Re: szatan/antychryst/dajjal

61
Abesnai pisze:Czytając swego czasu szereg przepowiedni, proroctw, również bajań i bajdurzeń doszedłem do następujących wniosków.
Antychryst jest powtarzalnym zjawiskiem, nie jest jednoosobową istotą ludzką, jednokrotnym wcieleniem zła i nienawiści wobec całego rodzaju ludzkiego.
W jednym przypadku jest zaprzeczeniem wobec tradycji, systemu wierzeń bądź norm zbudowanych w oparciu o ich wartości.
W kolejnym znaczeniu, stanowi przeciwieństwo wobec humanitaryzmu oraz powszechnie przyjętych zasad etycznych.
Problem polega na tym, że o ile można cechy te ujednolicić i nadać im jednoznacznie negatywne brzmienie (uniwersalne pojęcie wspomnianego zła), to sam antychryst wykracza poza standardowe przekazy inspirowane religią bądź wiarą.
Z nim jest jak z Szatanem, oznacza poprostu - "przeciwnik" -. Tu przeciwnik tam przeciwnik, tu antychryst tam antychryst ;)
Ostatnio zmieniony 13 mar 2014, 3:36 przez Conan Barbarzynca, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: szatan/antychryst/dajjal

62
Szatan jest niezbędnym przeciwieństwem. Skoro jest dobro, to musi być zło, skoro jest biel, to musi być czerń, skoro jest "chryst", to musi być antychryst. Proste...
Ostatnio zmieniony 13 mar 2014, 4:03 przez polliter, łącznie zmieniany 2 razy.
"Ateista - dzięki Bogu" Luis Bunuel
"Mam problem z piciem. Dwie ręce, a tylko jedna gęba" Keith Richards

Re: szatan/antychryst/dajjal

65
merkaba pisze:zło jest brakiem dobra tak samo jak i noc jest brakiem swiatła
Merkabo, przeciez gdy u Ciebie jest noc - po drugiej stronie jest dzien.:-).
Ostatnio zmieniony 13 mar 2014, 9:52 przez Gość, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: szatan/antychryst/dajjal

66
Nic nie może istnieć bez przeciwieństw. Gdyby nie było zła, to nie wiedzielibyśmy, że istnieje dobro, bo niby skąd? :D
Ostatnio zmieniony 13 mar 2014, 12:30 przez polliter, łącznie zmieniany 2 razy.
"Ateista - dzięki Bogu" Luis Bunuel
"Mam problem z piciem. Dwie ręce, a tylko jedna gęba" Keith Richards

Re: szatan/antychryst/dajjal

68
Oczywiście, bo Bóg czynił wiele zła, zresztą, by nie pobrudzić rączek, wysługiwał się szatanem, wystarczy lektura Starego Testamentu. :)
Ostatnio zmieniony 13 mar 2014, 13:33 przez polliter, łącznie zmieniany 2 razy.
"Ateista - dzięki Bogu" Luis Bunuel
"Mam problem z piciem. Dwie ręce, a tylko jedna gęba" Keith Richards

Re: szatan/antychryst/dajjal

70
A nie mogę nazywać kosmitów bogiem? To postać tak niedookreślona, że bogiem można nazwać wszystko.
Ostatnio zmieniony 13 mar 2014, 13:49 przez polliter, łącznie zmieniany 2 razy.
"Ateista - dzięki Bogu" Luis Bunuel
"Mam problem z piciem. Dwie ręce, a tylko jedna gęba" Keith Richards

Re: szatan/antychryst/dajjal

72
Jak najbardziej, wręcz uważam, że każdy z nas jest Bogiem, tylko nie zdajemy sobie z tego sprawy. Mamy ogromne możliwości, o których nie wiemy, drzemią one w podświadomości. Boską cząstkę możemy znaleźć wszędzie, zaczynając od przyrody, natury, a kończąc na nauce.
Ostatnio zmieniony 13 mar 2014, 18:35 przez polliter, łącznie zmieniany 3 razy.
"Ateista - dzięki Bogu" Luis Bunuel
"Mam problem z piciem. Dwie ręce, a tylko jedna gęba" Keith Richards

Re: szatan/antychryst/dajjal

73
Conan Barbarzynca pisze:
Abesnai pisze:Czytając swego czasu szereg przepowiedni, proroctw, również bajań i bajdurzeń doszedłem do następujących wniosków.
Antychryst jest powtarzalnym zjawiskiem, nie jest jednoosobową istotą ludzką, jednokrotnym wcieleniem zła i nienawiści wobec całego rodzaju ludzkiego.
W jednym przypadku jest zaprzeczeniem wobec tradycji, systemu wierzeń bądź norm zbudowanych w oparciu o ich wartości.
W kolejnym znaczeniu, stanowi przeciwieństwo wobec humanitaryzmu oraz powszechnie przyjętych zasad etycznych.
Problem polega na tym, że o ile można cechy te ujednolicić i nadać im jednoznacznie negatywne brzmienie (uniwersalne pojęcie wspomnianego zła), to sam antychryst wykracza poza standardowe przekazy inspirowane religią bądź wiarą.
Z nim jest jak z Szatanem, oznacza poprostu - "przeciwnik" -. Tu przeciwnik tam przeciwnik, tu antychryst tam antychryst ;)
I właśnie dlatego nie stawiałbym znaku równości między szatanem a antychrystem. Szatan, w moim rozumieniu, jest zbiorem cech, antychryst ich następstwem.
Ostatnio zmieniony 13 mar 2014, 18:54 przez Abesnai, łącznie zmieniany 2 razy.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: szatan/antychryst/dajjal

74
polliter pisze:Jak najbardziej, wręcz uważam, że każdy z nas jest Bogiem, tylko nie zdajemy sobie z tego sprawy. Mamy ogromne możliwości, o których nie wiemy, drzemią one w podświadomości. Boską cząstkę możemy znaleźć wszędzie, zaczynając od przyrody, natury, a kończąc na nauce.
zapomniałeś o drugiej twarzy boga, jest nim diabeł tkwiący jako podświadomość z twarzą ego. Bóg jest jako nadświadomość a Ty coś pomiędzy czyli świadomość.
Jesteś diabłem dostrajając sie do diabelskiego ego i poddając woli ego
jesteś bogiem dostrajając sie do nadświadomości i poddając jej woli.
Jesteś człowiekiem poddając sie tym dwóm siłom naraz.
Ostatnio zmieniony 13 mar 2014, 19:49 przez Ja?!, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: szatan/antychryst/dajjal

75
Jest w tym jakiś sens i to wcale neguje tego, co napisałem wcześniej. Każdy z nas ma cząstkę Boga i może być Bogiem. Przyjmujemy to z dobrodziejstwem inwentarza, a więc również z drugą stroną Boga, czyli szatanem.
Podsumowując - tak, jesteśmy Bogiem, tak, jesteśmy szatanem, tak, jesteśmy człowiekiem. :D
Ostatnio zmieniony 13 mar 2014, 20:50 przez polliter, łącznie zmieniany 2 razy.
"Ateista - dzięki Bogu" Luis Bunuel
"Mam problem z piciem. Dwie ręce, a tylko jedna gęba" Keith Richards

Re: szatan/antychryst/dajjal

76
polliter pisze:Jest w tym jakiś sens i to wcale nie neguje tego, co napisałem wcześniej. Każdy z nas ma cząstkę Boga i może być Bogiem. Przyjmujemy to z dobrodziejstwem inwentarza, a więc również z drugą stroną Boga, czyli szatanem.
Podsumowując - tak, jesteśmy Bogiem, tak, jesteśmy szatanem, tak, jesteśmy człowiekiem. :D
no i wypijmy za to :bum:
Ostatnio zmieniony 14 mar 2014, 1:54 przez Ja?!, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: szatan/antychryst/dajjal

78
gdy sie uwaznie czyta biblie to bók karał ludzi gdy odchodzili od wiary wtedy dopuszczał nie wysługiwał sie by spadały kleski na naród izaela by sie opamientali
tak samo ojciec kaze dziecko gdy cos zlego zrobi np bedzie bawił sie ogiem
w 1917 roku w fatimie matka boza ostrzegała ludzi przed kara boska bo jak dalej beda grzeszyc to spadnie kara i to samo działo se w kibeho jugosławia w tych miejscach były objawienia w medjugrie dalej trwaja
Ostatnio zmieniony 15 mar 2014, 4:33 przez merkaba, łącznie zmieniany 2 razy.
[img]http://images.chomikuj.pl/button/antubis12.gif[/img]

Re: szatan/antychryst/dajjal

79
Czyli praktycznie wszystkie przepowiednie i proroctwa sprowadzają się do ... zapowiedzi kary ?
Ostatnio zmieniony 15 mar 2014, 21:58 przez Abesnai, łącznie zmieniany 2 razy.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Religia - rozmowy rozmaite”

cron