Re: Nabożeństwo Intronizacyjne - Królewska Pieczęć

1
Nabożeństwo Intronizacyjne - Królewska Pieczęć

"Już po raz trzeci organizujemy akcję modlitewną na Uroczystość Chrystusa Króla. Polega ona na odprawieniu Siedmiodniowego Nabożeństwa Intronizacyjnego i

dokonaniu aktu Intronizacji Jezusa Króla Polski w Uroczystość Chrystusa Króla. W tym roku modlitwę rozpoczniemy 19 XI i przez siedem dni do 25 XI będziemy

trwać na modlitwie przy Bożym tronie."


http://www.intronizacja.pl/index.php?op ... d=37%3Aaaa
(Tutaj są ulotki postarajmy się, aby ludzie zechcieli je pobierać i drukować. Jeżeli tysiąc osób rozda 10 ulotek już mamy rozdane 10 000!!! Postarajmy się aby akcja

rozpowszechniła się na całą Polskę!)

Ostatnio zmieniony 05 lis 2012, 10:16 przez MOHER, łącznie zmieniany 1 raz.
http://intronizacja.pl http://wobroniewiaryitradycji.wordpress ... rozancowej

Re: Nabożeństwo Intronizacyjne - Królewska Pieczęć

3
Wyjaśnij mi proszę Moherze, co to ma na celu ... ? Przecież Królestwo Boże nie jest z tego świata.
Co na ten temat sądził sam Jezus ?
Piłat powiedział do Jezusa: Czy Ty jesteś Królem żydowskim?
Jezus odpowiedział: Czy to mówisz od siebie, czy też inni powiedzieli ci o Mnie?
Piłat odparł: Czy ja jestem Żydem? Naród Twój i arcykapłani wydali mi Ciebie. Coś uczynił?
Odpowiedział Jezus: Królestwo moje nie jest z tego świata. Gdyby królestwo moje było z tego świata, słudzy moi biliby się, abym nie został wydany Żydom. Teraz zaś królestwo moje nie jest stąd.
Piłat zatem powiedział do Niego: A więc jesteś królem?
Odpowiedział Jezus: Tak, jestem królem. Ja się na to narodziłem i na to przyszedłem na świat, aby dać świadectwo prawdzie.
Każdy, kto jest z prawdy, słucha mojego głosu.
(J 18,33b-37)
Czemu ma służyć intronizacja Jezusa, który przecież Jest, jak sam rzekł, Królem ... ?
Świat pełen złości, nienawiści wobec bliźniego, konfliktów, wojen, okrucieństw, przemocy, niesprawiedliwości miałby być Jego królestwem ???
Skoro już, to dlaczego tylko Polska ? To jakaś regionalizacja ?
Najświętsza Maryja Panna jest oficjalnie Królową Polski, przynajmniej dla części społeczeństwa spośród grupy osób wierzących.
Ostatnio zmieniony 05 lis 2012, 20:18 przez Abesnai, łącznie zmieniany 1 raz.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Nabożeństwo Intronizacyjne - Królewska Pieczęć

8
Jezus obmywający nogi raczej nie sięgnąłby po jakikolwiek symbol ziemskiej władzy.
Również obawiam się, że poza gronem zainteresowanych (organizatorów intronizacji), pozostawałoby to tylko pustym gestem.
Ostatnio zmieniony 08 lis 2013, 21:18 przez Abesnai, łącznie zmieniany 1 raz.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Nabożeństwo Intronizacyjne - Królewska Pieczęć

9
Abesnai pisze:Jezus obmywający nogi raczej nie sięgnąłby po jakikolwiek symbol ziemskiej władzy.
Również obawiam się, że poza gronem zainteresowanych (organizatorów intronizacji), pozostawałoby to tylko pustym gestem.
Historia tej sprawy jest dość długa. Dotyczy wizji Rozalii Celakównej jeszcze przed II wojną światowa. W wizji tej Jezus zażadał, aby Polske ofiarowano Jego Sercu, co miało ochronić cały naród przed straszną tragedia. Bieg sprawy został przerwany przez II wojnę światowa. Wybuch wojny uznano za wypełnienie się przepowiedni Jezusa z wizji. Ale wrócono do niej zaraz po wojnie, bo Jezus znowu ukazał się Rozalii bodajże jeszcze w 1941 r. i zapowiedział, że to jeszcze nic straconego i Polsce dalej grozi niebezpieczeństwo (zapewne komuna). Intronizacja odbyła się zaraz po wojnie w 1951 r dokonano jej pod przewodnictwem prymasa Wyszyńskiego. Teraz po odzyskaniu niepodległości znowu do tego wrócono.
Także sprawa dość poważnie została potraktowana przez KK, z resztą teraz Kościół jest gotowy na dokonanie takowego aktu ponownie, ale jest to uzależnione od woli narodu - tą wolą ma być oświadczenie jednogłośne Sejmu, co na dzień dzisiejszy i na przyszłość wydaje się rzeczą niemozliwa.
Ostatnio zmieniony 08 lis 2013, 22:32 przez Filip, łącznie zmieniany 1 raz.
Znikam na długo, ale się pojawiam.

Re: Nabożeństwo Intronizacyjne - Królewska Pieczęć

10
No nie wiem Filipie, czy premier Tusk chciałby się władzą podzielić ;)
Swoją drogą, bardzo ciekawa historia z tymi wizjami. No i nie do końca tak oczywista interpretacja. Ile tych wspólnot w końcu jest ?
Jeszcze ciekawsza z samą Intronizacją, której to podobno dokonano już w Polsce trzykrotnie. W 2011 r. sprawę poruszono na sesji Rady Biskupów Diecezjalnych, gdzie tego typu pomysł został odrzucony jako, cytuję nową, niezgodną z zamysłem Kościoła formą nabożeństwa do Chrystusa Króla. Kolejno, pod koniec 2012 r. episkopat równie krytycznie wyrażał się o tego typu próbach, tak samo jak i na wcześniejszym zebraniu plenarnym Konferencji Episkopatu Polski. Czy oficjalne stanowisko uległo zmianie ?
Redemptoryści również nieprzychylni. Wszyscy się uwzięli czy co ? ;)
Ostatnio zmieniony 09 lis 2013, 1:08 przez Abesnai, łącznie zmieniany 1 raz.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Nabożeństwo Intronizacyjne - Królewska Pieczęć

12
Abesnai pisze:No nie wiem Filipie, czy premier Tusk chciałby się władzą podzielić ;)
Tak postawiona sprawa, czyli walki politycznej jest oczywiście wypaczeniem podstaw nauki Kościoła, zapewne i samej woli Jezusa wyrażonej w wizjach. Takie wyraża stanowisko sam Episkopat, o czym mówiłeś. Ale sprawa uznania przez cały naród Polski Jezusa jako nazwijmy to jego duchowego władcę, nie jest Episkopatowi obca. Jak mówiłem wymóg jako taki nie do spełnienia w obecnej rzeczywistości. Także jako tako na specjalne ulgowe traktowanie przy zawieruchach historii, klimatycznych, geodezyjnych itd. jako naród nie możemy liczyć. :)
Ostatnio zmieniony 09 lis 2013, 9:11 przez Filip, łącznie zmieniany 1 raz.
Znikam na długo, ale się pojawiam.

Re: Nabożeństwo Intronizacyjne - Królewska Pieczęć

13
Myślę, że intronizacja Jezusa Chrystusa na Króla Polski jest potrzebna, aby zadośćuczynić Jezusowi za grzechy i cierpienia jakie Mu przyniosła Polska i Polacy.
Zadośćuczynienie, po uprzednim przeproszeniu i poproszeniu o wsparcie w umacnianiu się w dobru i odchodzeniu od zła.

Nie chodzi o ulgowe traktowanie ani inne specjalne dodatkowe gadżety.
Ufam, że bardzo zbliża się czas, w którym Jezus będzie ogłoszony Królem Polski.
W moim sercu jest nim od dawna.
Obrazek
Fotografia figury Chrystusa Króla w Kalnej, wsi w Buczkowicach koło Bielska Białej.
Ostatnio zmieniony 15 paź 2014, 22:31 przez maly_kwiatek, łącznie zmieniany 1 raz.
[img]https://zenforest.files.wordpress.com/2 ... .jpg?w=529[/img]

Re: Nabożeństwo Intronizacyjne - Królewska Pieczęć

22
maly_kwiatek pisze:Sensacji a nie potrzeba, a Jezus Król gości w sercach wielu Polaków.
I nie dla sensacji, ani dla szyderstwa ma być ta koronacja, tylko dla zadośćuczynienia Mu krzywd i cierpienia wyrządzanego przez Polaków.
Ja mu nic nie zrobiłem.Zapytaj,na pewno potwierdzi :cool: .A jak już gości w Waszych sercach,to może niech tam zostanie ,nie szwenda się,bo tu niebezpiecznie,zwłaszcza po zmierzchu.
Ostatnio zmieniony 07 lis 2014, 18:01 przez mordotymoja, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Nabożeństwo Intronizacyjne - Królewska Pieczęć

23
Ja się nie nadaję do wykładania takich rzeczy, to się albo czuje albo nie.
Przeczytajcie co piszą o Intronizacji Chrystusa Śługa Boża Rozalia Celakówna, śp. ks. Tadeusz Kiersztyn i inni:

http://intronizacja.pl/index.php?option ... Itemid=137

A jak chcesz prosto, to powiem tak:
Był ponad tysiąc lat temu czas na Chrzest Polski.
Myślisz, ze wszyscy Polacy w pełni świadomie ten chrzest przyjęli do swych serc?
Myślisz, ze wszyscy się z tym aktem zgadzali?
Bo ja myślę, że nie.
Wszelakoż dokonało się i nastała i rozwijała się, rozkwitała Polska chrześcijańska.
Bardzo dużo dobrego stało się w Polsce dzięki Matce Bożej, do której Polacy mieli i wciąż mają wielkie nabożeństwo.
Jednak jakieś 200-300 lat temu ogarnął Polskę grzech pychy, chciwości a potem bezbożności.
Posypały się kary Boże, rozbiory Polski, rewolucje, dwie wojny światowe, okupacja komunistyczna.
Teraz mamy 25 lat niezgody narodowej i 25 lat urągania Bogu zamiast dziękczynienia za wolność od komunizmu i okupacji.
Jest ostatni czas by przeprosić Boga za te grzechy i uszanować Go właśnie w taki uroczysty sposób, jak ongiś uczynił to Mieszko ze swoją małżonką Dąbrówką, upraszając dzięki Chrztowi Polski wiele łask dla Narodu.
Nie muszą wszyscy rozumieć i nie wszyscy muszą chcieć Intronizacji by ona się dokonała i jej skutki Naród Polski mógł odbierać. Jednak potrzeba, by był gotowy na to Episkopat, Parlament i Rząd.
Nie sa gotowi. Dlatego modlimy się o światło dla nich.
Ostatnio zmieniony 07 lis 2014, 18:19 przez maly_kwiatek, łącznie zmieniany 1 raz.
[img]https://zenforest.files.wordpress.com/2 ... .jpg?w=529[/img]

Re: Nabożeństwo Intronizacyjne - Królewska Pieczęć

28
Episkopat jest przesiąknięty modernizmem i aktualnie nie jest gotowy na Intronizację Chrystusa Króla.
Ks. Kiersztyn niczego nie wypaczył, proszę czytać pisma Sługi Bożej Rozalii Celakówny.
Całe przedsięwzięcie wypaczył kardynał Dziwisz, ale to nie jest ten temat.
Ostatnio zmieniony 07 lis 2014, 18:54 przez maly_kwiatek, łącznie zmieniany 1 raz.
[img]https://zenforest.files.wordpress.com/2 ... .jpg?w=529[/img]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Katolicyzm”

cron