Re: Egzorcyzmy

421
tu nie chodzi o sugestie,tu chodzi o osoby,ktore sa jasnowidzami i potrafia widziec kiedy cos podczepia sie do aury czlowieka.poza tym ksiadz rowniez korzystal z daru osoby ktora miala zdolnosc widzenia,poznania w kosciele i potwierdzil slowa poprzedniczek.jest bardzo wiele zniewolen lekkich badz ciezszych jesli sie otwiera na zlo korzystajac z tarota badz magii.bo pytajac kart tarota nigdy nie wiemy jaka energia tak naprawde nam odpowiada rozkladajac karty czy dobra czy zla.niewiem czy wiecie ze sa nawet msze w kosciele uzdrawiajaco-uwalniajace podczas ktorych bog poprzez ksiedza uwalnia od szatana.przyjezdza na nie masa ludzi.poszukajcie w internecie.
Ostatnio zmieniony 04 kwie 2010, 23:42 przez marze7, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Egzorcyzmy

422
marze7 pisze:tu nie chodzi o sugestie,tu chodzi o osoby,ktore sa jasnowidzami i potrafia widziec kiedy cos podczepia sie do aury czlowieka.poza tym ksiadz rowniez korzystal z daru osoby ktora miala zdolnosc widzenia,poznania w kosciele i potwierdzil slowa poprzedniczek.jest bardzo wiele zniewolen lekkich badz ciezszych jesli sie otwiera na zlo korzystajac z tarota badz magii.bo pytajac kart tarota nigdy nie wiemy jaka energia tak naprawde nam odpowiada rozkladajac karty czy dobra czy zla.niewiem czy wiecie ze sa nawet msze w kosciele uzdrawiajaco-uwalniajace podczas ktorych bog poprzez ksiedza uwalnia od szatana.przyjezdza na nie masa ludzi.poszukajcie w internecie.
Ponawiam pytanie. A co, gdyby to egzorcysta-bioenergoterapeuta Ci pomógł? Mogłaś z niego skorzystać, nie skorzystałaś, bo kazał płacić. A gdybyś skorzystała? Skoro wierzysz w aurę (nieładnie jak na katolika) i w to, że jasnowidze potrafią ją czytać... MOże wtedy nie myślałabyś, że w bioenergoterapii itp są ciemne moce?
Ostatnio zmieniony 04 kwie 2010, 23:58 przez kasia88, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Egzorcyzmy

423
marze7 jesteś ofiarą nie czarnych mocy ale swego umysłu , nie mów mi , że nie rozumie i niewiem nic w temacie bo nie masz pojęcia kim jestem , tak sie zachowujesz jak małolata z gimnazjum , która wchodzi na forum coś bebla i wszyscy muszą jej wierzyć jesli ktos nie uwierzy to znaczy , że nie czaji tematu ,
za długo zajmuję sie psychologią i i za duzo przeszłem w tym temacie o , którym piszesz by mi ktoś wciskał kit.
Ostatnio zmieniony 05 kwie 2010, 7:32 przez Crows, łącznie zmieniany 2 razy.
:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

Re: Egzorcyzmy

424
marze7 pisze:tu nie chodzi o sugestie,tu chodzi o osoby,ktore sa jasnowidzami i potrafia widziec kiedy cos podczepia sie do aury czlowieka.poza tym ksiadz rowniez korzystal z daru osoby ktora miala zdolnosc widzenia,poznania w kosciele i potwierdzil slowa poprzedniczek.jest bardzo wiele zniewolen lekkich badz ciezszych jesli sie otwiera na zlo korzystajac z tarota badz magii.bo pytajac kart tarota nigdy nie wiemy jaka energia tak naprawde nam odpowiada rozkladajac karty czy dobra czy zla.niewiem czy wiecie ze sa nawet msze w kosciele uzdrawiajaco-uwalniajace podczas ktorych bog poprzez ksiedza uwalnia od szatana.przyjezdza na nie masa ludzi.poszukajcie w internecie.
Nie miej do mnie żalu. Potwierdziłaś właśnie, że jesteś podatna na sugestię.
Ostatnio zmieniony 05 kwie 2010, 8:46 przez Artur, łącznie zmieniany 2 razy.
Pozdrawiam
Artur ♆

Żyjemy w czasach, gdzie wytwory schorowanej wyobraźni mają większe prawo obywatelstwa niż rzetelne myślenie.

Re: Egzorcyzmy

426
co uwazacie ze ludzie nie maja daru,idzcie sobie na msze uzdrawiajace i zobaczcie jak ludzie wija sie jak szatan z nich wychodzi,jak sie zachowuja wtedy uwierzycie ze szatan istnieje.zamiast poczytac,poszukac,otworzyc sie na wiedze tylko walczycie z drugim o racje,ze to wy jestescie najmadrzejsi.a gdzie tu motto tego forum;mędrzec uczy sie nawet od głupca,a głupiec nie uczy sie wcale>nie skorzystalam z pomocy bioenergoterapeutki,poniewaz uwazam ze tylko ksiadz moze wykonac egzorcyzm tak aby nic nie wrocilo spowrotem,po drugie zaprzestalam rowniez korzystania z pomocy jasnowidzow i bioterapeutow bo jak powiedzial ksiadz nie wszyscy maja dar od boga i korzystaja z dobrej energii.jednak niezmiennym jest fakt ze oni wszyscy zobaczyli ze cos jest podczepione do aury.i ksiadz ma takich przypadkow mase,codziennie do niego zglasza sie masa osob i maja pelne rece roboty.
Ostatnio zmieniony 05 kwie 2010, 20:14 przez marze7, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Egzorcyzmy

427
Równie dobrze mogą być podatni na każdy wciskany im bullshit(-;

Ostatnio strasznie polubiłem Derrena Browna, nakręcił bardzo sympatyczny program w którym jeździ po USA i robi tego typu pseudonaukowe sztuczki.
Właściwie chyba jest gdzieś na youtubie. O, mam:
Ostatnio zmieniony 05 kwie 2010, 20:20 przez zasm, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Egzorcyzmy

428
Zbiorowa histeria wzorem z kaplic zielonoświątkowych? :) Było. Nudne toto i głupie.
Ostatnio zmieniony 05 kwie 2010, 20:25 przez Artur, łącznie zmieniany 2 razy.
Pozdrawiam
Artur ♆

Żyjemy w czasach, gdzie wytwory schorowanej wyobraźni mają większe prawo obywatelstwa niż rzetelne myślenie.

Re: Egzorcyzmy

429
zasm pisze:Równie dobrze mogą być podatni na każdy wciskany im bullshit(-;

Ostatnio strasznie polubiłem Derrena Browna, nakręcił bardzo sympatyczny program w którym jeździ po USA i robi tego typu pseudonaukowe sztuczki.
Właściwie chyba jest gdzieś na youtubie. O, mam:
Oglądam na BBC. Fantastyczne :)
Ostatnio zmieniony 05 kwie 2010, 20:26 przez Artur, łącznie zmieniany 2 razy.
Pozdrawiam
Artur ♆

Żyjemy w czasach, gdzie wytwory schorowanej wyobraźni mają większe prawo obywatelstwa niż rzetelne myślenie.

Re: Egzorcyzmy

430
Artur pisze:Zbiorowa histeria wzorem z kaplic zielonoświątkowych? :) Było. Nudne toto i głupie.
Raczej nie głupie tylko potwierdzające pewne zachowania z psychologii społecznej.
Nie trzeba BBC ostatnio takie zjawisko, mozna było zauważyć jesienią i tzw świńską grypą - tu akuratnie motyw finansowy, nie był trudny do wykrycia. :len:
Ostatnio zmieniony 05 kwie 2010, 20:31 przez Gość, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Egzorcyzmy

431
transfer pisze:
Artur pisze:Zbiorowa histeria wzorem z kaplic zielonoświątkowych? :) Było. Nudne toto i głupie.
Raczej nie głupie tylko potwierdzające pewne zachowania z psychologii społecznej.
Jeśli powiesz komuś - bądź uzdrowiony i położysz mu przy tym rękę na głowie a wcześniej poprosisz aby zamknął na chwilę oczy to wystarczy, że lekko go popchniesz a 'Duch Święty' pizgnie nim o glebę tak, że tylko klapeczki w powietrzu świsną ;) A co ... praktykowałem to wiem :)
Ostatnio zmieniony 05 kwie 2010, 20:36 przez Artur, łącznie zmieniany 2 razy.
Pozdrawiam
Artur ♆

Żyjemy w czasach, gdzie wytwory schorowanej wyobraźni mają większe prawo obywatelstwa niż rzetelne myślenie.

Re: Egzorcyzmy

432
myślę, że marze7 wie co mówi- wiadomo, że trudno sobie uwierzyć w te rzeczy, ale trudno przypuszczać, że ludzie opętani własnym szaleństwem posiadają zdolności widzenia i mówienia o sprawach intymnych innych ludzi, że potrafią mówić podczas egzorcyzmów w innych językach, często np po łacinie- skąd mieliby takie zdolnośći- czy można ryzykować stwierdzenie, że to niezbadana siła ludzkiego umysłu? to równie naciągane jak bajki science-fiction. A tak się dzieje podczas egzorcyzmów. I jak to wytłumaczycie??? albo brzmienie ich głosu zmienia się diametralnie, albo lewitują lub na moment niewyobrażalną siłę fizyczną? myślę, że nie można tego racjonalnie wytłumaczyć- jeśli macie na to jakąś teorię to powiedzcie.

A jak wiadomo, egzorcysta niewiele mówi, nie powinien wdawać się w żadne gadki z opętanym- czyli z szatanem, często na wstępie stwierdza, że wcale nie będzie odprawiał egzorcyzmu, tylko się będzie modlił, nie sugeruje opętanemu nic żeby mieć pewność z czym ma doczynienia. żeby nawet nie zasugerować opętania. Jakikolwiek brak sugestii na różne "dziwne zjawiska"- a one zaczynają się dziać???
jak to wytłumaczyć?
Ostatnio zmieniony 05 kwie 2010, 21:12 przez meg2010, łącznie zmieniany 3 razy.

Re: Egzorcyzmy

433
a i owszem ,wiele jest uzdrowien z roznych chorob,nawet raka po takich mszach.ludzie maja zaswiadczenia lekarskie swiadczace o tym iz choroba zanikla.ale jak widac cokolwiek sie napisze i tak nie uwierzycie.i sami tez nie palicie sie zeby pojsc i sprawdzic i poszukac informacji.no trudno nie ma sensu cokolwiek pisac.
Ostatnio zmieniony 05 kwie 2010, 21:18 przez marze7, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Egzorcyzmy

434
masz rację, chyba nie ma sensu- może powinni sami uczestniczyć w takim wydarzeniu, żeby na własne oczy się przekonać? szczerze wątpię, że potrafią wszystko racjonalnie wytłumaczyć- modlitwa egzorcyzmu odbywa się po łacinie- egzorcyzmowany nawet nie ma pojęcia o czym jest, trudno mówić tu o sugestii lub hipnozie, hipnotyzowany musi przecież rozumieć co się do niego mówi! a więc?
Ostatnio zmieniony 05 kwie 2010, 21:23 przez meg2010, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Egzorcyzmy

435
Glossolalia mogę imitować na zawołanie - dla jednych będzie to dowód opętania dla innych dowód darów Ducha Świętego :) Dla postronnych zwyczajne SF :)
Ostatnio zmieniony 05 kwie 2010, 21:24 przez Artur, łącznie zmieniany 2 razy.
Pozdrawiam
Artur ♆

Żyjemy w czasach, gdzie wytwory schorowanej wyobraźni mają większe prawo obywatelstwa niż rzetelne myślenie.

Re: Egzorcyzmy

437
Nieomal :) Parę lat ćwiczeń :)
Ostatnio zmieniony 05 kwie 2010, 21:38 przez Artur, łącznie zmieniany 2 razy.
Pozdrawiam
Artur ♆

Żyjemy w czasach, gdzie wytwory schorowanej wyobraźni mają większe prawo obywatelstwa niż rzetelne myślenie.

Re: Egzorcyzmy

438
marze7 pisze:a i owszem ,wiele jest uzdrowien z roznych chorob,nawet raka po takich mszach.ludzie maja zaswiadczenia lekarskie swiadczace o tym iz choroba zanikla.
No ba! Te bezużyteczne, wielomiesięczne chemio, radio, immuno - terapie(-;

A że naukowcy śmią twierdzić, że te wszelkie glosalie to bełkot... no bezczelni po prostu.

Odnośnie znania faktów z życia innych osób i wszelkich takich dupereli, znów polecam Derrena Browna - facet jest naprawdę niesamowity, wręcz poezja;D
Na jutubie jest kilka jego programów. Nawet z polskimi napisami.
Ostatnio zmieniony 05 kwie 2010, 21:40 przez zasm, łącznie zmieniany 3 razy.

Re: Egzorcyzmy

439
Meg dziekuje za otwartosc,za to ze szukasz,czytasz i masz troche wiedzy i jestes otwarta na nia.oni chocby im tłukł mlotkiem w głowe nie zrozumieja i beda trwali przy swoim.przeciez podalam cytaty ze jezus wypedzal demony z opetanych,biblia wyraznie mowi o szatanie,ze kusi,no ale nie do wszystkich to dociera.nie ma co walczyc z wiatrakami..
Ostatnio zmieniony 05 kwie 2010, 21:53 przez marze7, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Egzorcyzmy

441
Może ja zadam pytanie w tej chwili, bo sytuacja robi się nieco irytująca.
Na jakiej podstawie należałoby przyjąć, że ów religijny bełkot jest bliższy rzeczywistości, niżeli wyjaśnienia potwierdzalne empirycznie?
Ostatnio zmieniony 05 kwie 2010, 23:07 przez zasm, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Egzorcyzmy

442
zasm pisze:Równie dobrze mogą być podatni na każdy wciskany im bullshit(-;

Ostatnio strasznie polubiłem Derrena Browna, nakręcił bardzo sympatyczny program w którym jeździ po USA i robi tego typu pseudonaukowe sztuczki.
Właściwie chyba jest gdzieś na youtubie. O, mam:
Obejrzałam cały ten program. I to, co mogę powiedzieć - szok... część rzeczy mogę pojąć (sugestie podczas "nawracania", że coś na kogoś napiera itp", ale część jest tak nieprawdopodobna dla mnie, że wydaje się oszustwem lub magią (odgadywanie obrazków). Bardzo chciałabym wiedzieć, jak ten człowiek to robi. Będę szukać o nim informacji.Wiem, z moimi zainteresowaniami to wstyd, że jeszcze o nim nie wiem, ale cóż, młoda jestem :D Dzięki za ten link
Ostatnio zmieniony 05 kwie 2010, 23:40 przez kasia88, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Egzorcyzmy

443
Sztuczki Umysłu, książkę można zakupić lub, będąc bezwzględnym piratem;), ściągnąć z sieci. Wyjaśnia w niej nieco motywów, którymi się kieruje i niektóre ze sztuczek;)
Ostatnio zmieniony 05 kwie 2010, 23:50 przez zasm, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Egzorcyzmy

444
zasm pisze:Sztuczki Umysłu, książkę można zakupić lub, będąc bezwzględnym piratem;), ściągnąć z sieci. Wyjaśnia w niej nieco motywów, którymi się kieruje i niektóre ze sztuczek;)
Kurczę, no właśnie. Ja tę książkę trzymałam raz w rękach, kartkowałam i chciałam kupić, ale mnie wyrzuty sumienia ogarnęły, że znów kasę wydam. I tak oglądając ten film migała mi przed oczami ta książka (Brown jest chyba na okładce)i zastanawiałam się czy to nie właśnie on jest autorem. To teraz wiem, że jest i że trzeba tę książkę dostać w swoje ręce :)
Ostatnio zmieniony 05 kwie 2010, 23:55 przez kasia88, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Egzorcyzmy

445
zasm pisze:Może ja zadam pytanie w tej chwili, bo sytuacja robi się nieco irytująca.
Na jakiej podstawie należałoby przyjąć, że ów religijny bełkot jest bliższy rzeczywistości, niżeli wyjaśnienia potwierdzalne empirycznie?
Działanie i dary Ducha Św. :)
A także nasladownictwo Ducha Św. i działanie szatana, ale ten robi to by sprowadzić na manowce np. poprzez zabobon. :(
Ostatnio zmieniony 06 kwie 2010, 9:28 przez Gość, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Egzorcyzmy

446
to ja bardzo proszę- wyjaśnijcie mi te wszystkie zjawiska a zmienię zdanie! I te wszystkie beznadziejne przypadki chorób - ich uzdrowień, gdzie sztaby specjalistów zgodnie twierdzili, że nie ma mowy o wyleczeniu. Lub lewitacje i bilokacje jak u ojca Pio-POSWIADCZONE w 100%, czy to mozna racjonalnie wyjaśnić? czekam na wyjaśnienia, może wam się uda skoro naukowcom się nie udało...

a co do tego faceta co nabiera ludzi w USA, to raczej godne pożałowania, bo ludzie w USA to straszne prymitywy, które są w stanie uwierzyć we wszystko, poza tym, o czym nie ma tu mowy, oni mają straszny głód rzeczy duchowych, często szukają ślepo, dają się nabierać przez różnorakich guru, tylko po to, żeby ktoś pokazał im stronę duchową, żeby nasycił ich nadprzyrodzonym, bo świat materialny zdominował ich życie,
czemu nie piszecie o tym co naprawdę się tam dzieje, tam zgnilizna sięgła zenitu i wielu ludzi poszukuje odskoczni---- więc pan Brown to żaden przykład, nim nie wytłumaczysz cudów, które przeczą podstawowym prawom fizyki, takie przepraszam za stwierdzenie kity można wciskać ludziom ,którzy mają nikłe pojęcie o swiecie
Ostatnio zmieniony 06 kwie 2010, 11:21 przez meg2010, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Egzorcyzmy

447
Oglądałem światłych ludzi w Polsce, którzy oddawali własne portfele szarlatanom gadającym językami więc bądź tak dobra i nie sugeruj, że tylko amerykanie są durni :)
Ostatnio zmieniony 06 kwie 2010, 11:29 przez Artur, łącznie zmieniany 2 razy.
Pozdrawiam
Artur ♆

Żyjemy w czasach, gdzie wytwory schorowanej wyobraźni mają większe prawo obywatelstwa niż rzetelne myślenie.

Re: Egzorcyzmy

448
Artur pisze:Oglądałem światłych ludzi w Polsce, którzy oddawali własne portfele szarlatanom gadającym językami więc bądź tak dobra i nie sugeruj, że tylko amerykanie są durni :)
Głupota i naiwność, to choroba wszystkich narodów niestety. :(
Ostatnio zmieniony 06 kwie 2010, 11:32 przez Gość, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Egzorcyzmy

449
pan Brown wykorzystuje zwyczajnie hipnozę, może wmówić czlowiekowi, że jest kurą i ten będzie gdakał... no chyba, że kura kojarzy się z czymś bardzo złym to hipnoza może nie zadziałać, człowiek ma trudność z przyjęciem poglądów, które gwałcą jego morale... nawet palić można się oduczyć z pomocą hipnozy.........
sugerowanie, że w przypadku religii każdy ksiądz to hipnotyzer to największa bzdura na swiecie, że każde zjawisko to przejaw zbiorowego działania na podświadomość to jescze większa bzdura

sumując - te kity wcale do mnie nie przemówiły, może dla mniej wnikliwych są dowodem, dla mnie to wykorzystanie sztuczek hipnotyzera, które nie tłumaczą tysiąca innych zjawisk (a wykorzystywanie w taki sposób swoich zdolności to brak szacunku dla innych, co może świadczyć, że ów Brown bawi się zabawkami diabla)

macie rację, głupków jest wszędzie pełno, (jak ktoś mi podziwia np Dodę to przecież też nie swiadczy o jego inteligencji :) )
Ostatnio zmieniony 06 kwie 2010, 11:47 przez meg2010, łącznie zmieniany 3 razy.

Re: Egzorcyzmy

450
Meg, osoba nie ma znaczenia. Istotne są wykorzystywane przez nią, świadomie, lub poza świadomością, mechanizmy manipulacyjne.
Ostatnio zmieniony 06 kwie 2010, 12:12 przez Artur, łącznie zmieniany 2 razy.
Pozdrawiam
Artur ♆

Żyjemy w czasach, gdzie wytwory schorowanej wyobraźni mają większe prawo obywatelstwa niż rzetelne myślenie.

Wróć do „Religia - rozmowy rozmaite”

cron