Re: Czy spotkałeś się z nietolerancją ze strony Katolików

61
Witaj Woyciechu w tej nietypowej na powitania rubryce, ale co tam, przynajmniej masz "dobre wejście" i wszystko jest jasne! :hello:

No, tu chyba nikt nie będzie Cię próbował "zjeść", aczkolwiek zdarzają się osobowości "silne" (i silnie nastawione na głoszenie "jedynie słusznej" prawdy, nie dyskutowanie... ;))

(radzimy sobie z tym :))
Ostatnio zmieniony 17 lip 2010, 15:50 przez Lidka, łącznie zmieniany 2 razy.
Pozdrawiam!

Lidka

Re: Czy spotkałeś się z nietolerancją ze strony Katolików

63
Lidka pisze:Witaj Woyciechu w tej nietypowej na powitania rubryce, ale co tam, przynajmniej masz "dobre wejście" i wszystko jest jasne! :hello:

No, tu chyba nikt nie będzie Cię próbował "zjeść", aczkolwiek zdarzają się osobowości "silne" (i silnie nastawione na głoszenie "jedynie słusznej" prawdy, nie dyskutowanie... ;))

(radzimy sobie z tym :))
:) wiem, że "poszedłem na skróty" , ale Wasza Tolerancyjność jak widzę wybaczyła mi, za co kłaniam się czapką do ziemi :)
Ostatnio zmieniony 17 lip 2010, 15:57 przez Woyciech, łącznie zmieniany 1 raz.
to reach the Sun, warm my feelings I`ll rise where only eagles can fly...

Re: Czy spotkałeś się z nietolerancją ze strony Katolików

65
Abesnai pisze:co do tematyki ... parada przeszła i Młodzież Wszechpolska jak zwykle ...
Czy oni nie mogą się skupić na treściach patriotycznych skoro z nich tacy , sic, "patrioci" ?
oj, urwał go nać ! nie mam wrzechpolskiej przeszłości, do PiS-u nie należę i raczej daleko mi do nich ....w takim wypadku nie jestem "patriotą" a jedynego którego znam, to chyba tego, co Amerykańcy wystrzelili
Ostatnio zmieniony 17 lip 2010, 16:01 przez Woyciech, łącznie zmieniany 1 raz.
to reach the Sun, warm my feelings I`ll rise where only eagles can fly...

Re: Czy spotkałeś się z nietolerancją ze strony Katolików

66
victoria - lady chyba raczej dostrzegła ironię sytuacji :D
ale nie będę za nią się wypowiadał ;)
Woyciech - zależy Ci na sławie ? hahaha :D
ojjj ten upał - Woyciech - zauważ że niczego Tobie nie insynuowałem kurna :D
Ostatnio zmieniony 17 lip 2010, 16:02 przez Abesnai, łącznie zmieniany 2 razy.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Czy spotkałeś się z nietolerancją ze strony Katolików

67
La Traviata pisze:Jednakowoż jeśli zależy Ci na sławie, to stwórz wątek w powitaniach, nie wszyscy wszędzie (np. tutaj) zagladają :P
gdyby mi na sławie zależało, to oglądalibyście mnie w "Wiadomościach" jak za wszelką cenę bronię Krzyża pod Belwederem :P
Ostatnio zmieniony 17 lip 2010, 16:02 przez Woyciech, łącznie zmieniany 1 raz.
to reach the Sun, warm my feelings I`ll rise where only eagles can fly...

Re: Czy spotkałeś się z nietolerancją ze strony Katolików

69
[youtube][/youtube]
Nie muszę chyba komentować ...


[youtube][/youtube]
Tego jeszcze jestem w stanie próbować pojąć - przynajmniej tą cześć odpowiedzialną za jego wątpliwości.

Ciekawe tylko co Ci panowie twierdza o przypadkach pedofilii wśród kleru ...
Ostatnio zmieniony 17 lip 2010, 17:04 przez Abesnai, łącznie zmieniany 1 raz.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Czy spotkałeś się z nietolerancją ze strony Katolików

71
Verus dziękuję - pospieszyłem się nie sprawdzając człowieka ;)
Czasem popędliwy jestem :)
Ale go zostawię - komentarz już odpowiedni umieściłeś :)
Ostatnio zmieniony 17 lip 2010, 17:10 przez Abesnai, łącznie zmieniany 1 raz.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Czy spotkałeś się z nietolerancją ze strony Katolików

76
Że założony przeze mnie temat skręci w tę stronę, to bym w życiu nie przypuszczał:ahaha:
Ostatnio zmieniony 17 lip 2010, 17:41 przez spirytysta, łącznie zmieniany 2 razy.
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis

Re: Czy spotkałeś się z nietolerancją ze strony Katolików

81
ja juz lepiej ... nic nie napisze... zreszta mozna nawet tu poczytac na watkach bezposrednio dot islamu czy meczetu w Warszawie.
ale czy uwazacie ze np buddysci beda tolerancyjni zawsze? w Birmie mnisi buddyjscy rzucaja kamieniami w meczety, sa tez udokumentowane przypadki defekacji na Koran.
czy muzulmanie sa tolerancyjni? buehehehe... pod warunkiem ze zyja od wiekow plot w plot z chrzescijanami, Zydami, poganami- i znaja ich jako 'normalnych ludzi', np Liban, Malezja... a juz moje 'ulubione' KSA to sztandarowy przyklad kraju ktory wyrabia 300% normy w nietolerancji...

ogolnie, jesli dane spoleczenstwo jest w miare homogeniczne pod wzgledem religijnym, zjawisko nietolerancji wobec 'innego' bedzie znaczne. bez wzgledu na wyznawana religie.
bo pojecie 'innego' wiaze sie z lekiem, poczuciem zagrozenia, wzbudza emocje nawet mordercze.
Ostatnio zmieniony 17 lip 2010, 19:50 przez asmaani, łącznie zmieniany 1 raz.
"Biada ci, o Dhil'ib. Gdyż oczy Go nie widzą; ale serca postrzegają Go dzięki wierze. Jest znany dzięki dowodom wskazującym na Niego. Nie można doświadczyć Go poprzez zmysły. O Dhil'ib. Mój Pan jest bliski wszystkim rzeczom bez dotykania ich." Ali ibn Abu Talib

Re: Czy spotkałeś się z nietolerancją ze strony Katolików

82
asmaani pisze:ogolnie, jesli dane spoleczenstwo jest w miare homogeniczne pod wzgledem religijnym, zjawisko nietolerancji wobec 'innego' bedzie znaczne. bez wzgledu na wyznawana religie.
bo pojecie 'innego' wiaze sie z lekiem, poczuciem zagrozenia, wzbudza emocje nawet mordercze.
gdzie te czasy, kiedy to własnie Polska była jedynym krajem w Europie słynącym z tolerancji? Pomarzyc można tylko...a marzycielom dedykuję piosenkę Jacka Kaczmarskiego "na starej mapie krajobraz utopijny" - warto poszukac chociazby na youtube i warto posłuchać
Ostatnio zmieniony 17 lip 2010, 20:03 przez Woyciech, łącznie zmieniany 1 raz.
to reach the Sun, warm my feelings I`ll rise where only eagles can fly...

Re: Czy spotkałeś się z nietolerancją ze strony Katolików

83
marzenie...bajka po prostu :

"trzech mieszczan na moście wstrzymała cenna dysputa, za nimi w prostym ryskunku zbór,cerkiew, kościół i spichlerz...", " ale istnieje przeciez Sarmatia, istnieje gdzieś terra ferris","istnieje przecież wsparta na barkach bóstwa o rysach okrutnych","słucha od czasów pogańskichtych samych plotek dąb świety"
Ostatnio zmieniony 17 lip 2010, 20:13 przez Woyciech, łącznie zmieniany 2 razy.
to reach the Sun, warm my feelings I`ll rise where only eagles can fly...

Re: Czy spotkałeś się z nietolerancją ze strony Katolików

84
victoria pisze:
lady_zgaga pisze:A Belzebubik :diablo: klaszcze z przytupem i woła: KOMM HIER !!!
czy uzywając tego własnie języka, nie wpisujesz się przypadkiem w szeregi tych których krytykujesz?
Ehh dla niewtajemniczonych to jest lekka ironia i żart. Tak na przekór... :stu:
Ostatnio zmieniony 17 lip 2010, 21:18 przez lady_zgaga, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje motto – nie graj w lotto!

Re: Czy spotkałeś się z nietolerancją ze strony Katolików

85
Verus pisze:Ksiądz Trytek jest sedewakantystą i należy do Bractwa św. Piusa, nie jest więc katolikiem. Tak gwoli wyjaśnienia.
Ja tylko pozwolę się poprawić... sedewakantysta a członek bractwa św Piusa to coś zdecydowanie innego :) x. Trytek należał do tego Bractwa, ale wystąpił, i wszedł właśnie w szeregi sedewakantystów. Swoją drogą, jak czytam artykuły sedewakantystów, to, moim zdaniem, to jedyni spadkobiercy tradycyjnego katolicyzmu i nauki papieży, po Piusa XII. Czyli - walka z modernizmem, liberalizmem, herezjami, utrzymanie tradycyjnej mszy. Tego wszystkiego Kościół pozbył się dopiero w XX wieku, i to wcale nie na początku :)
Ostatnio zmieniony 18 lip 2010, 0:17 przez kasia88, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Czy spotkałeś się z nietolerancją ze strony Katolików

86
kasia88 imho pozbył się starych naleciałości na soborach a jego kapłani często je kultywują ...
obecny Papież słyszałem że ciągnie w kierunku "odnowy i powrotu do korzeni"(ze wszystkimi "przyjemnościami" jakie za tym idą)
dodam co ciekawe ... proboszcz mojej miejscowej parafii jawnie wyraził swą niechęć a nawet wyraził opinię że odprawianie mszy w łacinie :k: całkowicie mija się z celem i jest temu absolutnie przeciwny - tym samym wyraził swe obawy (mówił długo ale na temat a co lepsze - mądrze - bo to mądry facet jest a takich wśród kleru mało),skomentował i ustosunkował się bez owijania w bawełnę - za to go szanuję :)

Polecam stary artykuł z wybiórczej ;)
"Za to wielkie duchowe dobrodziejstwo Bractwo św. Piusa X wyraża papieżowi swą żywą wdzięczność"
Więcej... http://wyborcza.pl/1,76842,4487112.html#ixzz0tzHg1VHY
o mszy trydenckiej dla "niewtajemniczonych" ;)
http://www.opoka.org.pl/biblioteka/T/TA ... a_m_s.html
oraz
Pytania do Benedykta XVI

http://tygodnik.onet.pl/1,44423,druk.html

PS
1001 POST TADAAA - idę spać ;)
Ostatnio zmieniony 18 lip 2010, 1:51 przez Abesnai, łącznie zmieniany 2 razy.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Czy spotkałeś się z nietolerancją ze strony Katolików

87
Ja jestem za mszą trydencką, chodzę tylko na nią, na NOM uczęszczam gdy jestem chory lub gdy mi się nie chce. Mimo to uważam, że sedewakantyści to niezłe oszołomy w większości kwestii, poza tym zbyt idealistycznie podchodzą do życia - sedeprywacjoniści są przynajmniej realistami...
Ostatnio zmieniony 18 lip 2010, 11:25 przez Verus, łącznie zmieniany 1 raz.
Amor Patriae nostra lex!

Re: Czy spotkałeś się z nietolerancją ze strony Katolików

88
Verus - czy spotkała Ciebie z tego tytułu nietolerancja ?
Uznaję np. język łaciński jak i większość martwych za piękną ... której ni w ząb nie rozumiem gdyż kończyłem kierunki ścisłe ;)
Odmawianie tego rodzaju mszy ludziom - też jest zjawiskiem nietolerancji wobec właśnie mniejszości które tego pragną i je rozumieją :) Taka Msza zapewne jest pełna mistycyzmu dla tych którzy ją w pełni pojmują ... Napisz proszę coś więcej ...
Może byś wątek założył w tym dziale ? np. "Msza Święta Trydencka" i opisał swoje odczucia wobec Misterium tejże Mszy Świętej ;) Daj ją poznać poprzez swoje subiektywne odczucia i rozumienie :)

PS
Wracaj Kolego do zdrowia :)
Ostatnio zmieniony 18 lip 2010, 13:46 przez Abesnai, łącznie zmieniany 2 razy.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Czy spotkałeś się z nietolerancją ze strony Katolików

90
Ten z brodą na lewo z tyłu ta Ja :P
I teraz już wiesz dlaczego Hiszpanie są Mistrzami Świata :D
Ostatnio zmieniony 18 lip 2010, 14:01 przez Abesnai, łącznie zmieniany 1 raz.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Katolicyzm”

cron