Re: Makabra merkaby czyli strach się bać

1
merkaba pisze:Bóg postanowił, że karą będzie grzech [sam w sobie] — człowiek żyjący w grzechu sam ściąga na siebie karę. Oczywiście grzeszący zadaje przy tym cierpienie swemu bratu — tak też było z Kainem, który zabił swego brata Abla.

Bóg Ojciec wszelkie zło dopuszcza ze względu na wolność, jaką dał człowiekowi, i by przez cierpienie jednego człowieka drugi został zbawiony. Tajemnica cierpienia wyjaśniona jest dokładnie w Nowym Testamencie poprzez całe życie na ziemi Moje i Mojej Matki oraz tych, którzy przy Mnie byli.

Bóg dopuszcza istnienie Judaszy; każdy z nich ma szansę [być uratowanym], dopóki trwa jego życie na ziemi. Życie to jest wieczną walką, w której ściera się dobro ze złem. Tajemnica cierpienia zawiera w sobie tajemnicę zbawienia, która pozostaje tajemnicą Boga Ojca.Dopóki wszyscy się nie nawrócą i nie zaczną żyć według przykazań Bożych, będą cierpieć zarówno oni, jak i cała ziemia. Będzie głód pożogi, trzęsienia ziemi, której wielkie połacie zaleją oceany. To będzie, Moje dziecko, upomnienie i przypomnienie wszystkim wyznawcom bożków, że Panem ziemi i całego ludu jest JEDYNY BÓG Jahwe.

Ten czas już niedaleki, bardzo bliski. Nie spostrzeżecie się, z której strony nadejdzie klęska... Już rozpoczął się czas panowania szatana, on teraz zbiera swoje żniwo. Walka o Królestwo Boże już się rozpoczęła.

Tchórzostwo ogarnie niektórych z was tak dalece, że będziecie sprzedawać swojego Boga za srebrniki, by uratować skórę. Ci, co tak uczynią, pójdą na zatracenie, ci zaś, co w głodzie pozostaną wierni Samemu Bogu, będą doznawać łaski oczyszczenia i zbawienia.

http://www.objawienia.pl/argasinska/arga-spis.html
Nie wiem kogo próbujesz zastraszyć ale to żałosne :D

Wiemy że człowiek może być tylko katolikiem albo satanistą,nie ma trzeciej opcji,nie może być bo rację mają tylko jedynisłuszni :D ale mówiąc serio.

“ludzkość MUSI NAJPIERW UZNAĆ ISTNIENIE SZATANA”“Godzina szatana” o. Livio Fanzaga, Diego Manetti
Dopóki nie uwierzą,nie będzie można nimi manipulować.
To kk uczy wiary w Szatana,kk nie neguje istnienia Szatana,a kim jest człowiek który wierzy w Szatana?Satanistą takim jak Ty merkabo :)

“Ale choćbyśmy nawet my albo anioł z nieba zwiastował wam ewangelię odmienną od tej, którą myśmy wam zwiastowali, niech będzie przeklęty!”-List do Galicjan 1:8 mowa nienawiści

Papież ‘św’. Pius X:”Nie ma prawdziwej cywilizacji bez cywilizacji moralnej i nie ma prawdziwej cywilizacji moralnej bez prawdziwej Religii”
(List do biskupów francuskich, z dn. 28 sierpnia 1910r. w sprawie “Le Sillon”).-Mowa megalomanii.

“Kościół Rzymski nigdy nie pobłądził i po wszystkie czasy w żaden błąd nie popadnie”. “Dictatus Papae” papieża Grzegorza VII (1073-1086).-mowa narcyzmu.

“Chrześcijaństwo jest religią wojującą, dlatego uzurpując sobie prawo do jedyniesłuszności działa tak, a nie inaczej – ale czego innego się spodziewać po religii będącej odłamem judaizmu ?Judeo chrześcijaństwo jest nie tylko odłamem judaizmu, ale też przenosi ze sobą żydowską mentalność – żydzi dzielą ludzi na żydów i gojów (niewierzących), muzułmanie na muzułmanów i niewiernych, a chrześcijanie na chrześcijan (co ciekawe każdy odłam chrześcijaństwa uważa się za ten jedyny prawdziwy,a każdy inny za herezję :D ) i pogan.Taka cecha religii semickich – zawsze jest podział na My(najlepsi ponad wszystkimi innymi)i Oni(inni gorsi grzeszni podludzie). ”
http://www.taraka.pl/cotopoga

To co nazywasz Szatanem i przed czym tak ciężko chcesz świat bronić,to jest dokładnie to samo co Cię opętało,tylko że Ty o tym nie wiesz,każdy opętany się wyprze ;)
Ciekawe kto nas obroni przed takimi jak Ty.
Ostatnio zmieniony 18 cze 2012, 18:01 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Makabra merkaby czyli strach się bać

3
A kim są jahwiści?
słudzy Jahwe
Jahwe to po prostu Bóg po hebrajsku, jak Allah Ta'ala po arabsku.
Tak po prostu?Jahwe to nie jest imię boga izraelitów?Adaonai to Pan a Jahwe to imię Pana.
Adonai=Ojciec ;) =Jahwe.

Wiem, że nie przepadasz za nami monoteistami
Nic podobnego :D mnie nie przeszkadza wielość kultów i bóstw,'poli' ;) mówi Ci to coś? :D


ale nadal, Twoje obrzydzenie powinno się kierować na ludzi, którzy to przetwarzają, a nie samą ideę.
gdyby idea była jasna to nie dało by się jej interpretować na milion różnych sposobów,skoro się da tzn że chodzi o celowe macenie,żeby w razie czego mieć podkładkę że to czy tamto zrobiłem źle no ale przecież zgodnie z tym co pisze ;) To zupełnie tak samo jak z POlskim debilnym prawem i wszelkimi ustawami w których urzędnicy się gubią a prawnicy mogą tak naginać wszystko żeby było po ichjemu.
Takie"prawo"pisane jest przez panów,żeby niewolnicy próbując np być uczciwymi
musieli zdychać z głodu a chcąc żyć jak człowiek musieli być"przestępcami",tzn nie zgodnymi z DEBILNYM prawem.
Prawo ma być jasne,jeśli nie jest to po co istnieje?

Nadal powielasz to, czego osobiście nie lubię, czyli zarzucanie, że wszystko przez idee, a nie ludzi. To bardzo duża różnica.
Ponieważ idea monoteistyczna jest z gruntu konfliktogenna,jest tylko moja najmojsza racje i wszelkie inne fałszywe.
Monoteizm to fabryka fanatyków nie oszukujmy się,monoteizm nie z każdego człowieka robi fanatyka ale jest świetną podkładką dla fanatyków,bez której fanatyczna działalność była by strasznie utrudniona.Nie można by nikogo napaść,nikogo 'ocalić' przed 'złem' ;) tak jak merkaba chce nas ocalić przed wszystkim czego nienawidzi tylko nie przed sobą :D
Ostatnio zmieniony 18 cze 2012, 19:16 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Makabra merkaby czyli strach się bać

4
Mezamir pisze:
A kim są jahwiści?
słudzy Jahwe
Jahwe to po prostu Bóg po hebrajsku, jak Allah Ta'ala po arabsku.
Tak po prostu?Jahwe to nie jest imię boga izraelitów?Adaonai to Pan a Jahwe to imię Pana.
Adonai=Ojciec ;) =Jahwe.

Wiem, że nie przepadasz za nami monoteistami
Nic podobnego :D mnie nie przeszkadza wielość kultów i bóstw,'poli' ;) mówi Ci to coś? :D


ale nadal, Twoje obrzydzenie powinno się kierować na ludzi, którzy to przetwarzają, a nie samą ideę.
gdyby idea była jasna to nie dało by się jej interpretować na milion różnych sposobów,skoro się da tzn że chodzi o celowe macenie,żeby w razie czego mieć podkładkę że to czy tamto zrobiłem źle no ale przecież zgodnie z tym co pisze ;) To zupełnie tak samo jak z POlskim debilnym prawem i wszelkimi ustawami w których urzędnicy się gubią a prawnicy mogą tak naginać wszystko żeby było po ichjemu.
Takie"prawo"pisane jest przez panów,żeby niewolnicy próbując np być uczciwymi
musieli zdychać z głodu a chcąc żyć jak człowiek musieli być"przestępcami",tzn nie zgodnymi z DEBILNYM prawem.
Prawo ma być jasne,jeśli nie jest to po co istnieje?

Nadal powielasz to, czego osobiście nie lubię, czyli zarzucanie, że wszystko przez idee, a nie ludzi. To bardzo duża różnica.
Ponieważ idea monoteistyczna jest z gruntu konfliktogenna,jest tylko moja najmojsza racje i wszelkie inne fałszywe.
Monoteizm to fabryka fanatyków nie oszukujmy się,monoteizm nie z każdego człowieka robi fanatyka ale jest świetną podkładką dla fanatyków,bez której fanatyczna działalność była by strasznie utrudniona.Nie można by nikogo napaść,nikogo 'ocalić' przed 'złem' ;) tak jak merkaba chce nas ocalić przed wszystkim czego nienawidzi tylko nie przed sobą :D
Tym samym Mezamir popadłeś sam w fanatyzmy antyreligijny.
Czyli stałeś się wszystkim tym, co sam starasz się piętnować ;)
Ostatnio zmieniony 19 cze 2012, 14:53 przez Abesnai, łącznie zmieniany 1 raz.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Katolicyzm”

cron