Re: wspólnota mamre

1
wspólnota czy sekta wewnątrz koscioła , w rejonie w którym mieszkam sie to cós rozrasta jak grzybnia , w takim tempie grupy radio-maryjne moga czuc sie zagrozone , bo część z nich "przesiada" sie do mamre .
;
guru Cyran z mamry
;
Obrazek
Ostatnio zmieniony 02 gru 2014, 17:18 przez Crows, łącznie zmieniany 1 raz.
:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

Re: wspólnota mamre

2
Myślę, że rodzinom Radia Maryja, katolicka wspólnota Mamre nie przeszkadza.
Wszystkie tego rodzaju inicjatywy stowarzyszeniowe wewnątrz Kościoła nie są sektami, tylko wieloma katolickimi kwiatami ubogacającymi nasz Kościół.

Tylko wrogom Kościoła i naszego Pana Jezusa Chrystusa nie podoba się, że nasz Kościół się rozwija i wzrasta.
Ostatnio zmieniony 02 gru 2014, 18:26 przez maly_kwiatek, łącznie zmieniany 1 raz.
[img]https://zenforest.files.wordpress.com/2 ... .jpg?w=529[/img]

Re: wspólnota mamre

3
maly_kwiatek pisze:Tylko wrogom Kościoła i naszego Pana Jezusa Chrystusa nie podoba się, że nasz Kościół się rozwija i wzrasta.
No popatrz...człowiek co dnia dowiaduje się czegoś co go może zaskoczyć .Kościół bez wrogów?To jak kopiec Kościuszki bez kopca :/...\:rotfl1:
Ostatnio zmieniony 02 gru 2014, 19:54 przez mordotymoja, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: wspólnota mamre

5
czy nie powinna wydawać się dziwna, jeśli nie lekko podejrzana forma organizowania rekolekcji w systemie zamkniętym??
"Rejestracja na rekolekcje zimowe i wakacyjne

LETNIE dla nowych osób spoza Wspólnoty https://mamre.iq.pl/ewangelizacyjne/index.php - dopiero w kwietniu
dla członków i kandydatów]/u] https://mamre.iq.pl/MamreSystem/login.php"
czy kościół katolicki nie powinien stać frontem do klienta, tzn. wiernych?
selekcjonowanie wybrańców do uczestnictwa w czymś, co powinno być dostępne dla wszystkich oraz
nadawanie statutu 'kandydata' do 'czegoś' - jest niczym innym jak sztucznym podbijaniem 'rangi' ważności tego 'czegoś'.
przecież niedostępność czegoś dla jednych, z automatu nobilituje tych dopuszczonych (czyt.) uprzywilejowanych.
według mnie tego rodzaju praktyki w kościele nie wyglądają za dobrze, żeby nie powiedzieć, że wyglądają paskudnie!
Ostatnio zmieniony 02 gru 2014, 21:59 przez Lunadari, łącznie zmieniany 1 raz.
"Kochamy się, bo ona tak samo mi się nie podoba jak ja jej, i nie ma nierówności."
Witek Gombrowicz

Re: wspólnota mamre

7
maly_kwiatek pisze:Lunadari,
Kościół to nie jest supermarket.
I porównanie jest żenujące.
żenująca jest twoja odpowiedź. miast argumentu w odpowiedzi - prostacka opinia.

dla przypomnienia - większość z nas urodzonych w tym kraju od dziecka przesiąkniętych jest obrządkami obowiązującymi w 'naszym' kościele. tak więc kwiatek daruj sobie obrazowe wyrażenia.

a tak na marginesie szczerze mówiąc, to obecnej formule realizacji 'posłannictwa' kościoła - do formuły supermarketu coraz bliżej. i właśnie ten przypadek kupczenia rekolekcjami dobitnie o tym świadczy.
Ostatnio zmieniony 02 gru 2014, 22:42 przez Lunadari, łącznie zmieniany 1 raz.
"Kochamy się, bo ona tak samo mi się nie podoba jak ja jej, i nie ma nierówności."
Witek Gombrowicz

Re: wspólnota mamre

8
Twoje szydzenie z Kościoła nie robi na mnie wrażenia, gdyż jest oparte o kłamliwe stwierdzenia lub wyobrażenia o Kościele. Kościół jest wspólnotą Ludu Bożego, a nie zgromadzeniem klientów i sprzedawców, proszę Pani.

Zapraszam do Kościoła.
W środku widać inaczej niż z zewnątrz.
Ostatnio zmieniony 02 gru 2014, 22:52 przez maly_kwiatek, łącznie zmieniany 1 raz.
[img]https://zenforest.files.wordpress.com/2 ... .jpg?w=529[/img]

Re: wspólnota mamre

9
kupczenia rekolekcjami dobitnie o tym świadczy.
Zapraszam do Kościoła
Byłem, widziałem. Kupić można msze, ślub, pogrzeb, nawet kolęde. Masę rzeczy, gdyby się tak bliżej przyjrzeć. Tylko nie przy ladzie, ale w kopercie z "dobrej woli".
Ostatnio zmieniony 03 gru 2014, 11:02 przez k4cz0r200, łącznie zmieniany 1 raz.
Ani z kamienia ni z gliny tylko z Jasiowej przyczyny
Ani z kamienia ni z wody tylko z Jasiowej urody

Re: wspólnota mamre

11
maly_kwiatek pisze:Płytki antyklerykalizm, u młodych, specjalnie nie dziwi, w zmaterializowanym świecie, nastawionym na konsumpcję. U starszych budzi niesmak.
Mój post nie był antyklerykalizmem. Szanuję tę religię, m.in. ze względu na moich wierzących rodziców. To co napisałem to po prostu prawda i nawiązuje do postu Lunadari. Ciekawy jestem po prostu jaki masz stosunek do tego, bo nie wyssałem tego z palca.
Ostatnio zmieniony 03 gru 2014, 15:05 przez k4cz0r200, łącznie zmieniany 1 raz.
Ani z kamienia ni z gliny tylko z Jasiowej przyczyny
Ani z kamienia ni z wody tylko z Jasiowej urody

Re: wspólnota mamre

13
Masz bardzo wybiórcze podejście do dyskusji w takim razie. Omijanie niewygodnich tematów i szerzenie tych wygodnych ;P No to ja Cię nie chcę obrażać i w takim razie zachowam dla siebie inne ekscesy, podobne do tych, które napisałem, a które są czystymi faktami i daleko im do mitów. Wychodzę, .
Ostatnio zmieniony 03 gru 2014, 15:26 przez k4cz0r200, łącznie zmieniany 1 raz.
Ani z kamienia ni z gliny tylko z Jasiowej przyczyny
Ani z kamienia ni z wody tylko z Jasiowej urody

Re: wspólnota mamre

14
http://www.dzienniklodzki.pl/artykul/47 ... ,id,t.html
zastanawia mnie jedno , jak to jest ze szatan śmieje sie w kościele , w miejscu swietym gdzie duch swiety działa gdzie aniołowie obok swych człowieków czuwają , wszak diabeł powinien sie bac takiego miejsca jak swieconej wody , skoro tak sie dobrze ma ze az mu sie na smiechy zbiera to kim sa ci co tą swiatynią zawiadują :co:
Ostatnio zmieniony 03 gru 2014, 17:05 przez Crows, łącznie zmieniany 1 raz.
:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

Re: wspólnota mamre

19
maly_kwiatek pisze:Twoje szydzenie z Kościoła nie robi na mnie wrażenia,
posuwasz się za daleko kwiatek w swoim fanatyzmie oceniania cudzych postów.

maly_kwiatek pisze:Kościół jest wspólnotą Ludu Bożego, a nie zgromadzeniem klientów i sprzedawców, proszę Pani.

Zapraszam do Kościoła.
W środku widać inaczej niż z zewnątrz.
nie jest moją sprawą komu albo raczej czemu bijesz pan pokłony.
nie obchodzi mnie również kłopot pana z rozróżnieniem wiary w Stwórcę od wiary w gadżeciarzy w czarnych sukienkach.

oświadczam, iż nie życzę sobie prostackiego strofowania w tematach, w których opinie nie są nam w żaden sposób wspólne. proszę przestać uzurpować sobie jedynemu prawo do wyznawania wiary w Boga. proszę nie projektować na mnie własnej małości ducha. proszę zacząć myśleć nad własnymi wypowiedziami i raczej ugryźć się mocno w palec, nim bezmyślnie tym palcem wciśnie się klawisz enter.

na koniec chciałabym zaapelować o powrót do meritum wątku, pod warunkiem, że będziesz miał pan coś istotnego do przekazania. zachęcałabym także do samodzielnego myślenia bez górnolotnie pustych frazesów pseudo-dobrego chrześcijanina, które nijak się mają do prawdziwego oblicza zgryźliwości oraz pychy prezentowanych przez pana na tym forum.
Ostatnio zmieniony 03 gru 2014, 18:54 przez Lunadari, łącznie zmieniany 1 raz.
"Kochamy się, bo ona tak samo mi się nie podoba jak ja jej, i nie ma nierówności."
Witek Gombrowicz

Re: wspólnota mamre

21
maly_kwiatek pisze:Jak się nie chce rozmawiać, albo nie ma argumentów, to po co pisać byle co w tematach i jeszcze wylewać tam żółć i pomyje ?
:good: doceniam samokrytykę! :brawo:
maly_kwiatek pisze:Przecież można zawsze usiąść do telewizora i obejrzeć serial, co się lubi.
I przyjemniej i pobożniej.
:2: :powodzenia:
Ostatnio zmieniony 03 gru 2014, 22:20 przez Lunadari, łącznie zmieniany 1 raz.
"Kochamy się, bo ona tak samo mi się nie podoba jak ja jej, i nie ma nierówności."
Witek Gombrowicz
ODPOWIEDZ

Wróć do „Katolicyzm”

cron