Re: Masoni - Ich Rola Dzisiaj.

1
Nie wiem, czy ten temat powinien być roztrząsany w dziale religia - bo przecież Masoni nie są jakąś oddzielną religią. A jednak bardzo często zagorzali katolicy (np. ci ze strony frondy), uważają, że obecne zmiany w Kościele, jak choćby te posoborowe, są dziełem Masonów. Oczywiście wg licznych słuchaczy Radia Maryja masońska jest TVN i Gazeta Wyborcza :D Dzisiaj też jedna z osób tutaj, (którą serdecznie pozdrawiam i dziękuję za nowe pole do przemyśleń), stwierdziła, że dziełem Masonów jest propaganda teorii ewolucji.

Jak to jest? Czy Masoni rzeczywiście mają wielkie wpływy na świecie i dążą do unicestwienia religii i tradycji? A Może to po prostu zwykła, choć nieco tajemnicza organizacja ludzi, których ideą jest powszechne braterstwo i równość?

Co Wy o nich wiecie?
Ostatnio zmieniony 06 mar 2010, 18:10 przez kasia88, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Masoni - Ich Rola Dzisiaj.

2
Ja tam nic nie wiem o żadnych masonach. Nie przedstawiono nas sobie, nie piłem z nimi, nie chodziłem na laski, albo nic o tym nie wiem ;) A nawet gdybym wiedział co to zmienia? :)
Ostatnio zmieniony 06 mar 2010, 18:55 przez Artur, łącznie zmieniany 2 razy.
Pozdrawiam
Artur ♆

Żyjemy w czasach, gdzie wytwory schorowanej wyobraźni mają większe prawo obywatelstwa niż rzetelne myślenie.

Re: Masoni - Ich Rola Dzisiaj.

4
Murarze piją i stawiają krzywe domy za które płacimy kuuupę kasy. Więc murarze to zuo ;)
Ostatnio zmieniony 07 mar 2010, 10:47 przez Artur, łącznie zmieniany 2 razy.
Pozdrawiam
Artur ♆

Żyjemy w czasach, gdzie wytwory schorowanej wyobraźni mają większe prawo obywatelstwa niż rzetelne myślenie.

Re: Masoni - Ich Rola Dzisiaj.

7
Skoro ma być poważnie:

Wypraszam sobie używania terminu 'mason'. Termin ten jest tożsamy z kontrinwektywą 'katolicki beton'. Proszę zatem stosować termin 'wolnomularstwo' jako zdecydowanie bardziej adekwatny w dyskusji.
Ostatnio zmieniony 07 mar 2010, 12:05 przez Artur, łącznie zmieniany 3 razy.
Pozdrawiam
Artur ♆

Żyjemy w czasach, gdzie wytwory schorowanej wyobraźni mają większe prawo obywatelstwa niż rzetelne myślenie.

Re: Masoni - Ich Rola Dzisiaj.

8
Nie wiem czy mason to określenie obraźliwe, ale z tego co wiem to masoni sami się tak o osbie wypowiadają. Np. Chyba Wildstein mówił że był kiedyś MAsonem, też chyba JAn Olszewski należał do MAsonerii. Myślę że przeceniana jest rola tej "organizacji".
Ostatnio zmieniony 07 mar 2010, 12:10 przez voltaren, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Masoni - Ich Rola Dzisiaj.

9
Artur pisze:Skoro ma być poważnie:

Wypraszam sobie używania terminu 'mason'. Termin ten jest tożsamy z kontrinwektywą 'katolicki beton'. Proszę zatem stosować termin 'wolnomularstwo' jako zdecydowanie bardziej adekwatny w dyskusji.
Jeśli masonom nie przeszkadza określenie mason to chyba nie ma o co kruszyć kopii.:gun:

Tak to jest jak się nie czyta dokładnie co przedmówcy napisali -
a woltaren już napisał powyżej.


Ja spotkałem się ze twierdzeniem ,że arcybiskup Życimski jest masonem.
Ostatnio zmieniony 07 mar 2010, 12:15 przez Grzegorz, łącznie zmieniany 2 razy.
JATAGANIE - ZDRÓWKA ŻYCZĘ !!!!!

Re: Masoni - Ich Rola Dzisiaj.

10
Myślę że Masoni to wyższa półka prawdy.Nie rozumiem dlaczego słowo mason miałoby obrażać.Katolicki baran mnie również nie obraża.Wszyscy baranami jesteśmy,różnimy się tylko stopniem "zbaranienia"
Ostatnio zmieniony 07 mar 2010, 12:33 przez Krystyna, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Masoni - Ich Rola Dzisiaj.

11
Murarze piją ze zmęczenia.Nie mają czasu, a często nawyku i środków by jak w innych zawodach godnie odpoczywać.Przynajmniej póki co,w Polsce.To ciężka,wyczerpująca praca.Krzywizna?Za krzywiznę odpowiedzialny jest Kierownik budowy.
Ostatnio zmieniony 07 mar 2010, 12:40 przez Krystyna, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Masoni - Ich Rola Dzisiaj.

13
Pytam Was o masonów, bo myślałam, ze tylko ja biedna nie zdaję sobie sprawy z tego, że rządzą oni światem i zakłamują rzeczywistość.

Skoro to jednak nieprawda, to skąd ciągłe doszukiwanie się spisków masońskich np. przez katolików? Ja na okrągło o tym słyszę, a wciąż nie wiem, o co chodzi :niewiem:
Ostatnio zmieniony 07 mar 2010, 13:38 przez kasia88, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Masoni - Ich Rola Dzisiaj.

14
Nie przejmuj się. Nikt nie wie. Katolicy po prostu muszą mieć na kogo zwalać coby odreagować własne problemy. Zresztą nie tylko katolicy, ale akurat oni sobie wybrali masonów. I żydów. Faszyści przykładowo zwalali tylko na żydów. W średniowieczu zwalano na muzłumanów. Tak wygląda ludzka natura. Nie przejmuj się.
Ostatnio zmieniony 07 mar 2010, 14:04 przez Risthalion, łącznie zmieniany 2 razy.
powiedz mi co o mnie myślisz...

Ludzie są głupi. Zawsze to powtarzam.

NIENAWIDZĘ FANATYKÓW.:mad:

Re: Masoni - Ich Rola Dzisiaj.

15
Globalne ocieplenie,
11 września atak na WTC,
świńska grypa i szczepionki przeciw niej,
kryzys finansowy,
to tylko najsłynniejsze ze spraw przesiąkniętych kłamstwami,
jeśli o tym nie słyszeliście, a śmiejecie się, to jesteście ślepi,
i chcecie takimi być. Jecie mediom z ręki.

Ustawa o cenzurze internetu,
jedynego wolnego medium obecnie,
dostępnego dla wszystkich i publikującemu
wszystkie informacje, nie tylko uśmiechające
się dla jakiejś redakcji.

Odrzucenie francuskiego i irlandzkiego NIE dla
traktatu lizbońskiego, przegłosowanie w parlamencie
Europejskim, że i tak go wdrożą, i przegłosowanie,
że nie zrobią w tej sprawie żadnego referendum.
Działanie władz WBREW obywateli.

Ustawa o ochronie rodziny,
która pozwalałaby zabierać dzieci
rodzinom bez wyroku sądu.

To wszystko świeże sprawy.
Nie słyszeliście o nich?
Bo nie macie o nich słyszeć.
Bo media które przeglądacie
mają swoje powody, żeby Wam
o czymś nie powiedzieć.
Nie śmiejcie się, bo jesteście ślepi.
Bo to masoni śmieją się z Was.

Dlaczego tyle kłamstw?
Dlaczego żadna telewizja w Europie nie powie
prawdy o 11 września, mimo że jest oczywista i dowiedziona?
Ot tak sobie? Bez żadnego celu?

Obudźcie się. Poczytajcie o tych kwestiach. Błagam.

Polecam www.newworldorder.com.pl.
Od razu zaznaczam, że nie podpisuję się
pod wszystkimi teoriami, które tam zamieszczają,
ale to pierwsze miejsce gdzie spotkacie artykuły,
które nie pojawią się nigdy na innych portalach.
Wpiszcie też gdzieś ALEX JONES, szukajcie
szczególnie jakichś wideo, bo robi najlepsze.
Ostatnio zmieniony 07 mar 2010, 16:23 przez Nikelaos, łącznie zmieniany 2 razy.

"Pan mym pasterzem, nie brak mi niczego."
[Ps 23,1]

Re: Masoni - Ich Rola Dzisiaj.

18
Twórcy teorii spiskowych jeszcze nie podjęli decyzji ;) Część z nich nadal uważa, że za wszystkim stoją wolnomularze.
Ostatnio zmieniony 07 mar 2010, 20:12 przez Artur, łącznie zmieniany 2 razy.
Pozdrawiam
Artur ♆

Żyjemy w czasach, gdzie wytwory schorowanej wyobraźni mają większe prawo obywatelstwa niż rzetelne myślenie.

Re: Masoni - Ich Rola Dzisiaj.

19
Rząd USA? Tak jest Kasiu, właśnie tam mają największe wpływy.
Dlaczego kwestia cenzury internetu wychodzi na raz w wielu
krajach świata? Tusk chciał zakamuflować rejestr stron zakazanych
w jednej ustawie, jednocześnie w Ameryce Google i Microsoft
mówią o specjalnej licencji pozwalającej korzystać z internetu.
O tych przekrętach jest masa materiału w internecie,
ponownie apeluję do wpisania gdzieś ALEX JONES.
Podaję link do najnowszego przetłumaczonego
wideo wypuszczonego przez niego.

Opowiada jak największe korporacje próbują
blokować dostęp do jego stron INFOWARS.COM
i PRISONPLANET.COM.
To nie jest wariat. Widać od razu.

Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 08 mar 2010, 14:37 przez Nikelaos, łącznie zmieniany 3 razy.

"Pan mym pasterzem, nie brak mi niczego."
[Ps 23,1]

Re: Masoni - Ich Rola Dzisiaj.

21
Nikelaos pisze:To nie jest wariat. Widać od razu.
Masz rację. Schizofrenik to nie wariat.
Ostatnio zmieniony 08 mar 2010, 15:18 przez Artur, łącznie zmieniany 2 razy.
Pozdrawiam
Artur ♆

Żyjemy w czasach, gdzie wytwory schorowanej wyobraźni mają większe prawo obywatelstwa niż rzetelne myślenie.

Re: Masoni - Ich Rola Dzisiaj.

22
Nikelaos pisze:Rząd USA? Tak jest Kasiu, właśnie tam mają największe wpływy.


Pozdrawiam.
Nikelaosie. Nie twierdzę, że mówisz nieprawdę, ale i nie uwierzę Ci na słowo. Czy masz jakieś źródła na poparcie tezy, że w rządzie USA wolnomularze (prawdziwi wolnomularze, a nie przedstawiciele jakichś dziwnych korporacji czy innych organizacji) mają swoje wpływy? Nie mam teraz czasu przerzucać internetu, bo mam dużo na głowie, a pewnie jakimiś linkami czy źródłami literaturowymi dysponujesz...
Ostatnio zmieniony 10 mar 2010, 11:23 przez kasia88, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Masoni - Ich Rola Dzisiaj.

23
Rzuci w Ciebie jakimś zdjęciem dolara i powie ... o popatrz - oko w piramidzie - lepszych dowodów nam nie trzeba - nie dość, że masony to na dodatek iluminowane.
Ostatnio zmieniony 10 mar 2010, 11:50 przez Artur, łącznie zmieniany 2 razy.
Pozdrawiam
Artur ♆

Żyjemy w czasach, gdzie wytwory schorowanej wyobraźni mają większe prawo obywatelstwa niż rzetelne myślenie.

Re: Masoni - Ich Rola Dzisiaj.

24
A jaszczury z innej galaktyki - przebrane za żydów, masonów, rząd USA, przedstawicieli Big Pharmy no i oczywiście cyklistów - Davida Icke'a wyszły z mody u teorio spiskowców?
Ostatnio zmieniony 10 mar 2010, 12:01 przez zasm, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Masoni - Ich Rola Dzisiaj.

25
Nie. Ale ten konkretny spiskowiec jeszcze nie dorósł do tej skali abstrakcji ;)
Ostatnio zmieniony 10 mar 2010, 12:22 przez Artur, łącznie zmieniany 2 razy.
Pozdrawiam
Artur ♆

Żyjemy w czasach, gdzie wytwory schorowanej wyobraźni mają większe prawo obywatelstwa niż rzetelne myślenie.

Re: Masoni - Ich Rola Dzisiaj.

26
Masoni to istotnie wolnomurarze. R. Maryja, nazywając masonami TVN, niezwykle pochlebia tej telewizji i pokazuje jednocześnie swą głupotę. Masoni to nie żaden kult, religia etc. To stowarzyszenie. W szeregach masonów są przedstawiciele wielu różnych religii, ponieważ jedynym teoretycznym wymogiem wstąpienia w ich szeregi jest zaiste prozaiczna rzecz - wiara w jakieś wyższe bóstwo. To wszystko, żadnej większej filozofii. Dodatkowo - owszem, masoni to najczęściej strasznie wpływowi ludzie, ale nie interesuje ich kierowanie gospodarką. Nie łączą oni swojego stowarzyszenia ze swoją codzienną pracą. Masoni mają swoje wiekowe tajemnice i ich strzegą, na tym polega ich rola.

Arturze, nazywanie wolnomurarzy "masonami" nie jest obraźliwe. To, że dla społeczeństwa coraz częściej słowo "masoni" kojarzy się z czymś złym, nie jest równoznaczne temu, że sami masoni tak uważają. Oni nazywali siebie tak od wielu lat, kościół starał się jednak pokazać ich w złym świetle i zaczął uosabiać ich tytuł ze złem. Stąd obecne uprzedzenia do owego słowa.

Skończcie raz na zawsze dywagować nad tym jak źli są masoni i zacznijcie zastanawiać się czy w ogóle są oni tacy, jak ich portretujecie, skoro nie posiadacie o nich żadnych informacji. Przeczytajcie jakieś książki na ten temat, choćby "Masoneria. Zarys dziejów.", która jest dość przystępna na początek. Wtedy możemy powrócić do dyskusji.
Ostatnio zmieniony 10 mar 2010, 12:57 przez Pan Rysownik, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Masoni - Ich Rola Dzisiaj.

28
Artur pisze:Rzuci w Ciebie jakimś zdjęciem dolara i powie ... o popatrz - oko w piramidzie - lepszych dowodów nam nie trzeba - nie dość, że masony to na dodatek iluminowane.
Skąd ty wiesz co ja powiem?
A chcesz wiedzieć co myślę?
Prezentujesz najniższy poziom na tym forum.
kasia88 pisze:Nie mam teraz czasu przerzucać internetu, bo mam dużo na głowie, a pewnie jakimiś linkami czy źródłami literaturowymi dysponujesz...
Nie ma sprawy Kasiu.

Jedna z ostatnich największych produkcji Alexa Jonesa polecam:
"Fall of the republic" czyli "upadek republiki"


Jeśli chodzi o samych masonów,
mówiąc "masoni" mam na myśli tzw.
"Bilderbergów", to pierwsza część filmu
o nich, tez autorstwa Alexa Jonesa:


Niemiłego oglądania,
bo prawda jest gorzka.

Pozdrawiam Kasiu.
Ostatnio zmieniony 11 mar 2010, 17:33 przez Nikelaos, łącznie zmieniany 2 razy.

"Pan mym pasterzem, nie brak mi niczego."
[Ps 23,1]

Re: Masoni - Ich Rola Dzisiaj.

29
Nikelaos pisze:
Artur pisze:Rzuci w Ciebie jakimś zdjęciem dolara i powie ... o popatrz - oko w piramidzie - lepszych dowodów nam nie trzeba - nie dość, że masony to na dodatek iluminowane.
Skąd ty wiesz co ja powiem?
A chcesz wiedzieć co myślę?
Prezentujesz najniższy poziom na tym forum.
Gdybym był emoludkiem niechybnie miałbyś na sumieniu rany na nadgarstkach, które niechybnie po Twoim liście właśnie bym stwarzał. Niemniej nie jestem nim więc musisz dostarczyć mi coś więcej niż niezmordowanego Alexa. Bo widzisz, ty znasz Alexa, a ja znam chłopaczka, który produkuje filmy informujące świat o tym, że takie państwo jak USA nie istnieje - nic tam nie ma - żadnych miast, żadnych drzew, tylko goła ziemia i kosmici oddychający argonem i żywiący się imigrantami, którzy public relations i umowom międzynarodowym zawdzięczają to, iż nikt nie odkrył tego faktu :) Powiesz mi na to - a Hollywood? Odpowiem - jakoś trzeba zaprosić jedzenie na talerz. Powiesz mi - Wojna w Afganistanie. Odpowiem: Osama to jeden 'z nich' ;) I możemy tak w nieskończoność.
Ostatnio zmieniony 11 mar 2010, 18:00 przez Artur, łącznie zmieniany 3 razy.
Pozdrawiam
Artur ♆

Żyjemy w czasach, gdzie wytwory schorowanej wyobraźni mają większe prawo obywatelstwa niż rzetelne myślenie.

Re: Masoni - Ich Rola Dzisiaj.

30
Nikelaos pisze:Skąd ty wiesz co ja powiem?
Jako Tajne Stowarzyszenie Cyklistów o Poranku, wszczepiliśmy Ci czip dekodujący Twoje myśli.
/Schizofrenia paranoidalna: mode on.

Cały ten film to zlepek przypadkowych wypowiedzi, wyciętych z kontekstu?
Ostatnio zmieniony 11 mar 2010, 21:31 przez zasm, łącznie zmieniany 2 razy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Religia - rozmowy rozmaite”

cron