Re: Radio Maryja-katolicki Głos W Twoim Domu

212
Babcia pisze:Od wielu lat jestem słuchaczka i sympatykiem Radia Maryja. Wczoraj, jak w każdy piątek słuchałam audycji dla mlodzieży:"Czas wzrastania". Wypowiedzi młodych ludzi w RM napawają optymizmem.
Wczoraj była audycja w której obecni w studio i sluchacze wspominali zmarła Martynkę.
Czy ktoś z Was moi drodzy słucha RM? Czy podobnie jak mnie, RM daje wiele, uczy udoskonala i umacnia wiarę?
Tak. Ja też słucham tego radia i wcale się tego nie wstydzę.
Ostatnio zmieniony 05 kwie 2010, 20:07 przez Riteczka, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Radio Maryja-katolicki Głos W Twoim Domu

214
Babcia pisze:Ksiadz??? A co to za ksiądz??? Moim zdaniem aktor, czy jakiś podstawiony do tego prowokacyjnego filmiku.
Jednym słowem nie podobali mi sie rozmówcy, ani ksiądz.
Poza tym z Radiem Maryja nie ma to nic współnego.:sorry:
A mnie się podobał "Ksiądz".Jezus zapewne mieszkałby gdzieś w barakach.Niewykluczone to,bo któż by uwierzył uczciwemu?
Ostatnio zmieniony 05 kwie 2010, 20:55 przez Krystyna, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Radio Maryja-katolicki Głos W Twoim Domu

218
DarkMatter pisze:Nie słucham. Katolicyzm i ksenofobia to raczej nie moje klimaty.
Jako katolika nie słuchającego RM, troche mnie to zdanie zdziwiło. dlatego prosze aby mnie nie pokować do jednego worka ze słuchaczami RM. :)
Ostatnio zmieniony 14 kwie 2010, 11:12 przez Gość, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Radio Maryja-katolicki Głos W Twoim Domu

220
DarkMatter pisze:Nigdzie nie napisałam, że wszyscy katolicy to słuchacze radiaktóremaryja, bo tak nie jest. Ale KK to też instytucja, za którą nie przepadam.
A za luźmi nazywanych katolikami, nie rozumianymi jako instytucja?
Ostatnio zmieniony 14 kwie 2010, 11:45 przez Gość, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Radio Maryja-katolicki Głos W Twoim Domu

222
DarkMatter pisze:
transfer pisze:A za luźmi nazywanych katolikami, nie rozumianymi jako instytucja?
Każdą osobę staram się traktować sprawiedliwie, czyli dokładnie tak, jak sama jestem przez niego/nią traktowana.
To nie jest sprawiedliwosc. To brzmi bardziej "jak Kuba Bogu tak Bog Kubie". A mnie sie wydaje, ze szacunek , ktory okaujemy nawet tym, ktorzy nas obrazaja, wydaje najlepsze swiadectwo o naszej kulturze. :banan:
Ostatnio zmieniony 14 kwie 2010, 19:28 przez Krystek, łącznie zmieniany 2 razy.
Krystek
"Artificial intelligence is no match for natural stupidity."

Re: Radio Maryja-katolicki Głos W Twoim Domu

223
Krystek pisze:
DarkMatter pisze:
transfer pisze:A za luźmi nazywanych katolikami, nie rozumianymi jako instytucja?
Każdą osobę staram się traktować sprawiedliwie, czyli dokładnie tak, jak sama jestem przez niego/nią traktowana.
To nie jest sprawiedliwosc. To brzmi bardziej "jak Kuba Bogu tak Bog Kubie". A mnie sie wydaje, ze szacunek , ktory okaujemy nawet tym, ktorzy nas obrazaja, wydaje najlepsze swiadectwo o naszej kulturze. :banan:
Tak to wygląda, uprzedziłaś moją odpowiedź. Ja to miałem nazwać odpowiadanie pięknym za nadobne. :)
Ostatnio zmieniony 14 kwie 2010, 19:31 przez Gość, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Radio Maryja-katolicki Głos W Twoim Domu

225
Na szacunek, trzeba sobie zasłużyć. Nie będę szanować osób, które np. obrażają mnie ze względu na moje poglądy. I to niezależnie od stanowiska, jakie piastują te osoby.
A sprawiedliwość jest uczciwością, nie uległością. Uzasadniona złość jest sprawiedliwa, ponieważ jest szczera.
Ostatnio zmieniony 14 kwie 2010, 20:26 przez DarkMatter, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Radio Maryja-katolicki Głos W Twoim Domu

226
Babcia pisze:Od wielu lat jestem słuchaczka i sympatykiem Radia Maryja. Wczoraj, jak w każdy piątek słuchałam audycji dla mlodzieży:"Czas wzrastania". Wypowiedzi młodych ludzi w RM napawają optymizmem.
Wczoraj była audycja w której obecni w studio i sluchacze wspominali zmarła Martynkę.
Czy ktoś z Was moi drodzy słucha RM? Czy podobnie jak mnie, RM daje wiele, uczy udoskonala i umacnia wiarę?
Nie jestem wielbicielem tej rozgłośni.. czasem zdarzy się, że jakiś mądry profesor ma tam jakiś wykład ale nic po za tym..


nie przepadam za RM ze wzgledu na Rydzyka, który jest zakałą .. czarną plamą.. który pierze babciom mózgi..

nasłucha się taka jedna z drugą a potem dają mu w kopercie po kilka kółek a jak co do czego to płaczą bo na leki nie mają albo na chleb nie wystarcza... żałosne widowisko..


przed blokiem pół dnia mogą stać i filozofować ale w tramwaju nawet 5 minut nie wystoją ..




no i taki to porzadek tego świata.. ehh..


:jeep:
Ostatnio zmieniony 14 kwie 2010, 21:47 przez Dud3k, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Radio Maryja-katolicki Głos W Twoim Domu

227
Dud3k pisze:nasłucha się taka jedna z drugą a potem dają mu w kopercie po kilka kółek a jak co do czego to płaczą bo na leki nie mają albo na chleb nie wystarcza... żałosne widowisko..


przed blokiem pół dnia mogą stać i filozofować ale w tramwaju nawet 5 minut nie wystoją ..


:jeep:
Oj prawda :) I stać w oknie i obserwować ludzi to też mają siłę, a stać w tramwaju nie :D
Generalnie, to mi się nie podoba, że radiomaryjne koleżanki mojej babci ciągle karmią ją jakimiś poglądami jakie zasłyszały w tym radiu. A babcia - jak to babcia - internetu nie ma, więc gdzie ma weryfikować te poglądy :) Łyka, co jej inni powiedzą i potem też filozofuje, a moja mama ją na okrągło stopuje... i jest zabawnie :)
Ostatnio zmieniony 15 kwie 2010, 21:16 przez kasia88, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Radio Maryja-katolicki Głos W Twoim Domu

228
kasia88 pisze:Oj prawda :) I stać w oknie i obserwować ludzi to też mają siłę, a stać w tramwaju nie :D
Generalnie, to mi się nie podoba, że radiomaryjne koleżanki mojej babci ciągle karmią ją jakimiś poglądami jakie zasłyszały w tym radiu. A babcia - jak to babcia - internetu nie ma, więc gdzie ma weryfikować te poglądy :) Łyka, co jej inni powiedzą i potem też filozofuje, a moja mama ją na okrągło stopuje... i jest zabawnie :)
Oj chyba z tym internetem, to za mocno pojechałaś
Ostatnio zmieniony 16 kwie 2010, 22:02 przez Gość, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Radio Maryja-katolicki Głos W Twoim Domu

229
transfer pisze:
kasia88 pisze:Oj prawda :) I stać w oknie i obserwować ludzi to też mają siłę, a stać w tramwaju nie :D
Generalnie, to mi się nie podoba, że radiomaryjne koleżanki mojej babci ciągle karmią ją jakimiś poglądami jakie zasłyszały w tym radiu. A babcia - jak to babcia - internetu nie ma, więc gdzie ma weryfikować te poglądy :) Łyka, co jej inni powiedzą i potem też filozofuje, a moja mama ją na okrągło stopuje... i jest zabawnie :)
Oj chyba z tym internetem, to za mocno pojechałaś
No a my co tu robimy na forum, jak nie weryfikujemy nasz sposób myślenia z poglądami innych ludzi :) Zawsze to coś, człowiek który styka się z wieloma poglądami i z mądrością zupełnie odmiennych osób, czegoś się uczy, przynajmniej otwartości... a jak ktoś jest skazany na wiecznie narzekające na cały świat kółko miłośników ojca Rydzyka to raczej za wiele się o ludziach i o świecie nie dowie...
Ostatnio zmieniony 16 kwie 2010, 23:14 przez kasia88, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Radio Maryja-katolicki Głos W Twoim Domu

230
No i pojechał redemptorysta. Jak to on kochał pierwszą czarownicę i tego żydowskiego pachołka. Że niby zawsze i dogłębnie. I że to wrogowie chcieli napsocić, ale on się nie dał. I teraz Ci sami wrogowie ... eh. Jak czytam te jego 'wypociny' odechciewa się wszystkiego.
Ostatnio zmieniony 16 kwie 2010, 23:16 przez Artur, łącznie zmieniany 2 razy.
Pozdrawiam
Artur ♆

Żyjemy w czasach, gdzie wytwory schorowanej wyobraźni mają większe prawo obywatelstwa niż rzetelne myślenie.

Re: Radio Maryja-katolicki Głos W Twoim Domu

233
Babcia pisze:
aka pisze:Zachęcałaś do zaglądnięcia na ich stronę, więc to uczyniłam i podzieliłam się z tym, co najbardziej rzuciło mi się w oczy. I to ma bardzo wiele wspólnego, bo wspólnota RM tymi numerami kont stoi.
RRM to nie wspólnota kont, a wspólnota ludzi modlących się i myślących po polsku.:Polska:
Rodzina Radyja to wspólnota ludzi modlących się i myślących po polsku? Widać to zwłaszcza na tym filmiku: http://video.google.com/videoplay?docid ... 7114401972#
Gdzieś już ten filmik pokazywałem. Widać, że chłop krzyczący do dziennikarzy
TVN-u: "Raus, Żydy Kwasa i Millera!!!" to "prawdziwy Polak":D
Ostatnio zmieniony 19 kwie 2010, 20:10 przez ateista1993, łącznie zmieniany 3 razy.

Re: Radio Maryja-katolicki Głos W Twoim Domu

234
Ateisto! Te filmiki "z brodą" od kilku lat krążą w internecie, życie idzie do przodu, może coś nowego należy znaleźć? Najwyzszy czas!
Wczoraj odbywały sie uroczystości pogrzebowe ofiar katastrofy. Hołd oddawano również kapelanom wojskowym, bp Płoskiemu oraz ks.Osińskiemu.
Bp Płoski rozumiał pozytywna rolę Radia Maryja i 5.01.2008r przyznał Radiu Maryja, TVTrwam i Naszemu Dziennikowi odznaczenie:"Milito Pro Christo". Wydarzenie to, przypomniane zostalo wczoraj w TVTrwam.
Wiedziałeś o tym wyróżnieniu dla Radia Maryja ateisto?
Ostatnio zmieniony 20 kwie 2010, 7:58 przez Babcia, łącznie zmieniany 2 razy.

Wróć do „Religia - rozmowy rozmaite”

cron