Re: Masoni - Ich Rola Dzisiaj.

93
Babcia pisze:Krzysiek! Jestes tak doskonale zorientowany, czy mam rozumiec, że jesteś masonem?
Z pewnością. Myślę, że wszyscy niekatolicy mają powiązania z masonerią, a wszystkie niekatolickie media są masońskie.
Ostatnio zmieniony 26 mar 2010, 15:51 przez kasia88, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Masoni - Ich Rola Dzisiaj.

94
kasia88 pisze:
Babcia pisze:Krzysiek! Jestes tak doskonale zorientowany, czy mam rozumiec, że jesteś masonem?
Z pewnością. Myślę, że wszyscy niekatolicy mają powiązania z masonerią, a wszystkie niekatolickie media są masońskie.
A ja tak nie myslę!
Ostatnio zmieniony 26 mar 2010, 15:59 przez Babcia, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Masoni - Ich Rola Dzisiaj.

95
z objawień orędzia Jezusa do kapłanów
MASONERIA - TO KOŚCIÓŁ DIABELSKI
Jezus: Synu mój, ile razy mówiłem i przypominałem, że Lucyfer i jego dwór w całej swej czynności i sposobie bycia małpuje Boga.

Ja Jezus, prawdziwy Bóg i prawdziwy Człowiek założyłem Mój Kościół hierarchiczny... ale również hierarchicznym kościołem na ziemi to masoneria.

Ja, Jezus, rozsiałem twierdze duchowe w całym Moim Kościele... Masoneria, ten kościół diabła, rozsiał po świecie swoje loże z naczelnikami i szeregowcami w jednym celu, by przeciwstawiać się i zwalczać Mój Kościół. Ponieważ diabli są tacy na skutek buntu wobec Boga, cała ich aktywność jest skierowana i oparta na buncie, więc przeciwna temu, co się dokonuje w Moim Kościele.

Masoneria oparta, podtrzymywana i kierowana przez moce zła działając wewnątrz i zewnątrz Kościoła osiągnęła najwyższy poziom Jego niszczenia. Wewnątrz pozyskała wielu szeregowców na szczycie jak i u podstaw działania Kościoła. Zewnętrznie - masoneria kościelna przyjmuje maskę obłudy, ale uderza i zaraża swym trującym żądłem wszystkich, z którymi się zetknie.

Dzisiaj zaś przedstawiając swoje porachunki drobiazgowo od dawna przygotowane z oszukańczymi sztuczkami, nie waha się przedstawić oficjalnie to, co zawsze tak zazdrośnie ukrywała.

Niespełna rozumu przedstawiają tych, którzy pozostali i trwają w wierze, wierności Bogu i Kościołowi. Chociaż prawie cały Kościół jest więziony przez ponure moce piekielne i ziemskie, oprze się im i nie będzie zniszczony, a nawet z powodu swych aktualnych cierpień odrodzi się piękniejszy i bardziej jaśniejący niż kiedykolwiek.

http://www.taw1.republika.pl/micheliniVI.html


plan zniszczenia kościoła przez masonów
http://www.mocmodlitwy1.republika.pl/ni ... la_sw.html
Ostatnio zmieniony 26 mar 2010, 21:47 przez merkaba, łącznie zmieniany 2 razy.
[img]http://images.chomikuj.pl/button/antubis12.gif[/img]

Re: Masoni - Ich Rola Dzisiaj.

96
Zapomnieli o zatruwaniu studni i mordowaniu wrzeszczących rozpaczliwie hostii ;)
Ostatnio zmieniony 26 mar 2010, 22:05 przez Artur, łącznie zmieniany 2 razy.
Pozdrawiam
Artur ♆

Żyjemy w czasach, gdzie wytwory schorowanej wyobraźni mają większe prawo obywatelstwa niż rzetelne myślenie.

Re: Masoni - Ich Rola Dzisiaj.

97
Merkaba. Co to za orędzie? Kto je odebrał? I skąd pewność, że to prawdziwe orędzie Jezusa a nie np. urojenie danego człowieka? Bo wiesz, mnóstwo osób twierdzi, że ma osobisty kontakt z Bogiem. Np. nasz Abraham jest o tym święcie przekonany, a on mówi z goła inne rzeczy, niż to, co rzekomy Jezus w tym orędziu.
Ostatnio zmieniony 26 mar 2010, 23:28 przez kasia88, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Masoni - Ich Rola Dzisiaj.

103
Nassanael Rhamzess pisze:Haha ale właśnie w tym problem, że się zrobię zbyt twardy i bezlitosny i narobię rabanu...
Rhamzess. Bądź sobą, ale szanuj tych, którzy myślą inaczej. Albo nie myślą, tylko wierzą. To w końcu też ich forum. Ale w żadnym wypadku nie przestawaj pisać w tym dziale. Lubię Cię czytać :tuli:
Ostatnio zmieniony 27 mar 2010, 19:25 przez kasia88, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Masoni - Ich Rola Dzisiaj.

106
Adolf Hitler był nominalnie katolikiem rzymskim ale to nie pozwala mi suponować, iż faszyzm jest w swej istocie dzieckiem Watykanu. Jeśli więc nie przyznasz, że to co napisałeś to gruba przesada będę twierdził, że faszyzm to kwintesencja chrześcijaństwa (jak je pojmujesz).
Ostatnio zmieniony 29 mar 2010, 18:40 przez Artur, łącznie zmieniany 2 razy.
Pozdrawiam
Artur ♆

Żyjemy w czasach, gdzie wytwory schorowanej wyobraźni mają większe prawo obywatelstwa niż rzetelne myślenie.

Re: Masoni - Ich Rola Dzisiaj.

107
Babcia pisze:Krzysiek! Jestes tak doskonale zorientowany, czy mam rozumiec, że jesteś masonem?
Nie. Pragnąłbym nazywać się natomiast człowiekiem myślącym, czującym, unikającym zła...Klerykalny atak na masonerię zawiera tyle kłamstw, półprawd i fałszerstw oraz złej woli, podobnie jak odłam antysemicki dający pomieszczenia kościelne na wykłady prof. Nowaka....że skłania mnie to, do ukazywania prawdy także tej pozytywnej o roli i wkładzie masonów w rozwój demokracji, wolności, swobody ludzkiego ducha, idei sprawiedliwości...Oto zasady tego ruchu:

12 Zasad Wolnych Mularzy Regularnych

1. Wolnomularstwo jest braterskim związkiem inicjacyjnym, który za swój fundament ma wiarę w Boga, Wielkiego Budownika Wszechświata.

2. Wolnomularstwo opiera się na Dawnych Obowiązkach i Landmarkach oraz respektuje inne tradycje właściwe dla Zakonu, szczególnie zaś te, które dotyczą regularności jego Jurysdykcji.

3. Wolnomularstwo jest Zakonem, do którego należeć mogą wyłącznie osoby wolne, niezależne i dobrych obyczajów, które zobowiązują się wypełniać ideały Pokoju, Miłości i Braterstwa.

4. Wolnomularstwo ma na celu doskonalenie moralne jego członków, a poprzez nich doskonalenie całej Ludzkości.

5. Wolnomularstwo nakazuje swym członkom skrupulatne stosowanie rytuałów i symboli, oraz właściwych tylko jemu, środków duchowych i inicjacyjnych, prowadzących do osiągnięcia Wiedzy i Prawdy.

6. Wolnomularstwo nakazuje swym członkom respektować przekonania i wiarę bliźnich. W swym gronie zabrania wszelkich dyskusji lub polemik politycznych i religijnych. Dzięki temu może pozostawać stałym i pewnym Centrum Braterskiego Związku, w którym panuje zrozumienie, tolerancja oraz owocna harmonia pomiędzy ludźmi, trudna do osiągnięcia w innych warunkach.

7. Wolni Mularze gromadzą się poza zasięgiem świata profanów, w lożach, w których zawsze obecne są i widoczne trzy Wielkie Światła Zakonu, Księga Świętego Prawa, Węgielnica i Cyrkiel - aby pracować rytualnie, godnie, gorliwie i zgodnie z zasadami przepisanymi w Konstytucji i Regulaminie Obediencji.

8. Wolni Mularze składają przysięgę na Księgę Świętego Prawa; dlatego przysięga ta posiada charakter wzniosły, uświęcony i niepodważalny w jej trwaniu.

9. Wolni Mularze mogą przyjąć do swych lóż wyłącznie osoby pełnoletnie, prawe i dyskretne, będące ludźmi honoru, wysoko ceniące swe miano Brata Wolnego Mularza, zdolne ocenić możliwości innych ludzi oraz nieskończonych sił Wieczności.

10. Wolni Mularze kultywują w swych Lożach Miłość Ojczyzny, poszanowanie Prawa i szacunek dla konstytucyjnej władzy. Uznają i honorują pracę we wszystkich jej formach jako najwyższy obowiązek istoty ludzkiej.

11. Wolni Mularze dają innym ludziom aktywny przykład swym stosownym zachowaniem, dzięki czemu Zakon promieniuje na zewnątrz. Czynią to wszakże z zachowaniem tajemnicy wolnomularskiej.

12. Wolni Mularze winni są, w sposób honorowy, okazywać sobie wzajemną pomoc i obronę braterską, nawet z narażeniem własnego życia. Kultywują sztukę zachowania spokoju i równowagi we wszystkich sytuacjach.

Zasady powyższe przyjęte zostały przez główny, zwany regularnym nurt wolnomularstwa, wywodzący się z tradycji najstarszej organizacji wolnomularskiej świata - Wielkiej Loży Anglii. W 1991 roku uznane zostały przez odrodzoną Wielką Lożę Narodową Polski. Wzmiankowane w artykule 2 Dawne Obowiązki to kanon przepisów i zwyczajów utrwalonych w angielskich Konstytucjach stowarzyszenia wolnych mularzy z 1723 i 1738 roku. Landmarkami z kolei nazywane są narodowe lub lokalne tradycje wolnomularskie, akceptowane w masonerii regularnej.
"ŚWIADOMOŚĆ jest jak wiatr,
o którym można powiedzieć, iż wieje,
ale nie ma sensu pytać o to,
gdzie jest wiatr, kiedy n i e wieje."


_________________
Z Foresta Gump`a"
ODPOWIEDZ

Wróć do „Religia - rozmowy rozmaite”

cron