Re: Religie są po to by kontrolować przy pomocy strachu?

241
Niektóre 'tasiemce' się przewija, niektóre czyta z zainteresowaniem, to zależy od ich zawartości. Te ostatnie akurat w wymianie z Mezamirem są dla mnie bardzo ciekawe, lubię poznawać nietuzinkowych ludzi i ich punkt widzenia na życie :).

Ale czeka mnie jaszcze dziś robótka, więc odpowiem jutro rano.

Na razie, miłego wieczoru! :pa:
Ostatnio zmieniony 10 kwie 2012, 19:13 przez Lidka, łącznie zmieniany 2 razy.
Pozdrawiam!

Lidka

Re: Religie są po to by kontrolować przy pomocy strachu?

244
to ja poprosze o konkretną liczbe centymetrów czy linijek ile można textu przekleić by pasowało jaśnie szacownemu gremium.

--------------
Dopisuję, żeby więcej nie siać offtopu ;)
W imieniu "szacownego gremium" (?) i własnej osoby, chyba najbardziej zainteresowanej zagadnieniem, odpowiadam.
Jeżeli chodzi o samą wklejkę, to tak myślę, żeby nie trzeba było używać scrool w myszce. Dziesięć - dwanaście wierszy (tylko bez przesady, żeby tendencja nie poszła w drugim kierunku "rozliczania się"). Przejrzyście umieszczone, przy pomocy odpowiednich znaczników textu np.: i , apostrof , quote. Opatrzone zwyczajowo źródłem. Zawsze można w jednym zdaniu dopisać jakiego typu materiał pod nim się znajduje.
Najważniejsze - treść własna (!).

Abesnai :)
-------------------------
dzięki za jakże przejrzyste jaśnie informacje, tylko po co mi tu w posta włazisz ? Jest tu jakiś egzorcysta ? ;)
Ostatnio zmieniony 11 kwie 2012, 14:40 przez Ja?!, łącznie zmieniany 3 razy.

Re: Religie są po to by kontrolować przy pomocy strachu?

247
no cóż - nie jest to jedyne forum, Mezamir może poszukać takie które mu pozwali na nieskrępowaną działalność uświadamiającą głupie masy ludzkie :)
I fakt faktem że wiele linków za jakiś czas nie działa bo strony są usuwane.
Rozumiem żeby nie powielać tego co już tu raz zamieszczono ale kompletnie nie rozumiem dlaczego nie można tu zamieszczać textu którego tu jeszcze nie ma. To jakaś nowa filozofia blokowania informacji.
Rozumiem że komuś się text o żydach może nie podobać bo jest żydem albo text o polakach bo jest antypolakiem ale jakaś wolność istnienia musi być do ku... nędzy.
Ostatnio zmieniony 11 kwie 2012, 18:09 przez Ja?!, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Religie są po to by kontrolować przy pomocy strachu?

250
Proponuję wrócić do tematu.
Ile religii, i które, ma za zadanie domniemaną kontrole przy pomocy strachu. Z uwzględnieniem przyczyn takiego postępowania poproszę :)
Religia chrześcijańska - jest. Wyznanie rzymsko katolickie - jest. Co z pozostałymi ?
Ostatnio zmieniony 11 kwie 2012, 20:32 przez Abesnai, łącznie zmieniany 2 razy.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Religie są po to by kontrolować przy pomocy strachu?

251
Islam...i wszystko jasne,ten sam model co w dwóch poprzednich systemach zniewalania duszy i człowieka.My dobrzy,inni źli,czarno-biały świat,nasze nasze ponad wszystko.Czemu tak się dzieje?Ponieważ zbyt wielu ludzi chce być sługą,a kiedy ktoś deklaruje że chce nim być,szybko znajdzie się ktoś kto zechce być jego panem.
Ostatnio zmieniony 11 kwie 2012, 20:36 przez Gość, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Religie są po to by kontrolować przy pomocy strachu?

252
Islam ? Cały ? Czy może egzystuje to wśród sunnitów bądź szyitów ?
Ostatnio zmieniony 11 kwie 2012, 20:39 przez Abesnai, łącznie zmieniany 2 razy.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Religie są po to by kontrolować przy pomocy strachu?

254
Jeśli chodzi o islam to powinien być traktowany w Europie jak przestępstwo aczkolwiek najciekawszą odmianą jest jazydyzm.

Jazydzi wierzą, że anioł Melek Taus (Anioł – Paw) żałował za swoje grzechy i swymi łzami ugasił ogień piekielny Religioznawcy i jazydyści twierdzą jednak, że kult Malak-Tausa nie posiada cech kultu diabła rozumianego na sposób judeo-chrześcijańsko-islamski.Wierzą w reinkarnację,wielką czcią otaczają również planety, w tym Ziemię, którą szanują do tego stopnia, że surowo zakazują plucia, aby jej nie zbezcześcić.
Ostatnio zmieniony 12 kwie 2012, 11:58 przez Gość, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Religie są po to by kontrolować przy pomocy strachu?

255
Ja?! pisze:zapominamy o kosmitach, ciekawe czy oni jakieś blogi prowadzą w kosmosie
Na innnym forum zetknołem się jakiś czas temu z człowiekiem o nicku Uzuli który twierdził ze pochodzi z Andromedy, gościu miał naprawdę dziwny styl pisania i zrobił swego czasu spore zamieszanie na kilku forach, dorobił się nawet czegoś w rodzaju własnych wyznawców, ja tez lubiłem czytać jego opowieści.
Mezamir pisze:Jazydzi wierzą, że anioł Melek Taus (Anioł – Paw) żałował za swoje grzechy i swymi łzami ugasił ogień piekielny Religioznawcy i jazydyści twierdzą jednak, że kult Malak-Tausa nie posiada cech kultu diabła rozumianego na sposób judeo-chrześcijańsko-islamski.Wierzą w reinkarnację,wielką czcią otaczają również planety, w tym Ziemię, którą szanują do tego stopnia, że surowo zakazują plucia, aby jej nie zbezcześcić.
Właśnie to jest w tego typu religiach porąbane moim zdaniem, znaczy się surowe zakazy dotyczące jakiś bzdur, ze niby jak niema zakazów to niema poborzności, to jakieś zboczenie powstałe z nudów.
Ostatnio zmieniony 13 kwie 2012, 15:20 przez Conan Barbarzynca, łącznie zmieniany 2 razy.

Wróć do „Religia - rozmowy rozmaite”

cron