice W Religiach, Jak Je Rozpoznawać?

96
Lidka pisze:\
usiłują narzucić swój punkt widzenia powinni po prostu zdobyć się również na tę świadomość. Wówczas nie będzie żadnych pyskówek, natomiast wejdzie poszanowanie zdania innego człowieka. Bo KAŻDY z nas ma swoją rację i jedynym błędem w tych dyskusjach jest założenie, jakie niektórzy robią (a w szczególności Miłujący i Abraham), że tylko oni wiedzą najlepiej...:).
A Ty co robisz? Czy uważasz za pyskówki moje wypowiedzi i naświetlenia tematu z punktu widzenia Boga - Jego Słowa - Biblii?
To Jehowa szanując nasza godność obdarzył nas ludzi wolną wolą, jednak radujemy Jego serce tylko wówczas gdy wybieramy drogę przez Niego nam wskazaną. O tej zaś drodze wcale się nie mówi wśród ludzi. Czytasz:
(Przysłów 27:11) "Bądź mądry, mój synu, i rozweselaj moje serce, abym mógł dać odpowiedź temu, który mi urąga".
Nie ma dowolności postępowania, za każdy krok każdy człowiek ponosi odpowiedzialność i albo zginie, albo będzie żyć. Nie ma innego wyjścia.
Prawda jest jedynie w Biblii.
Lidka pisze:Ich wypowiedzi świadczą o ewidentnej misji względem drugiego człowieka (zresztą, w życiu prywatnym to objawia się dokładnie tak samo: ŚJ chodzą po domach i wciskają ludziom ich "jedynie słuszną" prawdę). Nie dziw się, że takie podejście do sprawy może wyprowadzić z równowagi najspokojniejszego dyskutanta....
To jednak nie jest ich wina. Taka drogę dochodzenia do prawdy wybrał Bóg. Ludzie ludziom głoszą i oznajmiają prawdę o Bogu i Jego zamierzeniach. Jezus chodził od domu do domu i czynią to prawdziwi chrześcijanie. Kto chce niech się denerwuje, ale może ocali siebie od powrotu do prochu ziemi. Jehowa swych świadków do tego przygotowuje:
(Izajasza 43:10-12) „Wy jesteście moimi świadkami — brzmi wypowiedź Jehowy — moim sługą, którego wybrałem, abyście mnie poznali i wierzyli we mnie, i rozumieli, że ja jestem ten sam. Przede mną nie został utworzony żaden Bóg ani po mnie nie ma żadnego.
Ja, właśnie ja jestem Jehowa, a oprócz mnie nie ma wybawcy”.
„Ja oznajmiłem i wybawiłem, i sprawiłem, że to usłyszano, gdy nie było wśród was obcego boga. Wy zatem jesteście moimi świadkami — brzmi wypowiedź Jehowy — a ja jestem Bogiem
".
Lidka pisze:Ja nie atakuję wyznawców religijnych, zwracam im uwagę na nielogiczności (moim zdaniem) w ich religiach i czasami na zachowania, które z tych nielogiczności wynikają (i które kłócą się z miłością bliźniego). Jeśli ktoś moje uwagi uzna za atak, to cóż, jego wybór, nie jest to moja intencją... :)
Dobrze, że podkreślasz: "MOIM ZDANIEM!"
Sama podkreślasz zło swego zachowania.
Pozwól wszystkim rozmawiać, każdy zaś sam decyduje. Ludzie dzisiaj o wielu rzeczach nie słyszeli, chociaż zapisane sa od wielu stuleci.
Odkrycie prawdy tych zapisów Jehowa zostawił na czasy końca i podkreślił, iż głoszenie jest znakiem końca tego systemu rzeczy> Jezus tak o tym powiedział:
(Mateusza 24:14) "I ta dobra nowina o królestwie będzie głoszona po całej zamieszkanej ziemi na świadectwo wszystkim narodom; a potem nadejdzie koniec".
Jeśli nie poznasz znaczenia tych słów, to zginiesz.
Wybacz, ale moim obowiązkiem jest powiedzenie tego Tobie i innym.
A sami wybieracie, lecz powtórki nie będzie.
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 03 maja 2010, 9:50 przez Miłujący Prawdę, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Objawienia - Skąd Różnice W Religiach, Jak Je Rozpoznawać?

97
Czy ciągle musi zaznaczać że to jego punkt widzenia, przecieżź jak ja coś pisze to jest pewne że to mój punkt widzenia a nie kogoś innego... :5: Szukasz troche dziury w całym. Twoje wypowiedzi też można by tak odbierać, że wiesz wszystko najlepiej...
Bo KAŻDY z nas ma swoją rację i jedynym błędem w tych dyskusjach jest założenie, jakie niektórzy robią (a w szczególności Miłujący i Abraham), że tylko oni wiedzą najlepiej...img/smilies/smile. Ich wypowiedzi świadczą o ewidentnej misji względem drugiego człowieka (zresztą, w życiu prywatnym to objawia się dokładnie tak samo: ŚJ chodzą po domach i wciskają ludziom ich "jedynie słuszną" prawdę). Nie dziw się, że takie podejście do sprawy może wyprowadzić z równowagi najspokojniejszego dyskutanta... img/smilies/smile.
Coż każdy ma przeświadczenie że wie najlepiej, skoro wypowiada i broni jakiegoś poglądu.
Ostatnio zmieniony 03 maja 2010, 9:52 przez voltaren, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Objawienia - Skąd Różnice W Religiach, Jak Je Rozpoznawać?

98
voltaren pisze:Czy ciągle musi zaznaczać że to jego punkt widzenia, przecieżź jak ja coś pisze to jest pewne że to mój punkt widzenia a nie kogoś innego... :5: Szukasz troche dziury w całym. Twoje wypowiedzi też można by tak odbierać, że wiesz wszystko najlepiej...
Bo KAŻDY z nas ma swoją rację i jedynym błędem w tych dyskusjach jest założenie, jakie niektórzy robią (a w szczególności Miłujący i Abraham), że tylko oni wiedzą najlepiej...img/smilies/smile. Ich wypowiedzi świadczą o ewidentnej misji względem drugiego człowieka (zresztą, w życiu prywatnym to objawia się dokładnie tak samo: ŚJ chodzą po domach i wciskają ludziom ich "jedynie słuszną" prawdę). Nie dziw się, że takie podejście do sprawy może wyprowadzić z równowagi najspokojniejszego dyskutanta... img/smilies/smile.
Coż każdy ma przeświadczenie że wie najlepiej, skoro wypowiada i broni jakiegoś poglądu.
Owszem. Tylko, że ja powiem swoje i zamilknę. Moje zdanie podejmie ten, kto czuje w nim Prawdę.

Moje zrozumienie życia mówi mi, że każdy ma pełne prawo mieć swoją prawdę i zgodnie z nią żyć. Jeśli mój punkt widzenia do niego nie trafia, to tez jest jego wybór i ja to uszanuję.

Natomiast Miłujący walczy, narzuca, każdemu wytyka, że się myli i że tylko on zrozumiał Słowo Boże... Jego wypowiedzi nie są ogólne, a narzucające "jedną, jedyną" prawdę, którą on posiadł. I na dodatek wypowiada ja tonem nie znoszącym sprzeciwu: jest tak i już.

Widzisz różnicę między mną a Miłującym? :)
Ostatnio zmieniony 03 maja 2010, 10:40 przez Lidka, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam!

Lidka

Re: Objawienia - Skąd Różnice W Religiach, Jak Je Rozpoznawać?

101
Lidka pisze:Moje zrozumienie życia mówi mi, że każdy ma pełne prawo mieć swoją prawdę i zgodnie z nią żyć. Jeśli mój punkt widzenia do niego nie trafia, to tez jest jego wybór i ja to uszanuję.
Lidko powtórze Ci po raz kolejny masz w sobie zasiane ziarno wiary, ale nie chcesz go w sobie rozwinąć. To ziarno wiary w sobie uznałaś za jedyna prawdę. Potwierdzaja to słowa, które często mówisz, a przykładem jest powyższy cytat.
Ostatnio zmieniony 03 maja 2010, 10:56 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Objawienia - Skąd Różnice W Religiach, Jak Je Rozpoznawać?

102
transfer pisze:
Lidka pisze:Moje zrozumienie życia mówi mi, że każdy ma pełne prawo mieć swoją prawdę i zgodnie z nią żyć. Jeśli mój punkt widzenia do niego nie trafia, to tez jest jego wybór i ja to uszanuję.
Lidko powtórze Ci po raz kolejny masz w sobie zasiane ziarno wiary, ale nie chcesz go w sobie rozwinąć. To ziarno wiary w sobie uznałaś za jedyna prawdę. Potwierdzaja to słowa, które często mówisz, a przykładem jest powyższy cytat.
E tam, Transfer... :).

Nie wiem, na jakiej podstawie odbierasz moją wiarę jako "ziarno". Zapewniam Cię, że ono już dawno temu wykiełkowało i daje wspaniałe owoce. Uznanie (na bazie zrozumienia, dlaczego tak jest) prawd innych ludzi jest jednym z tych owoców właśnie.
Ostatnio zmieniony 03 maja 2010, 11:04 przez Lidka, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam!

Lidka

Re: Objawienia - Skąd Różnice W Religiach, Jak Je Rozpoznawać?

103
Fanatyzm pozostanie fanatyzmem, owszem. Rodzimy Kościół Polski wychodzi z prostego założenia - każdy czci tego samego najwyższego Boga, ale pod różnymi imionami bo każdy lud inaczej to widzi. Mi bardziej odpowiada korzeń słowiański, konkretnie z tej ziemi - ludu leśnego, innym kultura semicka z ich ziemi - z ziemi ludu pustyni. Wyznania wiary nie odbieramy jako ataku. Przeciwnie - chwała tym, co wyznają daną wiarę! Jest tylko szczegół w słowach - gdy ktoś pisze, że żadna inna wiara nie ma tego czy tamtego i przez to jest gorsza bo coś tam - to może wkurzyć. To może obrazić, wywołać gniew. Oczywiście każdy ma prawo wierzyć, ale nikt nie ma prawa oczerniać innych wiar, ponieważ nie ma w nich buntownika, który miał charyzmę aby przekazać pewne zasady innym. Kultury i ludy są różne, powinny zawsze się różnić. Nigdy nie powinny się zmieszać, bo powstanie jakiś bubel, bez tożsamości i nikt na tym dobrze nie wyjdzie, to wiadome. Także dobrze jest gdy nikt nie przyjmuje monopolu na prawdę - wie co wyznaje, jest pewny swojej prawdy i wyznania, żyje tym - ale bierze pod uwagę to, że te same sprawy mogą być rozumiane zupełnie inaczej w innych kręgach kulturowych. Nigdy nie przyjdzie mi do głowy aby próbować przekonać kogokolwiek do swojej wiary, bo w moim mniemaniu jest to po prostu złe. Mogę o tym opowiedzieć, ale nie nawracać. Człowiek jest wolny gdy potrafi uszanować wolność innych ludzi. Niestety, żyjemy w czasach kiedy nie każdy to potrafi. I musimy być od takich mądrzejsi, pokazywać jak należy się szanować. Wybaczcie, że walę tak duże posty - to moja odwieczna wada :P

Kiedyś, w czasach dominacji pogańskiej, na Wolinie obowiązywała taka zasada, że każdy ma prawo wyznawać jak czuje i jak Bóg lub Bogowie mu znaki wiary przekazują. Jednak nikt nie powinien chodzić i próbować przekonywać innych do zmiany swojego stanowiska jeśli ci nic złego nie czynią. Ludzie w tamtych czasach potrafili to wiedzieć - a my dziś na nowo się tego uczymy. Obyśmy się nauczyli.
Ostatnio zmieniony 03 maja 2010, 17:46 przez Siemowit, łącznie zmieniany 1 raz.
[img]http://www.bogowiepolscy.net/gfx/image/ ... Bogom!.jpg[/img]

Re: Objawienia - Skąd Różnice W Religiach, Jak Je Rozpoznawać?

104
Stwierdzeniem "każdy czci tego samego najwyższego Boga, ale pod różnymi imionami" podpadasz wszystkim konserwatystom :) Poganinem będąc, i pałając przy tym niechęcią do RPG'ów i restotacjonizmów, mimo wszystko Cię lubię ;)
Ostatnio zmieniony 03 maja 2010, 19:18 przez Artur, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam
Artur ♆

Żyjemy w czasach, gdzie wytwory schorowanej wyobraźni mają większe prawo obywatelstwa niż rzetelne myślenie.

Re: Objawienia - Skąd Różnice W Religiach, Jak Je Rozpoznawać?

105
Lidka pisze:Owszem. Tylko, że ja powiem swoje i zamilknę. Moje zdanie podejmie ten, kto czuje w nim Prawdę.
Ten kto widzi, iz błądzisz też powinien Tobie to powiedzieć.
Dlaczego?
Bo przekonujesz do niego innych, a daleka jesteś od poznania prawdy. W Biblii masz jednoznaczne określenie wyboru. Czytaj:
(Powtórzonego Prawa 30:17-20) „Lecz jeśli twe serce się odwróci i nie będziesz słuchał, i dasz się zwieść, i będziesz się kłaniał innym bogom, i im służył, to mówię wam dzisiaj, że nieuchronnie poginiecie.
Nie przedłużycie swoich dni na ziemi, do której idziecie, przeprawiając się przez Jordan, by wziąć ją w posiadanie.
Powołuję dzisiaj niebiosa i ziemię na świadków przeciwko wam, że położyłem przed tobą życie i śmierć, błogosławieństwo i przekleństwo; wybierz więc życie, abyś mógł pozostać przy życiu, ty i twoje potomstwo — miłując Jehowę, swego Boga, słuchając jego głosu i lgnąc do niego; bo on jest twoim życiem i długością twoich dni
(...)”.
To są słowa kierowane do każdego. Bóg kładzie przed Tobą prawdę, ty zaś zrobisz co zechcesz, ale po co masz umierać, Ty i Twoje potomstwo?
Czy tylko dlatego, że Tobie nie podoba się droga podania Tobie i innym prawdy?
Zmień swoje nastawienie.
Lidka pisze:Moje zrozumienie życia mówi mi, że każdy ma pełne prawo mieć swoją prawdę i zgodnie z nią żyć. Jeśli mój punkt widzenia do niego nie trafia, to tez jest jego wybór i ja to uszanuję.
To naiwne i głupie trzymać się swojej prawdy na przekór rozsądkowi i rzeczywistej prawdy. Tak twierdzi większość, że ma swoją prawdę i według niej żyje. Ale ile krzywdy ta ich prawda czyni innym ludziom. Zobacz w Polsce dokonuje się aborcji w roku w liczbie ca 200 000. Kto tego dokonuje?
Nie czynią tego świadkowie Jehowy, bo zarodek to człowiek, a życie jest darem od Boga, który bardzo szanują. Boga kochają, są Jego świadkami.
W Polsce jest 95% katolików ale wszyscy są bałwochwalcami - uznając Trójcę, oddają cześć wizerunkom, popierają wojsko - co stanowi dowód na odrzucenie dekalogu. Takich rzeczy jest więcej.
Twoje zrozumienie życia jest tylko Twoim zrozumieniem, ja zaś mówię o wymaganiach Boga, który wyraźnie określił ziemskiemu człowiekowi, czego od niego wymaga.
Ludzie muszą być posłuszni Bogu, a On najlepiej wie, co dla ludzi jest najlepsze..
Jest jedynym prawdziwym Bogiem.
Lidka pisze:Natomiast Miłujący walczy, narzuca, każdemu wytyka, że się myli i że tylko on zrozumiał Słowo Boże... Jego wypowiedzi nie są ogólne, a narzucające "jedną, jedyną" prawdę, którą on posiadł. I na dodatek wypowiada ja tonem nie znoszącym sprzeciwu: jest tak i już.
Dzięki temu zauważyłaś co mówię.
Biblia przedstawia czyste wody prawdy.
Czytasz: (Jana 4:14) "Kto zaś napije się wody, którą ja mu dam, już nigdy nie będzie odczuwał pragnienia, ale woda, którą ja mu dam, stanie się w nim źródłem wody tryskającej ku udzielaniu życia wiecznego”.
(Objawienie 22:17) "A duch i oblubienica bezustannie mówią: „Przyjdź!” I każdy, kto słyszy, niech powie: „Przyjdź!” I każdy, kto jest spragniony, niech przyjdzie; każdy, kto chce, niech bierze wodę życia darmo".

Z Pisma Świętego wcale nie wynika, jakoby „prawda” była abstrakcyjnym, oderwanym pojęciem, stanowiącym przedmiot polemik filozoficznych, czy jakichś dyskusji nieustających - akademickich.
Kiedy Jezus powiedział, że celem jego życia jest obwieszczanie prawdy, miał na myśli coś, co wierni Żydzi cenili od wieków.
W swych świętych pismach od dawna czytali oni, iż „prawda” dotyczy spraw konkretnych, a nie teoretycznych. Występujące w Biblii słowo „prawda” jest tłumaczeniem hebrajskiego wyrazu ʼemét, który oznacza coś utwierdzonego, niewzruszonego, a przede wszystkim — godnego zaufania.

Takie zapatrywania na prawdę Żydzi oparli na solidnej podstawie.
Swego Boga, Jehowę, nazywali „Bogiem prawdy” (Psalm 31:5).
Wynikało to stąd, że Jehowa za każdym razem dotrzymywał słowa.
Zawsze wywiązywał się ze złożonych obietnic.
Proroctwa wypowiadane z Jego natchnienia niezmiennie się spełniały. Kiedy ogłaszał wyroki, nieodwołalnie były wykonywane. Naocznymi świadkami tych rzeczywistych wydarzeń były miliony Izraelitów. Natchnieni pisarze biblijni przedstawiali je jako niezaprzeczalne fakty historyczne.

W przeciwieństwie do innych ksiąg uważanych za święte Biblia nie jest zbiorem mitów i legend. Jej wiarogodność dobrze poświadczają niezbite dowody historyczne, archeologiczne, naukowe i społeczne. Nic więc dziwnego, że psalmista mówi o Jehowie:
Prawo Twoje jest prawdą. (...) Wszystkie Twoje przykazania są prawdą. (...) Podstawą Twego słowa jest prawda” (Psalm 119:142, 151, 160). Sprawdź!
Słowa tego psalmu potwierdził Jezus Chrystus, gdy w modlitwie do Jehowy oświadczył:
Twoje słowo jest prawdą” (Jana 17:17).
Wiedział, iż wszystkie wypowiedzi jego Ojca są całkowicie pewne i godne zaufania.
Sam Jezus też był „pełen (...) prawdy” (Jana 1:14).
Jego naśladowcy osobiście się o tym przekonali i utrwalili to dla potomnych, że wszystko, co mówił, było niepodważalne, prawdziwe.
Ja jedynie na to zwracam, stale i konsekwentnie, uwagę Twoją.
Lidka pisze:Widzisz różnicę między mną a Miłującym?
Ja znam prawdę a Ty masz swoje zdanie - swoją prawdę.
Widzisz różnicę?
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 03 maja 2010, 20:20 przez Miłujący Prawdę, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Objawienia - Skąd Różnice W Religiach, Jak Je Rozpoznawać?

109
Artur pisze:Przeświadczenie jakobyś znał prawdę.
Zobacz o co modlił się Jezus:
(Jana 17:6-21) „Ujawniłem twoje imię ludziom, których mi dałeś ze świata.
Twoimi byli i dałeś ich mnie, a oni zachowali twoje słowo.
Teraz poznali, że wszystko, co mi dałeś, jest od ciebie;
ponieważ wypowiedzi, które ty mi dałeś, ja dałem im, a oni je przyjęli i naprawdę poznali, że wyszedłem jako twój przedstawiciel, i uwierzyli, żeś ty mnie posłał.
Ja proszę za nimi; nie proszę za światem, lecz za tymi, których mi dałeś, są bowiem twoimi i wszystko moje jest twoje, a twoje jest moje, i wśród nich zostałem otoczony chwałą.

„I już nie jestem na świecie, ale oni są na świecie, a ja przychodzę do ciebie. Ojcze Święty, czuwaj nad nimi ze względu na twoje imię, które mi dałeś, żeby oni byli jedno, tak jak my.
Gdy byłem z nimi, czuwałem nad nimi ze względu na twoje imię, które mi dałeś, i ustrzegłem ich, i żaden z nich nie zginął oprócz syna zagłady, żeby się spełniło Pismo.
A teraz przychodzę do ciebie i mówię to na świecie, żeby w pełni mieli w sobie moją radość.
Ja dałem im twoje słowo, ale świat ich znienawidził, ponieważ nie są częścią świata, tak jak ja nie jestem częścią świata.
„Nie proszę, żebyś ich zabrał ze świata, ale żebyś czuwał nad nimi z powodu niegodziwca.
Nie są częścią świata, jak i ja nie jestem częścią świata.
Uświęć ich przez prawdę; twoje słowo jest prawdą.

Jak ty mnie posłałeś na świat, tak też ja posłałem ich na świat. 19 I ja siebie uświęcam na ich rzecz, żeby również oni zostali uświęceni przez prawdę.
Proszę nie tylko za nimi, lecz także za tymi, którzy dzięki ich słowu uwierzą we mnie; 21 żeby oni wszyscy byli jedno, tak jak ty, Ojcze, jesteś w jedności ze mną, a ja jestem w jedności z tobą, żeby i oni byli w jedności z nami, by świat uwierzył, żeś ty mnie posłał.
"
(Jana 17:25-26) "Ojcze, który jesteś prawy, świat wcale cię nie poznał, ale ja cię poznałem, a oni poznali, żeś ty mnie posłał.
I dałem im poznać twoje imię, i dam je poznać, żeby miłość, którą mnie umiłowałeś, była w nich, a ja w jedności z nimi
”.
Kto dzisiaj zna imię Boga?
Tylko Świadkowie Jehowy.
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 03 maja 2010, 21:39 przez Miłujący Prawdę, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Objawienia - Skąd Różnice W Religiach, Jak Je Rozpoznawać?

113
Miłujący Prawdę pisze:Dzięki temu zauważyłaś co mówię.
Troszkę Cie rozczaruję, ja szybko czytam, czasami wystarczy mi "przelecieć fragmenty tekstu, żeby wiedzieć, cóż to takiego, jak coś przykuje moja uwagę, wracam i czytam dokładniej.

W Twoich tekstach nic nie przykuwa mojej uwagi. Zatem ja zauważam, ŻE piszesz, ale CO piszesz mnie nie interesuje... :)

(mam dużą grupę ŚJ w mojej miejscowości i na pamięć znam ich posunięcia i teksty, jesteście przewidywalni do bólu i zaślepieni jak chyba żadna inna grupa społeczna)
Ostatnio zmieniony 04 maja 2010, 6:51 przez Lidka, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam!

Lidka

Re: Objawienia - Skąd Różnice W Religiach, Jak Je Rozpoznawać?

114
- polecam dwie części filmu bardzo pomocnego w zrozumieniu fałszywej nauki jakiej ulegają i nauczają Świadkowie Jehowy

1} Świadkowie u Twoich drzwi


2} Świadkowie odchodzą
Ostatnio zmieniony 04 maja 2010, 9:54 przez Natanael, łącznie zmieniany 1 raz.
........................................................................................


Wiara Bogu prowadzi tam gdzie nie prowadzi niewiara

- tedeus Dobre dzieje
........................................................................................
Steruj tak aby trafić do Dobrego portu

Re: Objawienia - Skąd Różnice W Religiach, Jak Je Rozpoznawać?

116
- tego nie wiem Artur, ale to dobry i przydatny materiał dotyczący nie tylko ŚJ. Wielu ludzi dziś uważa siebie za Chrześcijan a nie zna podstaw wiary Bogu. Widać wyraźnie jak wygląda w życiu tych ludzi nienaśladowanie Chrystusa i niedziałanie wg. Jego wskazówek". Jeśli ktoś skorzysta z tego filmu to proszę o komentarz.

Sporo na temat wiary Bogu w temacie Filmy i historie z dobrym przesłaniem
http://imladis.p2a.pl/viewtopic.php?id=809
Ostatnio zmieniony 04 maja 2010, 10:27 przez Natanael, łącznie zmieniany 1 raz.
........................................................................................


Wiara Bogu prowadzi tam gdzie nie prowadzi niewiara

- tedeus Dobre dzieje
........................................................................................
Steruj tak aby trafić do Dobrego portu

Re: Objawienia - Skąd Różnice W Religiach, Jak Je Rozpoznawać?

118
- podziurawiony, powykrzywiany, fundament nie jest dobrym fundamentem i to co zostanie na takim badziewiu zbudowane musi runąć.
Ostatnio zmieniony 04 maja 2010, 12:57 przez Natanael, łącznie zmieniany 1 raz.
........................................................................................


Wiara Bogu prowadzi tam gdzie nie prowadzi niewiara

- tedeus Dobre dzieje
........................................................................................
Steruj tak aby trafić do Dobrego portu

Re: Objawienia - Skąd Różnice W Religiach, Jak Je Rozpoznawać?

120
- o fundamencie i dobrej budowli

Kol 2:8 "Baczcie, aby was kto nie sprowadził na manowce filozofią i czczym urojeniem, opartym na podaniach ludzkich i na żywiołach świata, a nie na Chrystusie;"

Mt 7:21-30 „Nie każdy, kto do mnie mówi: Panie, Panie, wejdzie do Królestwa Niebios; lecz tylko ten, kto pełni wolę Ojca mojego, który jest w niebie.(22) W owym dniu wielu mi powie: Panie, Panie, czyż nie prorokowaliśmy w imieniu twoim i w imieniu twoim nie wypędzaliśmy demonów, i w imieniu twoim nie czyniliśmy wielu cudów?(23) A wtedy im powiem: Nigdy was nie znałem. Idźcie precz ode mnie wy, którzy czynicie bezprawie.(24) Każdy więc, kto słucha tych słów moich i wykonuje je, będzie przyrównany do męża mądrego, który zbudował dom swój na opoce.(25) I spadł deszcz ulewny, i wezbrały rzeki, i powiały wiatry, i uderzyły na ów dom, ale on nie runął, gdyż był zbudowany na opoce.(26) A każdy, kto słucha tych słów moich, lecz nie wykonuje ich, przyrównany będzie do męża głupiego, który zbudował swój dom na piasku.(27) I spadł ulewny deszcz, i wezbrały rzeki, i powiały wiatry, i uderzyły na ów dom, i runął, a upadek jego był wielki.(28) A gdy Jezus dokończył tych słów, zdumiewały się tłumy nad nauką jego.(29) Albowiem uczył je jako moc mający, a nie jak ich uczeni w Piśmie.”

Ef 2:1-22 „I wy umarliście przez upadki i grzechy wasze,(2) w których niegdyś chodziliście według modły tego świata, naśladując władcę, który rządzi w powietrzu, ducha, który teraz działa w synach opornych.(3) Wśród nich i my wszyscy żyliśmy niegdyś w pożądliwościach ciała naszego, ulegając woli ciała i zmysłów, i byliśmy z natury dziećmi gniewu, jak i inni;(4) ale Bóg, który jest bogaty w miłosierdzie, dla wielkiej miłości swojej, którą nas umiłował,(5) i nas, którzy umarliśmy przez upadki, ożywił wraz z Chrystusem - łaską zbawieni jesteście -(6) i wraz z nim wzbudził, i wraz z nim posadził w okręgach niebieskich w Chrystusie Jezusie,(7) aby okazać w przyszłych wiekach nadzwyczajne bogactwo łaski swojej w dobroci wobec nas w Chrystusie Jezusie.(8) Albowiem łaską zbawieni jesteście przez wiarę, i to nie z was: Boży to dar;(9) nie z uczynków, aby się kto nie chlubił.(10) Jego bowiem dziełem jesteśmy, stworzeni w Chrystusie Jezusie do dobrych uczynków, do których przeznaczył nas Bóg, abyśmy w nich chodzili.(11) Przeto pamiętajcie o tym, że wy, niegdyś poganie w ciele, nazywani nieobrzezanymi przez tych, których nazywają obrzezanymi na skutek obrzezki, dokonanej ręką na ciele,(12) byliście w tym czasie bez Chrystusa, dalecy od społeczności izraelskiej i obcy przymierzom, zawierającym obietnicę, nie mający nadziei i bez Boga na świecie.(13) Ale teraz wy, którzy niegdyś byliście dalecy, staliście się w Chrystusie Jezusie bliscy przez krew Chrystusową.(14) Albowiem On jest pokojem naszym, On sprawił, że z dwojga jedność powstała, i zburzył w ciele swoim stojącą pośrodku przegrodę z muru nieprzyjaźni,(15) On zniósł zakon przykazań i przepisów, aby czyniąc pokój, stworzyć w sobie samym z dwóch jednego nowego człowieka(16) i pojednać obydwóch z Bogiem w jednym ciele przez krzyż, zniweczywszy na nim nieprzyjaźń;(17) i przyszedłszy, zwiastował pokój wam, którzyście daleko, i pokój tym, którzy są blisko.(18) Albowiem przez niego mamy dostęp do Ojca, jedni i drudzy w jednym Duchu.(19) Tak więc już nie jesteście obcymi i przychodniami, lecz współobywatelami świętych i domownikami Boga,(20) zbudowani na fundamencie apostołów i proroków, którego kamieniem węgielnym jest sam Chrystus Jezus,(21) na którym cała budowa mocno spojona rośnie w przybytek święty w Panu,(22) na którym i wy się wespół budujecie na mieszkanie Boże w Duchu.”

1Kor 3:11 "Albowiem fundamentu innego nikt nie może założyć oprócz tego, który jest założony, a którym jest Jezus Chrystus."

2Tm 2:19 "Wszakże fundament Boży stoi niewzruszony, a ma taką pieczęć na sobie: Zna Pan tych, którzy są jego, i: Niech odstąpi od niesprawiedliwości każdy, kto wzywa imienia Pańskiego."



cytaty: Biblia Warszawska 1975
http://apologetyka.com/biblia/
~~~~~~~~~~~~~~~~~

serdecznie polecam dwa wykłady:

=> Jak odróżnić fałszywy i prawdziwy kościół ?


* zachęcam także do wykładu pt. Dary Ducha Świętego pod nr. 32a
http://imladis.p2a.pl/viewtopic.php?id=809
Ostatnio zmieniony 05 maja 2010, 10:47 przez Natanael, łącznie zmieniany 1 raz.
........................................................................................


Wiara Bogu prowadzi tam gdzie nie prowadzi niewiara

- tedeus Dobre dzieje
........................................................................................
Steruj tak aby trafić do Dobrego portu
ODPOWIEDZ

Wróć do „Katolicyzm”

cron