Re: Bóg Jest W Każdym Z Nas, Popatrz Se Do Lusterka To Zobaczysz.

301
Bezemocji -nie powinnismy, mozemy.Mozemy byc pelni milosci, swiatla, lub zla, mroku. Mamy wolna wole, mozemy zyc w ciemnosci. Dlatego Ci ktorzy wiedza iz ciemnosc nie jest przeciwstawna swiatlu, a jest brakiem swiatla, ucza, pomagaja. Z milosci, nie dlatego ze musza. I nikt Ci nie wmowi jaki powinienes byc, Ty sam to wiesz-jesli wiesz kim jestes.
A Boga osobowego, niebo, pieklo, moraly-tworza ludzie. Dla ludzi, osadzajac zycie w ramach.
Bezemocji, skad wiem-natchlo mie jak zwykle, przez czakre korony.
Oraz z zycia, z mojego zycia, w ktorym nie ma leku ani nienawisci., a przeciwnie-pieknieje wraz z miloscia ktora jest we mnie.Pomimo zla ktore istnieje, wiesz dobrze ze nie ma takiego zla ktore nie ustapi przed miloscia.
Ostatnio zmieniony 23 sty 2011, 13:20 przez Gość, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Bóg Jest W Każdym Z Nas, Popatrz Se Do Lusterka To Zobaczysz.

302
bezemocji.

Nie przejmuj się ludzkością, myśl o sobie, bo to ty dla siebie jesteś najważniejszy. Jeżeli w taki sposób każdy będzie myślał, to ludzkość w końcu stanie się jednością.
Aby zrozumieć, kim jest Bóg, najpierw każdy z nas musi zastanowić się nad sobą i zrozumieć, kim on sam jest.

Tak długo, jak długo patrzymy na innych i bierzemy z nich przykład, lub po prostu, robimy to, co oni robią, jesteśmy papugami a nie korzystającymi z własnej woli.
Ciekawe dlaczego nie robimy tego, co robił chociażby Jezus lub Budda.
Czyżby było to dla nas za trudne?
Ostatnio zmieniony 23 sty 2011, 13:24 przez ahtmar, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Bóg Jest W Każdym Z Nas, Popatrz Se Do Lusterka To Zobaczysz.

304
Widzisz, nie trzeba byc aniolem, ani zbawca swiata, wystarczy w kazdym czlowieku dostrzec czastke siebie, i nie odwracac sie plecami do tych ktorzy sa za nami-
do siebie nie odwrocilibysmy sie, niewykonalne. Kochajac siebie-pomimo wad, akceptujac swoje slabosci, potrafimy z ta sama miloscia spogladac na innych, rozumiejac ich slabosc.
to zadna filozofia, ani religia, to zycie i my -ludzie, swiadomie lub nieswiadomie wnoszacy w swiat siebie, swoje zycie.To my ludzie tworzymy niebo lub pieklo dla nas samych lub innych. Bog jest miloscia totalna, jest swiatlem swiadomosci zycia.Po co mieszac do tego religie, filozofie, slowa, jesli wystarczy zyc w milosci i z miloscia patrzec na ludzi obok nas?
Ostatnio zmieniony 23 sty 2011, 13:42 przez Gość, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Bóg Jest W Każdym Z Nas, Popatrz Se Do Lusterka To Zobaczysz.

305
ahtmar pisze:bezemocji.
Nie przejmuj się ludzkością, myśl o sobie, bo to ty dla siebie jesteś najważniejszy.
Namawiasz mnie do egoizmu?, he, he . :) Myślę o rodzinie, bliskich i przyjaciołach i często przeciwnie nie uważam się za najważniejszego. (Nawet sprawdziłem to w ekstremalnych sytuacjach)
Co Wy tak ciagle o człowieku? Usiłujecie jednak zrobic człowieka podobnego Bogu? Przecież mozna myśleć o sobie i o Bogu, albo wyobrażeniach Boga bez moralitetów co powinniśmy robić. Patrząc na wielu osobników aż się wierzyc nie chce, że mają być podobni do Boga.
A teraz zagadka. Co/kto stworzył świat, naturę, w niej człowieka i wszelkie dusze?
Andra pisze:Bog jest miloscia totalna, jest swiatlem swiadomosci zycia.
Cały czas o to pytam. Skąd masz takie przekonanie, wiedzę, pewność?
Że Bóg jest "miłością totalną"?
Ostatnio zmieniony 23 sty 2011, 13:54 przez bezemocji, łącznie zmieniany 3 razy.
Przy nieznajomości rzeczy czy lepiej nic nie mówić i uchodzić za idiotę, czy otworzyć gębę i .... rozwiać wszelkie wątpliwości? :rolleyes:

Re: Bóg Jest W Każdym Z Nas, Popatrz Se Do Lusterka To Zobaczysz.

306
Tak, to jest bardzo proste.
Jeżeli zrozumiemy prawdziwą miłość i pokochamy samych siebie takich, jakimi jesteśmy, wtedy będziemy w stanie zrozumieć innych i pokochać ich tą samą miłością. Pokochamy ich mimo wszystko, nawet wtedy, kiedy oni będą czynić innym to, co my nazywamy złem. Ta prawdziwa miłość nie zna podziału, ona zawsze głaszcze i tuli każdego a odczuwają to ci, którzy wiedzą, kim naprawdę są.

Jeżeli kochamy siebie i potrafimy kochać innych, jak siebie samego, to jesteśmy prawdziwym życiem, jesteśmy Mocą Boską, jesteśmy tym bogiem o którym tyle tu piszemy.
Ostatnio zmieniony 23 sty 2011, 13:59 przez ahtmar, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Bóg Jest W Każdym Z Nas, Popatrz Se Do Lusterka To Zobaczysz.

308
OK
Jeżeli zrozumiemy prawdziwą miłość i pokochamy samych siebie takich, jakimi jesteśmy, Jeżeli kochamy siebie i potrafimy kochać innych, jak siebie samego - jesteśmy Bogiem. No, wersja super :) Zostaję Bogiem :)

A co z tym Bogiem "na zewnątrz", tym Kreatorem Świata, kosmicznym bytem jakiemu nadaliśmy nasze ludzkie cechy?
Skąd wiemy, że ma takie, a nie inne? Że nas kocha?

Zauważcie, że wybieramy te dla nas przyjemne, korzystne i dające zadowolenie. Bóg staje się tylko kochajacym tatusiem, co tylko cukierki daje i przytula. A niczego nie wymaga. Czy to mądry tatuś? A może infantylny dziadzio? :)
Kogo chcielibyśmy mieć?

... Zagadka chyba za trudna :)
Ostatnio zmieniony 23 sty 2011, 14:18 przez bezemocji, łącznie zmieniany 2 razy.
Przy nieznajomości rzeczy czy lepiej nic nie mówić i uchodzić za idiotę, czy otworzyć gębę i .... rozwiać wszelkie wątpliwości? :rolleyes:

Re: Bóg Jest W Każdym Z Nas, Popatrz Se Do Lusterka To Zobaczysz.

309
ahtmar, to piekne slowa,i tak prawdziwe ze przestaja byc zauwazalne-
jedno przychodzi mi do lba-kazdy jest troche madrzejszy od kogos, i troche glupszy od kogos innego. Dla tych ktorzy nie lubia slowa milosc-zyjac, uczac sie od madrzejszych, pozwolmy by glupsi uczyli sie od nas, nie odwracajmy sie, my idziemy stamtad gdzie oni sa teraz.
Bezemocji skad wiem...poniewaz jedyna religia jest moje zycie, a modlitwa kazda jego chwila, poniewaz w mojej religii to ja jestem Bogiem dla siebie,to moja swiadomosc tego kim jestem- wiec ode mnie zalezy wszystko.
Poniewaz-takze teraz siedze sobie z kubkiem kawy i dogryzam Mu ze jert wredny, a On z usmiechem odpowiada mi:dokladnie tak jak Ty .Nie mam innego Boga, innej Milosci, i nie sadze by istnial inny,dla kogokolwiek z nas.
Ostatnio zmieniony 23 sty 2011, 14:27 przez Gość, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Bóg Jest W Każdym Z Nas, Popatrz Se Do Lusterka To Zobaczysz.

310
Kiedy zewnętrzne stanie się wewnętrznym, czyli tą prawdziwą miłością, tym prawdziwym bogiem, którym jesteś wewnątrz siebie, to nie będziesz widział podziału. Wtedy nie będziesz pytał o to co jest na zewnątrz, bo to wszystko automatycznie staje się jednością z tobą. Wtedy dla ciebie nie istnieje podział, dla innych tak, ale nie dla ciebie. Dla ciebie wszystko będzie zawsze tylko tą jednością, którą widzisz w swoim wnętrzu.
Zewnętrzne stało się wewnętrznym, czyli samym bogiem a więc nie ma inności, nie ma dla ciebie góry i dołu, nie ma dobra i zła itd. Nie ma tego wszystkiego, bo coś takiego, jak podział, dla boga nie istniał nigdy i nie istnieje. Podziały widzi tylko człowiek a nie Bóg człowiek.
Ostatnio zmieniony 23 sty 2011, 14:29 przez ahtmar, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Bóg Jest W Każdym Z Nas, Popatrz Se Do Lusterka To Zobaczysz.

312
:)
Ale skąd człowiek moze wiedziec co widzi Bóg i co istnieje dla Boga? Czy dla Boga nie istnieje jakiś podział? - bo coś takiego, jak podział, dla boga nie istniał nigdy i nie istnieje.
Skąd ta wiedza?
Ten marny pył, człowieczek, co sam nie wie elementarnych rzeczy, nie zna samego siebie ... wie, że dla Boga podziały nie istnieją. Wie, o Bogu różne rzeczy.
A podobno Kopernik udowodnił, że świat nie kręci się wokół nas. Samopoczucie antropocentryzmu pozostało :)
Ostatnio zmieniony 23 sty 2011, 14:40 przez bezemocji, łącznie zmieniany 2 razy.
Przy nieznajomości rzeczy czy lepiej nic nie mówić i uchodzić za idiotę, czy otworzyć gębę i .... rozwiać wszelkie wątpliwości? :rolleyes:

Re: Bóg Jest W Każdym Z Nas, Popatrz Se Do Lusterka To Zobaczysz.

313
ahtmar, nie dziele ludzi, madrzejszy lub glupszy w sensie nabywania swiadomosci, drogi na ktorej zawsze ktos jest w miejscu w ktorym my bylismy przed chwila, i ktos przed nami-w miejscu do ktorego dojdziemy za chwile.A swiadomosc jest wspolna, jest nasza, to ona jest swiatlem zycia, i ona laczy, pozwalajac w kazdym dostrzec siebie, ci za nami byc moze jej nie maja, lub zbyt mala. Nie sa glupsi przez to ze sa za nami. Milosc nigdy nie dzieli, nie roznicuje.
Bezemocji, przynudzasz... wspolna swiadomosc bedaca zrodlem i istota zycia nie indywidualizuje, nie ma kogo-indywidualnie istniejesz w swym mozgu. Poza, ponad nim jestes jednoscia, takze ze mna-nie ukrywam ze bardzo mi milo z tego powodu.
A zagadki
wszak najwieksza zagadka jest zycie, a my-prawdziwi jestesmy zyciem
rozwiazuj , ja zmykam
Ostatnio zmieniony 23 sty 2011, 15:02 przez Gość, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Bóg Jest W Każdym Z Nas, Popatrz Se Do Lusterka To Zobaczysz.

314
Andro, zmykaj, zmykaj :)
Faktycznie zadawanie pytań na jakie nie ma odpowiedzi może być nudne, ale zamieszczanie swoich oznajmień przynudzaniem nie jest ....
Okazało sie, że proste pytanie - Kto stworzył świat, życie i jego organizację też jest za trudne.
I pewnie nudne :)

Zobaczmy kto z uśmiechem odpowiada Andrze -
poniewaz w mojej religii to ja jestem Bogiem dla siebie,to moja swiadomosc tego kim jestem- wiec ode mnie zalezy wszystko.
Poniewaz-takze teraz siedze sobie z kubkiem kawy i dogryzam Mu ze jert wredny, a On z usmiechem odpowiada mi:dokladnie tak jak Ty. Nie mam innego Boga, innej Milosci, i nie sadze by istnial inny,dla kogokolwiek z nas.
Skoro Andra sama dla siebie jest Bogiem, a innego Boga nie ma - z uśmiechem odpowiada ... samej sobie.
Tajemnica rozdwojenia wyjaśniona? :)
Ostatnio zmieniony 23 sty 2011, 15:21 przez bezemocji, łącznie zmieniany 3 razy.
Przy nieznajomości rzeczy czy lepiej nic nie mówić i uchodzić za idiotę, czy otworzyć gębę i .... rozwiać wszelkie wątpliwości? :rolleyes:

Re: Bóg Jest W Każdym Z Nas, Popatrz Se Do Lusterka To Zobaczysz.

315
bezemocji pisze:Andro, zmykaj, zmykaj :)
Faktycznie zadawanie pytań na jakie nie ma odpowiedzi może być nudne. Ale zamieszczanie swoich oznajmień przynudzaniem nie jest ....
Okazało sie, że proste pytanie - Kto stworzył świat, życie i jego organizację też jest za trudne.
I pewnie nudne :)

Zobaczmy kto z uśmiechem odpowiada Andrze -
poniewaz w mojej religii to ja jestem Bogiem dla siebie,to moja swiadomosc tego kim jestem- wiec ode mnie zalezy wszystko.
Poniewaz-takze teraz siedze sobie z kubkiem kawy i dogryzam Mu ze jert wredny, a On z usmiechem odpowiada mi:dokladnie tak jak Ty
Skoro Andra sama dla siebie jest Bogiem - z uśmiechem odpowiada ... samej sobie.
Tajemnica rozdwojenia wyjaśniona? :)
nie trzeba sie wysilić by sie zorientować , ze mamy do czynienia z dublowaniem słów Neale Donald Walscha z ksiażki "Rozmowy z Bogiem" , najciekawsze jest to że ten sam dubleryzm wykazywała uzytkowniczka Lidka :ahah:
Ostatnio zmieniony 23 sty 2011, 15:31 przez Crows, łącznie zmieniany 2 razy.
:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

Re: Bóg Jest W Każdym Z Nas, Popatrz Se Do Lusterka To Zobaczysz.

316
Crowsie, widzę widzę :) Ale tutaj pisze jeden autor. Stąd pokazuję sprzecznosci, nie tylko tu i radzę się zdecydować.

Co do samych Rozmów z Bogiem to bardzo ładny przyklad kompilacji, łączenia przeróżnych idei religijno-filozoficznych.
- Bóg jest wszystkim – panenteizm (Spinoza).
- Bóg tworzy własne doświadczenie (celem Wszechświata jest doświadczanie samego siebie) (Hegel).
- Dobro i zło obiektywnie nie istnieją (ale w innym znaczeniu niż u Nietzschego).
- Rzeczywistość jest tworzona przez wolę (Schopenhauer, wiele współczesnych postaci New Age, osobna książka poświęcona temu zagadnieniu to Sekret).
- Nikt świadomie nie pragnie być zły (Sokrates).
- W Bożej naturze nie leży osądzanie lub karanie ludzi, dlatego nie ma piekła.
- Człowiek składa się z umysłu, ciała i duszy [czasami też występuje podział na podświadomość, świadomość i nadświadomość] (wiele flozofów, postaci New Age, większość filozofii Wschodu, w pewnej przenośni także Chrześcijaństwo [Ojciec, Syn i Duch Święty]).
- Bóg jest kreatywną, samoświadomą Jaźnią [człowiek jest stworzony na jego podobieństwo].

Bóg Walscha to New Agowy Bóg sprzeczności. Nic dziwnego, że są i tutaj :)

http://pl.wikipedia.org/wiki/Rozmowy_z_Bogiem_(Walsch)
Ciekawa analiza książki i jej założeń - http://www.jedynadroga.alleluja.pl/teks ... umer=35244
Ostatnio zmieniony 23 sty 2011, 15:53 przez bezemocji, łącznie zmieniany 3 razy.
Przy nieznajomości rzeczy czy lepiej nic nie mówić i uchodzić za idiotę, czy otworzyć gębę i .... rozwiać wszelkie wątpliwości? :rolleyes:

Re: Bóg Jest W Każdym Z Nas, Popatrz Se Do Lusterka To Zobaczysz.

317
Pytasz skont ta wiedza?
Gdzieś trochę wyżej odpowiedziałem, wiedza jest w każdym z nas, sięgnij w głąb siebie a na pewno ją tam znajdziesz. Popatrz ponad to, na co patrzą ci, którzy tylko pytają a zapewniam cię, iż ujrzysz coś tak pięknego i nieogarnionego, że całe twoje jestestwo zadrży ze szczęścia.
Ostatnio zmieniony 23 sty 2011, 16:53 przez ahtmar, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Bóg Jest W Każdym Z Nas, Popatrz Se Do Lusterka To Zobaczysz.

318
Ahtmarze, pytam: Skąd człowiek może wiedziec co widzi Bóg i co istnieje dla Boga?
Na to mi odpowiadasz -
ahtmar pisze:Gdzieś trochę wyżej odpowiedziałem, wiedza jest w każdym z nas, sięgnij w głąb siebie a na pewno ją tam znajdziesz.
Czy sądzisz, że wpatrując się w siebie jednak ograniczony człowiek pojmie widzenie i zamiary samego Boga? Jaki byłby to Bóg? Czy mowa o tym samym - Twórcy Świata, kosmosu o jakim mamy blade pojęcie?
Pytałem też kto stworzył cały świat, jego organizację, powołał życie, dusze nieśmiertelne itd.
Myślę, że takiej wiedzy nie ma w naszych głębiach. Jakbyśmy się wytężali nie wie nikt, jak ten świat powstał.
Może trochę pokory wobec własnej niewiedzy i małości? Wobec siebie i świata? Nie uważasz?

Zapoznaj się z komentarzem poglądów jakie przedstawiasz, także wpatrywania w siebie i równaniem człowiek =Bóg - http://www.jedynadroga.alleluja.pl/teks ... umer=35244
Ostatnio zmieniony 23 sty 2011, 18:03 przez bezemocji, łącznie zmieniany 2 razy.
Przy nieznajomości rzeczy czy lepiej nic nie mówić i uchodzić za idiotę, czy otworzyć gębę i .... rozwiać wszelkie wątpliwości? :rolleyes:

Re: Bóg Jest W Każdym Z Nas, Popatrz Se Do Lusterka To Zobaczysz.

319
Ahtmar, na nic slowa wobec tych ktorzy nie chca sluchac.
bezemocji, umowmy sie ze wkrecasz mnie do momentu, do ktorego ja bede chciala, i ani chwili dluzej.
Zagadka...nic Ci nie da moje rozwiazanie, poniewaz to jestes Ty, Twoje zycie, i Twoje indywidualne doswiadczanie Boga.
Dla jasnosci-o ruchu New Age mam mniej niz nikle pojecie, Oshona unikam jak ognia, by nie utozsamiac sie nieswiadomie nawet z jego slowami, a Walsch-od kilku dni, i bardzo fragmentarycznie. Nie dostosowuje swych doswiadczen do cudzej wiary lub slow, odwrotnie-swoim doswiadczaniem Boga potwierdzam slowa innych, dlatego wiem ktore slowa Jezusa sa prawda, a ktore zostaly Mu dopisane, i dlatego wiem ze Walsch mowi prawde-poniewaz doswiadczam tej prawdy. Nie odwracaj tej kolejnosci drogi panie. Nie wytlumacze nikomu kim jest,czym jest zycie, kim jest Bog, to beda moje slowa, i moja prawda plynaca z mojego doswiadczania jej. Moge pomoc wskazujac droge, do Swiatla, ktore przeciez jest w kazdym z nas.
Nie wiem wszystkiego, jeszcze nie, i nie jestem na tyle zadufana w sobie by tak uwazac. Bardzo dawno mowilam -oswiecenie to nie jest nagly snop swiatla walacy z nieba. To sa male swiatelka ktore przychodza do nas, nie musimy ich szukac -one sa, i widzimy je w miare nabywania swiadomosci.
Zacytuje Ci jeszcze madre slowa madrego czlowieka:
,,usilujac pojac Boga rozumem tracimy mozliwosc dotarcia do Niego"
wiec na nic argumenty, kontry, slowa...wystarczy zyc, otworzyc serce na milosc, dac ja zyciu. To kreuje nasze zycie,to jest swiatlo zycia.
I wierze...wiem ze kazdy moze uslyszec Boga, nawet pijac kawe-skoro ja moglam?
Nie staraj sie mnie sprowokowac, to niemozliwe. Nie szukaj Boga w slowach, tam Go nie ma, ani w religiach, On jest Swiatlem zycia-tym ktorym Ty jestes, od chwili gdy to pojmiesz. Nie rozumem. Otwartym sercem dziecka. Ale do tego trzeba choc minimum emocji, nie sadzisz?
Ostatnio zmieniony 23 sty 2011, 21:29 przez Gość, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Bóg Jest W Każdym Z Nas, Popatrz Se Do Lusterka To Zobaczysz.

320
Andro droga, nie wkręcaj się sama pisząc sprzecznie, często niejasnym językiem.
We własnej wypowiedzi okazało się, że rozmawiając z Bogiem, rozmawiasz sama ze sobą :) W końcu nie wiadomo, czy Bóg=ja/człowiek, czy mowa o bycie zewnętrznym, Stwórcy świata.
Dyskutujemy o Bogu, naszym podobieństwie do Boga. Pytania jakie zadaję o Boga, jego naturę, właściwości, relacje z ludźmi nie mają odpowiedzi, a kończą obróceniem pytania i formułką - spójrz na siebie, wiedza jest w każdym z nas, tam jest odpowiedź. Jako żywo styl i retoryka Walscha. Walsch także nie odpowiada na proste pytania, albo popada w sprzeczności.
Nie uznaje słów za wiarygodny i rzetelny nośnik myśli, nauk i poglądów ... ale ich używa. Dlaczego mamy im wierzyć?
Andra pisze - Nie szukaj Boga w slowach, tam Go nie ma, ani w religiach, On jest Swiatlem zycia-tym ktorym Ty jestes, od chwili gdy to pojmiesz.
Dalej Walsch głosi - "Ja" ponad wszystkim. - było tu.
Głosi, że nie ma grzechu, nie ma zła nie ma piekła, nie ma cierpienia.
Zło nie istnieje. Istnieją tylko „obiektywne zjawiska i doświadczenia”. Jednakże już na następnej stronie Bóg zaprzecza samemu sobie mówiąc: „zatem najgorszym złem jest twierdzić, że w ogóle nic nie jest złe.”
Nawet chociaż zło nie istnieje, Bóg mówi, że powinniśmy zdefiniować je za pomocą tego, co nazywamy dobrem, ponieważ żyjemy w świecie względności.

I tak co rusz :)

No i pytanie jakie zadałem w ironicznej "zagadce" nie wymagało "minimum emocji".
Zapytałem kto stworzył cały ten świat i go zorganizował? Nie pytałem o swoje życie, a twórcę świata.
Tutaj zrównanie człowiek jest Bogiem byłoby ryzykowne. Skoro Bóg stworzył i jest wszystkim - skąd zło? Jakiego nie ma?
Więc cisza :)

Naprawdę polecam, choćby dla znalezienia czytanych tu myśli - http://www.jedynadroga.alleluja.pl/teks ... umer=35244
Ostatnio zmieniony 23 sty 2011, 22:47 przez bezemocji, łącznie zmieniany 2 razy.
Przy nieznajomości rzeczy czy lepiej nic nie mówić i uchodzić za idiotę, czy otworzyć gębę i .... rozwiać wszelkie wątpliwości? :rolleyes:

Re: Bóg Jest W Każdym Z Nas, Popatrz Se Do Lusterka To Zobaczysz.

321
Świat nie stworzyła jedna istota ale jedna inicjowała jego powstanie. Dalej to było dzieło coraz większej ilości istot. Człowiek może sobie powiedzieć że jest Bogiem ale czy ma świadomość boskości ? Pomyśl co może ego materialne stworzyć więc zadaj sobie pytanie co może ego z wyższych gęstości pozamaterialnych. Bóg jako pierwsza istota podzielił się na siebie i ego. Ego zaczęło tworzyć eksperymentować i tworzyć swoje mniejsze kopie których jest 12. Jaźń materialna jest najmniejszym, najsłabszym i najmłodszym ego. Jesteśmy Bogami ale w różnych procentach. Jeden w ułamku procenta, inny w kilku procentach. Ale warto mieć tą świadomość bo to czyni człowieka lepszym i prowadzi do zwiększania jedności z Bogiem w sobie. Każdy z nas ma to samo co ma pierwsza istota od której to wszystko się zaczęło. Jesteśmy jakby dokładną kopią i zarazem indywidualnym oryginałem.
Ostatnio zmieniony 24 sty 2011, 1:50 przez Ja?!, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Bóg Jest W Każdym Z Nas, Popatrz Se Do Lusterka To Zobaczysz.

322
Ja, przepraszam Cie, nie przyswajam cudzych teorii, wiec ani przytakne, ani zaprzecze, moze masz racje mnozac byty, choc nie przemawia to do mnie.
Bezemocji, nie wkrecam sie, wyjasniam Ci moje stanowisko, na podstawie moich doswiadczen, moich przezyc- wiec nie podpinaj mi Walscha, nie czytam go,kilka zdan zaledwie, ktore potwierdze na podstawie tego co ja doswiadczam.
Jesli interesuje Cie prapoczatek, dociekaj, szukaj, mnoz teorie, masz prawo i wybor.
Zycie, Bog, Milosc jest doswiadczaniem, nie mysleniem o zyciu, o Bogu, itd...
Zlo-czy istnieje zlo obiektywne?Nie znajduje sprzecznosci w slowach ktore zapisal Walsch, sa prawdziwe...dla mnie sa. Ty na to pytanie sam sobie odpowiedz, moje slowa nic Ci nie dadza, ani moje rozumienie dobra i zla.Twoje zycie jest Twoim, i Ty je kreujesz, ja mam swoje, choc zycie jest jedno, nasze, prawda?
Mowisz- cisza...tam znajdziesz odpowiedzi na swoje pytania, wiec nie szukaj ich we mnie, ani w nikim innym
cisza jest wszystkim, i w niej jest wszystko, nie w myslach, teoriach, cytatach
Ostatnio zmieniony 24 sty 2011, 6:55 przez Gość, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Bóg Jest W Każdym Z Nas, Popatrz Se Do Lusterka To Zobaczysz.

323
Andra pisze:Jesli interesuje Cie prapoczatek, dociekaj, szukaj, mnoz teorie, masz prawo i wybor.
Zycie, Bog, Milosc jest doswiadczaniem, nie mysleniem o zyciu, o Bogu, itd...
Życie, Bóg, Miłość jest doświadczeniem, nie myśleniem o życiu, o Bogu .... ładna sentencja i oznajmienie - i co w związku z tym?
Ja myślałem, że po to jest forum dyskusyjne ludzi myślących - miejsce wymiany mysli, poglądów, uwag, wątpliwości, stawiania pytań i odpowiedzi. Choćby o prapoczątek świata, Boga, jego naturę, relacje z ludźmi, dobro-zło itd. Właśnie to robię i pytam. I dostaję rzeczową odpowiedź - nie szukaj ich we mnie, ani w nikim innym cisza jest wszystkim, i w niej jest wszystko, nie w myslach, teoriach, cytatach
Skoro cisza jest wszystkim, a odpowiedzi na świat, ludzi, nie ma w myślach - co robisz na forum dyskusyjnym? :rolleyes: Miejscu wymiany poglądów i myśli? O życiu, Bogu, miłosci, człowieku, teoriach itd ....?
Ostatnio zmieniony 24 sty 2011, 8:49 przez bezemocji, łącznie zmieniany 2 razy.
Przy nieznajomości rzeczy czy lepiej nic nie mówić i uchodzić za idiotę, czy otworzyć gębę i .... rozwiać wszelkie wątpliwości? :rolleyes:

Re: Bóg Jest W Każdym Z Nas, Popatrz Se Do Lusterka To Zobaczysz.

324
Ucze sie jak rozpoznac siebie prawdziwa
dziekuje za recenzje,przeczytalam z radoscia, poniewaz co do joty potwierdza moje slowa, a autorka owej recenzji nie moglaby odebrac inaczej ksiazki ...czyz inaczej odebralby by ja nasz wspolny przyjaciel Milujacy?
Az mi sie pysio smieje, choc nie czuje potrzeby rozczytywania sie w ksiazkach Walscha, z przyjemnoscia poznalabym autora, i nie watpie ze to nastapi
dziekuje bezemocji, lepszego prezentu zrobic mi nie mogles
Ostatnio zmieniony 24 sty 2011, 9:15 przez Gość, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Bóg Jest W Każdym Z Nas, Popatrz Se Do Lusterka To Zobaczysz.

325
Dodam, zebys nie mial watpliwosci: ucze sie siebie poprzez to co spostrzegam w innych, i nie wykluczam ze byc moze-komus pomagam takze w ten sposob-nie zyjemy wszak dla siebie samych.I zawsze ktos jest o krok przed nami,ktos inny o pol kroku za nami, prawda?
Nikt wiec nie powie Ci czym jest droga prowadzaca do Boga, moze jedynie podpowiedziec jak na nia wejsc
Ostatnio zmieniony 24 sty 2011, 9:34 przez Gość, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Bóg Jest W Każdym Z Nas, Popatrz Se Do Lusterka To Zobaczysz.

326
Dodam, zebys nie mial watpliwosci: ucze sie siebie poprzez to co spostrzegam w innych, i nie wykluczam ze byc moze-komus pomagam takze w ten sposob-nie zyjemy wszak dla siebie samych.I zawsze ktos jest o krok przed nami,ktos inny o pol kroku za nami, prawda?
Nikt wiec nie powie Ci czym jest droga prowadzaca do Boga, moze jedynie podpowiedziec jak na nia wejsc
jak odnalezc siebie -to jest poczatek drogi
Ostatnio zmieniony 24 sty 2011, 9:37 przez Gość, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Bóg Jest W Każdym Z Nas, Popatrz Se Do Lusterka To Zobaczysz.

327
Andra pisze:dziekuje za recenzje,przeczytalam z radoscia, poniewaz co do joty potwierdza moje slowa, a autorka owej recenzji nie moglaby odebrac inaczej ksiazki ...czyz inaczej odebralby by ja nasz wspolny przyjaciel Milujacy?
Az mi sie pysio smieje, choc nie czuje potrzeby rozczytywania sie w ksiazkach Walscha, z przyjemnoscia poznalabym autora, i nie watpie ze to nastapi
dziekuje bezemocji, lepszego prezentu zrobic mi nie mogles
Po pierwsze namnożyłaś postów, korzystaj z okienka edytuj.
No cóż, każdy zobaczy co chce, .... :)
Otoż autor recenzji Walscha wykazał zwykłe zaprzeczanie sobie, brak logiki, nadużywania, nadinterpretacje i przekłamania np. korzystając z Biblii i szermując postacią Jezusa.
Tego Andra nie zobaczyła i się cieszy. Nic dziwnego. :tak:

Poza tym nie pytałem o drogę prowadzącą do Boga, a rolę Boga w stwarzaniu świata i jego organizacji, itd.
Jak mam wejść na "drogę prowadzącą do Boga" pomaga mi i podpowiada także nasz Miłujący. Też jest przekonany, że komuś pomaga, misjonarzom dziękuję :)
Ostatnio zmieniony 24 sty 2011, 10:20 przez bezemocji, łącznie zmieniany 2 razy.
Przy nieznajomości rzeczy czy lepiej nic nie mówić i uchodzić za idiotę, czy otworzyć gębę i .... rozwiać wszelkie wątpliwości? :rolleyes:

Re: Bóg Jest W Każdym Z Nas, Popatrz Se Do Lusterka To Zobaczysz.

328
bezemocji, ja mowie o sobie, nie Tobie, ta ,,misja"dotyczy mnie, nikogo innego, wszak ksiazek Walscha takze nikt nie musi czytac, ani Biblii
i pewnie ze ,,nic dziwnego"-powtarzam-kazdy czyta, widzi i slyszy co innego, to jest odbior subiektywny, dlatego mowilam Ci-prawd jest wiele, Prawo jest jedno. I zauwaz, jesli zechcesz naturalnie-gdyby wszystkie przekazy od Boga, poczynajac od najstarszych nalozyc na siebie, wykreslajac to co nie pokrywa sie-pozostanie jedno-prawo zycia-Milosc.
A czy mozna kogokolwiek nawrocic na zycie, na milosc?Mozna pomoc zrozumiec tym ktorzy chca-czym jest milosc zycia, nawrocic sie nie da
Ostatnio zmieniony 24 sty 2011, 10:33 przez Gość, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Bóg Jest W Każdym Z Nas, Popatrz Se Do Lusterka To Zobaczysz.

329
Andra pisze:bezemocji, ja mowie o sobie, nie Tobie, ta ,,misja"dotyczy mnie, nikogo innego,
Sorry, piszesz do mnie, nie do siebie samej -
Andra pisze:Nikt wiec nie powie Ci czym jest droga prowadzaca do Boga, moze jedynie podpowiedziec jak na nia wejsc
Może rzeczywiście rozmawiasz ze sobą :)
Niestety subiektywny odbiór często wypacza widzenie biorąc fałsze za prawdy. Bo prawdy są niemiłe :)
W koncu już nie wiem o czym mowa. O jakimś prawie życia - miłości? Co to za teozofie? Andro, załóż osobny temat o Prawie Życia Miłości.
Ostatnio zmieniony 24 sty 2011, 10:54 przez bezemocji, łącznie zmieniany 2 razy.
Przy nieznajomości rzeczy czy lepiej nic nie mówić i uchodzić za idiotę, czy otworzyć gębę i .... rozwiać wszelkie wątpliwości? :rolleyes:

Wróć do „Religia - rozmowy rozmaite”

cron