Re: Ot takie pytanie.

1
Jak chrześcijański bóg ma na imię?

(Tylko proszę nie pisać że duch święty nie ma imienia)

Pytanie nie jest może trudne co niewygodne, ale może nie poddacie się bez walki?

Łaska i pokój.
Ostatnio zmieniony 07 lip 2010, 0:28 przez adullam1, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Ot takie pytanie.

3
adullam1 pisze:Jak chrześcijański bóg ma na imię?

(Tylko proszę nie pisać że duch święty nie ma imienia)

Pytanie nie jest może trudne co niewygodne, ale może nie poddacie się bez walki?

Łaska i pokój.
Wiadomosc od Boga:
ja nie przypominam sobie bym ci proponowal abys mnie po imieniu nazywal...
Poki co mozesz sie do mnie zwracac: Boze, Ojcze Wszechswiata, Panie Milosierny. :P
Ostatnio zmieniony 07 lip 2010, 5:28 przez Krystek, łącznie zmieniany 1 raz.
Krystek
"Artificial intelligence is no match for natural stupidity."

Re: Ot takie pytanie.

4
lol kocham Cie Krystku :D
Ostatnio zmieniony 07 lip 2010, 8:22 przez asmaani, łącznie zmieniany 1 raz.
"Biada ci, o Dhil'ib. Gdyż oczy Go nie widzą; ale serca postrzegają Go dzięki wierze. Jest znany dzięki dowodom wskazującym na Niego. Nie można doświadczyć Go poprzez zmysły. O Dhil'ib. Mój Pan jest bliski wszystkim rzeczom bez dotykania ich." Ali ibn Abu Talib

Re: Ot takie pytanie.

5
No to macie katolicy, jak wasz najwyższy zwierzchnik się opowiedział:

http://wiadomosci.onet.pl/1823451,12,item.html

Nie dla Jahwe. Bóg to Adonai. Tak w dużym uproszczeniu można podsumować treść dokumentu. Prefekt watykańskiej Kongregacji kard. Francis Arinze przesłał do wszystkich konferencji episkopatu na świecie rozporządzenie, zgodnie z którym na polecenie Papieża w obrzędach liturgii należy unikać stosowanego dotąd biblijnego imienia Boga: Jahwe - donosi "Tygodnik Powszechny".
Ostatnio zmieniony 07 lip 2010, 12:38 przez Siemowit, łącznie zmieniany 2 razy.
[img]http://www.bogowiepolscy.net/gfx/image/ ... Bogom!.jpg[/img]

Re: Ot takie pytanie.

6
Imiona nadaje człowiek, żeby móc odróżnić jednego człowieka od drugiego (bo tak postrzega, że wszystko jest "odrębne"). A Bóg jest jeden, jedyny, na dodatek jest Wszystkim, Co Jest, jaki sens ma nadanie Mu imienia? Już człowiek nadał Mu miano" Boga właśnie... (i tak je deprecjonuje swoim nielogicznym rozumieniem, że po "drugiej stronie" nie używa się tego miana w ogóle, jedynie w kontaktach z ludźmi, gdyż oni tak wybrali... :)).
Ostatnio zmieniony 07 lip 2010, 12:43 przez Lidka, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam!

Lidka

Re: Ot takie pytanie.

7
To jesli dobrze rozumiem... dotychczasowe zapisy okreslające Boga jako Jachwe są... nieważne? A co ze Starym Testamentem?
Adonai... też ładnie...
Ostatnio zmieniony 07 lip 2010, 12:49 przez Jatagan, łącznie zmieniany 1 raz.
Historia jest pisana przez ludzi, którzy wieszają bohaterów.
Robert Bruce (Waleczne serce)

Re: Ot takie pytanie.

8
Krystek pisze:
adullam1 pisze:Jak chrześcijański bóg ma na imię?

(Tylko proszę nie pisać że duch święty nie ma imienia)

Pytanie nie jest może trudne co niewygodne, ale może nie poddacie się bez walki?

Łaska i pokój.
Wiadomosc od Boga:
ja nie przypominam sobie bym ci proponowal abys mnie po imieniu nazywal...
Poki co mozesz sie do mnie zwracac: Boze, Ojcze Wszechswiata, Panie Milosierny. :P
Bardzo podobają mnie się wasze dociekania i spekulacje, to imię często ewoluowało i zmieniało się a wszystko zaczęło się od EL. Długo by opowiadać...

Dostosowując się do prośby , będę cie boże nazywał ; Panie K.
Tak już zostanie. Myślę że również mieszczę się w tolerancji konwencyjnych imion lokalnych niejakiego pana boga.

Łaska i pokój.
Ostatnio zmieniony 07 lip 2010, 16:31 przez adullam1, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Ot takie pytanie.

9
adullam1 pisze:Bardzo podobają mnie się wasze dociekania i spekulacje, to imię często ewoluowało i zmieniało się a wszystko zaczęło się od EL. Długo by opowiadać...

Dostosowując się do prośby , będę cie boże nazywał ; Panie K.
Tak już zostanie. Myślę że również mieszczę się w tolerancji konwencyjnych imion lokalnych niejakiego pana boga.

Łaska i pokój.
Pani K. Krystek to skrot od Krystyna.

Musze ci jedno przyznac - jestes jedna z osob, ktora potrafi napisac pare zdan - i nic nie powiedziec...

Tak samo pisales w Koszmarach. Rzucasz jakies zdanie mowiace, ze masz cos do powiedzienia...I na tym koniec. Moze jeszcze dodasz:"dlugo by opowiadac."...

My mamy czas. Opowiadaj. Pokaz nam co wiesz. Przedstaw swa opinie.
Poki co rzucasz pare ogolnikow, jakies pytanie, ktory ty uwazasz za prowokujace, pare obelg.
Tylko na tyle cie stac?
Pusto...Pusciutko...

To jest znaczenie twego "laska i pokoj"?
Ostatnio zmieniony 07 lip 2010, 16:42 przez Krystek, łącznie zmieniany 1 raz.
Krystek
"Artificial intelligence is no match for natural stupidity."

Re: Ot takie pytanie.

10
Krystek pisze:
adullam1 pisze:Bardzo podobają mnie się wasze dociekania i spekulacje, to imię często ewoluowało i zmieniało się a wszystko zaczęło się od EL. Długo by opowiadać...

Dostosowując się do prośby , będę cie boże nazywał ; Panie K.
Tak już zostanie. Myślę że również mieszczę się w tolerancji konwencyjnych imion lokalnych niejakiego pana boga.

Łaska i pokój.
Pani K. Krystek to skrot od Krystyna.

Musze ci jedno przyznac - jestes jedna z osob, ktora potrafi napisac pare zdan - i nic nie powiedziec...

Tak samo pisales w Koszmarach. Rzucasz jakies zdanie mowiace, ze masz cos do powiedzienia...I na tym koniec. Moze jeszcze dodasz:"dlugo by opowiadac."...

My mamy czas. Opowiadaj. Pokaz nam co wiesz. Przedstaw swa opinie.
Poki co rzucasz pare ogolnikow, jakies pytanie, ktory ty uwazasz za prowokujace, pare obelg.
Tylko na tyle cie stac?
Pusto...Pusciutko...

To jest znaczenie twego "laska i pokoj"?
Pani K. I tak ma być! Gratuluje spostrzegawczości, to olśniewający blask mądrości rzucający mnie na kolana po nijakich panteonach bożych.

Łaska i pokój.
Ostatnio zmieniony 07 lip 2010, 16:49 przez adullam1, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Ot takie pytanie.

11
adullam1 pisze:Pani K. I tak ma być! Gratuluje spostrzegawczości, to olśniewający blask mądrości rzucający mnie na kolana po nijakich panteonach bożych.

Łaska i pokój.
Dałeś już do zrozumienia, że u Ciebie muszą być "nijakie"...:). A jak tłumaczysz swoje "łaska i pokój"? :)
Ostatnio zmieniony 07 lip 2010, 16:54 przez Lidka, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam!

Lidka

Re: Ot takie pytanie.

12
adullam1 pisze:Pani K. I tak ma być! Gratuluje spostrzegawczości, to olśniewający blask mądrości rzucający mnie na kolana po nijakich panteonach bożych.

Łaska i pokój.
Dzieki.
Mozesz wstac z kolan.
Ostatnio zmieniony 07 lip 2010, 16:57 przez Krystek, łącznie zmieniany 1 raz.
Krystek
"Artificial intelligence is no match for natural stupidity."

Re: Ot takie pytanie.

13
Krystek pisze:
adullam1 pisze:Pani K. I tak ma być! Gratuluje spostrzegawczości, to olśniewający blask mądrości rzucający mnie na kolana po nijakich panteonach bożych.

Łaska i pokój.
Dzieki.
Mozesz wstac z kolan.
Nie, teraz nie mogę wstać bo Pani K. bystrość oraz wszech mądrość jest tak olśniewająca że stracę przytomność miejscami w tej modlitewnej kontemplacji.
Jak czar minie to sam skończę....
-Wydaje się że nawiążemy "nic porozumienia" , lubię rozsądne kobiety.

Łaska i pokój.
Ostatnio zmieniony 07 lip 2010, 17:08 przez adullam1, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Ot takie pytanie.

14
Lidka pisze:
adullam1 pisze:Pani K. I tak ma być! Gratuluje spostrzegawczości, to olśniewający blask mądrości rzucający mnie na kolana po nijakich panteonach bożych.

Łaska i pokój.
Dałeś już do zrozumienia, że u Ciebie muszą być "nijakie"...:). A jak tłumaczysz swoje "łaska i pokój"? :)
"Standardowo". Najlepsza definicją będzie ; brak definicji.

Łaska i pokój!
Ostatnio zmieniony 07 lip 2010, 17:13 przez adullam1, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Ot takie pytanie.

15
adullam1 pisze:-Wydaje się że nawiążemy "nic porozumienia" , lubię rozsądne kobiety.

Łaska i pokój.
Ty masz racje.
A ja bardzo wysoki IQ. :P
Ostatnio zmieniony 07 lip 2010, 17:15 przez Krystek, łącznie zmieniany 1 raz.
Krystek
"Artificial intelligence is no match for natural stupidity."

Re: Ot takie pytanie.

16
adullam1 pisze:
Lidka pisze:
adullam1 pisze:Pani K. I tak ma być! Gratuluje spostrzegawczości, to olśniewający blask mądrości rzucający mnie na kolana po nijakich panteonach bożych.

Łaska i pokój.
Dałeś już do zrozumienia, że u Ciebie muszą być "nijakie"...:). A jak tłumaczysz swoje "łaska i pokój"? :)
"Standardowo". Najlepsza definicją będzie ; brak definicji.

Łaska i pokój!
No, wiesz, brak definicji jako kolejny "brak" w Twoich postach"?...:zdziw: Wiesz, ja tu jestem, żeby sobie podyskutować, a nie wylewać nadmiar słów na pusto...:rolleyes:
Ostatnio zmieniony 07 lip 2010, 17:15 przez Lidka, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam!

Lidka

Re: Ot takie pytanie.

17
Lidka pisze:
adullam1 pisze:
Lidka pisze:Dałeś już do zrozumienia, że u Ciebie muszą być "nijakie"...:). A jak tłumaczysz swoje "łaska i pokój"? :)
"Standardowo". Najlepsza definicją będzie ; brak definicji.

Łaska i pokój!
No, wiesz, brak definicji jako kolejny "brak" w Twoich postach"?...:zdziw: Wiesz, ja tu jestem, żeby sobie podyskutować, a nie wylewać nadmiar słów na pusto...:rolleyes:
Masz rację, w związku z tym faktem muszę zapytać ; dlaczego twoje posty nie kończą się pozdrowieniami, wyrazami życzliwości,szacunku, koleżeństwa, przyjażni, serdeczności itepe, itede. Tylko bez wykrętów bo inaczej - jałowa rozmowa he, he.

Łaska i pokój.
Ostatnio zmieniony 07 lip 2010, 17:31 przez adullam1, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Ot takie pytanie.

18
Krystek pisze:
adullam1 pisze:-Wydaje się że nawiążemy "nic porozumienia" , lubię rozsądne kobiety.

Łaska i pokój.
Ty masz racje.
A ja bardzo wysoki IQ. :P
Do czasu jak zacznę rzeczowo argumentować oczywiście...a ty Pani K. nieudolnie kwestionować to co ja napiszę. he, he

Łaska i pokój.
Ostatnio zmieniony 07 lip 2010, 17:33 przez adullam1, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Ot takie pytanie.

19
adullam1 pisze:Do czasu jak zacznę rzeczowo argumentować oczywiście...
I nastepny akt czekania na Godota....
Ostatnio zmieniony 07 lip 2010, 17:41 przez Krystek, łącznie zmieniany 1 raz.
Krystek
"Artificial intelligence is no match for natural stupidity."

Re: Ot takie pytanie.

20
Krystek pisze:
adullam1 pisze:Do czasu jak zacznę rzeczowo argumentować oczywiście...
I nastepny akt czekania na Godota....
Nonsens, samo czekanie jest nonsensem to rozumie się samo przez się że baba nie może być mądrzejsza niż chłop .
( Tym bardziej od katabasa- ma się rozumieć, co to by było..)
No może poza , niedocenioną, niezrównana mądrością Pani K , która zechce odsłonić rąbka tajemnicy gdzie zaznaczyć opcję : nadeszła odpowiedz na twój komentarz. Jeżeli takowa istnieje.

Łaska i pokój.
Ostatnio zmieniony 07 lip 2010, 17:51 przez adullam1, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Ot takie pytanie.

21
adullam1 pisze:rozumie się samo przez się że baba nie może być mądrzejsza niż chłop .
.
:ahaha: :rotfl: :ahah:

Jesli znizasz sie do takich idiotyzmow, to :pa:

Nie mamy o czym rozmawiac.
Ostatnio zmieniony 07 lip 2010, 18:17 przez Krystek, łącznie zmieniany 1 raz.
Krystek
"Artificial intelligence is no match for natural stupidity."

Re: Ot takie pytanie.

22
Krystek pisze:
adullam1 pisze:rozumie się samo przez się że baba nie może być mądrzejsza niż chłop .
.
:ahaha: :rotfl: :ahah:

Jesli znizasz sie do takich idiotyzmow, to :pa:

Nie mamy o czym rozmawiac.
Idiotyzmami to są te ikony które tak intensywnie używasz niczym dzieciak.
Ja nie widzę idiotyzmu w sensowym pytaniu.
Pewnie że nie mamy bo udajesz tego kim nie jesteś, pozerze.

Łaska i pokój.
Ostatnio zmieniony 07 lip 2010, 18:28 przez adullam1, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Ot takie pytanie.

23
adullam1 pisze:Ja nie widzę idiotyzmu w sensowym pytaniu.
Ktore z twych pytan bylo sensowne?
A smiech nie byl z pytan ale z twego podejscia do kobiecej inteligencji i madrosci.
Ostatnio zmieniony 07 lip 2010, 18:30 przez Krystek, łącznie zmieniany 1 raz.
Krystek
"Artificial intelligence is no match for natural stupidity."

Re: Ot takie pytanie.

24
Krystek pisze:
adullam1 pisze:Ja nie widzę idiotyzmu w sensowym pytaniu.
Ktore z twych pytan bylo sensowne?
A smiech nie byl z pytan ale z twego podejscia do kobiecej inteligencji i madrosci.
To było na marginesie żartu. Ale nie żartem było podejście kapłanów które nie uległo reformacji w tej materii.

Łaska i pokój.
Ostatnio zmieniony 07 lip 2010, 18:47 przez adullam1, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Ot takie pytanie.

25
adullam1 pisze:To było na marginesie żartu. Ale nie żartem było podejście kapłanów które nie uległo reformacji w tej materii.
A co ja mam do kaplanow?
adullam1 pisze:bo udajesz tego kim nie jesteś, pozerze.
Za kogo ja pozuje?
Ostatnio zmieniony 07 lip 2010, 18:52 przez Krystek, łącznie zmieniany 1 raz.
Krystek
"Artificial intelligence is no match for natural stupidity."

Re: Ot takie pytanie.

26
Krystek pisze:
adullam1 pisze:To było na marginesie żartu. Ale nie żartem było podejście kapłanów które nie uległo reformacji w tej materii.
A co ja mam do kaplanow?
adullam1 pisze:bo udajesz tego kim nie jesteś, pozerze.
Za kogo ja pozuje?
Pozer to efekciarz ,komediant taki jak ty , nawet tego nie wiedziałaś, że pisze o tobie,albo celowo tak piszesz , aby zaraz coś głupiego bzdurnie napisać. Ależ ty jesteś niedomyślna! Straciłaś już swój status rozumnej .

Łaska i pokój.
Ostatnio zmieniony 07 lip 2010, 19:04 przez adullam1, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Ot takie pytanie.

27
adullam1 pisze:Pozer to efekciarz ,komediant taki jak ty , nawet tego nie wiedziałaś, że pisze o tobie,albo celowo tak piszesz , aby zaraz coś głupiego bzdurnie napisać. Ależ ty jesteś niedomyślna! Straciłaś już swój status rozumnej .

Łaska i pokój.
Nie. Pozer to ktos, kto udaje kogos innego niz ta osoba, ktora jest.

Wiec powtarzam - kogo ja udawalam?
Ostatnio zmieniony 07 lip 2010, 19:08 przez Krystek, łącznie zmieniany 1 raz.
Krystek
"Artificial intelligence is no match for natural stupidity."

Re: Ot takie pytanie.

29
adullam1 pisze:Masz rację, w związku z tym faktem muszę zapytać ; dlaczego twoje posty nie kończą się pozdrowieniami, wyrazami życzliwości,szacunku, koleżeństwa, przyjażni, serdeczności itepe, itede. Tylko bez wykrętów bo inaczej - jałowa rozmowa he, he.

Łaska i pokój.
Wiesz co, ja moje koleżeństwo, przyjaźń i dobre podejście do dyskutanta zawieram w samej treści, nie jestem osobą wylewną i takie "słodkie słówka" na koniec, gdyby moje posty nie były życzliwe same w sobie, świadczyłyby jedynie o hipokryzji.... :) A hipokrytką nie jestem, więc niech zostanie, jak jest.

A tak w ogóle to o czym jest ta dyskusja?
Ostatnio zmieniony 07 lip 2010, 19:25 przez Lidka, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam!

Lidka
ODPOWIEDZ

Wróć do „Katolicyzm”

cron