Re: Majątek Koscioła Katolickiego w Polsce

242
granice polityczne nie istnieją dla matki ziemi"-tylko że to nie my jesteśmy Matką Ziemią,a różnice nie po to zostały nam dane przez Naturę by je niszczyć ;) w Naturze nie ma niczego zbędnego.Multi kulti i globalizm to najgorsze co nas może spotkać,mózg potrzebuje różnorodności,bez niej choruje.
Ostatnio zmieniony 03 maja 2012, 23:31 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Majątek Koscioła Katolickiego w Polsce

243
mózg potrzebuje bogactwa natury a nie sztuczności.
Stworzono sztuczny podział u ludzi, stworzono im sztuczny język, wywieziono ich w miejsca w których obecnie żyją.
Jak było na początku tak i na końcu, ludzkość musi wrócić do okresu gdy była jednym organizmem, a było to setki tys lat temu. To religie stworzyły podział. Wiara w bogów którzy nie byli bogami.
1 ziemia i jedna wiara, wszyscy ludzie są z jednego ziarna a więc są rodziną, kto jest temu przeciwny będzie musiał się z tym pogodzić albo odejść na inną planete bo walka z tym nie ma sensu. A świadczy to tylko o strachu przed nowym nie znanym. Będą problemy na początku ale będą głównie z powodu buntu i oporu przed zmianą.
Ostatnio zmieniony 04 maja 2012, 1:14 przez Ja?!, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Majątek Koscioła Katolickiego w Polsce

244
Ja?! pisze:nie jesteś polakiem, jesteś synem ziemi i słońca, granice polityczne nie istnieją dla matki ziemi ani dla słońca, dla nich to dziecinada.
Ale tu sprzeczność jest tylko pozorna, zaden co rozumiejszy osobnik nieda się na to nabrać, ze niby Polak to nie moze być jednocześnie synem ziemi i słońca? Jak niby zachowuje się ziemianin?
Mezamir pisze:Wiecie że pszczoły są dokładnie takie same jak na początku?Nie dotyczy ich ewolucja,czyli są doskonałe
To ciekawe, moze to anielskie stworzenia? Aniołki są doskonałe bo poto są, ludzie to stworzenia Boskie :D
Ja?! pisze:1 ziemia i jedna wiara, wszyscy ludzie są z jednego ziarna a więc są rodziną, kto jest temu przeciwny będzie musiał się z tym pogodzić albo odejść na inną planete bo walka z tym nie ma sensu.
Mozna to zaakceptować, zresztą to chyba nie jest wielki problem, zapewne kazdemu z nas coś tam się nie podoba ale to nie powód aby rwać sobię z tego powodu włosy z głowy, tylko pytanie kto inicjuje konflikt? Czy nie przypadkiem ci co twierdzą ze są panami naturalnego porządku rzeczy? Jedna wiara moze sobię być, tylko jak ma to wyglądać? Kto ma o tym decydować? Jak zwykle chodzi o Ducha, zjednoczyć mozna się na wiele sposobów, mozna uznać ze kazdy ma własną wiare i to będzie nasza wspólna wiara, mozna tez uznać ze kazdy kto niepasuje do naszej wymyślonej koncepcji to do piachu, mozliwości jest naprawde sporo.
Ostatnio zmieniony 04 maja 2012, 1:23 przez Conan Barbarzynca, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Majątek Koscioła Katolickiego w Polsce

245
Stworzono sztuczny podział u ludzi
jaki sztuczny podział?Wszystkie kultury rozwijały się niezależnie i pomału przez setki lat z pokolenia na pokolenie.Potem przyszli "lepsi"(bardziej wybrani niż my,mniej wybrani,właściwie w ogóle nie wybrani no chyba że do bycia sługą) ludzi i zaczęli wprowadzać "nowy lepszy" porządek,pierwsza w historii idea multi kulti to cesarstwo rzymskie,które stara się do dnia dzisiejszego mącić ludziom w głowach jakimiś pierdafonami o "wartościach ogólnoludzkich" i na tej podstawie tworzą szarą masę która "myśli" to samo,lubi to samo,zachowuje się tak samo.Ludzie się różnią ,ludzie nie są tacy sami.Palma kokosowa to drzewo,tak samo jak dąb,też jest drzewem,ale różnicę chyba widać?Może nie widać,bo ogólnodrzewną wartością jest to że jedno i drugie to rośliny.
Ostatnio zmieniony 04 maja 2012, 9:04 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Majątek Koscioła Katolickiego w Polsce

246
Ja, pieknie i tresciwie to ujales:). Dodam: kultywujac roznice - pamietajmy o tym co nas laczy.
Mezamir, wczoraj znalazlam Twoja plomienna odezwe na innym forum, od jakiegos czasu uwaznie obserwuje Twa dzialalnosc. Nie podwazam tresci Twoich pogladow, sa Twoje i nic mi do nich. Ale Twoje slowa niosa ziarno gniewu...czy o taki plon Ci chodzi...kto sieje burze zbiera...itd:). Najpiekniejsze owoce rodza sie w cieple milosci, z ktorej plynie madrosc, tolerancja i akceptacja roznych twarzy tego samego zycia. Masz piekny nick...czas dojrzec do tego pokoju o ktorym mowi. O pokoju w sercu.:)
Ostatnio zmieniony 04 maja 2012, 9:45 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Majątek Koscioła Katolickiego w Polsce

247
No to teraz ten ogień który wowołuję jest zawarty w jego avatarze;) A tak nick - Mezamir coś oznacza? Wydaje mi się, że był stworzony bez intencji zawierania w słowie definicji.
Ostatnio zmieniony 04 maja 2012, 9:59 przez Aileen, łącznie zmieniany 1 raz.
Z myślenia do odczuwania, z odczuwania do istnienia, z istnienia do nie-istnienia, i docierasz. Znikasz i docierasz. Po raz pierwszy Cię nie ma i po raz pierwszy naprawdę Jesteś.

Re: Majątek Koscioła Katolickiego w Polsce

248
le Twoje slowa niosa ziarno gniewu...czy o taki plon Ci chodzi.
wiesz co?Mógłbym dłuuuugo pisać ale żeby nie przedłużać-mam nerwicę wiesz? :D Teraz rozumiesz moje słowa? :D
Najpiekniejsze owoce rodza sie w cieple milosci
Kochać można tylko tych którzy na to zasługują,szkoda miłości na łajdaków którzy w zamian za miłość i zaufanie wbiją Ci nóż w plecy.Miłość jest bezcenna dlatego nie wolno nią szastać jak szmatą we wszystkie strony.Na miłość,to sobie trzeba zasłużyć.Zupełnie tak samo jak na zaufanie.

A tak nick - Mezamir coś oznacza?
Mezamir to imię,każde imię coś oznacza.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Kategoria: ... %C5%84skie

Mezamir - pierwsze słowiańskie imię odnotowane przez kronikarzy. Imię to nosił antyjski poseł do Bizantyjczyków, za czasów gdy pierwsi Słowianie walczyli z Cesarstwem Wschodnim.
Ostatnio zmieniony 04 maja 2012, 10:16 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Majątek Koscioła Katolickiego w Polsce

249
Kochac za cos powiadasz... Slonce, na milosc nikt i niczym nie jest w stanie sobie zasluzyc. Ona albo jest albo jej nie widzisz. Skoro masz nerwice- naprawe swiata rozpocznij od siebie moze? Wiesz ze lubie Cie, dlatego to co widze budzi moj niepokoj. Nie poradzisz sobie z innymi jezeli nie dajesz rady sobie ze soba. Pomysl o tym, prosze Cie, jestes zbyt madry by spalac sie gniewem Mezamirze.
Aileen, kazda litera, kazdy dzwiek to okreslony ladunek energii, imiona nie sa nieme:)
Ostatnio zmieniony 04 maja 2012, 10:28 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Majątek Koscioła Katolickiego w Polsce

251
NIe sa nieme, ale np mezamir - nie znałam tego słowa, więc dla mnie nic nie znaczyło nie przypisałam mu szczególnego znaczenia. Nie mialam obrazu do tego ani żadnych skojarzeń bo nei znam słowa. To tak samo jak uslyszysz inne słowo, ktróre 1raz słyszysz - nie ma dla Ciebie umysłowego znaczenia.
Ostatnio zmieniony 04 maja 2012, 11:10 przez Aileen, łącznie zmieniany 1 raz.
Z myślenia do odczuwania, z odczuwania do istnienia, z istnienia do nie-istnienia, i docierasz. Znikasz i docierasz. Po raz pierwszy Cię nie ma i po raz pierwszy naprawdę Jesteś.

Re: Majątek Koscioła Katolickiego w Polsce

253
tak energie tak, ale to nie niesie ze sobą rozumowego znaczenia czy definicji słowa;) Tak juz kończymy off topa;)
Ostatnio zmieniony 04 maja 2012, 11:25 przez Aileen, łącznie zmieniany 1 raz.
Z myślenia do odczuwania, z odczuwania do istnienia, z istnienia do nie-istnienia, i docierasz. Znikasz i docierasz. Po raz pierwszy Cię nie ma i po raz pierwszy naprawdę Jesteś.

Re: Majątek Koscioła Katolickiego w Polsce

254
Ale skoncze:). Takze nie wiem jak tlumaczy sie Mezamir. Ale widze sprzecznosc, jakis wewnetrzny konflikt w miejscu Meza- mir. W srodku, gleboko pod powierzchnia jakies rozdarcie. Przypadek? Mezamir, tylko mi sie nie obrazaj:), nie oceniam i nie interpretuje tego co odczuwam, moge sie mylic...w tej wczorajszej odezwie zabolalo mnie slowo: holota. Po drugiej stronie kto- ludzie, tak? Na styku konflikt. Niepotrzebnie przeciez, ta Twoja holota to takze ludzie.
Ostatnio zmieniony 04 maja 2012, 11:43 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Majątek Koscioła Katolickiego w Polsce

255
Czemu ludzi duchowych interesuje majątek kościoła Katolickiego w Polce? Komu, do czego jest to potrzebne?
Ostatnio zmieniony 04 maja 2012, 14:30 przez Aileen, łącznie zmieniany 1 raz.
Z myślenia do odczuwania, z odczuwania do istnienia, z istnienia do nie-istnienia, i docierasz. Znikasz i docierasz. Po raz pierwszy Cię nie ma i po raz pierwszy naprawdę Jesteś.

Re: Majątek Koscioła Katolickiego w Polsce

256
Mezamir pisze:Kochać można tylko tych którzy na to zasługują,szkoda miłości na łajdaków którzy w zamian za miłość i zaufanie wbiją Ci nóż w plecy.Miłość jest bezcenna dlatego nie wolno nią szastać jak szmatą we wszystkie strony.Na miłość,to sobie trzeba zasłużyć.Zupełnie tak samo jak na zaufanie.
Miłość można objawić wieloma czynami, ale chcę zwrócić uwagę, że zaufanie jest nie tym samym.
O ile zaufaniem można obdarzyć tych co zasługują wg własnego kryterium, to miłością na zawołanie i nawet przy najlepszym własnym kryterium obdarzyć każdego nie można. Bywa też tak, że nawet jeśli nie chcemy kogoś kochać, to jakoś ni stąd i ni zowąd się zakochujemy.

Ale chcę podkreślić, że taką miłością "modną", a właściwie słowem "kocham", mówionym bo tak wypada, bo jest korzyć, to jest wstrętne.

Jest jednak taka miłość pospolita, którą darzymy nie tylko ludzi, ale świat zwierząt i roślin.
Ostatnio zmieniony 04 maja 2012, 22:37 przez Mahi, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Majątek Koscioła Katolickiego w Polsce

257
Aileen pisze:Czemu ludzi duchowych interesuje majątek kościoła Katolickiego w Polce? Komu, do czego jest to potrzebne?
Nic tak nie wzbogaca człowieka jak przeliczenie zawartości cudzego portfela ;)
Ostatnio zmieniony 04 maja 2012, 23:39 przez Artur, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam
Artur ♆

Żyjemy w czasach, gdzie wytwory schorowanej wyobraźni mają większe prawo obywatelstwa niż rzetelne myślenie.

Re: Majątek Koscioła Katolickiego w Polsce

258
Ratri, a jaka to milosc,, pospolita"? Czym rozni sie od niepospolitej? Sadze ze samo to slowo kojarzy sie z przejawami namietnie wylewnego uczucia ukierunkowanego w strone kogos. A moze zamiast wielkich slow, trzeba by zaczac od tego co najprostsze: odrobiny szacunku. Akceptacji tego ze inny to ten sam ja tylko inny. Od proby choc zrozumienia skad bierze sie ta innosc. Nie jest mozliwym by kazdy kochal kazdego. Nie jest mozliwym szanowac wszystkich. Ale przynajmniej widziec czlowieka- to chyba mozna. Latwiej kochac przyrode, zwierzeta. Najtrudniej ludzi, innych. Ale my dla nich takze jestesmy innymi. I co wysylamy w ich strone, to i otrzymujemy. Warto pamietac o tym.
Ostatnio zmieniony 05 maja 2012, 0:10 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Majątek Koscioła Katolickiego w Polsce

259
Korzeń "meża " oznacza granicę.
http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9C%D0% ... 0%B8%D1%80

"Nazwa Mezamir najwyraźniej słowiański i interpretowane przez korzeni "granicy" (granica) i "pokój" (wszechświat, sojusz plemion, społeczności). Koniec świata charakterystyczne dla Niemców, gotowy-V wiek (Ostrogothic szefowie Valamir, Vidimir, Teodemir przez Jordan), chociaż czasami zakończenie jest gotowy do wymówienia as-akcję. Zarówno dźwięk (-i-,-e) są wskazane w greckiej litery η. EA Melnikova etymologiczny przejście w komentarzu Titmara Merzeburgskogo (n. XI w.)., Wyjaśniając korzeń "pokoju" w imię słowiańskiej Włodzimierza "świat", podnosi korzenia do relikwii na Mers-«Chwała", "wielki", dr . -v.-n. ma ^ ri "znany", itp. indoeuropejskie korzenie. Zostało ono zachowane w starym Volodimer nazwy (skandynawski welinowy - Waldemar). Tymczasem przewodnik, wydany przez EA Mielnikowa, Mezamer nazwa nazywany "pierwszym mniej lub bardziej słowiańska (" antskim ") nazwy", który jest wskazany przez bizantyjskich autorów. "-translator Kulawy Gógiel Wszechmogący :/ ale wiadomo o co chodzi,prawda?Dziubasy :D
Mezamir, tylko mi sie nie obrazaj:)
O czym Ty do mnie rozmawiasz :D jakie obrażanie,ja się nie umiem obrażać,ja się wyłącznie(jeśli już) to wkurczam :D Obrażanie... usta w ciupkę i foch? :D
Latwiej kochac przyrode, zwierzeta.
Inaczej,kochać trzeba przyrodę i zwierzęta bo oni/one nigdy nie zdradzą i nie wykorzystają naszego zaufania.Dbając o nie dbamy o siebie bo czysta Ziemia to czysta woda i jedzenie,a czyste jedzenie to czyste organizmy ;) czyste powietrze to czyste ciało,czyste ciało to zdrowie.Im bliżej jestem zwierząt i przyrody,tym bardziej nie mogę patrzeć na ludzi :/ gnoje i brudasy.Chlew we łbie przekłada się na chlew wokół nich,gdzie nie staną tam pojawia się burdel.Odechciało mi się chodzić do lasu gdy wybudowali stację benzynową i nowe osiedle dla nowobogackich...zaraz,co ja gadam,jaki las?Odechciało mi się chodzić do tego strupa który został po dawnym lesie.Nom...kochaj wszystkich,tiaaa.
jak przeliczenie zawartości cudzego portfela
w którym ktoś trzyma NASZE pieniądze ;)
Ale chcę podkreślić, że taką miłością "modną", a właściwie słowem "kocham", mówionym bo tak wypada, bo jest korzyć, to jest wstrętne.
Dokładnie,"lofciam was wszystkie oh ah" .
Ostatnio zmieniony 05 maja 2012, 9:03 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Majątek Koscioła Katolickiego w Polsce

260
Ech...wiesz, mowiac o innych per holota, gnoje, brudasy, sam siebie okreslasz. Ty takze jestes inny dla tych innych. Zrob porzadek ze soba najpierw, jesli tak kochasz nature- ona nie znosi krzyku. Lubi cisze:). Nie oczekuj harmonii na zewnatrz, jezeli nie ma jej w Tobie Meza - mirze. Dorosnij do drugiej czesci Twego imienia. Jest piekne i madre.
Ostatnio zmieniony 05 maja 2012, 9:17 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Majątek Koscioła Katolickiego w Polsce

261
Mezamir pisze:
jak przeliczenie zawartości cudzego portfela
w którym ktoś trzyma NASZE pieniądze ;)
'Nasze'. Owszem, moje pieniądze trafiają w jakiejś części np. jako forma dofinansowania katolickich uczelni, czy budów kolejnych bazylik. Trafiają także do Żydowskich Gmin Wyznaniowych, Protestanckich zborów (różnej proweniencji), organizacji Prawosławnych oraz wielu innych grup wyznaniowych. I co z tego? To moja kasa, pracuję na nią, rozumiem fakt, iż Państwo wydaje je także przekazując organizacjom wyznaniowym, wydaje bo ma takie zobowiązania. Godzę się z tym :)
Ostatnio zmieniony 05 maja 2012, 10:05 przez Artur, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam
Artur ♆

Żyjemy w czasach, gdzie wytwory schorowanej wyobraźni mają większe prawo obywatelstwa niż rzetelne myślenie.

Re: Majątek Koscioła Katolickiego w Polsce

262
Artur pisze:'Nasze'. Owszem, moje pieniądze trafiają w jakiejś części np. jako forma dofinansowania katolickich uczelni, czy budów kolejnych bazylik. Trafiają także do Żydowskich Gmin Wyznaniowych, Protestanckich zborów (różnej proweniencji), organizacji Prawosławnych oraz wielu innych grup wyznaniowych. I co z tego? To moja kasa, pracuję na nią, rozumiem fakt, iż Państwo wydaje je także przekazując organizacjom wyznaniowym, wydaje bo ma takie zobowiązania. Godzę się z tym :)
Zaakceptować to jedno a zgodzić się to drógie, Ty się nie przechwalaj Artur znajomością systemu bo to kazdy co rozumniejszy osobnik kuma, a takich wbrew pozorom jest całkiem sporo :) Moze chodzić o to ze Kościół zarządza pewnymi miejscami które są uwazane za święte nie tylko przez nich, np Dziwisz wyraził zgodę na pochówek Kaczyńskiego na Wawelu, to nie jest moim zdanie słuszne zeby ktoś taki o tym decydował, to jest miejsce gdzie spoczywają królowie Polski i nalerzy do narodu Polskiego a nie do Kościoła.
Ostatnio zmieniony 05 maja 2012, 11:35 przez Conan Barbarzynca, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Majątek Koscioła Katolickiego w Polsce

263
Nie widzę przeszkód. Własnością Państwa jest Wawel i kompleks zamkowy. Własnością Kościoła Katolickiego są kościoły znajdujące się w jego obrębie. Jeśli kościół zechce tam pochować dzwonnika ... to mi nic do tego. Jeśli zechciał pochować zmarłego prezydenta? Także nic mi do tego, nawet jeśli decyzja mi się z jakichś względów nie podoba.

W kwestii zgody - zgadzam się na to by moimi podatkami zarządzało Państwo wedle uznania nawet jeśli oznacza to, że będą przeznaczone (w jakimś stopniu) na dofinansowanie instytucji religijnych.
Ostatnio zmieniony 05 maja 2012, 13:44 przez Artur, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam
Artur ♆

Żyjemy w czasach, gdzie wytwory schorowanej wyobraźni mają większe prawo obywatelstwa niż rzetelne myślenie.

Re: Majątek Koscioła Katolickiego w Polsce

264
Własnością Państwa jest Wawel i kompleks zamkowy. Własnością Kościoła Katolickiego są kościoły znajdujące się w jego obrębie.

KK jest własnością Watykanu,Watykan jest właścicielem państwa kościelnego,dlaczego Polskie święte miejsca są własnością Watykanu?Bo tak.
Ostatnio zmieniony 05 maja 2012, 14:06 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Majątek Koscioła Katolickiego w Polsce

265
Dlaczego? Historia brateńku. Oddawaliśmy im ziemię, oddawaliśmy miejsca święte. Oddaliśmy to nie mamy :) Proste? ;)
Ostatnio zmieniony 05 maja 2012, 15:43 przez Artur, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam
Artur ♆

Żyjemy w czasach, gdzie wytwory schorowanej wyobraźni mają większe prawo obywatelstwa niż rzetelne myślenie.

Re: Majątek Koscioła Katolickiego w Polsce

268
Bynajmniej. Najpierw byliśmy hojni dla obcych. Potem 'oni' byli już 'z nas' i dzieliliśmy się z braćmi, kolegami, przyjaciółmi. Jako, że mogli nam pomóc dzieliliśmy się tym chętniej.
Ostatnio zmieniony 06 maja 2012, 9:16 przez Artur, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam
Artur ♆

Żyjemy w czasach, gdzie wytwory schorowanej wyobraźni mają większe prawo obywatelstwa niż rzetelne myślenie.

Re: Majątek Koscioła Katolickiego w Polsce

269
W wersji Ja: a teraz juz nie jestesmy glupi i chcemy by nam oddali to co dalismy. Piaskownica? Za glupote sie placi niestety.
W wersji Artura: a teraz juz nie jestesmy hojni, czy ten oni swoi juz nie sa tak swoi a bardziej oni? Dzieci podrosly? Tez piaskownica, za nieswiadomosc takze sie placi niestety.
Ostatnio zmieniony 06 maja 2012, 9:23 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Majątek Koscioła Katolickiego w Polsce

270
Najlepiej rozwiązał to Henryk VIII król Angli, sam ogłosił się głową kościoła w Angli praktycznie nic nie zmieniając w samej tradycji, powód był śmieszny bo poprostu obraził się na Papieza ze ten mu niechciał dać rozwodu, a jako głowa kościoła sam sobię tego rozwodu udzielił :D Ludzie bardzo szybko zaówarzyli ze taki stan rzeczy im się bardziej opłaca i powrotu na "łono" Kościoła Rzymskiego juz nie chcieli ;)
Ostatnio zmieniony 06 maja 2012, 9:36 przez Conan Barbarzynca, łącznie zmieniany 1 raz.

Wróć do „Katolicyzm”

cron