Re: Rozmowy z Jezusem

91
Czemu zaniża poziom?
Czy zaistnienie wiadomości w necie sprawia, iż staje się ona bezzasadna i bzdurna(na tej podstawie wszystko co piszemy automatycznie też staje się bezzasadne i bzdurne)?
I czemu opierać się tylko na Ewangeliach a nie np. Talmudzie?
Czy te książki tracą na wartości z powodu cytatu?
Jak na swój nick to okazujesz moim zdaniem zbyt wiele emocji..
;)

btw. Zamieszczanie cytatów i odnoszenie się do nich moim zdaniem nie zaniża poziomu.
Jako bibliotekarz dodam, że tekst cytowany sprawia iż książka(czy inne źródło) im częściej jest cytowana tym ma większą wartość.
Ostatnio zmieniony 11 kwie 2011, 12:53 przez Nebogipfel, łącznie zmieniany 2 razy.
Trzeba iść do przodu nie oglądając się za siebie.
ps. w Tym wpisie jest o alkoholu i seksie.

Re: Rozmowy z Jezusem

92
bezemocji pisze:Andy, wskaż mi w tekście, gdzie Jezus mówi wprost, że jest jedną z osób Trójcy wymienianej łącznie? :) Dodam tylko, że Syn Boży w tamtych czasach oznaczało co innego, był w nim własciwie każdy.
Dyskutowałem to ze Świadkami Jehowy, trudno to udowodnić.
Ostatnio zmieniony 11 kwie 2011, 13:01 przez Andy72, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Rozmowy z Jezusem

93
Andy72 pisze:
Lidka pisze:Andy, ale to przecież nie Jezus stworzył człowieka... Jak Bóg mógł cierpieć, stwarzając go?
A w ogóle coś pomyliłeś z ta trójcą, to jest symbol dla człowieka właśnie, zanim on się narodził, nie mogło być jednego elementu trójcy.
Nie wierzysz że Jezus jest jedną osoba z Trójcy? Czy według Cieb9ie Bóg spokojnie patrzy jak ludzie cierpią?
Poza off-topowymi analizami forum i userów o Trójcy pisaliśmy obszernie w temacie - http://imladis.p2a.pl/viewtopic.php?id=1690
Co do pytania, że Bóg patrzy spokojnie na cierpienie ludzi trzeba spytać inaczej - czy spokojnie patrzył na cierpienie swojego Syna w ludzkiej postaci ? Teologię zbawienia przez krew i cierpienie przeciekawie omawia Uta Ranke Heinemann w Nie i Amen.

Andy, nie chodzi nawet o Świadków. Idea Trójcy ma słabe oparcie w Biblii, by nie powiedzieć żadnego :) Została wypracowana domyślnie z przeróznych fragmentów i ich połączeń. Dość powiedziec, ze spór o Trójcę zajmował całe wczesne chrześcijaństwo z ostrymi sporami i przemocą. By zakończyć ciagłe wasnie niemal po 400 latach przyjęto stosowny dogmat.
Ostatnio zmieniony 11 kwie 2011, 13:06 przez bezemocji, łącznie zmieniany 2 razy.
Przy nieznajomości rzeczy czy lepiej nic nie mówić i uchodzić za idiotę, czy otworzyć gębę i .... rozwiać wszelkie wątpliwości? :rolleyes:

Re: Rozmowy z Jezusem

94
Ja nie dyskutowałem i nie wiedziałem nic o tym temacie.
Swoją drogą na logikę skoro mowa o Jezusie to trudno było nie pominąć dociekań co do jego pochodzenia.
I nie mogłeś podać tego linka wcześniej?
To bym tam napisał a tu dał tylko linka.
:]
Nie jestem wszechwiedzącym Bogiem.
:/

btw. tak na prawdę ja tu napisałem rozkminkę skąd może pochodzić historyczny Jezus a w tym linku co podałeś, w temacie o trójcy motywem przewodnim była odpowiedź jak rozumiemy trójcę świętą.
Ja się tu rozpisałem tylko o jednej części i to w kontekście historycznym.
Zatem tam w takim razie to też byłby off-top.
A pod koniec stwierdziłem jedynie(dwie linijki tekstu), że w takim razie to nie trójca.
I teraz dopiero mógłbym napisać coś na temat jak interpretuję jak ja to widzę a nie jak to wygląda w kontekście historii.
Ostatnio zmieniony 11 kwie 2011, 17:29 przez Nebogipfel, łącznie zmieniany 1 raz.
Trzeba iść do przodu nie oglądając się za siebie.
ps. w Tym wpisie jest o alkoholu i seksie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Katolicyzm”

cron