Re: Budżet oczami szatana..

3
Świetny materiał dla myślących inaczej :christ1: może wątek nabierze rozpędu, i zapoznamy się z treścią innych wypowiedzi na bardzo ciekawy temat jakim jest finansowanie kościoła przez państwo, i czy ktoś ma nad tym kontrolę ile to kosztuje budżet państwa i nas podatników. :christ2:
Ostatnio zmieniony 31 mar 2011, 10:15 przez piaskun57, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Budżet oczami szatana..

6
transfer pisze:Nieporadny antykatolicki bełkot :)
A dlaczego?

Jeśli masz takie zdanie, to musisz mieć i argumenty, nie sztuka skrytykować i sobie pójść ;). Transfer czekamy na rozwinięcie krytyki.
Ostatnio zmieniony 04 kwie 2011, 16:10 przez Lidka, łącznie zmieniany 2 razy.
Pozdrawiam!

Lidka

Re: Budżet oczami szatana..

7
Lidka pisze:A dlaczego?

Jeśli masz takie zdanie, to musisz mieć i argumenty, nie sztuka skrytykować i sobie pójść ;). Transfer czekamy na rozwinięcie krytyki.
To wolny kraj nic nie musze Lidko. :Polska: :hhhh:
Wyraziłem swoja opinie jak to zrobiło kilka osób przede mną. No chyba, że jest prikas zachwalania, ale to już chyba przerabialismy za komuny. :) I ja w tym owczym pedzie uczystniczył nie będe. :)
Ostatnio zmieniony 04 kwie 2011, 17:46 przez Gość, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Budżet oczami szatana..

8
transfer pisze:
Lidka pisze:A dlaczego?

Jeśli masz takie zdanie, to musisz mieć i argumenty, nie sztuka skrytykować i sobie pójść ;). Transfer czekamy na rozwinięcie krytyki.
To wolny kraj nic nie musze Lidko. :Polska: :hhhh:
Wyraziłem swoja opinie jak to zrobiło kilka osób przede mną. No chyba, że jest prikas zachwalania, ale to już chyba przerabialismy za komuny. :) I ja w tym owczym pedzie uczystniczył nie będe. :)
No, oczywiście, że ja Cię nie przymuszę do odpowiedzi (i nawet nie miałam takiego zamiaru :)). Ale ciężko się dyskutuje bez argumentów, w zasadzie to nie dyskusja, a wyrażanie opinii, jak piszesz. Ale co to daje na forum dyskusyjnym?
Ostatnio zmieniony 04 kwie 2011, 17:55 przez Lidka, łącznie zmieniany 2 razy.
Pozdrawiam!

Lidka

Re: Budżet oczami szatana..

9
Kilka osób przede mną wyraziło krótko swoją opinie, jakoś ich sie nie czepiasz. Tylko dziwnym trafem akuratnie mnie, bo zgodnie z owczym pedem nie przyklasnąłem?
I to Cie zaskoczyło. Skoro mówisz o forum dyskusyjnym to przyklaskiwanie i zachwyt nad wszystkim co wali w katolicyzm, ja dyskusja nie nazwie. Ale Ty już jakoś tego nie zauważasz.
Ostatnio zmieniony 04 kwie 2011, 18:08 przez Gość, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Budżet oczami szatana..

11
Trzeba zauważyć, że ten antykatolicki bełkot, a raczej parodio-ironia opiera się na pewnych liczbach i faktach. O ile są właściwe pokazują skalę świadczenia z naszego budżetu /pieniędzy nas wszystkich - na rzecz koscioła, opłacania jego funkcjonariuszy i jako przekazu bezpośredniego. W przypadkach sfery publicznej, sektorów państwowych to naruszenie zasady rozdziału państwo-kościół. Tak więc język i forma parodii, ale fakty są mniej wesołe.
Często tutaj używa się okresleń bzdura, brednia, podaje swoje opisy bez uzasadnienia, no cóż. Chociaż byłoby lepiej gdyby ktoś potrafił uzasadnic swój pogląd, albo wskazać na czym się opiera, np. podać w odpowiedzi jakiś materiał czy publikację.
Wracając do tematu podaje ... katechizm, albo apologetyczną stronę. W końcu wiara nie wymaga dowodów, po prostu się wierzy.
W klipie właśnie za propagowanie treści religijnych, jak to mówią również zabobonów, państwo ... płaci. I to całkiem dobrze :) No, ale takie mamy regulacje, pewną zgodę polityczną i społeczną. Może nie całkowitą. Na tle innych krajów Europy pod względem stosunków państwo-kosciół Polska to prawdziwy fenomen.
Ostatnio zmieniony 04 kwie 2011, 18:37 przez bezemocji, łącznie zmieniany 3 razy.
Przy nieznajomości rzeczy czy lepiej nic nie mówić i uchodzić za idiotę, czy otworzyć gębę i .... rozwiać wszelkie wątpliwości? :rolleyes:

Re: Budżet oczami szatana..

12
transfer pisze:Kilka osób przede mną wyraziło krótko swoją opinie, jakoś ich sie nie czepiasz. Tylko dziwnym trafem akuratnie mnie, bo zgodnie z owczym pedem nie przyklasnąłem?
I to Cie zaskoczyło. Skoro mówisz o forum dyskusyjnym to przyklaskiwanie i zachwyt nad wszystkim co wali w katolicyzm, ja dyskusja nie nazwie. Ale Ty już jakoś tego nie zauważasz.
Wcale nie! :P

Przeczytałam uargumentowane zdania i ciekawa jestem kontrargumentów, po prostu. I nikomu nie mam zamiaru przyklaskiwać (ani nie zwracam większej uwagi na takowe).
Ostatnio zmieniony 04 kwie 2011, 19:06 przez Lidka, łącznie zmieniany 2 razy.
Pozdrawiam!

Lidka

Re: Budżet oczami szatana..

13
merkaba pisze:też mogę powiedzieć ze policja i wojsko nie płaci ZUS a kto zapewni im rente
oczywiście z naszych pieniędzy

bez dowodów to tylko gadka szmatka
Nt. danych i argumentów bez osobistych przepychanek - Zarobki księży i katechetów: http://gazetapraca.pl/gazetapraca/1,90439,4496388.html

Policja, wojsko nie płaci ZUS, nie płacą także ... księża, albo tylko 20% składki :)
Za katechetów skladki ZUS odprowadza szkoła. Co do policji i wojska pozostaje dylemat - jak w porównaniu z pracą tych ludzi traktować pracę księży? A moze to slużba jak w policji i wojsku? ;)
Ostatnio zmieniony 04 kwie 2011, 19:38 przez bezemocji, łącznie zmieniany 2 razy.
Przy nieznajomości rzeczy czy lepiej nic nie mówić i uchodzić za idiotę, czy otworzyć gębę i .... rozwiać wszelkie wątpliwości? :rolleyes:

Re: Budżet oczami szatana..

14
Wreszcie merytoryczna wypowiedź, bez ataków osobistych - dzieki kolego bezemocji. :) Jednak na ten stan rzeczy pozwala ktos ważny, bo przedstawiciel narodu. Mozna sobie to olac, :zozol: ale taki jest stan rzeczy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Religia - rozmowy rozmaite”

cron