Re: Pogrzeb

31
Dzieco mojego syna było ochrzczone właśnie z wody przez położne zaraz po urodzeniu Michall u Nas też księża przyjadą w nocy gdy prosi się o ostatnie namaszczenie ale są też tacy księża jak pisałam którzy nie rozumieją tego że ktoś jest biedny i nieraz nie ma za co pochować swego krewnego?
Ostatnio zmieniony 27 sie 2010, 13:59 przez babka cukrowa, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Pogrzeb

32
Niestety u nas czyli Białej Podlaskiej i owszem przyjadą w nocy ale jak się po pana przyjedzie własnym samochodem jak nie masz musisz nająć jak były maluchy to taką furą nie pojechał kazał inny pojazd podstawić ,są okoliczne kaplice i żeby się odbyła msza też wierni muszą pojechać po hrabiego i odwieść go z powrotem na swój koszt lecz kasę z mszy do kieszonki chowają a na placu blebanii coraz nowsze modele aut stoją lecz nie będą lakieru kurzyć po wiejskich drogach bo przecież musieli tylu ludziom ciemnote wcisnąć by je kupić ja już dawno przestałem na tacę dawać i powinni tak wszyscy zacząć robić bo przecież idziemy do kościoła by spodkać się z Bogiem a nie dla tych pasibrzuchów kabzę nabijać dosyć ciemnogrodu w Polsce Kościół to my Katolicy a nie ci wyzyskiwacze.
Ostatnio zmieniony 04 wrz 2010, 8:49 przez fruto10, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Pogrzeb

33
Michall pisze:Śluby i kasa na księdza serio jest co łaska. Nie wiem gdzie wy żyjecie ale to jakiś dziki zachód..... Na chrzest ostatnio zapytałem się kolegi mojego ojca dał 1000 bo miał gest, ludzie dają generalnie do 500. Z kościoła można wystąpić i po sprawie wystarczy napisać oświadczenie i dać księdzu - najlepiej pojsc do plebanii miejsca to tyle.
Co Ty chrzanisz?! 500 zł za chrzest to ma być spoko?! Moja mama za godzinę korepetycji, do których się przygotowuje, bierze 30 złotych!!! 500 to moim zdaniem 10 razy za dużo!!! Przepraszam, ale ile wysiłku kosztuje księdza ochrzczenie dziecka? Bo wydaje mi się, że mniej, niż moją mamę prowadzenie całogodzinnej, indywidualnej lekcji w domu.
Ostatnio zmieniony 06 wrz 2010, 23:21 przez kasia88, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Pogrzeb

34
Witam! Wszystkim zainteresowanym polecam stronę www.apostazja.pl
Jest możliwość formalnego opuszczenia kościoła,można to zrobić.
Na tej stronie i na forum można szczegółowo dowiedzieć się jak to się robi.
Można też powymieniać się swoimi doświadczeniami z innymi apostatami.
Ostatnio zmieniony 18 wrz 2010, 11:52 przez Radek_22, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Pogrzeb

35
Radek_22 pisze:Witam! Wszystkim zainteresowanym polecam stronę www.apostazja.pl
Jest możliwość formalnego opuszczenia kościoła,można to zrobić.
Na tej stronie i na forum można szczegółowo dowiedzieć się jak to się robi.
Można też powymieniać się swoimi doświadczeniami z innymi apostatami.
No jak słyszę o 500 zł za pokropienie główki wodą albo za odprawienie mszy, która i tak by się o tej porze odbyła, jednak z wygłoszeniem formułki ślubnej (za to 500 zł?), to rzeczywiście, chciałoby się powiedzieć tej organizacji - pass.
Ostatnio zmieniony 19 wrz 2010, 0:42 przez kasia88, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Pogrzeb

36
Kuria czy co tam w kościele rządzi, powinna wydać zarządzenie, ile zato ile za tamto, oczywiście kwoty maxymalne. nie bylo by problemu. Niestety kościół, media, np. zajmują się stosunkiem kościoła do Radia Maryja zamiast ważnymi rzeczami.
Ostatnio zmieniony 19 wrz 2010, 12:30 przez voltaren, łącznie zmieniany 3 razy.

Re: Pogrzeb

37
voltaren pisze:Kuria czy co tam w kościele rządzi, powinna wydać zarządzenie, ile zato ile za tamto, oczywiście kwoty maxymalne. nie bylo by problemu. Niestety kościół, media, np. zajmują się stosunkiem kościoła do Radia Maryja zamiast ważnymi rzeczami.
Jestem ciekawa, co by Chrystus powiedział, gdyby się dowiedział, że jego kapłani za sakramenty, tj. Jego łaskę ustalają jakiekolwiek kwoty. Myślę, że pogoniłby takich kapłanów jak fałszywców faryzeuszy,
ODPOWIEDZ

Wróć do „Religia - rozmowy rozmaite”

cron