Re: Co znalazlem na Bashu o katolikach:)

1
Nie czytam wszystkich watkow forum, wiec moze juz ktos to wkleil, ale przegapilem.
Bash pisze: bo tym Jezusem w Świebodzinie polscy katolicy wystawili sobie najpiękniejszy pomnik oddający istotę ich wiary - z wierzchu beton, w środku pusto
Zdecydowanie sie pod tym pogladem podpisuje.:hhh:
Ostatnio zmieniony 20 lis 2010, 21:47 przez Risthalion, łącznie zmieniany 2 razy.
powiedz mi co o mnie myślisz...

Ludzie są głupi. Zawsze to powtarzam.

NIENAWIDZĘ FANATYKÓW.:mad:

Re: Co znalazlem na Bashu o katolikach:)

5
Risthalion pisze:Nie czytam wszystkich watkow forum, wiec moze juz ktos to wkleil, ale przegapilem.
Bash pisze: bo tym Jezusem w Świebodzinie polscy katolicy wystawili sobie najpiękniejszy pomnik oddający istotę ich wiary - z wierzchu beton, w środku pusto
Zdecydowanie sie pod tym pogladem podpisuje.:hhh:
:hhh:
voltaren pisze:Nie polscy katolicy tylko jakaś grupa ludzi z mieściny na jakimś pipidówku w celu autopromocji postawiła pomnik. Nie można oceniać całej wiary na podstawie tego pomnika, bo to nieuczciwe.
Uczciwe.
Ostatnio zmieniony 20 lis 2010, 22:37 przez Szarim, łącznie zmieniany 2 razy.
Gdybyś tylko mógł wystarczająco kochać, byłbyś najszczęśliwszym i najpotężniejszym stworzeniem na świecie.

Re: Co znalazlem na Bashu o katolikach:)

7
Uczciwe.
To opinia krzywdząca. Wielu katolików przeżywa wiarę swoją bardzo głęboko inni mniej, ale dla wielu to jest całe życie i nie sporwadza się to do betonowego pomnika. Nie wiem, ale wiara katolicka to coś więcej niż pomniki, to sakramenty, pismo święte, itp. jakoś nie uważam że to jest puste.
Ostatnio zmieniony 20 lis 2010, 22:48 przez voltaren, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Co znalazlem na Bashu o katolikach:)

9
Jak świat istnieje i jak jest dług i szeroki, ludzie budują absurdalne rzeczy, pomniki komuś, wielkie światynie, to chyba tkwi w naturze człowieka. Poprostu ci ludzie widzieli potrzebe postawienia ogromnego Jezusa z betonu, to świadczy o ludziach którzy to postawili , a nie o tym, że cała wiara katolicka jest "pusta", bo moi rodzice to katolice a o tym pomniku ogromnym wyrażają sie też kpiąco. Ortodyksyjni Żydzi też robią śmieszne dla nas rzeczy co nie znaczy żeby odrazu mówić że to pustaki i wyśmiweć cały Judaizm.
Ostatnio zmieniony 20 lis 2010, 23:03 przez voltaren, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Co znalazlem na Bashu o katolikach:)

11
A dlaczego Ludziom nie pozwolić wyrażać swojej wiary na ich sposób?
Ostatnio zmieniony 20 lis 2010, 23:50 przez Krzysiek, łącznie zmieniany 2 razy.
"ŚWIADOMOŚĆ jest jak wiatr,
o którym można powiedzieć, iż wieje,
ale nie ma sensu pytać o to,
gdzie jest wiatr, kiedy n i e wieje."


_________________
Z Foresta Gump`a"

Re: Co znalazlem na Bashu o katolikach:)

12
voltaren pisze:Nie polscy katolicy tylko jakaś grupa ludzi z mieściny na jakimś pipidówku w celu autopromocji postawiła pomnik. Nie można oceniać całej wiary na podstawie tego pomnika, bo to nieuczciwe.
To nie grupa ludzi z mieściny.... na ten pomnik wydano całą fortunę...
Kiedy na niego patrzę (w TV) przypomina mi się zmieniony na potrzeby KK dekalog....
"Nie uczynisz sobie rzeźby ani podobizny wszystkich rzeczy, które są na niebie w górze i które na ziemi nisko, i które są w wodach pod ziemią. Nie będziesz się im kłaniał i służył."
Ostatnio zmieniony 20 lis 2010, 23:59 przez Szarim, łącznie zmieniany 3 razy.
Gdybyś tylko mógł wystarczająco kochać, byłbyś najszczęśliwszym i najpotężniejszym stworzeniem na świecie.

Re: Co znalazlem na Bashu o katolikach:)

14
Każdy wyraża wiarę na swój indywidualny sposób, tak jak pisał Krzysiek.

"Nie uczynisz sobie rzeźby ani podobizny wszystkich rzeczy, które są na niebie w górze i które na ziemi nisko, i które są w wodach pod ziemią. Nie będziesz się im kłaniał i służył."

Rozumiem więc że osoba wierząca nie powinna trzymać w domu zdjęcia babci bo to sprzeczne z tym przykazaniem. ;) W domu tylko martwa natura. Każdy odłam chrześcijaństwa wyznaje Jezusa na swój sposób i interpretuje Biblie jak się podoba. A ikony w kościołach to nie monopol katolików. . ;)
Ostatnio zmieniony 21 lis 2010, 12:24 przez voltaren, łącznie zmieniany 3 razy.

Re: Co znalazlem na Bashu o katolikach:)

15
voltaren pisze:... Rozumiem więc że osoba wierząca nie powinna trzymać w domu zdjęcia babci bo to sprzeczne z tym przykazaniem..
Jeżeli ma świętą babcie i modli się do niej, to nie powinna (babciu Szarimki wybacz)
Ostatnio zmieniony 21 lis 2010, 12:28 przez PiotrRosa, łącznie zmieniany 2 razy.
Dla ludzi z kraju tego, gdzie kruszynę chleba ... nie warto się męczyć.

Re: Co znalazlem na Bashu o katolikach:)

16
Nie uczynisz sobie rzeźby ani podobizny wszystkich rzeczy, które są na niebie w górze i które na ziemi nisko, i które są w wodach pod ziemią.
To jest jedno zdanie i ono stanowi że nie można robić wizerunku istot żywych albo martwych. Tak jak jest zresztą w Islamie.
Ostatnio zmieniony 21 lis 2010, 12:32 przez voltaren, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Co znalazlem na Bashu o katolikach:)

17
Wszystko jest w porządku, dopóki modli się ktoś do istoty przedstawianej przez obraz/figurę/... . Kiedy jednak zaczyna sam przedmiot uznawać za święty i modli sie do obrazu/figury/... , robi się głupio.
Ostatnio zmieniony 21 lis 2010, 12:46 przez PiotrRosa, łącznie zmieniany 2 razy.
Dla ludzi z kraju tego, gdzie kruszynę chleba ... nie warto się męczyć.

Re: Co znalazlem na Bashu o katolikach:)

18
voltaren pisze:Każdy wyraża wiarę na swój indywidualny sposób, tak jak pisał Krzysiek.

"Nie uczynisz sobie rzeźby ani podobizny wszystkich rzeczy, które są na niebie w górze i które na ziemi nisko, i które są w wodach pod ziemią. Nie będziesz się im kłaniał i służył."

Rozumiem więc że osoba wierząca nie powinna trzymać w domu zdjęcia babci bo to sprzeczne z tym przykazaniem. ;) W domu tylko martwa natura. Każdy odłam chrześcijaństwa wyznaje Jezusa na swój sposób i interpretuje Biblie jak się podoba. A ikony w kościołach to nie monopol katolików. . ;)
Co to za wierzący, który z nauk proroka wybiera tylko co dla niego wygodne i tak samo interpretuje Biblię?
Ostatnio zmieniony 21 lis 2010, 12:53 przez Szarim, łącznie zmieniany 3 razy.
Gdybyś tylko mógł wystarczająco kochać, byłbyś najszczęśliwszym i najpotężniejszym stworzeniem na świecie.

Re: Co znalazlem na Bashu o katolikach:)

20
w zadnym meczecie nie znajdziesz ani pol posągu, jesli chodzi o scislosc.
w szyizmie mozna sporzadzac wizerunki dwuwymiarowe, ale i tak -wszystkich muzulmanow obowiazuje zakaz oddawania czci jakimkolwiek wizerunkom.

pod tym wzgledem katolicyzmowi jest blizej do religii takich jak hinduizm niz do nauk biblijnych.

natomiast nie podniecalabym sie ta fogura, bo wzgledem tego, co Tybetanczycy budyja w Indiach to maly pikus
http://www.maitreyaproject.org/en/index.html
posąg Buddy Maitrei ma miec 152m a ten slebodzinski ile? 32? sobie porownajcie.
Ostatnio zmieniony 21 lis 2010, 17:56 przez asmaani, łącznie zmieniany 2 razy.
"Biada ci, o Dhil'ib. Gdyż oczy Go nie widzą; ale serca postrzegają Go dzięki wierze. Jest znany dzięki dowodom wskazującym na Niego. Nie można doświadczyć Go poprzez zmysły. O Dhil'ib. Mój Pan jest bliski wszystkim rzeczom bez dotykania ich." Ali ibn Abu Talib

Re: Co znalazlem na Bashu o katolikach:)

21
Obrazek
38 metrów :D
Mnie martwi coś innego ... :|
Ile głodnych dzieci można by było wykarmić za te pieniądze,ilu bezdomnych przyodziać a nie stawiać zimne figury z betonu ... :(
Płakać mi się często chce w takich przypadkach.
Nie ma w tym nic radosnego dla mnie.
Jezus jest żywy a nie zaklęty w figurach.
Co sam Jezus twierdził na ten temat ... sami dobrze wiecie ...

PS
To pod czym się podpisujesz Rish jest krzywdzące dla wielu spośród polskich katolików.
Powinieneś myślę o tym wiedzieć.
Ostatnio zmieniony 21 lis 2010, 18:00 przez Abesnai, łącznie zmieniany 3 razy.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Co znalazlem na Bashu o katolikach:)

22
pod tym wzgledem katolicyzmowi jest blizej do religii takich jak hinduizm niz do nauk biblijnych.
niż dziwnego, bo katolicyzm się kształtował w określonych warunkach, przez starożytność i średniowecze, wiele jest pewnie zaleciałości z innych religii, zaadaptowanych do chrześcijaństwa. Np. pierwsze posągi Jezusa do złudzenia przypominają pomniki Jowisza czy tam Zeusa. :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Religia - rozmowy rozmaite”

cron