Re: Katolicyzm a Protestantyzm

1
Od kilku lat słyszy się o zwiększonym zainteresowaniu Protestantyzmem, przede wszystkim Katolików. To zainteresowanie jest coraz bardziej widoczne
Za Polityką: "Kościoły protestanckie budzą coraz większe zainteresowanie. Ludzie, którzy nie chcą rezygnować z duchowej wspólnoty, a coraz gorzej czują się w Kościele katolickim, szukają alternatywy.

Dojrzewanie do konwersji to był proces. Najpierw narastało zażenowanie Kościołem katolickim: kazaniami księży, wypowiedziami hierarchów, rachitycznymi reakcjami na wyczyny ks. Międlara, kościelną interpretacją gender, która dla niego – humanisty, doktoranta na wydziale Artes Liberales Uniwersytetu Warszawskiego – jest po prostu niestosowną i nieuprawnioną manipulacją. – Ilu listów Konferencji Episkopatu Polski można wysłuchać bez wychodzenia z kościoła? – pyta Mateusz z Legnicy."
i powinno chyba dać do myślenia?
Ostatnio zmieniony 16 lis 2016, 20:46 przez victoria, łącznie zmieniany 1 raz.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: Katolicyzm a Protestantyzm

2
Luter stworzył bardzo precyzyjny, bardzo konsekwentny system, którego kolejne elementy są jak koła zębate tego samego mechanizmu. System Lutra jest precyzyjny w złu.

Zadziwiająe jest to, jak filozofia, i teologia Lutra zmienia się i ma coraz bardziej destruktywny wpływ na wygląd świata i niestety Kościoła. Jak ewoluuje, przepoczwarza się z jednego okropieństwa w gorsze. Z herezji protestanckiej pochodzi marksizm, popełniający niepojęte zbrodnie, faszyzm, także obfitujący w niezliczoną ilość ofiar, liberalizm, aż do dzisiaj, do naszych czasów o wiele bardziej jeszcze krwawych od poprzednich a jednocześnie w sposób mniej widoczny. Z herezji Lutra wynikają posoborowe zmiany, upadek duchowości, z niej pochodzi "Amoris Laetitia", walka z czystością, małżeństwem, sakramentami Kościoła ...

Wydaje mi się oczywiste, że nie jest możliwe, by ideologia tak bardzo precyzyjna w złu, tak doskonale skonstruowana, niszczycielska, mogła pochodzić z ludzkiego umysłu. W "Historii Kościoła" Ks. prof. dr hab. Mariana Banaszaka, w t. 3 znalazłam taki opis:

"Przed wystąpieniem jako reformator (Marcin Luter) wykładał Psalmy, Listy Pawłowe do Rzymian i Galatów oraz List do Hebrajczyków. Nowe zrozumienie Pisma Świętego nabył przez przeżycia w pokoju do pracy, który miał w wieży klasztornej, stąd zwane przeżyciami w wieży. Lękając się o wieczny los swej duszy, nabył (1515) pewności zbawienia, gdy wczytał się w Pawłowe zdanie z listu do Rzymian (1, 17): sprawiedliwy żyje z wiary. Powstała wówczas jego nauka o sprawiedliwości Bożej i samej wierze (sola fides). O tym swoim przeżyciu tak pisał później: W końcu Bóg okazał mi miłosierdzie, kiedy tak rozmyślałem dniem i nocą nad znaczeniem słów “sprawiedliwy z wiary żyć będzie”. Wtedy począłem rozumieć sprawiedliwość Bożą w tym znaczeniu, że sprawiedliwy żyje dzięki darowi od Boga, to jest z wiary. To sprawiło, że natychmiast uczułem się nowo narodzony, jak gdybym wszedł przez otwarte bramy do samego raju. Od tej chwili całe oblicze Pisma Świętego ukazało mi się w odmiennym świetle."

W Encyklopedii przeczytałam zdanie: "(Luter) W 1515 przeżył mistyczne doświadczenie zwane „przeżyciem w wieży”, w którym Bóg zdradził mu istotę ewangelii."

Czyli zgadza się. Miał jakieś mistyczne przeżycie, w którym idea jego systemu została przekazana od jej twórcy. Stąd, ponieważ duchy posiadają inteligencję niezwykle przewyższającą ludzki umysł, Luter był w stanie stworzyć najbardziej konsekwentny system sprzeciwiający się Bogu. W tej ideologii szatan dosłownie odbiera cześć boską - według niej Bóg nie mógł się stać Bogiem, jeśli wcześniej nie stał się szatanem. Więc szatan jest Bogiem. A szatan dąży do unicestwienia wszystkiego, jako przeciwnik Tego, Który Jest. Takie oblicze ma ideologia Lutra.

Potwierdza to jeszcze jeden fakt, otóż przez całe 4 wieki dostęp do badań nad systemem Lutra był niemożliwy. Prawdy o teologii Lutra nikt nie mógł przedwcześnie poznać, bo ludzie odrwróciliby się od niej z przerażeniem. Poznać ją można teraz, kiedy juz opanowała świat, i kiedy jej dym wpełzł do Kościoła. Teraz, mogą sobie naukowcy ją przeanalizować, kiedy zniszczenia są nieodwracalne.

Neolpatonizm, neopitagoreizm, gnostyczne trendy myślowe, satanistyczne misteria łącznie z kabałą są źródlem teologii Lutra.

Warto posłuchać kolejnego wykładu, by zyskać świadomość, i umiłować Kościół takim, jakim był zanim dym luterańskiej herezji nie zasnuł jego wnętrza. Tym bardziej będziemy znali wartość naszej wiary, jej mocy, piękna i wielkości. Tym więcej będziemy mieli motywacji, by zachować siebie w prawdziwej wierze.
[img]http://images.chomikuj.pl/button/antubis12.gif[/img]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Katolicyzm”

cron