Re: Radio Maryja-katolicki Głos W Twoim Domu

1
Od wielu lat jestem słuchaczka i sympatykiem Radia Maryja. Wczoraj, jak w każdy piątek słuchałam audycji dla mlodzieży:"Czas wzrastania". Wypowiedzi młodych ludzi w RM napawają optymizmem.
Wczoraj była audycja w której obecni w studio i sluchacze wspominali zmarła Martynkę.
Czy ktoś z Was moi drodzy słucha RM? Czy podobnie jak mnie, RM daje wiele, uczy udoskonala i umacnia wiarę?
Ostatnio zmieniony 27 mar 2010, 19:03 przez Babcia, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Radio Maryja-katolicki Głos W Twoim Domu

6
Babcia pisze:Od wielu lat jestem słuchaczka i sympatykiem Radia Maryja. Wczoraj, jak w każdy piątek słuchałam audycji dla mlodzieży:"Czas wzrastania". Wypowiedzi młodych ludzi w RM napawają optymizmem.
Wczoraj była audycja w której obecni w studio i sluchacze wspominali zmarła Martynkę.
Czy ktoś z Was moi drodzy słucha RM? Czy podobnie jak mnie, RM daje wiele, uczy udoskonala i umacnia wiarę?
Chciałabym by młodzież tak jak pięknie nauczyła się deklaracje składać i mówić,wprowadzała te myśli w czyn.Tuu przepaść wielka.
Ostatnio zmieniony 27 mar 2010, 19:31 przez Krystyna, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Radio Maryja-katolicki Głos W Twoim Domu

11
Krystyna pisze:Słucham.Czasami.Raczej z ciekawości.Mnie To radio nie bulwersuje zupełnie.Bulwersują czasami mnie słuchacze.Hmm,oto Polska katolicka własnie.Chciałoby się poziom o schodek wyżej,jednak widocznie nie da rady.
Ci biedni ludzie to tylko część Polski katolickiej
Ostatnio zmieniony 27 mar 2010, 19:48 przez Gość, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Radio Maryja-katolicki Głos W Twoim Domu

12
Nie mamy nic przeciw Katolikom. Odwrotnie, dumni jesteśmy z katolickiej tradycji Polski. Ale to nie znaczy abyśmy popierali klerykalny, radiomaryjny fundamentalizm, sączenie nienawiści i skłócaniu Polaków, szczuciu na Polskich Żydów itp..

[youtube][/youtube]
Ostatnio zmieniony 27 mar 2010, 19:53 przez Krzysiek, łącznie zmieniany 2 razy.
"ŚWIADOMOŚĆ jest jak wiatr,
o którym można powiedzieć, iż wieje,
ale nie ma sensu pytać o to,
gdzie jest wiatr, kiedy n i e wieje."


_________________
Z Foresta Gump`a"

Re: Radio Maryja-katolicki Głos W Twoim Domu

13
Krzysiek pisze:Nie mamy nic przeciw Katolikom. Odwrotnie, dumni jesteśmy z katolickiej tradycji Polski. Ale to nie znaczy abyśmy popierali klerykalny, radiomaryjny fundamentalizm, sączenie nienawiści i skłócaniu Polaków, szczuciu na Polskich Żydów itp..
Dużo tej obłudy i zkłamania w kościele, łatwo sie w tym wszystkim pogubić
Ostatnio zmieniony 27 mar 2010, 19:57 przez Gość, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Radio Maryja-katolicki Głos W Twoim Domu

14
Wiem, że są ludzie godni współczucia. Co automatycznie nie oznacza, że na falach religijnego radia mają gadać zwykłe głupstwa, albo agitować językiem frustracji i fobii. O ironio za patronkę to radio ma samą Matkę Boską. Religijne radio jakoś nie potrafi trzymac się swojej ewangelizacyjnej misji, a przeciwnie zezwala na całkiem nieewangeliczne treści.
Radio gra, ale coś tu nie gra ...
Ostatnio zmieniony 27 mar 2010, 19:59 przez bezemocji, łącznie zmieniany 2 razy.
Przy nieznajomości rzeczy czy lepiej nic nie mówić i uchodzić za idiotę, czy otworzyć gębę i .... rozwiać wszelkie wątpliwości? :rolleyes:

Re: Radio Maryja-katolicki Głos W Twoim Domu

15
transfer pisze:
Krystyna pisze:Słucham.Czasami.Raczej z ciekawości.Mnie To radio nie bulwersuje zupełnie.Bulwersują czasami mnie słuchacze.Hmm,oto Polska katolicka własnie.Chciałoby się poziom o schodek wyżej,jednak widocznie nie da rady.
Ci biedni ludzie to tylko część Polski katolickiej
Wiem o tym transfer.Wiem.
Ostatnio zmieniony 27 mar 2010, 20:01 przez Krystyna, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Radio Maryja-katolicki Głos W Twoim Domu

16
Krzysiek pisze:Nie mamy nic przeciw Katolikom. Odwrotnie, dumni jesteśmy z katolickiej tradycji Polski. Ale to nie znaczy abyśmy popierali klerykalny, radiomaryjny fundamentalizm, sączenie nienawiści i skłócaniu Polaków, szczuciu na Polskich Żydów itp..

[youtube][/youtube]
Szczucie na Żydów? Aaaa ,rozumiem.Krzyś, przyznaję ci rację !Wszelkim szczuciom BASTA ! To nieludzkie.
Ostatnio zmieniony 27 mar 2010, 20:03 przez Krystyna, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Radio Maryja-katolicki Głos W Twoim Domu

17
bezemocji pisze:Wiem, że są ludzie godni współczucia. Co automatycznie nie oznacza, że na falach religijnego radia mają gadać zwykłe głupstwa, albo agitować językiem frustracji i fobii. O ironio za patronkę to radio ma samą Matkę Boską. Religijne radio jakoś nie potrafi trzymac się swojej ewangelizacyjnej misji, a przeciwnie zezwala na całkiem nieewangeliczne treści.
Radio gra, ale coś tu nie gra ...
Nie gra w stosunku do odborców jakich promuje.Niemniej Ci odbiorcy -ludzie-,równie cenni i ważni.
Ostatnio zmieniony 27 mar 2010, 20:06 przez Krystyna, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Radio Maryja-katolicki Głos W Twoim Domu

19
Krzyś,myslę i myślę czym temu radiu mogli narazić się Żydzi i wymyśliłam /na mój rozum /,nie wsparli /finansowo/ w budowie tego radia.Nie umiem inaczej tego wytłumaczyć,wszak my wszyscy ...bracia.Na osłodę Krzyś,ja niezmiernie ciekawa tej religii i obrzędów.Może ....np. w 10 lub 100-tnym pokoleniu wstecz od Nich pochodzę?A może Ksiądz Rydzyk ,też? Hehe :D
Ostatnio zmieniony 27 mar 2010, 20:23 przez Krystyna, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Radio Maryja-katolicki Głos W Twoim Domu

20
W dawnych czasach, a był to początek 'radyja' do spółki z przyjaciółmi przesyłaliśmy przekazy pocztowe, zwane potocznie 'wdowim groszem', o wartości 1 gr, na rzecz ojca Tadeusza :) 'Radyjo' ponosiło opłatę rzędu 2 zł :) To były wesołe czasy :)
Ostatnio zmieniony 27 mar 2010, 20:42 przez Artur, łącznie zmieniany 2 razy.
Pozdrawiam
Artur ♆

Żyjemy w czasach, gdzie wytwory schorowanej wyobraźni mają większe prawo obywatelstwa niż rzetelne myślenie.

Re: Radio Maryja-katolicki Głos W Twoim Domu

24
Zachęcałaś do zaglądnięcia na ich stronę, więc to uczyniłam i podzieliłam się z tym, co najbardziej rzuciło mi się w oczy. I to ma bardzo wiele wspólnego, bo wspólnota RM tymi numerami kont stoi.
Ostatnio zmieniony 27 mar 2010, 21:58 przez aka, łącznie zmieniany 2 razy.
This is what makes us girls
We all look for heaven and we put our love first
Somethin' that we'd die for, it's our curse
Don't cry about it
Lana Del Rey

Re: Radio Maryja-katolicki Głos W Twoim Domu

25
aka pisze:Zachęcałaś do zaglądnięcia na ich stronę, więc to uczyniłam i podzieliłam się z tym, co najbardziej rzuciło mi się w oczy. I to ma bardzo wiele wspólnego, bo wspólnota RM tymi numerami kont stoi.
RRM to nie wspólnota kont, a wspólnota ludzi modlących się i myślących po polsku.:Polska:
Ostatnio zmieniony 27 mar 2010, 22:02 przez Babcia, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Radio Maryja-katolicki Głos W Twoim Domu

26
Babcia pisze:Poużywaliście sobie w/g zasady "Huzia na Józia!", no to teraz trochę posłuchajcie, pooglądajcie i poczytajcie.
Skoro Józio się nas czepiał my czepialiśmy się Józia :) A poważnie. Z mojej perspektywy radyjko spełnia całkiem sensowną rolę w tym kraju np. w USA staruszkowie mają bingo, własne miejscowości, rozrywki etc. etc. w Polsce tę rolę pełnią rodziny RM. Zapewniają staruszkom rozrywkę. Kluby dla ludzi niechcianych, zapomnianych, starych. I tyle z prostej socjologii.
Ostatnio zmieniony 27 mar 2010, 22:03 przez Artur, łącznie zmieniany 2 razy.
Pozdrawiam
Artur ♆

Żyjemy w czasach, gdzie wytwory schorowanej wyobraźni mają większe prawo obywatelstwa niż rzetelne myślenie.

Wróć do „Religia - rozmowy rozmaite”

cron