Re: JPII

32
A tak swoją drogą sam Jezus tak nie miał, jak będzie miało tych dwóch naszych Orłów jutro.
Gdzie się podziła spawiedliwość dziejowa.

Prawdę mówiąc skoro wszyscy jego wyznawcy są już święci, to mam wrażenie że to się jutro zdubluje.... czy sie tak godzi wywyższać synów człowieczych?

Łosiu hmmmm.
Ostatnio zmieniony 26 kwie 2014, 22:39 przez Łosiu, łącznie zmieniany 1 raz.
;)

....

Re: JPII

33
Łosiu pisze:
victoria pisze:o nie, nie będę ani sędzią, ani prokuratorem :)
jeżeli nie oglądałaś o. P. Gurzyńskiego, to rzuć swoimi mugaczami, może takm znajdziesz jakąś podpowiedź
http://www.tvn24.pl/kropka-nad-i,3,m/ko ... l#autoplay

ł.
teraz już ogladałam :) i od razu mam pytanie, czy chęć czynienia dobra, usprawiedliwia zło czynione po drodze?

Co do mojego problemu... nie wiem, łatwe to nie będzie, jeśli w ogóle możliwe. Czas pokaże, bo na razie nie mam pomysłu.
Ostatnio zmieniony 26 kwie 2014, 22:40 przez victoria, łącznie zmieniany 1 raz.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: JPII

34
Dawno dawno temu wraz z moim ekscentrycznym kolegą szkolnym, fanem Piłsudskiego, Hitlera i Stalina ( ja wtedy zadurzony byłem w Barbra'rze Streisand ) zadaliśmy sędziwemy o.kapucynkowi takie pytanie:
Czy gdyby miał zabić małe głodne dziecko ufoludka i tym uratować wszystkich ludzi na ziemi, czy by to zrobił. Małe zielone głodne dziecko.
On by nie zabił! Ja wtedy też nie. Mój kolega przegrał i tak wszyscy zgineliśmy.
Ale następnego dnia nic się nie stało. I tak jest do dziś.Ufoludek żyje i my też.

Ja nie mam jednej odpowiedzi na twoje pytanie.
Czy moralnym jest wybieranie mniejszego zła?

Kontekst Twojego pytania właśnie w tym wątku jest jednoznaczny i na nie odpowiedział bym zdecydowanie nie, jednak nie wykluczam sytuacji w której zgodnie z własnym sumieniem czynił bym zupełnie odwrotnie.


ł.
Ostatnio zmieniony 26 kwie 2014, 23:15 przez Łosiu, łącznie zmieniany 2 razy.
;)

....

Re: JPII

35
Nie uwierzysz, też kiedyś byłam zadurzona..... w jej głosie, a moze bardziej w Redfordzie, trudno wyczuć :D
A wracając do rzeczy, w zyciu nic nie jest jednoznaczne, bywa, krytykujemy bohaterów, współczujemy zbrodniarzom, ale człowieczeństwo jest jedno i o tym nikt nie powinien zapominać, bo to wielka odpowiedzialność, być człowiekiem.
Ostatnio zmieniony 26 kwie 2014, 23:28 przez victoria, łącznie zmieniany 1 raz.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: JPII

36
Crows pisze:smutne jest to , ze wielu wierzących katolików kojarzy papierza z kremówkami i z innymi szopkami , zapewne nie zadali sobie trudu przeczytać jego wszystkich encyklik
Więc polecam chcącym.

http://www.opoka.org.pl/nauczanie/papie ... kliki.html
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Katolicyzm”

cron