Re: III Nadzwyczajne Zgromadzenie Synodu Biskupów

31
Takim tuzem to on wiele nie ugra, ale co mnie to obchodzi? Nie moja sprawa. :)

Volti, a może jest tak, że to katolicy mają tak mało do powiedzenia, a nie niewierzący tak dużo? Lubię na takie tematy dyskutować, bo religia (w ogóle, nie tylko katolicyzm) jest moim konikiem i zgłębiam religioznawstwo, bo interesuje mnie, co ludzi posuwa do wierzeń w takie bajdurzenia i niejednokrotnie, oddawania życia za te idee.
Sama sytuacja konfliktu w Kościele jest mi na rękę, bo może Kościół sam od środka się rozwali. :) :)

Hierarchowie kościelni niech podejmują decyzje jakie chcą, byle nie włazili do mojego ogródka, a wchodzą z buciorami i nie mogę ich wykopać, bo mogę iść siedzieć za taki debilizm jak "obraza uczuć religijnych", więc albo niech się rozpadną albo niech nie przeszkadzają w moim życiu, bo kiedyś naprawdę nie wytrzymam i wyślę im takiego kopniaka, że przelecą przez Niebo i spadną do piekła, a ja najwyżej posiedzę parę lat w pierdlu. :)
Ostatnio zmieniony 17 paź 2014, 14:00 przez polliter, łącznie zmieniany 1 raz.
"Ateista - dzięki Bogu" Luis Bunuel
"Mam problem z piciem. Dwie ręce, a tylko jedna gęba" Keith Richards

Re: III Nadzwyczajne Zgromadzenie Synodu Biskupów

32
polliter pisze:Hierarchowie kościelni niech podejmują decyzje jakie chcą, byle nie włazili do mojego ogródka, a wchodzą z buciorami i nie mogę ich wykopać, bo mogę iść siedzieć za taki debilizm jak "obraza uczuć religijnych"
Warto, byś uświadomił sobie, że pisząc w niniejszym Dziale "Katolicyzm" właśnie wszedłeś do ogródka Kościoła Katolickiego.
Oczywiście katolicy serdecznie witają i cieszą się z miłych gości.
A goście jednak niech pamiętają podstawowych zasadach kultury zachowania w gościach - nie plujemy i nie przeklinamy na gospodarzy.
Nie rozdeptujemy gospodarzy ciężkimi buciorami.

Dla wszystkich gości Działu Katolicyzm - kwiaty :kwiatek:
Ostatnio zmieniony 17 paź 2014, 14:10 przez maly_kwiatek, łącznie zmieniany 1 raz.
[img]https://zenforest.files.wordpress.com/2 ... .jpg?w=529[/img]

Re: III Nadzwyczajne Zgromadzenie Synodu Biskupów

33
Koledze półlitrowi mozna mówić wszystko i on bardzo dobrze o tym wie. Niestety trudniej jest w drugą stronę, bo od razu podnosi sie lament o braku tolerancji, średniowieczu itd, a samo słówko katolik działa na wielu jak płachta na byka.
Odnosnie marzeń o upadku Koscioła, to już chyba nie jedna ksiazke mozna napisać o wróżbitach, prorokach, wizjonerach mówiących o rychłym uopadku Koscioła. Ślad po pierwszych takowych prorokach już dawno zaginął, bo zdaje się już w IV w. wrózono, że kosciól miał z hukiem upasć. Ale z mocą tradycji prorockiej odradzają się nam kolejni i wróżą jak nasz polliter i zapewne po wsze czasy wróżyc będą. :)
Znalazłem ciekawy tekst z 590 r. Grzegorz I po mianowaniu go na papieża, tak pisze w swoim liście o kondycji chrześcijaństwa "Niegodny i słaby, przejąłem okręt stary i mocno rozbity -- zewsząd bowiem wciskają się fale, a przegniłe deski, co dzień wstrząsane silną burzą, grożą rozbiciem".
Ostatnio zmieniony 17 paź 2014, 14:53 przez Filip, łącznie zmieniany 1 raz.
Znikam na długo, ale się pojawiam.

Re: III Nadzwyczajne Zgromadzenie Synodu Biskupów

34
Ej, chłopaki, ja nie chcę rozwalać katolicyzmu i nic nie wieszczę, po prostu, chciałbym żeby katolicyzm sam się rozwalił, ale to nie jest w mojej ingerencji, ja tylko bym się ucieszył, ale nic poza tym. Pewnie przetrwa jeszcze długo, mówi się trudno.... :)

Kwiatku, to nie jest dział dla katolików, tylko o katolicyzmie, chciałem zwrócić Twoją uwagę, a to znacząca różnica, jakbyś nie zauważył. Więc do niczyjego ogródka nie wchodzę. Gdybym się kłócił na portalu katolickim, to co innego, ale wyrażam swoje zdanie na świeckim portalu, pod świeckim tematem.

Filipie, Tobie też można mówić wszystko, a ja wcale nie jestem obraźliwy, wprost przeciwnie, lubię dyskutować. Nigdy nie podnosiłem lamentu z tego powodu, że jakiś katolik coś powiedział. Za to wielu rzeczy nie wolno mi zrobić, bo tak powiedział Kościół, a ja jestem niewierzący, więc dlaczego mi nie wolno? Dlatego, że Kościół wpływa na prawodawstwo, że tak sam sobie odpowiem. To się nazywa wchodzenie do cudzego ogródka.
Ostatnio zmieniony 17 paź 2014, 21:29 przez polliter, łącznie zmieniany 1 raz.
"Ateista - dzięki Bogu" Luis Bunuel
"Mam problem z piciem. Dwie ręce, a tylko jedna gęba" Keith Richards

Re: III Nadzwyczajne Zgromadzenie Synodu Biskupów

35
Tak odnośnie Synodu, tak sobie pomyślałem, że może dojść do bardzo ciekawej sytuacji. Mianowicie wszyscy pamiętają sprawę ks. Lemańskiego i jego braku posłuszeństwa wobec swojego zwierzchnika. Teraz polscy biskupi mogą przejść coś podobnego i może zostać wystawiona na próbę ich posłuszeństwo względem papieża Franciszka. Oby nie wyszli na biblijnych faryzeuszy. Życie lubi płatać takie figle. :)
Ostatnio zmieniony 18 paź 2014, 11:15 przez Filip, łącznie zmieniany 1 raz.
Znikam na długo, ale się pojawiam.

Re: III Nadzwyczajne Zgromadzenie Synodu Biskupów

37
A ja widzę już drogę, którą zapewne pójdzie Franciszek, o której zaczynają mówić księża. Oto cytacik pokazujący tą drogę. :D

Od czasu św. Bazylego Wielkiego, biskupa i doktora Kościoła († ok. 378 r. ), w Kościele Wschodnim obowiązuje taki kanon:

"Kto porzuca żonę, z którą zawarł legalny związek małżeński, i bierze sobie inną, na mocy wyroku Pana (Mt 19, 9) podlega karze za cudzołóstwo. Nasi ojcowie ustalili, że winni takiego grzechu mają przez rok opłakiwać swą przewinę, przez dwa lata słuchać, przez trzy lata leżeć krzyżem, w siódmym roku asystować na zgromadzeniach wiernych, i dopiero wtedy mogą być dopuszczeni do ofiary, jeśli ze łzami okażą skruchę"

Można? Można. :D
Ostatnio zmieniony 18 paź 2014, 11:56 przez Filip, łącznie zmieniany 1 raz.
Znikam na długo, ale się pojawiam.

Re: III Nadzwyczajne Zgromadzenie Synodu Biskupów

38
Ludzie usiłujący podzielić i zniszczyć Kościół próbują fałszować fakty, podpuszczając zwykłych ludzi poprzez media, że to Papież Franciszek pisał projekt dokumentu kończącego Synod. To oczywista bzdura, za to warto przy tej okazji zobaczyć jaki jest mechanizm uruchamiający kundli, ujadających przeciwko Kościołowi.

Ja takie akcje pamiętam od poczatku lat 60-tych, gdy w Watykanie obradował Sobór, nasi kardynałowie i biskupi tam pracowali i w Polsce ich nie było, a w codziennej prasie, radiu i telewizji, a nawet w wydawnictwach książkowych ukazywały się oszczercze wypowiedzi usiłujące przemądrzale sterować Kościołem, a skoro się nie dało to ośmieszać go.

Potem te ujadające przeciw Kościołowi pieski słyszałem podczas obchodów Millenium Państwa Polskiego w latach 1966-1968, potem objawiły się jeszcze głośniej w latach 1975 - 1976 gdy bezpieka postanowiła wydać wojnę Kościołowi dokonując licznych prowokacji milicyjnych (np. rozwalenie i zbezczeszczenie kościoła i tabernakulum w Niepokalanowie koło Warszawy). Wtedy chodziło o zbudowanie przepaści między robotnikami strajkującymi w 1976 w Radomiu a inteligencją i biskupami, którzy robotników wzięli w obronę.

To się nie udało i tak narodził się KOR.

W roku 1980 było już dla Polaków oczywiste, że tam gdzie zbuntowany przeciw władzy Naród Polski tam jest razem z Narodem Kościół.
Tak zrodziła się Solidarność.

I trwałaby po dziś dzień w szacunku, gdyby Polacy nie stracili czujności i w ciągu 25 minionych lat nie rozmienili na drobne ogromnego pozytywnego dorobku życia pokoleń, dorobku niosącego pokój i wspólne normalne życie wszystkich, którzy są obywatelami Polski.

25 lat niszczenia demokracji, niszczenia Kościoła, niszczenia Polaków i Narodu Polskiego sprawia, że trudno nam się pozbierać i zebrać znowu razem.
Wierzę jednak, że to nastąpi i wtedy zaczniemy budować Nową Polskę.
Ostatnio zmieniony 18 paź 2014, 12:15 przez maly_kwiatek, łącznie zmieniany 1 raz.
[img]https://zenforest.files.wordpress.com/2 ... .jpg?w=529[/img]

Re: III Nadzwyczajne Zgromadzenie Synodu Biskupów

39
Czy jakakolwiek religia-
czy jej normy, akty, uregolowania mogą pretendować o miana ogólnoludzkiego autorytetu moralnego.

Czy istnieją w takirazie*, czy mogą istnieć ogólnoludzkie niekwestinowane normy moralne?

Czy one powinny być usankcjonowane prawnie jako normatywne akty dla calej społeczności człowieczej, czy pozostać jako niepisane prawo?

Żyjemy w świecie w ramach grup społecznych o bardzo zróżnicowanej obyczajowości. NIe jestem za tym by jedna grupa społeczna narzucała swój system wartości innej, ale musi/ myśle / powinno chyba istnieć jakieś ogólnoludzkie prawidło którego łamanie skutkowało by wykluczeniem z sankcjami... presją, izolacją.

Nierealne co?

Łosiu co
Ostatnio zmieniony 18 paź 2014, 12:31 przez Łosiu, łącznie zmieniany 1 raz.
;)

....

Re: III Nadzwyczajne Zgromadzenie Synodu Biskupów

40
Jeśli Łosiu życzy sobie by obowiązującą regułą moralną w Polsce stało się prawo szariatu i reguły jihadu to możemy o tym porozmawiać.
Łosiu powinien sobie zdać sprawę, że to co jest normą moralną dla 2 miliardów ludzi, NIE MUSI być normą moralną dla pozostałych miliardów, natomiast warto rozmawiać.

To prawo do rozmowy między ludźmi, zostało tu wczoraj zakwestionowane przez jednego z dyskutantów i określone totalitaryzmem.
Trzeba zwracać uwagę na takie przypadki.

Nawiasem prawo do rozmowy i do tzw. współegzystencji ludzi ze sobą jest jednym z praw naturalnych, głoszonych przez Kościół Katolicki.
Prawa świętych wojen stoją w sprzeczności z tym prawem.

Wy wybieracie, Łosiu.
Ostatnio zmieniony 18 paź 2014, 12:38 przez maly_kwiatek, łącznie zmieniany 1 raz.
[img]https://zenforest.files.wordpress.com/2 ... .jpg?w=529[/img]

Re: III Nadzwyczajne Zgromadzenie Synodu Biskupów

42
Kościół proponuje dialog i w tym dialogu uczestniczy, miedzy innymi na forum ONZ.

A wy, ludzie wybieracie, co wy chcecie.

Kwiatek będzie starał się iść drogą Kościoła, i bronić tej drogi, a nie namawiać ludzi do obcinania przeciwnikom głów.

:kwiatek:
Ostatnio zmieniony 18 paź 2014, 12:43 przez maly_kwiatek, łącznie zmieniany 1 raz.
[img]https://zenforest.files.wordpress.com/2 ... .jpg?w=529[/img]

Re: III Nadzwyczajne Zgromadzenie Synodu Biskupów

43
Ho_ zerowy dialog to my znamy.

Nie podzielam...opinii twojej o polskim kościele.
Polski kośció reprezentował i interesy tylko i wyłącznie swoje, administracji.
Za komuny kościół był mocny i stał opoką bo miał wroga i za sobą całą duszą walczące podziemie.

Brak dyskusji i konserwatyzm i brak zmian w funkcjonowaniu KK po odzyskaniu niepodległości doprowadzi do obecnej sytuacji. Drogi kościoła i wiernych powoli zaczęły się rozchodzić.

Dlaczego za JP II doszło do radykalnego spadku ilości wiernych. Konserwa - konserwa. I za uszami nieprzeproszone tejemnice.

Społeczeństwa dojrzewają i uzyskują śwsamoświadomość i nikt nie będzie straszył ich zabobonami i izolowa się w szkarłatach, purpurach i maybachach.
[url]http://wiadomosci.onet.pl/kraj/o-rydzyk ... bach/8w5dh[/img] nie skomentuję tego linku,
Myślę, że ty... wróć, mój obraz postrzegany przedstawionej przez ciebie rzeczywistości jest jakby dobicie w krzywym zierciadle.

Taki Ho_zerowy obraz.

Łosiu lem
Ostatnio zmieniony 18 paź 2014, 12:59 przez Łosiu, łącznie zmieniany 1 raz.
;)

....

Re: III Nadzwyczajne Zgromadzenie Synodu Biskupów

46
Łosiu pisze:Brak dyskusji i konserwatyzm i brak zmian w funkcjonowaniu KK po odzyskaniu niepodległości doprowadzi do obecnej sytuacji. Drogi kościoła i wiernych powoli zaczęły się rozchodzić.
Nie wiem jakiej dyskusji i zmian kolega się spodziewa. Jeżeli te zmiany miałyby uderzyć albo znieść Tradycję, to już wiemy do czego te zmiany prowadzą w protestantyzmie - rozsypanie się na setki różnych kościołów.
Ostatnio zmieniony 19 paź 2014, 10:13 przez Filip, łącznie zmieniany 1 raz.
Znikam na długo, ale się pojawiam.

Re: III Nadzwyczajne Zgromadzenie Synodu Biskupów

47
Filipie,
Biskupi już tam ustalili co mieli ustalić, dokument będzie opublikowany i posiada akceptacje Papieża Franciszka.

To, co czytamy niekiedy na czacie to efekt nienawiści do Kościoła a nie miłości do niego.
Nie przejmowałbym się tym specjalnie.
Ludzie, którzy sami siebie ustawili poza Kościołem, nie mają możliwości majstrowania wewnątrz Kościoła.

A Kościół płynie spokojnie swoją łodzią, przeżył Rewolucję Francuską, Rewolucje Październikową, dwie wojny światowe, okupacje hitlerowską i sowiecką, rewolucje w Ameryce Południowej i Łacińskiej i kult mamony w USA i Europie. I ma 2 miliardy wiernych.
Więc po co się martwić?

:kwiatek:
Ostatnio zmieniony 19 paź 2014, 10:28 przez maly_kwiatek, łącznie zmieniany 1 raz.
[img]https://zenforest.files.wordpress.com/2 ... .jpg?w=529[/img]

Re: III Nadzwyczajne Zgromadzenie Synodu Biskupów

51
Filip pisze:
Łosiu pisze:Brak dyskusji i konserwatyzm i brak zmian w funkcjonowaniu KK po odzyskaniu niepodległości doprowadzi do obecnej sytuacji. Drogi kościoła i wiernych powoli zaczęły się rozchodzić.
Nie wiem jakiej dyskusji i zmian kolega się spodziewa. Jeżeli te zmiany miałyby uderzyć albo znieść Tradycję, to już wiemy do czego te zmiany prowadzą w protestantyzmie - rozsypanie się na setki różnych kościołów.
Czym jest owa tradycja?
Czy to mur Chiński?
Czy nie można go otynkować od czasu do czasu.
Protestantyzm to właśnie jedna z takich prób i nie ma żadnego powodu by takiego tynkarza eskkomunikować czy wyklinać.

Oni na górze już to wiedzą, widzą i próbują reanimować chrzescijaństwo.


Łosiu arcyłosiu
Ostatnio zmieniony 24 paź 2014, 6:43 przez Łosiu, łącznie zmieniany 1 raz.
;)

....

Re: III Nadzwyczajne Zgromadzenie Synodu Biskupów

52
Łosiu pisze:
Filip pisze:
Łosiu pisze:Brak dyskusji i konserwatyzm i brak zmian w funkcjonowaniu KK po odzyskaniu niepodległości doprowadzi do obecnej sytuacji. Drogi kościoła i wiernych powoli zaczęły się rozchodzić.
Nie wiem jakiej dyskusji i zmian kolega się spodziewa. Jeżeli te zmiany miałyby uderzyć albo znieść Tradycję, to już wiemy do czego te zmiany prowadzą w protestantyzmie - rozsypanie się na setki różnych kościołów.
Czym jest owa tradycja?
Czy to mur Chiński?
Czy nie można go otynkować od czasu do czasu.
Protestantyzm to właśnie jedna z takich prób i nie ma żadnego powodu by takiego tynkarza eskkomunikować czy wyklinać.

Oni na górze już to wiedzą, widzą i próbują reanimować chrzescijaństwo.


Łosiu arcyłosiu
zgadzam się z Łosiem , z ta tradycja to juz tak sie odlezała, że jak kapusta w beczce zakisła , a niektórzy nie widza róznicy miedzy kapustą swieża a kiszoną .
Crows kapuśniak :ahah:
Ostatnio zmieniony 24 paź 2014, 9:25 przez Crows, łącznie zmieniany 1 raz.
:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

Re: III Nadzwyczajne Zgromadzenie Synodu Biskupów

57
mordotymoja pisze:
Crows pisze:spieprzaj dziadu
Fuj :( .Czy nie moglibyście różnić się pięknie?Spróbować przynajmniej :P ?
Jesteś już drugą osobą z forum, która oczekuje, bym coś zrobił z panem Crows.
A ja mu nie mam jak pomóc, nie mam narzędzi.
Wszystko, co potrzebne, ma on sam w sobie.

Ja zresztą umiem tylko poświecić i pokwiatkować :)
:lato: :kwiatek:
Ostatnio zmieniony 25 paź 2014, 9:49 przez maly_kwiatek, łącznie zmieniany 1 raz.
[img]https://zenforest.files.wordpress.com/2 ... .jpg?w=529[/img]

Re: III Nadzwyczajne Zgromadzenie Synodu Biskupów

60
I tak jak tytaj właśnie było też na onym Synodzie III ,
jedni obruszeni,
jedni zadziwieni,
inni nawet zaskoczeni ....
w swoich kolorowych mitrach spierali się i spierali i spierali.( te drugie spieranie to od prać, spierać ubranie, a to trzcie spieranie to od kemliczowskiego ,,Ociec prać"). Rozlewu krwi nie było, chyba że .... namszowej.
Sam synod jednak wiął i się zakończył, a jeszcze jenakowosz niektórym arcy_bi_skupomim było mało.

Ale do schizy ( dawniej zwanej schizmą) nie dszło pomimo, że nawet w imladisię niektóte wrony już schistycznie krakały.
Obrazek
Łosiu mitryk nasynodalny
Ostatnio zmieniony 25 paź 2014, 20:01 przez Łosiu, łącznie zmieniany 2 razy.
;)

....
ODPOWIEDZ

Wróć do „Katolicyzm”

cron