Re: Króluj nam Chryste !

2
i co mam z tym zrobić ? popełnić seppuku ? czy wyjechać z Polski ? kiedyś tez chcieli zrobić Jezusa królem , zaraz potem go ukrzyżowali.
Ostatnio zmieniony 26 cze 2011, 19:36 przez Crows, łącznie zmieniany 1 raz.
:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

Re: Króluj nam Chryste !

3
Hmm... A może to chodziło o to, żeby wygłosić te kwestię i odejść?... Bo to pierwszy (i jedyny) post tego człowieka.

OK, króluj nam Miłości zawsze i wszędzie! ;)
Ostatnio zmieniony 26 cze 2011, 20:06 przez Lidka, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam!

Lidka

Re: Króluj nam Chryste !

4
noOne pisze:Króluj nam Chryste zawsze i wszędzie :)
http://intronizacja.pl
Jedno zdanie + jeden link ... no i mamy wątek.
Może coś więcej, proszę szacownego autora/autorkę ?
Ostatnio zmieniony 26 cze 2011, 20:07 przez Abesnai, łącznie zmieniany 1 raz.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Króluj nam Chryste !

5
Lidka pisze:króluj nam Miłości zawsze i wszędzie! ;)
jestem za :witka:
jestem przeciw by wciągano JCHr do polityki czarnych , wystarczy juz radio maryja , po co jeszcze radio jezus .
Ostatnio zmieniony 26 cze 2011, 20:37 przez Crows, łącznie zmieniany 1 raz.
:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

Re: Króluj nam Chryste !

7
Nie zajmując się samym forumowiczem ciekaw jestem na czym miałoby polegać królowanie Jezusa w Polsce?
Nie mamy ustroju monarchicznego, a republikańsko-parlamentarny. A tu król. Pewnie symboliczno-duchowy, z innego wymiaru.
Co to zmieni w narodzie? :rolleyes:

Zdaje się, że królowanie Matki Boskiej jakos nie wyróżnia nas szczególnie spośród innych krajów i nie chroni przed zawirowaniami i porażkami. A to w polityce, kataklizmach, podupadaniu kondycji moralnej, bałaganach itd. Mimo pohukiwań i zapewnień - alleluja i do przodu.
Ostatnio zmieniony 26 cze 2011, 21:00 przez bezemocji, łącznie zmieniany 2 razy.
Przy nieznajomości rzeczy czy lepiej nic nie mówić i uchodzić za idiotę, czy otworzyć gębę i .... rozwiać wszelkie wątpliwości? :rolleyes:

Re: Króluj nam Chryste !

9
Powiem Ci na czym to ma polegać. Na tym że Jezus powiedział "nie ujrzycie mnie aż powiecie - błogosławiony który przychodzi w imie pańskie" to jest dobry początek ale by przyszedł musi to zrobić państwo Izrael na poziomie państwowym i religijnym chyba że mu wystarczy tylko Polska. Zrobienie go królem to jest symboliczne wypowiedzenie "błogosławiony który przychodzisz w imie pańskie" został odrzucony przez religie i przez państwo więc religia i państwo może to zmienić. W polsce żyje sporo dusz które go wtedy odrzuciło więc może tu jest izrael. W końcu nie forma jest tu najważniejsza ale treść.
Ostatnio zmieniony 26 cze 2011, 21:16 przez Ja?!, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Króluj nam Chryste !

10
Są pozytywy królowania, ale chyba w ... Anglii. Zalety ma także królowanie w Hiszpanii czy Holandii, ale to głownie tradycja i funkcje reprezentacyjne w krajach demokratycznych z rozdziałem państwo-kosciół.
Żeby za bardzo nie politykować w dziale Religia, postulaty Króla Chrystusa Polski są w wymiarze religijno-duchowym, bez zadnych związków z Funduszem walutowym i jakimś ONZ. Nie ta bajka :)

Ok. Kto by miał ogłosić królem RP Chrystusa? Kościół w specjalnym orędziu, czy może Sejm?
- Co to zmieni w narodzie? Tak praktycznie i na codzień?
Przypomniałem już, że Królową Polski jest Matka Boża.
Ostatnio zmieniony 26 cze 2011, 21:29 przez bezemocji, łącznie zmieniany 1 raz.
Przy nieznajomości rzeczy czy lepiej nic nie mówić i uchodzić za idiotę, czy otworzyć gębę i .... rozwiać wszelkie wątpliwości? :rolleyes:

Re: Króluj nam Chryste !

12
Matka Boska od dawna jest Królową Polski.
Tytuł Matki Bożej jako Królowej Polski sięga drugiej połowy XIV wieku. Wtedy to Grzegorz z Sambora po raz pierwszy nazywa Maryję Królową Polski i Polaków. 1 kwietnia 1656 r. w katedrze lwowskiej król Jan Kazimierz w sposób oficjalny ślubował: Ciebie za patronkę moją i za królowę państw moich dzisiaj obieram. W trzechsetną rocznicę ślubów Jana Kazimierza episkopat Polski z inicjatywy więzionego prymasa Stefana Wyszyńskiego dokonał ponownego zawierzenia całego kraju Maryi i odnowienia ślubów królewskich.
Teraz wraz z nią miałby królować Syn.
Mielibyśmy Króla i Królową.
Zdaje się, że Jezus był przeciwny przemocy, nakazywał przebaczać nieprzyjaciołom i policzka nadstawiać.
Ostatnio zmieniony 26 cze 2011, 22:00 przez bezemocji, łącznie zmieniany 1 raz.
Przy nieznajomości rzeczy czy lepiej nic nie mówić i uchodzić za idiotę, czy otworzyć gębę i .... rozwiać wszelkie wątpliwości? :rolleyes:

Re: Króluj nam Chryste !

13
bezemocji pisze:Matka Boska od dawna jest Królową Polski.
Tytuł Matki Bożej jako Królowej Polski sięga drugiej połowy XIV wieku. Wtedy to Grzegorz z Sambora po raz pierwszy nazywa Maryję Królową Polski i Polaków. 1 kwietnia 1656 r. w katedrze lwowskiej król Jan Kazimierz w sposób oficjalny ślubował: Ciebie za patronkę moją i za królowę państw moich dzisiaj obieram. W trzechsetną rocznicę ślubów Jana Kazimierza episkopat Polski z inicjatywy więzionego prymasa Stefana Wyszyńskiego dokonał ponownego zawierzenia całego kraju Maryi i odnowienia ślubów królewskich.
Teraz wraz z nią miałby królować Syn.
Mielibyśmy Króla i Królową.
Zdaje się, że Jezus był przeciwny przemocy, nakazywał przebaczać nieprzyjaciołom i policzka nadstawiać.
A co na to Bóg?
Bo i potomek powinien być jako następca a syn z matką to tak kazirodztwem zachodzi.
Ostatnio zmieniony 26 cze 2011, 22:08 przez Nebogipfel, łącznie zmieniany 1 raz.
Trzeba iść do przodu nie oglądając się za siebie.
ps. w Tym wpisie jest o alkoholu i seksie.

Re: Króluj nam Chryste !

14
Wielka Brytania i tak jest podzielona na dwie wyspy i ma się jeszcze bardziej rozlecieć?
Szkoci na maminsynków mi nie wyglądają.
USA już ma stany.
Skor UE to zimniejący trup to kraje w niej także?
Surowce się kończą, a Chinom nikt nie podskoczy.
A co ojcem Jezusa?
Ostatnio zmieniony 26 cze 2011, 22:15 przez Nebogipfel, łącznie zmieniany 1 raz.
Trzeba iść do przodu nie oglądając się za siebie.
ps. w Tym wpisie jest o alkoholu i seksie.

Re: Króluj nam Chryste !

15
Rypleju, nie za dużo tu polityki w dziale religia? :)
Po co te rozbiory z finansami, ONZ-tem, bankrutami ekonomicznymi itd? :rolleyes:
Żeby była jasność od mojego spokoju nic nie zależy. Maryja dawno jest Królową Polski, teraz są pomysły na intronizację Chrystusa. Z powodów religijnych, bo i postać religijna, a na dodatek symboliczno-duchowa.

Co to zmieni w narodzie w jakim spada religijność i liczba czynnie praktykujacych ?
Tak konkretnie?
Co zmieniło królowanie Matki Boskiej?
Ostatnio zmieniony 26 cze 2011, 22:23 przez bezemocji, łącznie zmieniany 1 raz.
Przy nieznajomości rzeczy czy lepiej nic nie mówić i uchodzić za idiotę, czy otworzyć gębę i .... rozwiać wszelkie wątpliwości? :rolleyes:

Re: Króluj nam Chryste !

19
merkaba pisze:jest intronizacja serca Jezusa

http://redemptor.pl/intronizacja/index.php?grupa=9
Nie jest, a ma być. To różnica. Kopiuj-wklej dezinformuje -
Według pism Służebnicy Bożej Rozalii Celakówny Jezus ma być uznany jako Król Polski przez intronizację Jego Boskiego serca. To uznanie Jezusa jako Króla Polski ma być potwierdzone nawróceniem i porzuceniem grzechów.
Z linka :)

Całość kultu Serca Jezusa to mieszanie pojęć - W kulcie Najświętszego Serca Pana Jezusa (NSPJ) potocznie używa się wiele nieprecyzyjnych pojęć. Wielu, także duchownych, w tym kaznodziejów podejmujących temat intronizacji czy poświęcenia, nie widzi różnicy pomiędzy tymi pojęciami. Jedni mówią o intronizacji Serca Pana Jezusa, inni o intronizacji Jezusa jako Króla. Jedni pragną intronizować Chrystusa Króla Wszechświata, inni Chrystusa jako Króla Polski.
Prywatne objawienie służebnicy bożej nie dotyczyłoby tego tematu.
Ostatnio zmieniony 26 cze 2011, 22:45 przez bezemocji, łącznie zmieniany 1 raz.
Przy nieznajomości rzeczy czy lepiej nic nie mówić i uchodzić za idiotę, czy otworzyć gębę i .... rozwiać wszelkie wątpliwości? :rolleyes:

Re: Króluj nam Chryste !

21
Wasze reakcje są typowe:
- oddalanie od tematu
- powtarzanie tego samego
- udawanie głupka, ośmieszanie

W tym ostatnim celuje Nebogipfel, nawet w sposób wstrętny:
Nebogipfel pisze:Bo i potomek powinien być jako następca a syn z matką to tak kazirodztwem zachodzi.
Ostatnio zmieniony 26 cze 2011, 22:52 przez Ryplej, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Króluj nam Chryste !

22
Co na to wszystko sam kościół?
Biskupi polscy zgromadzeni na 353. Konferencji Episkopatu Polski w komunikacie z 29 września 2010 roku wypowiedzieli się na temat działań na rzecz intronizacji Chrystusa na Króla Polski.
„Konferencja Episkopatu po raz kolejny odniosła się krytycznie do inicjatyw zmierzających do ogłoszenia Jezusa Królem Polski. Biskupi jednocześnie zwracają uwagę na potrzebę pogłębienia wiary w Jezusa Chrystusa, jako Króla Wszechświata i Pana dziejów. Przestrzegają przed sprowadzaniem królowania Jezusa do jednorazowego aktu intronizacji, który miałby rozwiązać wszystkie problemy.
Ostatnio zmieniony 26 cze 2011, 22:59 przez bezemocji, łącznie zmieniany 1 raz.
Przy nieznajomości rzeczy czy lepiej nic nie mówić i uchodzić za idiotę, czy otworzyć gębę i .... rozwiać wszelkie wątpliwości? :rolleyes:

Re: Króluj nam Chryste !

25
Kościół to my. Więc owi "my" nie chcą królowania Chrystusa w RP w 73%, chce 20%.
W sondażach. Zdecydowanie nie chcą biskupi w Episkopacie co oficjalnie oznajmili. Na podstawach teologicznych.
Kościół nie jest monolitem, a raczej podzielony od ludowej pobożnosci, ekstremów typu Natanek po formacje intelektualne, otwarte typu Instytut Tischnera, Tygodnik Powszechny i ruchy akademickie. I całkiem otwarte na .... buddyzm :)
Ostatnio zmieniony 26 cze 2011, 23:11 przez bezemocji, łącznie zmieniany 2 razy.
Przy nieznajomości rzeczy czy lepiej nic nie mówić i uchodzić za idiotę, czy otworzyć gębę i .... rozwiać wszelkie wątpliwości? :rolleyes:

Re: Króluj nam Chryste !

26
Kurestwo Niebieskie :D

I wystarczy...

Jeszcze nam w Polsce brakuje kurewicza i kurewny :black2:
Ostatnio zmieniony 26 cze 2011, 23:14 przez polliter, łącznie zmieniany 1 raz.
"Ateista - dzięki Bogu" Luis Bunuel
"Mam problem z piciem. Dwie ręce, a tylko jedna gęba" Keith Richards

Re: Króluj nam Chryste !

27
polliter pisze:Kurestwo Niebieskie :D

I wystarczy...

Jeszcze nam w Polsce brakuje kurewicza i kurewny :black2:
Oto następny wstrętny post - Pollitera. Jak łatwo ludzie staczają się na dno. Jacy są mali.
Ostatnio zmieniony 26 cze 2011, 23:22 przez Ryplej, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Króluj nam Chryste !

28
Tak jest:
Nebogipfel i Polliter powinni zostać wyrzuceni za obrażanie uczuć religijnych słowami:
kazirodztwo i kurestwo.

To podstawowy wymóg regulaminowy forum i konstytucyjny w Polsce.
Ostatnio zmieniony 26 cze 2011, 23:29 przez Ryplej, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Króluj nam Chryste !

29
Ryplej pisze:Tak jest:
Nebogipfel i Polliter powinni zostać wyrzuceni za obrażanie uczuć religijnych słowami:
kazirodztwo i kurestwo.

To podstawowy wymóg regulaminowy forum i konstytucyjny w Polsce.
Przepraszam, jeśli Cię uraziłem :sorry:

Nie wiem od kiedy słowa "kazirodztwo" i "kurestwo" obrażają czyjeś uczucia religijne, ale chyba nie jestem na bieżąco :D

Tak z ciekawości - jakie były moje poprzednie "wstrętne posty"?
Ostatnio zmieniony 26 cze 2011, 23:35 przez polliter, łącznie zmieniany 1 raz.
"Ateista - dzięki Bogu" Luis Bunuel
"Mam problem z piciem. Dwie ręce, a tylko jedna gęba" Keith Richards
ODPOWIEDZ

Wróć do „Katolicyzm”

cron