Re: Co sądzicie o tym dokumencie ? Proszę o opinie

91
Hatirass ludzie mający coś ciekawego do powiedzenia w temacie religijnym, już dawno poodchodzili z tego forum. Jeśli liczysz, że na tym forum porozmawiasz o Piśmie, to zapomnij o tym. Kończy się jak zawsze na płytkim antykatolicyźmie i antykrelikaliźmie, prowadzącym do odrzucenia wszystkiego co nazwijmy to z Bogiem biblijnym związane.
Ostatnio zmieniony 01 sie 2012, 14:57 przez Filip, łącznie zmieniany 2 razy.
Znikam na długo, ale się pojawiam.

Re: Co sądzicie o tym dokumencie ? Proszę o opinie

92
Umarlam. :D. Potrafie odpowiedziec na pytanie ktore jest sformulowane jasno i precyzyjnie, wiec jesli nie rozumiesz odpowiedzi, przyjrzyj sie swemu pytaniu. Co robie na forum? Ano jestem:). Jak widac.
A teraz wbijanie noza w plecy, powiem Ci tak: sam go sobie wbijasz. Mam to wyjasnic czy sam postarasz sie wyjasnic to czego nie rozumiesz, winiac za to innych? Pamietaj prosze takze ze kazde Twoje slowo o innych wydaje opinie o Tobie, to Ty wystawiasz w ten sposob sobie cenzurke. A co do Jezusa, ja Ci nie bronie klekac przed nim, dlaczego Ty masz cos przeciw temu ze wole zeby kleczal przede mna? Wolnoc Tomku, wolno Tobie wolno innym, prawda?
Ostatnio zmieniony 01 sie 2012, 15:06 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Co sądzicie o tym dokumencie ? Proszę o opinie

93
Andra czemu dajesz się wciągać w tematy zastępcze?
Ekspertami od swoich"świętych" pism są ich twórcy,z ziemi "świętej",wybrańcy boga pustyni ;)

Wszystko w co wierzą "semici duchowi"(wyznawcy jednej z wielu semickich religii)
to są ich wewnętrzne sprawy i niech sobie z nimi radzą jak potrafią a jeżeli nie potrafią to nie nasz problem.
ICH dogmatactwa,sprzeczności w hebrajskiej Biblii itd itp,aby te kwestie rozwiązywać
trzeba doskonale znać żydowski język,kulturę,tradycję,obyczaj,religię,etc.
Kto zna to wszystko doskonale?Żydzi :)
W takim razie niech sobie "żydzi duchowi" sami rozwiązują swoje sprawy,czemu my goje mamy się w to angażować?
Strata czasu.

Oni wiedzą najlepiej jak odpowiedzieć na swoje pytania.
My nie mamy nic do roboty w ich sprawie.
Niech sobie radzą sami z własnymi wewnętrznymi kwestiami.
Ostatnio zmieniony 01 sie 2012, 15:11 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Co sądzicie o tym dokumencie ? Proszę o opinie

95
Ja nie jestem Zyd. I nie jestem nie Zyd. To co mam robic bedac jednym i drugim? Tora, Biblia, Koran. Trzy wielkie Swiete Ksiegi. Jedno przeslanie Milosci opacznie rozumiane i wypaczone rozumem. Ech ludzie ludzie...zydzi i goje, nie zydzi i nie goje. Czego trzeba byscie dostrzegli ze jestescie ludzmi?
Ostatnio zmieniony 01 sie 2012, 15:19 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Co sądzicie o tym dokumencie ? Proszę o opinie

96
Cos w tym jest Filip, Andra Twoje przemyślenia sa bardzo trafne. Mysle że powinnaś pomysleć o wydaniu ''złotych myśli'' to byłoby coś może wówczas nie musiałabyś jechać za granice za chlebem. Ja całkowicie zaufałem Panu Jezusowi, to On kieruje moim życiem nie załuje tego ani przez chwile. PŚ pozwala mi się odciąć od ludzi takich jak Ty czy sosek, myslisz że tym co piszecie wzbudzacie we mnie gniew ? Jedyne o czym mysle czytając te wypociny to smutek że dzieło Pana zwraca sie ku niemu nic więcej.
Jezus mówił żeby tym co nie rozumieja tłumaczyc wszystko w podobieństwach, dla was i podobieństwa sa śmieszne jak więc do was dotrzeć ? Pamiętaj dziewczynko że śmierc jest kara za grzechy, za nieposłuszeństwo wobec Boga Ojca wieczne potepienie. Zdajesz sobie sprawe z tego co oznacza potepienie ? Jeżeli nie przyjmiesz Jezusa do serca umrzesz i nie wydostaniesz sie ze szponów śmierci.
Ostatnio zmieniony 01 sie 2012, 15:32 przez Hatirass, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Co sądzicie o tym dokumencie ? Proszę o opinie

98
Hatirass pisze:śmierc jest kara za grzechy, za nieposłuszeństwo wobec Boga Ojca wieczne potepienie. Zdajesz sobie sprawe z tego co oznacza potepienie ? Jeżeli nie przyjmiesz Jezusa do serca umrzesz i nie wydostaniesz sie ze szponów śmierci.
Już teraz widzę, że Twoje silne uwarunkowanie oparte jest na strachu.. Ale kto Cie tak wystraszył z tym potępieniem i szponami śmierci ? Kiedy to się stało ? W dzieciństwie ? Bo nie podejrzewam, żebyś jako dorosły, inteligenty człowiek kupił takie bzdury
Ostatnio zmieniony 01 sie 2012, 15:36 przez Sosan, łącznie zmieniany 1 raz.
Nothing ever happened or ever will. You have always been perfect Love and Peace.
What changes is not real and what is real cannot change.
You are that secret, that purity beyond change and description

~ Papaji

Re: Co sądzicie o tym dokumencie ? Proszę o opinie

99
Hatirass, popelniles podstawowy blad rozumowy, przypisujac mnie do Twego zrozumienia badz nie zrozumienia tego co mowie, wiec jakie (nie)rozumienie, takie i wnioski. Gwoli scislosci wyjasniam: nie moge probowac Ci udowodnic ze czegos nie wiesz- jesli ja wiem ze Ty wiesz, a jedynie zapomniales o tym. Wyciagnij wniosek: co moge zatem? Dalej: jedyna glupota jaka znam jest utozsamianie czynu ze sprawca. Nie widze glupcow, widze ludzi, takich jak ja, bladzacych, popelniajacych glupstwa. Mamy do tego prawo, to takze czemus sluzy? Wiec nie nazywaj nikogo glupcem, abys nie rozpoznal w tym kogo tak zwiesz - swej twarzy. A wiesz co jest glupie? To czego nie rozumiemy, to czego nie jest w stanie ogarnac, przyswoic nasz ludzki ograniczony rozum, wowczas ego ktore trupem padnie a nie przyzna sie ze czegos nie pojmuje- odbija to jako glupie, plytkie, powierzchowne. Nasze wlasne ego. :)
a smierc...coz. Nie pragne jej ale nie oznacza ze jej sie boje. Jest metamorfoza, nieuniknionym dopelnieniem zycia, tak jak noc- dnia. Nie jest kara ani nagroda. Ale gdyby jej nie bylo, czy wiedzialbys czym jest zycie? :)
choc jedno i drugie jest iluzja na potrzeby materii.
Ostatnio zmieniony 01 sie 2012, 16:20 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Co sądzicie o tym dokumencie ? Proszę o opinie

101
Hatirass pisze:O tak sosanku masz rację, brawo złapałes mój slaby punkt.
Czyli jednak jako dziecko ? :) Podaj do sądu tych ludzi i żądaj odszkodowania !
Ostatnio zmieniony 01 sie 2012, 17:12 przez Sosan, łącznie zmieniany 1 raz.
Nothing ever happened or ever will. You have always been perfect Love and Peace.
What changes is not real and what is real cannot change.
You are that secret, that purity beyond change and description

~ Papaji

Re: Co sądzicie o tym dokumencie ? Proszę o opinie

102
Sosuś zrozum miałeś się odnieść do załaczonego filmu dokumentalnego, tymczasem piszesz o wszystkim ale nie o tym co najwazniejsze. Nie interesuje mnie w co wierzysz, jakie auto ma Twój szef itd . Masz sie odniesc tylko i wylacznie do tego dokumentu tymczasem nabijasz licznik postów pisząc jakies dziwne smieci. Proszę stwórz choc pozory normalności i zachowuj się facet jak trzeba bo to nie knajpa z tanim piwkiem. Jeżeli nie masz zdania składaj w garażu samolot albo pomaluj sąsiadowi płot tylko nie pisz o sprawach nie związanych z tematem. Na chwile obecną mamy tu kilka stron z czego wiekszość to Twoje bzdury które ja jakimś dziwnym trafem staram się ''wyprostować'' wciagając sie wta idiotyczna gierkę. Ktos kiedys powiedział '' ustap głupiemu...'' nie uważam Cie za takiego :P więc Ciągne tą farsę. Jeżeli masz jakies SENSOWNE pytania pisz jeżeli nie idź bełtac farbe i daj chłopie na luz bo mdło sie zaczyna robic .
Ostatnio zmieniony 01 sie 2012, 17:40 przez Hatirass, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Co sądzicie o tym dokumencie ? Proszę o opinie

103
Jeżeli się nie mylę to Ty zboczyłeś tutaj z tematu i wysunąłeś bzdury w stylu " potępienia" i do tego niczym nieuzasadnionego spamu się odnoszę ;)
Co do właściwego tematu- już dawno napisałem- dla mnie to wygląda jak jeden wielki kabaret, kiedy jeden bajkopisarz krytykuje innych...
Ostatnio zmieniony 01 sie 2012, 17:44 przez Sosan, łącznie zmieniany 1 raz.
Nothing ever happened or ever will. You have always been perfect Love and Peace.
What changes is not real and what is real cannot change.
You are that secret, that purity beyond change and description

~ Papaji

Re: Co sądzicie o tym dokumencie ? Proszę o opinie

104
O.K. skoro tak uważasz to Twoja sprawa. Ja jednak bardzo sie ciesze z faktu że jesteś clownem w tym kabareciku, jezeli moge sobie pozwolic na szczerośc to nie masz sobie równych Sosanku - brawo !!!
Uwielbiam prowadzic z Toba dialogi tak wiele rzeczy stało sie nagle oczywistych, jeszcze chwila i zostane Buddystą wierzącym w św Mikołaja. Tak 3maj a kto wie może bedziesz sławny :)
Ostatnio zmieniony 01 sie 2012, 18:19 przez Hatirass, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Co sądzicie o tym dokumencie ? Proszę o opinie

106
Nie, clownem jesteś raczej Ty, bo ja nie wypisuję bzdur o duchu, który natchnął pisarzy pewnej księgi :) Ja jestem tylko widzem tego całego kabaretu i go trzeźwo oceniam.
Nie ma w tej chwili różnicy pomiędzy Tobą a Buddystą wierzącym w św Mikołaja- wykazujecie takie same tendencje :)
Ostatnio zmieniony 01 sie 2012, 18:24 przez Sosan, łącznie zmieniany 1 raz.
Nothing ever happened or ever will. You have always been perfect Love and Peace.
What changes is not real and what is real cannot change.
You are that secret, that purity beyond change and description

~ Papaji

Re: Co sądzicie o tym dokumencie ? Proszę o opinie

107
Hatirass pisze:Sosus nie gniewaj sie ale postanowiłem przekazac znajomkowi częsć Twoich ''mądrości'' tak więc kto wie może będziesz chopie sławny szybciej niz myslałeś :)
A ten znajomy tak samo jak Ty zahipnotyzowany Biblią, czy raczej z tych mocno stojących na ziemi ?
Ostatnio zmieniony 01 sie 2012, 18:26 przez Sosan, łącznie zmieniany 1 raz.
Nothing ever happened or ever will. You have always been perfect Love and Peace.
What changes is not real and what is real cannot change.
You are that secret, that purity beyond change and description

~ Papaji

Re: Co sądzicie o tym dokumencie ? Proszę o opinie

109
Poskarżyć się mamusi ? Dlaczego narzucasz mi swoje własne ,głęboko ukryte potrzeby ? ;)
Ostatnio zmieniony 01 sie 2012, 18:42 przez Sosan, łącznie zmieniany 1 raz.
Nothing ever happened or ever will. You have always been perfect Love and Peace.
What changes is not real and what is real cannot change.
You are that secret, that purity beyond change and description

~ Papaji

Re: Co sądzicie o tym dokumencie ? Proszę o opinie

110
Tora, Biblia, Koran. Trzy wielkie Swiete Ksiegi.
Nazizm,rasizm i szowinizm to dla Ciebie świętość,zdumiewające.
Czytałaś Mahabharatę?Największy epos świata.Upaniszady czytałaś?
To są świetne/święte księgi,przeczytaj i zrozumiesz co było inspiracją do napisania tych trzech które wymieniłaś.
Ostatnio zmieniony 01 sie 2012, 19:16 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Co sądzicie o tym dokumencie ? Proszę o opinie

111
Mezamir, ano jak powiedzialam: kazdy i we wszystkim znajduje to do czego mu najblizej. W caloksztalcie Twojej dzialalnosci pismienniczej na tym forum- zgadniesz sam czemu nie dziwi mnie ze wlasnie to dostrzegles w trzech ksiegach....czy mam Ci podpowiedziec?
Hatirass, z braku rzeczowych argumentow orzesz jak mozesz? Czujesz sie atakowany przez kogos, przez cos? Czy na wszelki wypadek walisz jak popadnie, bo nie rozumiem. Wiec pytam, nie oceniajac Cie...:)
Ostatnio zmieniony 01 sie 2012, 19:39 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Co sądzicie o tym dokumencie ? Proszę o opinie

112
Mezamir pisze:Nazizm,rasizm i szowinizm to dla Ciebie świętość,zdumiewające.
Czytałaś Mahabharatę?Największy epos świata.Upaniszady czytałaś?
To są świetne/święte księgi,przeczytaj i zrozumiesz co było inspiracją do napisania tych trzech które wymieniłaś.
Przeczytałeś to w całości? To podobno grube jak encyklopedia.
Ostatnio zmieniony 01 sie 2012, 19:44 przez Conan Barbarzynca, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Co sądzicie o tym dokumencie ? Proszę o opinie

113
Polecam również Eddy i Mabinogion :) a jeśli chodzi o dostrzeganie szowinizmu tam gdzie go dostrzegam
to musisz wiedzieć że ja go tam dostrzegam wyłacznie dlatego że on tam po prostu zwyczajnie jest
a nie dlatego że pisali go "wybrańcy" ;) lepsi ludzie,nadludzie ;) rasa panów świata i wszelkiego stworzenia.
To podobno grube jak encyklopedia.
Noooo :D grube,książka taka że zabić nią można :D
Czytam sobie spokojnie żeby wchłonąć jak najwięcej a nie tylko przeczytać :)
Upaniszad jeszcze nie czytałem,tzn na necie fragmenty owszem...najfajniesze w Upanisadach jest to
że właśnie udało mi się je zdobyć i już do mnie suną :D moooje Upaniszady,moooje moooje mmm XD
Oryginalne,pachnące,działające bez prądu z lakieowaną okładeczką i w ogóle materialne takie mmm :D
Ostatnio zmieniony 01 sie 2012, 19:47 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Co sądzicie o tym dokumencie ? Proszę o opinie

114
Aha, a pozwol mi wiedziec- to ci ktorzy pisali owe ksiegi uwazali sie za nadludzi, czy tez wspolczesni im ludzie uznali ich za takich? Ty masz jakis kompleks, czy co? Niedowartosciowanie? I dlatego poszukujesz tozsamosci w jakichs wierzeniach, w religii? Mezamir, zrozumze: niezaleznie od tego jakiej bylbys narodowosci, i jaka wiare bys wyznawal, byles, jestes i pozostaniesz czlowiekiem. Tego nie przeskoczyc ani nikt Cie nie zepchnie poza obreb czlowieczenstwa. A te dziela ktore Ty wymieniasz; pewnie bym przeczytala, gdybym miala dostep i nieco wiecej czasu. Ale takze z cala pewnoscia odnalazlabym w nich to samo co i w wymienionych przeze mnie: zycie. To je laczy, co natomiast dzieli? To samo co dzieli ludzi: to co z zyciem robi ludzkie ego. Nic wiecej Mezamirze.
Ostatnio zmieniony 01 sie 2012, 20:26 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Co sądzicie o tym dokumencie ? Proszę o opinie

115
to ci ktorzy pisali owe ksiegi uwazali sie za nadludzi
Uważali się za nadludzi i nadal uważają za takich,lepszych.
Róznica między ksiązkami które podałąś i które ja podałem jest zasadnicza,podane przeze mnie
nie są kryptopolityczną psychomanipulacją przesiąkniętą socjotechnicznymi sztuczkami.
Nie są plagiatem.
Ostatnio zmieniony 01 sie 2012, 20:32 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Co sądzicie o tym dokumencie ? Proszę o opinie

116
Kurcze a wiesz że dzieki Twojemu stwierdzeniu Mezamir ja nabrałem odwagi żeby ogłosić światu pewna skrywana przez lata prawdę. Tak więc czytałem pewne dzieło jakis czas wcześniej i prawie na 100% jestem pewien że "CK kuchnia" napisana w 1995 przez Pana Roberta Makłowicza została natchniona przez Mein Kampf - wiadomo czyjego dzieła. W sumie nie jest az tak gruba więc zachęcam do lektury. Szczególnie bestialskie sformułowania mozna natrafić przy opisie wykonania farszu do pierogów, nie jest to lektura dla ludzi o słabych nerwach tak więc przestrzegam.
Ostatnio zmieniony 01 sie 2012, 20:34 przez Hatirass, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Co sądzicie o tym dokumencie ? Proszę o opinie

117
Hatirass pisze:Kurcze a wiesz że dzieki Twojemu stwierdzeniu Mezamir ja nabrałem odwagi żeby ogłosić światu pewna skrywana przez lata prawdę. Tak więc czytałem pewne dzieło jakis czas wcześniej i prawie na 100% jestem pewien że "CK kuchnia" napisana w 1995 przez Pana Roberta Makłowicza została natchniona przez Mein Kampf - wiadomo czyjego dzieła. W sumie nie jest az tak gruba więc zachęcam do lektury. Szczególnie bestialskie sformułowania mozna natrafić przy opisie wykonania farszu do pierogów, nie jest to lektura dla ludzi o słabych nerwach tak więc przestrzegam.
To równie zabawne jak to ze historia narodu Zydowskiego została podyktowana przez samego Boga.
Ostatnio zmieniony 01 sie 2012, 21:05 przez Conan Barbarzynca, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Co sądzicie o tym dokumencie ? Proszę o opinie

118
Conan, przejdź sie do łazienki(o ile posiadasz) i zerknij do lustra, to dopiero jest śmieszne. Kolega Mezamir za dzień lub dwa przedstawi mi dowody na to że powiększenie dziury ozonowej jest dziełem PŚ i Koranu. A ja wam mówię że wasza mowa kala innych ludzi co za tym idzie serca wasze nie sa czyste.
Ostatnio zmieniony 01 sie 2012, 21:14 przez Hatirass, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Co sądzicie o tym dokumencie ? Proszę o opinie

119
Hatirass pisze:Conan, przejdź sie do łazienki(o ile posiadasz) i zerknij do lustra, to dopiero jest śmieszne. Kolega Mezamir za dzień lub dwa przedstawi mi dowody na to że powiększenie dziury ozonowej jest dziełem PŚ i Koranu. A ja wam mówię że wasza mowa kala innych ludzi co za tym idzie serca wasze nie sa czyste.
Dobrze ze nie straszne :P Mam gdzieś to ze się czujesz skalany, nie Jesteś sam na tym świecie piewco zagłady.
Ostatnio zmieniony 01 sie 2012, 21:23 przez Conan Barbarzynca, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Katolicyzm”

cron