Re: Co sądzicie o tym dokumencie ? Proszę o opinie

61
Wybije wyznawców, i na koniec sam zginie. Tak iż zostaną tylko zapieczętowani duchem. Wolne Dzieci Boga nie splamione krwią bo dość ma Bóg pracowników których nalepił w godzinie gniewu. I wywiodę swój lud z domu niewoli, i dam im nowe niebo i nową ziemię ...

Z punktu widzenia Bógów Sosańskich to oczywiste że powinni wypowiedzieć wojnę takiemu Ojcu lecz nie ich. Ale są tylko narzędziami i siebie nie przeskoczą, a to potrafi przywieść do nienawiści. Bo chcieli by sami być Bogami skoro już są, ale to tylko wytwory umysłów podrasowanych małpek które podskakują i wołają JESTEM BOGIEM Akuku :pif:

Tak też wołają niewolnicy religii, którzy nie mają ducha wolności i pełzają przebierając się w cudze piórka i smarując w świątyniach krwią do zbawienia a poza świątyniami smarują się krwią bliźnich. Ci którzy sami nie wchodzą bo Syna w sobie nie mają i innym wejść nie pozwalają.

Choćby miał ocaleć tylko Noe, ale nie bo 144 000 z ponad 40 miliardów.
Ostatnio zmieniony 30 lip 2012, 18:08 przez SeJa, łącznie zmieniany 2 razy.
Jeden Bóg, jeden Duch.

www.przystan.keep.pl
www.webnet.hol.es

Re: Co sądzicie o tym dokumencie ? Proszę o opinie

63
Hatirass pisze:Wiesz co stwierdzenie '' z kim przystajesz taki sie stajesz'' jest tu bardzo na miejscu. Powoli zaczynam durnieć.
Póki co to ja udowodniłem Tobie że naprawde mało wiesz, sam sobie samobója strzeliłeś więc czemu ma słuzyc dalsza rozmowa ?
Piszesz żeby pisać i nic z tego nie wynika, wrzucasz urywki które w żaden sposób nie pasuja do odp. Nauka Pana Jezusa jest zawarta w PŚ i albo chcesz je dobrowolnie przyjac albo nie. Jest też trzecia opcja czyli robienie z siebie błazna. Wybór należy tylko i wyłacznie do ciebie. Przeczytaj ST i NT a będziesz wiedział na czym stoisz, nie plec głupstw i nie próbuj wmawiac mi swoich dziwnych naukowych racji.
Mało merytoryczny post :) Zaczynasz się powoli gubić :) A samobója jak najbardziej strzeliłeś sobie Ty , twierdząc " Ta księga nie mówi o złym nie namawia do przejścia na stronę złego", a potem próbując jakoś zmienić temat z krwiożerczego boga na słodkiego Jezuska :).
Niczego mi nie udowodniłeś, a Twoja interpretacja słów Jezusa o liliach jest oderwana od rzeczywistosci i nieprawdziwa- jak zresztą wykazałem w swoim przykładzie. Więc o jakim przyjęciu nauki mowa ? Skoro życie ją tak weryfikuje ?
Tobie proponuję przeczytanie jeszcze raz ST i skorygowanie własnej wypowiedzi " ta księga nie mówi o złym..."
Ostatnio zmieniony 30 lip 2012, 18:17 przez Sosan, łącznie zmieniany 1 raz.
Nothing ever happened or ever will. You have always been perfect Love and Peace.
What changes is not real and what is real cannot change.
You are that secret, that purity beyond change and description

~ Papaji

Re: Co sądzicie o tym dokumencie ? Proszę o opinie

64
SeJa pisze:Rękoma religii Sosanów to uczynię by na koniec ich zgładzić bez litości. Więc Sosan nienawidzi okrutnego Boga który dla niego nie istnieje, ale siebie nie przeskoczy i wypełni to po co Go ulepiono co do joty.
Widzę, że bagatelizujesz i wyśmiewasz się z cytatu, w którym Twój kochany Bóg/Ojciec kazał mordować niemowlaków. Gratulacje !

Sosan nie zwykł nienawidziec postaci z bajek.. pokazuję wam tylko prawdziwą twarz obiektu waszych westchnień i modlitw ;)
Ostatnio zmieniony 30 lip 2012, 18:25 przez Sosan, łącznie zmieniany 1 raz.
Nothing ever happened or ever will. You have always been perfect Love and Peace.
What changes is not real and what is real cannot change.
You are that secret, that purity beyond change and description

~ Papaji

Re: Co sądzicie o tym dokumencie ? Proszę o opinie

65
Sosan pisze:
SeJa pisze:Rękoma religii Sosanów to uczynię by na koniec ich zgładzić bez litości. Więc Sosan nienawidzi okrutnego Boga który dla niego nie istnieje, ale siebie nie przeskoczy i wypełni to po co Go ulepiono co do joty.
Widzę, że bagatelizujesz i wyśmiewasz się z cytatu, w którym Twój kochany Bóg/Ojciec kazał mordować niemowlaków. Gratulacje !
To co wyszło z ziemi do ziemi wruci i w proch się obróci. Bóg lepi kogo chce i tłucze jak zechce to co nalepił w swej mądrości. I nie My Dzieci Boga dla skorupek, a skorupki dla nas w celach edukacyjnych. Nie mniej i nie więcej choć się panoszą czasem.
Sosany ;) pisze:Sosan nie zwykł nienawidziec postaci z bajek.. pokazuję wam tylko prawdziwą twarz obiektu waszych westchnień i modlitw ;)
Nie jesteś jeden Sosan, i nie bądź taki skromny bo, swoją cegiełkę dokładasz.

Nawet i do nowego świata skoro dostrzegasz i Ty okruchy złota jak je ująłeś to i w tobie dostrzeżone zostaną, choć nie wiesz że Dzieci Boga mają to co głosisz ale Ty nie masz tego co wiedzą One. Jak wyżej ;)
Ostatnio zmieniony 30 lip 2012, 18:40 przez SeJa, łącznie zmieniany 1 raz.
Jeden Bóg, jeden Duch.

www.przystan.keep.pl
www.webnet.hol.es

Re: Co sądzicie o tym dokumencie ? Proszę o opinie

67
SeJa pisze:To co wyszło z ziemi do ziemi wruci i w proch się obróci. Bóg lepi kogo chce i tłucze jak zechce to co nalepił w swej mądrości. I nie My Dzieci Boga dla skorupek, a skorupki dla nas w celach edukacyjnych. Nie mniej i nie więcej choć się panoszą czasem.

Nie jesteś jeden Sosan, i nie bądź taki skromny bo, swoją cegiełkę dokładasz.

Nawet i do nowego świata skoro dostrzegasz i Ty okruchy złota jak je ująłeś to i w tobie dostrzeżone zostaną, choć nie wiesz że Dzieci Boga mają to co głosisz ale Ty nie masz tego co wiedzą One. Jak wyżej ;)
W tym " tłucze jak zechce" nie widać jakoś jego wielkiej mądrości :)
Dzieci tego kto " tłucze jak zechce", co one takiego mają ? ;) Odziedziczyły po tatusiu patologię ? :)
Ostatnio zmieniony 30 lip 2012, 19:06 przez Sosan, łącznie zmieniany 1 raz.
Nothing ever happened or ever will. You have always been perfect Love and Peace.
What changes is not real and what is real cannot change.
You are that secret, that purity beyond change and description

~ Papaji

Re: Co sądzicie o tym dokumencie ? Proszę o opinie

71
Sosan :) pisze:W tym " tłucze jak zechce" nie widać jakoś jego wielkiej mądrości img/smilies/smile
Dzieci tego kto " tłucze jak zechce", co one takiego mają ? img/smilies/wink Odziedziczyły po tatusiu patologię ? img/smilies/smile
Najwyraźniej, bo nie przejmują się drobiazgami za bardzo, bo ich wytłuc się nie da ponieważ są wieczni. Ale z punktu widzenia tłuczonych to nie dziwie się iż wołają "patologia, okrucieństwo, ..." ;) A to po prostu puki co była szkoła dla Dzieci Boga. Gdzie nie dano im nic prawdziwego by ani Im nic się stać nie mogło, ani sobie na wzajem żeby nie szkodzili zanim się ponauczają rządzić jak "Tatuś" jak Go drwiąco nazywasz ;)

Dobra ja wypinam bo jadę ostro po bandzie, ale Dzięki za uznanie Hatirass :P. A nie chce być okrutna i widzę mądrość Boża i nie chce jej podkopywać nawracając "inne gatunki" bo i próżny trud.
Ostatnio zmieniony 30 lip 2012, 19:31 przez SeJa, łącznie zmieniany 2 razy.
Jeden Bóg, jeden Duch.

www.przystan.keep.pl
www.webnet.hol.es

Re: Co sądzicie o tym dokumencie ? Proszę o opinie

72
A my się z Sosanem dobrze już znamy, i nie jedną krzynkę nektaru obaliliśmy :P. I nić hee ;)

I że tak jeszcze się wywnętrzę żeby nie nazwać dosadniej z przymrużaniem oka. Już dawno zauważyłam że, im otwartszym tekstem się mówi, tym mniej rozumieją bo palą się bezpieczniki i lecą z dymem simlocki. Patrzą i nie widzą, słuchają a nie słyszą i to nawet jak trzeba dosłownie. :| Nawet jak by po nich prawda jak czołg przemaszerowała to by jej nie dostrzegli. A choć by i Anioł z nieba zstąpił by zaświadczyć to powiedzieli by że zjedli coś nieświeżego. Przykre ale prawdziwe, tak ma być.
Ostatnio zmieniony 30 lip 2012, 19:46 przez SeJa, łącznie zmieniany 2 razy.
Jeden Bóg, jeden Duch.

www.przystan.keep.pl
www.webnet.hol.es

Re: Co sądzicie o tym dokumencie ? Proszę o opinie

74
Kurcze taki niepozorny temat a takie jajca :D
Hatirass pisze:Chrześcijanin czerpie z pisma a Wy jesteście w tą wiedzę ubodzy tak więc wybacz ale nie rozśmieszaj mnie. Skoro jesteś chrześcijaninem czy popierasz działania obecnego KK ?
Nie jestem Chrześcijaninem, przykro mi jeśli Cię zawiodłem ;) A Ty Jesteś Polak Słowianin?
Ostatnio zmieniony 30 lip 2012, 20:04 przez Conan Barbarzynca, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Co sądzicie o tym dokumencie ? Proszę o opinie

75
Ojciec chodzi w światłości i niczego nie kryje. Tyle mają co życie tu na ziemi a i to nie potrafią podziękować i chcieli by Ojca z tronu zrzucić, albo chociaż udawać że Go nie ma. Ale ktoś musi prawdę powiedzieć, nawet jeśli smutną dla tak rozumianego starego świata. Żeby nie mówili iż nawet im nie mówiono. A mówię: cieszcie się Tym co macie dopóki macie. Tyle piękna na ziemi, radujcie się jak każde stworzenie i znajcie swoje miejsce. A Ojciec pomnoży Wasze dni. W przeciwnym razie jeśli będziecie chcieli gnębić Dzieci Boga poznacie iż Jeden jest Bóg i nie ma mocy nad Niego i płakać będziecie i prosić by zamilkł. Czy to nie do przyjęcia? Czy ponad człowiecze pojmowanie? Okażcie się godni by żyć na ziemi, albo gińcie. Lecz dopełniły się dni i wylano owoce gniewu na ziemię, i powiedziałem setny raz wzbudzę Was przeciw Wam. I Waszymi rękoma to uczynię by skrócić owe dni.
Ostatnio zmieniony 30 lip 2012, 20:13 przez SeJa, łącznie zmieniany 1 raz.
Jeden Bóg, jeden Duch.

www.przystan.keep.pl
www.webnet.hol.es

Re: Co sądzicie o tym dokumencie ? Proszę o opinie

77
Hatirass pisze:Tak prosty przekaz a nie masz Sosan pojęcia o czym mowa - żal mi Ciebie boś w mocy i złego i głupoty jest jak widać.
Prosty przekaz, ale nie mający nic wspólnego z rzeczywistością. Sam musisz zadbać o swoje jedzenie i ubranie- nikt za Ciebie tego nie zrobi- nie ważne jak oddany byłbyś swojemu Bogu. Dlaczego więc Jezus miałby opowiadać takie bzdury ?
Twój opis i interpretacja są wiec bardzo powierzchowne, absurdalne i infantylne.
Na razie to Twoje posty rażą głupotą i brakiem znajomości PŚ
Ostatnio zmieniony 30 lip 2012, 20:29 przez Sosan, łącznie zmieniany 1 raz.
Nothing ever happened or ever will. You have always been perfect Love and Peace.
What changes is not real and what is real cannot change.
You are that secret, that purity beyond change and description

~ Papaji

Re: Co sądzicie o tym dokumencie ? Proszę o opinie

78
SeJa pisze:Cześć Conan :) Dobra spadowywowuje i przełączam się na nasłuch :P
Cześć SeJa :)
SeJa pisze:W przeciwnym razie jeśli będziecie chcieli gnębić Dzieci Boga poznacie iż Jeden jest Bóg i nie ma mocy nad Niego i płakać będziecie i prosić by zamilkł.
Przekarz tam Bogu ze moze być ze mnie dumny, i ze wcale nie zalerzy mi aby się znęcał nad moimi adwersarzami, wszystkich sam porozwalam bo mi się spodobało :P
Ostatnio zmieniony 30 lip 2012, 20:31 przez Conan Barbarzynca, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Co sądzicie o tym dokumencie ? Proszę o opinie

79
SeJa pisze:Najwyraźniej, bo nie przejmują się drobiazgami za bardzo, bo ich wytłuc się nie da ponieważ są wieczni. Ale z punktu widzenia tłuczonych to nie dziwie się iż wołają "patologia, okrucieństwo, ..." ;) A to po prostu puki co była szkoła dla Dzieci Boga. Gdzie nie dano im nic prawdziwego by ani Im nic się stać nie mogło, ani sobie na wzajem żeby nie szkodzili zanim się ponauczają rządzić jak "Tatuś" jak Go drwiąco nazywasz ;)
Zabijanie niemowląt tez było szkołą dla nich samych ? Ciekawe jakie wnioski z niej wyciągnęli ?
I tak potrafisz zracjonalizować każde zbrodnie ? To może powypuszczajmy morderców z więzień, bo blokujemy " tatusiowi" jego narzędzie dydaktyczne.
Ostatnio zmieniony 30 lip 2012, 20:32 przez Sosan, łącznie zmieniany 2 razy.
Nothing ever happened or ever will. You have always been perfect Love and Peace.
What changes is not real and what is real cannot change.
You are that secret, that purity beyond change and description

~ Papaji

Re: Co sądzicie o tym dokumencie ? Proszę o opinie

82
Hatirass pisze:Najwidoczniej nie masz mozliwosci pojęcia tego co do Ciebie mówimy
i vice versa, kolego :)
Ostatnio zmieniony 30 lip 2012, 21:26 przez Sosan, łącznie zmieniany 1 raz.
Nothing ever happened or ever will. You have always been perfect Love and Peace.
What changes is not real and what is real cannot change.
You are that secret, that purity beyond change and description

~ Papaji

Re: Co sądzicie o tym dokumencie ? Proszę o opinie

84
Conan Barbarzynca pisze:
Sosan pisze:To może powypuszczajmy morderców z więzień, bo blokujemy " tatusiowi" jego narzędzie dydaktyczne.
Ja przyjdzie wojna to się ich wypuści, wtedy to będą dobre chłopaki ;)
:D:D Albo się sami wypuszczą jak przestanie się ich karmić, choć nie sieją i nie orzą. Kiedy nie będzie SW miała pensji od miesięcy i odejdzie na szaber po sklepach. :rotfl1:
Ostatnio zmieniony 31 lip 2012, 16:36 przez SeJa, łącznie zmieniany 1 raz.
Jeden Bóg, jeden Duch.

www.przystan.keep.pl
www.webnet.hol.es

Re: Co sądzicie o tym dokumencie ? Proszę o opinie

85
1. Paradoks stworzenia



Jeśli stwórcą świata jest Bóg, to stwarzając świat albo działał w jakimś celu, albo też bez celu. Jeśli działał w jakimś celu, którego nie mógł zrealizować w inny sposób, to znaczy, że nie jest doskonały, skoro sam sobie nie wystarczał i czuł potrzebę stworzenia świata. Jeśli zaś stworzył świat bez celu, to jest tym bardziej niedoskonały, gdyż stwarzając dla próżnej rozrywki tak wiele cierpiących istot, postąpił jak nieodpowiedzialne dziecko albo szaleniec.

2. Paradoks zła



Jeśli Bóg jest jedynym stwórcą świata, to stworzył także zło i cierpienie. Jeśli natomiast zło i cierpienie nie jest Jego dziełem, lecz pochodzi od demonów lub ludzi, to Bóg nie jest wszechmocny, a zatem nie ma sensu czczenie Go i służenie Mu.

3. Paradoks łaski



Jeśli Bóg jest wszechmocny, to może zsyłać swoje łaski dowolnie i bez ograniczeń, a więc także ludziom występnym, a nie zsyłać ich ludziom cnotliwym, a to zaprzecza Jego sprawiedliwości. Jeśli zaś udziela łask jedynie szlachetnym, to nie jest wszechmocny - jest ograniczony ludzkimi grzechami i ograniczeniami.

4. Paradoks zbawienia



Jeśli to Bóg zbawia i potępia ludzi, a zarazem jest wszechmocny, to znaczy, że może zbawić grzesznika i potępić sprawiedliwego. Jeśli zaś nie może tego dokonać, a zbawienie i potępienie jest wyłącznie konsekwencją ludzkich czynów, to Bóg nie jest wszechmocny, albowiem nie może odebrać sprawiedliwemu jego nagrody, a grzesznikowi - kary.

5. Paradoks atrybutów

Jeśli zaś wszelkie przymioty Boga, jak twierdzą teiści, przekraczają ludzką wyobraźnię i nie powinniśmy przypisywać Mu żadnych ludzkich cech, to dlaczego mielibyśmy przypisywać Mu atrybuty stwórcy i władcy świata, będące wszak jedynie przeniesieniem w zaświaty ograniczonych ziemskich wyobrażeń. Czyż nie logiczne?
Na razie to Twoje posty rażą głupotą i brakiem znajomości PŚ
Raczej narcyzmem i megalomanią,wyższościowa postawa ludzi którzy wierzą w swoją nieomylność
Obrazek
Ostatnio zmieniony 01 sie 2012, 8:30 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Co sądzicie o tym dokumencie ? Proszę o opinie

87
Mezamir, odnosnie widzenia kogos/ czegos w jego czy poprzez jego posty, wiesz ze zwykle to co widzimy jest naszym wlasnym odbiciem? Zauwaz jak czesto ludzie okreslaja mianem glupiego to czego oni nie rozumieja, jak czesto mowia o czyms ze jest plytkie- poniewaz z powodu wlasnych ograniczen nie sa w stanie siegnac glebiej, prawda?
Aha, paradoksy. Paradoksem jednym jedynym w ktorym miesza sie te wymienione przez Ciebie- jest paradoks zapomnianej tozsamosci, z ktorego to powodu ludzie przypisuja Bogu swoje ludzkie cechy, nie widzac ze jest dokladnie odwrotnie.:p
Ostatnio zmieniony 01 sie 2012, 11:59 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Co sądzicie o tym dokumencie ? Proszę o opinie

89
Tu- to znaczy gdzie? Tu gdzie jestem fizycznie, tu- gdzie jestem mysla, czy tu- gdzie jestem bo nie moze mnie nie byc? Zapytaj precyzyjnie bym mogla rownie precyzyjnie Ci odpowiedziec, poki co- jestem wszedzie tu gdzie koncentruje sie:). Rozproszona istnieje wszedzie, skupiona jestem tu gdzie jestem. Wiec nie: po co tu jestem, a raczej: czemu sluzy skupienie. Ano ciszy. Ktora poprzez skupienie sie w jednym rozpoznaje sie w kazdym innym jednym swiatelku laczacym sie w jedno Swiatlo. Ty myslisz ze tylko Jezus umial nawijac makaron na uszy:D
Ostatnio zmieniony 01 sie 2012, 13:04 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Co sądzicie o tym dokumencie ? Proszę o opinie

90
Wiesz, gdybym zadał Ci to pytanie na ulicy albo w tramwaju mogłabys zgłupieć. Pytanie odnosilo sie do Twojej obecności na tym forum jezeli nie rozumiesz prostego pytania jak mam z Toba rozmawiać ? W bagatelizowaniu jesteś prawdziwa mistrzynią, zastanawiam sie jaki jest sens Twoich wypowiedzi w tematach dotyczących wiary ? Szukasz tu czegos konkretnego czy najzwyczajniej w swiecie jestes tu żeby drwic z tych którzy w cos wierzą ? W przypadku Soska wnioskuje że odezwał sie w Tobie głos ''matki'' która bez wzgledu na wszystko broni swojego :) Niestety sosuś jest osoba drwiąca z Boga żywego, bardzo Ci ten stan odpowiada a nawet pozwole sobie na stwierdzenie że sprawia Ci chora przyjemność wciskania swojego ''ale'' gdzie popadnie. Tak jak wczesniej pisałem czytałem Twoje wypowiedzi w wielu tematach i na ogół nie trzyma sie to kupy. W swoich postach zachęcam ludzi do sięgania po nauki z PŚ, jak widze dla wiekszości z Was jest to cos bardzo złego bo jedyna co potraficie to czepiac sie byle czego tak żeby ukazać człowiekowi jego omylnosc. W przypadku sosusia mam pełna swiadomosc że jest to człowiek który potrafi ładnie dobierac słówka jednak finał tego doboru ukazuje jego płytki tok myslenia. Ja sie trzymam jednego i w nosie mam Twoja czy sosusia opinie bo raz na ..... postów przytakniecie a za chwile wbijacie nów w plecy. Mam do was tylko jedna prośbe ogarnijcie sie z pisaniem tekstów w stylu ''tatusiek'' czy tez stwierdzen że ''Jezus nawijał makaron na uszy'' Mi tym krzywdy nie robicie , sobie tak.
Ostatnio zmieniony 01 sie 2012, 14:41 przez Hatirass, łącznie zmieniany 2 razy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Katolicyzm”

cron