Re: Wierzcie ewangelii

1
'

Pan Jezus wezwał do upamiętania i wiary ewangelii
Już na początku ewangelii Marka czytamy:
"przyszedł Jezus do Galilei, głosząc ewangelię Bożą i mówiąc: Wypełnił się czas i przybliżyło się Królestwo Boże, upamiętajcie się i wierzcie ewangelii."

Czy można przeoczyć tak ważne słowa...? Zastanówmy się chwilę nad ich wagą i znaczeniem.



W pismach Nowego Testamentu Bóg daje się poznać, objawia swoją miłość i zaprasza człowieka do skorzystania z możliwości ratunku, drogi uwolnienia, przemiany i zbawienia, którą przygotował.

Co to znaczy wierzyć ewangelii?
To znaczy wierzyć że Jezus Chrystus, syn Boży narodzony z Marii Mt 1:23, umarł na krzyżu płacąc cenę za grzechy ludzi i zmartwychwstał 1Tes 4:14, Rz 8:34. Jest Panem Rz 10:9, Dz 10:36, Flp 2:11 jedynym Zbawicielem. Kto w Niego wierzy i wyznaje jako swojego Pana będzie zbawiony a kto nie uwierzył będzie potępiony Rz 10:8-9, Mk 16:16. Jezus Chrystus przyszedł aby zbawić świat wszystkich którzy w Niego uwierzą płacąc należną karę życia za grzechy ludzi.

J 3:17 "Bo nie posłał Bóg Syna na świat, aby sądził świat, lecz aby świat był przez niego zbawiony."

To o Nim pisał Izajasz:
Iz 53:3-12 "Wzgardzony był i opuszczony przez ludzi, mąż boleści, doświadczony w cierpieniu jak ten, przed którym zakrywa się twarz, wzgardzony tak, że nie zważaliśmy na Niego.(4) Lecz on nasze choroby nosił, nasze cierpienia wziął na siebie. A my mniemaliśmy, że jest zraniony, przez Boga zbity i umęczony.(5) Lecz on zraniony jest za występki nasze, starty za winy nasze. Ukarany został dla naszego zbawienia, a jego ranami jesteśmy uleczeni.(6) Wszyscy jak owce zbłądziliśmy, każdy z nas na własną drogę zboczył, a Pan jego dotknął karą za winę nas wszystkich.(7) Znęcano się nad nim, lecz on znosił to w pokorze i nie otworzył swoich ust, jak jagnię na rzeź prowadzone i jak owca przed tymi, którzy ją strzygą, zamilkł i nie otworzył swoich ust.(8} Z więzienia i sądu zabrano go, a któż o jego losie pomyślał? Wyrwano go bowiem z krainy żyjących, za występek mojego ludu śmiertelnie został zraniony.(9) I wyznaczono mu grób wśród bezbożnych i wśród złoczyńców jego mogiłę, chociaż bezprawia nie popełnił ani nie było fałszu na jego ustach.(10) Ale to Panu upodobało się utrapić go cierpieniem. Gdy złoży swoje życie w ofierze, ujrzy potomstwo, będzie żył długo i przez niego wola Pana się spełni.(11) Za mękę swojej duszy ujrzy światło i jego poznaniem się nasyci. Sprawiedliwy mój sługa wielu usprawiedliwi i sam ich winy poniesie.(12) Dlatego dam mu dział wśród wielkich i z mocarzami będzie dzielił łupy za to, że ofiarował na śmierć swoją duszę i do przestępców był zaliczony. On to poniósł grzech wielu i wstawił się za przestępcami."

Iz 55:6 "Szukajcie Pana, dopóki można Go znaleźć, wzywajcie go, dopóki jest blisko!"


Pan Jezus objawia nam Boga Ojca, Jego wolę, łaskę, miłość, sprawiedliwość. Uczy jak i do kogo się modlić Mt 6:9, Lk 11:2. To On jest Panem, tylko On jest bez grzechu 1P 2:22, i to On jest jedynym Zbawicielem Lk 2:11, Dz 5:31, 2Tm 1:10, 1J 4:14, 2P 3:18.

Biblia - Pismo Święte jest natchnionym słowem Bożym 2Tm 3:16-18.
Bóg daje się poznać przez dzieła których dokonuje, proroctwa i obietnice które wypełnia 1Krl 8:60, 2Kor 1:20.
Zbawienie jest darem Boga dostępnym przez poznanie i wiarę w dzieło Jezusa Chrystusa Syna Bożego, który przyszedł aby zbawić świat (wszystkich którzy uwierzą ewangelii) i niewinny sam w pełni zapłacił za wszystkie grzechy Hbr 9:24-30. Nikt nie może zasłużyć na zbawienie jest ono za darmo, z łaski, przez wielką miłość dla tych którzy Bogu uwierzą.
Jezus Chrystus - Syn Boży grzechu nie popełnił własnym życiem zapłacił za grzechy wszystkich ludzi został pobity, ukrzyżowany i zmartwychwstał będąc dziś osobistym zbawicielem wszystkich którzy się nawrócili. Jest nauczycielem i głową Bożego kościoła Kol 1:18, Ef 5:23.
Wiara Bogu pochodzi ze słuchania Jego słowa. Słuchanie z wiarą prowadzi do działania według niego i osobistego doświadczania tego co Bóg obiecał.

Wierzyć ewangelii znaczy uwierzyć Bogu - Jego słowu, poznać kochającego sprawiedliwego Ojca, doświadczyć nowego narodzenia przez wiarę w Zbawiciela Pana Jezusa Chrystusa i współdziałać z Duchem Świętym który prowadzi tych którzy uwierzyli i poddali się Bogu zgodnie z Jego słowem.

J 17:3 "A to jest żywot wieczny, aby poznali ciebie, jedynego prawdziwego Boga i Jezusa Chrystusa, którego posłałeś."

J 3:16 "Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny."

Rz 6:23 "Albowiem zapłatą za grzech jest śmierć, lecz darem łaski Bożej jest żywot wieczny w Chrystusie Jezusie, Panu naszym."

1J 5:11 "A takie jest to świadectwo. że żywot wieczny dał nam Bóg, a żywot ten jest w Synu jego."

Dz 10:43 "O nim to świadczą wszyscy prorocy, iż każdy, kto w niego wierzy, dostąpi odpuszczenia grzechów przez imię jego."

2Tm 3:16-18 "Całe Pismo przez Boga jest natchnione i pożyteczne do nauki, do wykrywania błędów, do poprawy, do wychowywania w sprawiedliwości,(17) aby człowiek Boży był doskonały, do wszelkiego dobrego dzieła przygotowany."

Rz 10:8-9 "Ale co powiada Pismo? Blisko ciebie jest słowo, w ustach twoich i w sercu twoim; to znaczy, słowo wiary, które głosimy.(9) Bo jeśli ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i uwierzysz w sercu swoim, że Bóg wzbudził go z martwych, zbawiony będziesz."
(zob. też => Rz 10:8)

Rz 10:17 "Wiara tedy jest ze słuchania, a słuchanie przez Słowo Chrystusowe."

Hbr 11:6 "Bez wiary zaś nie można podobać się Bogu; kto bowiem przystępuje do Boga, musi uwierzyć, że On istnieje i że nagradza tych, którzy go szukają."

Hbr 10:14 "Albowiem jedną ofiarą uczynił na zawsze doskonałymi tych, którzy są uświęceni." {=> Hbr 9:11-30}

1Tes 4:3-8 "Taka jest bowiem wola Boża: uświęcenie wasze, żebyście się powstrzymywali od wszeteczeństwa,(4) aby każdy z was umiał utrzymać swe ciało w czystości i w poszanowaniu,(5) nie z namiętności żądzy, jak poganie, którzy nie znają Boga,(6) aby nikt nie dopuszczał się wykroczenia i nie oszukiwał w jakiejkolwiek sprawie swego brata, gdyż Pan jest mścicielem tego wszystkiego, jak to wam zapowiadaliśmy i zaświadczaliśmy.(7) Albowiem nie powołał nas Bóg do nieczystości, ale do uświęcenia.(8} Toteż kto odrzuca to, odrzuca nie człowieka, lecz Boga, który nam też daje Ducha swego Świętego."

"Ojciec niebieski da Ducha Świętego tym, którzy go proszą."
(zob. Lk 11:13)

"Jeśli kto mnie miłuje, słowa mojego przestrzegać będzie, i Ojciec mój umiłuje go, i do niego przyjdziemy, i u niego zamieszkamy."
(zob. J 14:23)

Rz 8:14 "Bo ci, których Duch Boży prowadzi, są dziećmi Bożymi."

J 6:40 "A to jest wola Ojca mego, aby każdy, kto widzi Syna i wierzy w niego, miał żywot wieczny, a Ja go wzbudzę w dniu ostatecznym."

1Kor 2:9 "Głosimy tedy, jak napisano: Czego oko nie widziało i ucho nie słyszało, i co do serca ludzkiego nie wstąpiło, to przygotował Bóg tym, którzy go miłują."

Rz 10:11 "Powiada bowiem Pismo: Każdy, kto w niego wierzy, nie będzie zawstydzony."

Rz 3:21-27 ..."objawiona została sprawiedliwość Boża, o której świadczą zakon i prorocy,(22) i to sprawiedliwość Boża przez wiarę w Jezusa Chrystusa dla wszystkich wierzących. Nie ma bowiem różnicy,(23) gdyż wszyscy zgrzeszyli i brak im chwały Bożej,(24) i są usprawiedliwieni darmo, z łaski jego, przez odkupienie w Chrystusie Jezusie,(25) którego Bóg ustanowił jako ofiarę przebłagalną przez krew jego, skuteczną przez wiarę, dla okazania sprawiedliwości swojej przez to, że w cierpliwości Bożej pobłażliwie odniósł się do przedtem popełnionych grzechów,(26) dla okazania sprawiedliwości swojej w teraźniejszym czasie, aby On sam był sprawiedliwym i usprawiedliwiającym tego, który wierzy w Jezusa.(27) Gdzież więc chluba twoja? Wykluczona! Przez jaki zakon? Uczynków? Bynajmniej, lecz przez zakon wiary."

Ef 2:8-9 "Albowiem łaską zbawieni jesteście przez wiarę, i to nie z was: Boży to dar;(9) nie z uczynków, aby się kto nie chlubił."

Tt 2:11-14 "Albowiem objawiła się łaska Boża, zbawienna dla wszystkich ludzi,(12) nauczając nas, abyśmy wyrzekli się bezbożności i światowych pożądliwości i na tym doczesnym świecie wstrzemięźliwie, sprawiedliwie i pobożnie żyli,(13) oczekując błogosławionej nadziei i objawienia chwały wielkiego Boga i Zbawiciela naszego, Chrystusa Jezusa,(14) który dał samego siebie za nas, aby nas wykupić od wszelkiej nieprawości i oczyścić sobie lud na własność, gorliwy w dobrych uczynkach."

Pan Jezus powiedział

J 12:46 "Ja jako światłość przyszedłem na świat, aby nie pozostał w ciemności nikt, kto wierzy we mnie."

J 14:12 "Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Kto wierzy we mnie, ten także dokonywać będzie uczynków, które Ja czynię, i większe nad te czynić będzie; bo Ja idę do Ojca."

J 7:38 "Kto wierzy we mnie, jak powiada Pismo, z wnętrza jego popłyną rzeki wody żywej."

J 11:26 "A kto żyje i wierzy we mnie, nie umrze na wieki. Czy wierzysz w to?"

Ap 3:20 "Oto stoję u drzwi i kołaczę; jeśli ktoś usłyszy głos mój i otworzy drzwi, wstąpię do niego i będę z nim wieczerzał, a on ze mną."

Mk 16:15-16 "Idąc na cały świat, głoście ewangelię wszystkiemu stworzeniu.(16) Kto uwierzy i ochrzczony zostanie, będzie zbawiony, ale kto nie uwierzy, będzie potępiony."

Mt 24:14 "I będzie głoszona ta ewangelia o Królestwie po całej ziemi na świadectwo wszystkim narodom, i wtedy nadejdzie koniec."




Jak cenna i ważna jest ewangelia możemy się dowiedzieć czytając Mk 8:35, Mk 10:29-30.
Paweł mówił "...według ewangelii mojej Bóg sądzić będzie ukryte sprawy ludzkie przez Jezusa Chrystusa." Rz 2:16. Paweł pisał też o rozkrzewianiu ewangelii Flp 1:12, o konieczności jej obrony Flp 1:16, Flp 1:27 a także o karze jaka spotka tych którzy jej nie wierzą 2Tes 1:8, 1P 4:17.

W Nowym Testamencie - Nowym Przymierzu czytamy o składaniu świadectwa ewangelii Dz 20:24 i o zwiastowaniu jej Rz 1:1-5, Mk 3:14, 1Kor 9:16, 1Kor 9:23, 1Tes 3:2, 2Tm 4:17, Mt 11:5, 1Tes 1:5, 1Kor 1:21. Możemy zobaczyć i doświadczyć że "jest ona bowiem mocą Bożą ku zbawieniu każdego, kto wierzy," Rz 1:16
Ewangelia posiada więc zbawienną moc Bożą dla każdego kto jej wierzy a bez przyjęcia prawdy ewangelii, bez poznania Zbawiciela - Pana Jezusa Chrystusa człowiek jest zgubiony.


Ewangelię Marka i całe Nowe Przymierze zaczynają słowa:
Mk 1:1"Początek ewangelii o Jezusie Chrystusie, Synu Bożym."

Na końcu tej ewangelii możemy przeczytać co powiedział zmartwychwstały Jezus:
Mk 16:15-20 ..."Idąc na cały świat, głoście ewangelię wszystkiemu stworzeniu.(16) Kto uwierzy i ochrzczony zostanie, będzie zbawiony, ale kto nie uwierzy, będzie potępiony.(17) A takie znaki będą towarzyszyły tym, którzy uwierzyli: w imieniu moim demony wyganiać będą, nowymi językami mówić będą,(18} węże brać będą, a choćby coś trującego wypili, nie zaszkodzi im. Na chorych ręce kłaść będą, a ci wyzdrowieją.(19) A gdy Pan Jezus to do nich powiedział, został wzięty w górę do nieba i usiadł po prawicy Boga.(20) Oni zaś poszli i wszędzie kazali, a Pan im pomagał i potwierdzał ich słowo znakami, które mu towarzyszyły."







Zachęcam do wiary ewangelii, poznawania i działania wg. słów Pana - Zbawiciela Jezusa Chrystusa.

Kol 2:8 "Baczcie, aby was kto nie sprowadził na manowce filozofią i czczym urojeniem, opartym na podaniach ludzkich i na żywiołach świata, a nie na Chrystusie;"

Ps 1:1-2 "Szczęśliwy mąż, który nie idzie za radą bezbożnych Ani nie stoi na drodze grzeszników, Ani nie zasiada w gronie szyderców "

..."upamiętajcie się i wierzcie ewangelii."


2P 1:2 "Łaska i pokój niech się wam rozmnożą przez poznanie Boga i Pana naszego, Jezusa Chrystusa."

Mt 7:13-14 "Wchodźcie przez ciasną bramę; albowiem szeroka jest brama i przestronna droga, która wiedzie na zatracenie, a wielu jest takich, którzy przez nią wchodzą.(14) A ciasna jest brama i wąska droga, która prowadzi do żywota; i niewielu jest tych, którzy ją znajdują."

Ef 5:10 "Dochodźcie tego, co jest miłe Panu"




cytaty: Biblia Warszawska 1975
http://apologetyka.com/biblia/
~~~~~~~~~~

=> Musicie się na nowo narodzić (J 3:7)
http://imladis.p2a.pl/viewtopic.php?id=3543

=> Filmy i historie z dobrym przesłaniem
Materiały dotyczące wiary Bogu
http://imladis.p2a.pl/viewtopic.php?id=1671
Ostatnio zmieniony 12 maja 2011, 11:20 przez Natanael, łącznie zmieniany 2 razy.
........................................................................................


Wiara Bogu prowadzi tam gdzie nie prowadzi niewiara

- tedeus Dobre dzieje
........................................................................................
Steruj tak aby trafić do Dobrego portu

Re: Wierzcie ewangelii

3
Kolejny 'tasiemiec' i żadnego słowa od autora... :(

Natanaelu, czyżbyś przychodził do nas głosić (i to nie swoimi słowami), zamiast dyskutować?

Parafrazując tytuł, jaki sam nadałeś tym cytatom (choć tyle od Ciebie), ja bym powiedziała: zrozumcie Ewangelię (i to niekoniecznie tak, jak rozumiano słowa Jezusa za Jego czasów, one są ponadczasowe, a każdy z nas ma także rozum i inteligencję ;)).
Ostatnio zmieniony 12 maja 2011, 14:44 przez Lidka, łącznie zmieniany 2 razy.
Pozdrawiam!

Lidka

Re: Wierzcie ewangelii

6
Ciekawe czy Natanael wierzyłby ... pierwotnej Ewangelii Marka? Gdzie Jezus gniewa się, jest zły, wyniosły, boi się, a umiera w poczuciu opuszczenia przez własnego Ojca?
To wszystko ładnie ... pominęli dalsi ewangeliści i stworzyli Jezusa na swój obraz i użytek. Raczej na obraz i użytek pwstającego kościoła.
Aż po pełną deifikację u Pawła i Jana i umieszczenie go w niebiesiech po Prawicy Ojca ...
Ostatnio zmieniony 12 maja 2011, 20:15 przez bezemocji, łącznie zmieniany 2 razy.
Przy nieznajomości rzeczy czy lepiej nic nie mówić i uchodzić za idiotę, czy otworzyć gębę i .... rozwiać wszelkie wątpliwości? :rolleyes:

Re: Wierzcie ewangelii

7
Ewangelia to dobra nowina. Tyle i aż tyle. Warto przemyśleć
Ostatnio zmieniony 19 maja 2011, 11:16 przez spirytysta, łącznie zmieniany 2 razy.
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis

Re: Wierzcie ewangelii

8
Ale atakujecie, tylko lać i prać i patrzeć czy równo puchniecie. :nnn:
Może nie umie swoimi słowami i czy ładnie krytykować inną religię czy poglądy?
Czy tak uczą Was Wasze religie czy wierzenia?

Kto chce, niech czyta i po co rzucać błotem... wrrr...

Przeczytałam, bardzo fajna ewangelia ale mało do mnie przemawia... mimo to i mimo wszystko dziękuję za przekaz. :moj:
Ostatnio zmieniony 19 maja 2011, 18:21 przez G.J.Jane, łącznie zmieniany 2 razy.
... Cmoknij mi...

Re: Wierzcie ewangelii

9
Temat jakby o czym innym, nie o forumowiczach?
Jane, co się tak złościsz :) Chcesz lać, prać i co tam jeszcze? :)
Po mojemu nie chodzi o jakieś rzucanie błotem, a w tym przypadku niezgodę na formę zaklejania forum zalewem cytatów i nauk zamiast przedstawienia własnego poglądu, oraz przyjrzenia się treściom tych materiałów. Zwróć uwagę, że jesteśmy na forum dyskusyjnym. Tymczasem sporo osób robi z niego okazję do jakiegoś pouczania i nawracania ludzi.
Znamiennie wypowiedział się kiedyś nasz Miłujący. W wymianie konkretnych kwestii biblistycznych oznajmił - ja tu nie dyskutuję, ja tu głoszę. Jak dyskutować i odnosić się do ściany cytatow, moralitetów, bez jakiegokolwiek odzewu? To o "metodyce dyskusji" na forum dyskusyjnym.
Odnosząc się do tematu "Wierzcie ewangelii" chyba warto wymienić swoje poglądy, przymyślenia, uwagi na ich temat?
Od razu nasuwa się uwaga, ewangelie są cztery. Trzy synoptyczne i Janowa. Łącznie stanowią pewną całość, ale juz w danej wykładni. W zasadzie nie bardzo wiadomo co oznacza "wierzenie" tym ewangeliom, o jakie wierzenie chodzi ?.
Inaczej wierzy ewangelik, Świadek Jehowy, mormon czy zielonoświątkowiec. Inaczej mówiąc ewangelie odczytywane są różnie, w swoich wykładniach i doktrynach, często sprzecznych ze sobą. Co ciekawe wszyscy uznają się za chrzescijan, a drugim zarzucają odstępstwa od biblijnego tekstu i zaleceń. Pojawia się kolejny problem - swoich interpretacji i tłumaczeń zmieniających sens pierwotnego tekstu, tworzenia swoich doktryn nie do przyjęcia w innych wyznaniach. Klasyka - Jezus w katolicyzmie, a u Świadków. W katolicyzmie, protestantyzmie czy prawoslawiu to sam Bóg w ludzkiej postaci i zbawczej misji, u Świadkow żadnym Bogiem nie jest. To wszystko majac tą samą ewangelię. Jak więc widać wierzy się według przyjęcia za swoje pewnych wierzeń i szerszych wykładni danego wyznania.
I teraz spotykają się wymienione denominacje w wymianie myśli o Ewangelii. Każdy będzie przedstawiał swoją opcję, rozumienie, być może wykazywał swoje racje, a błędność widzenia szacownego interlokutora. Nie raz toczą się nawet spory o rozumienie Pisma. Próbki mamy tu w przykładzie zarzucania wszelkich błędow, opaczności i krytyki katolikow w wykonaniu naszego Świadka.
Przyjmujemy to jako formę pewnej "misji", wykładów i deprecjonowania innych poglądów jednak bez pomysłów o jakimś "praniu" :)

Ewangelia, jak całe Pismo zawiera dwa porządki, raczej nieprzystające do siebie. Dawno zauważył ow podział Orygenes oraz wielu myślicieli chrześcijańskich. W jednym mamy miłość, przebaczanie i bezgraniczne miłosierdzie Boga, w drugim motyw karania, nieustępliwosci i niewybaczania w idei wiecznego potępienia. Oczywiscie wszystko w tych samych Ewangeliach. Jak się zdaje dziś motyw pomsty i karania zostaje odsuwany na rzecz miłości i przebaczania.
Ewangelia jednak jasno podaje:
"Syn Człowieczy wyśle swych aniołów i oni zbiorą z jego królestwa wszystkie rzeczy obraźliwe i tych, którzy czynią nieprawość i zostaną oni wrzuceni w ognisty piec; a tam będzie płacz i zgrzytanie zębów.” – Mateusz 13, 41-42
"Jeśli człowiek nie wierzy we mnie, jest on odrzucony, jako sucha gałąź; i ludzie zbiorą je i wrzucą w ogień na spalenie.” – Jan 15.6
Jak to pogodzić z tym samym Jezusem, który nakazywał przebaczanie nawet najgorszym wrogom? W Ewangeliach takich dylematów jest dużo więcej ...
Ostatnio zmieniony 19 maja 2011, 19:47 przez bezemocji, łącznie zmieniany 3 razy.
Przy nieznajomości rzeczy czy lepiej nic nie mówić i uchodzić za idiotę, czy otworzyć gębę i .... rozwiać wszelkie wątpliwości? :rolleyes:

Re: Wierzcie ewangelii

10
Wywody Natanaela są irracjonalne i bez sensu. To tak, jakbym ja napisał książkę, w której przedstawiłbym swoje poglądy. Ktoś ją przeczytał i mówi: "wierzcie pollitrowi bo... i cytuje moją książkę" :D Nie mówi dlaczego mamy w nią wierzyć, czy mam rację, a jeśli tak, to dlaczego mam rację :no:

Chyba mnie nie przekonałeś, Natanaelu :satan:
Ostatnio zmieniony 19 maja 2011, 22:01 przez polliter, łącznie zmieniany 2 razy.
"Ateista - dzięki Bogu" Luis Bunuel
"Mam problem z piciem. Dwie ręce, a tylko jedna gęba" Keith Richards

Re: Wierzcie ewangelii

11
Aczkolwiek ten sam Orygenes, mając do dyspozycji tę samą ewangelię, stworzył bardzo optymistyczną doktrynę apokatastazy :christ2:
Ostatnio zmieniony 20 maja 2011, 3:47 przez spirytysta, łącznie zmieniany 2 razy.
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis

Re: Wierzcie ewangelii

12
spirytysta pisze:Aczkolwiek ten sam Orygenes, mając do dyspozycji tę samą ewangelię, stworzył bardzo optymistyczną doktrynę apokatastazy :christ2:
Aczkolwiek też Kopernik doszedł do teorii Ziemia- Słońce dzięki Biblii. :zozol4:
Ostatnio zmieniony 20 maja 2011, 3:53 przez G.J.Jane, łącznie zmieniany 2 razy.
... Cmoknij mi...

Re: Wierzcie ewangelii

14
taaa....a na podstawie opisu widzenia Ezechiela niejaki Daeniken stworzył wyraźny rysunek lądownika kosmicznego ufoludków, poza tym niejaki Eliasz nie został porwany rydwanem do nieba, ale kolejnym statkiem kosmicznym, Jezus nie wniebowstąpił, ale odleciał na poduszce powietrznej , gdzie na orbicie czekali jego kumple z innej galaktyki...to tez wszystko na podstawie "słowa bożego". Na 'dowód" kosmicznego pochodzenia ludzkiej cywilizacji wspomniany Daeniken przytacza ....kształt absolutnej większości wież kościelnych - przypominających rakietę gotową do odpalenia...
i ktokolwiek z odrobiną rozumu i logicznego myślenia ma wierzyć ewangelii??? a w co takiego z niej, że zapytam?
Ostatnio zmieniony 20 maja 2011, 7:29 przez Szymon, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Wierzcie ewangelii

15
G.J.Jane pisze:
spirytysta pisze:Aczkolwiek ten sam Orygenes, mając do dyspozycji tę samą ewangelię, stworzył bardzo optymistyczną doktrynę apokatastazy :christ2:
Aczkolwiek też Kopernik doszedł do teorii Ziemia- Słońce dzięki Biblii. :zozol4:
Spirytysta zwrócił uwagę na ważną rzecz. Szkoda, że nikt tego nie zauważył.
Akurat powiązania astronomii Kopernika z tekstem Biblii nie mają żadnego związku. Właśnie to Biblia dawała ludziom przez setki lat podstawy do geocentryzmu, nie teorii Kopernika. Ten swoich koncepcji nie wyczytał z Biblii, przeciwnie w rzeczywistych obserwacjach nieba i matematycznych wyliczeniach. Kopernik kanonik pisał zresztą do papieża specjalne zapewnienia, że nie chce podważać Biblii i nauczania kościoła.

A Orygenesowa apokatastaza? To idea tzw "pustego piekła" jaką podjął po lekturze Pisma. Zobaczył w nim zapowiedź powszechnego zbawienia dla wszystkich, bezgraniczną milość Boga jaki nie może karać ludzi po wieczność w piekle. Jednym słowem zapoczątkował ideę przewagi miłosierdzia Boga nad wiecznym karaniem. Dziś nieśmiało kościół odstępuje od archaicznych wyobrażeń piekła widząc w nim nawet nie miejsce, a stan duszy. Puste piekło propaguje także czołówka teologicznej myśli chrześcijanskiej - Urs von Balthasar, Karl Rahner czy Karl Barth. Dokładnie pisałem o tym powyżej, dwóch porządkach i dwóch rozbieżnych ideach ewangelicznych. Której wierzyć? Ewangelia podaje oba.
Ostatnio zmieniony 20 maja 2011, 7:45 przez bezemocji, łącznie zmieniany 3 razy.
Przy nieznajomości rzeczy czy lepiej nic nie mówić i uchodzić za idiotę, czy otworzyć gębę i .... rozwiać wszelkie wątpliwości? :rolleyes:

Re: Wierzcie ewangelii

16
no to zobaczymy, czy można wierzyć :
http://niewiarygodne.pl/kat,1017181,tit ... caid=5c567
"Wiem, że jest to absolutnie prawda, ponieważ to, co znaleźć można w Biblii zawsze jest prawdą" - powiedział 89-letni Harold Camping, który jest liderem stowarzyszenia głoszącego niepokojącą "prawdę". "Gdybym nie wierzył w to wszystko, oznaczałoby to, że jestem hipokrytą".
W różnych rejonach Stanów Zjednoczonych zobaczyć można było w ostatnich miesiącach charakterystyczne autobusy z napisem: "Czy słyszałeś te niesamowite wiadomości? Koniec świata już prawie tu jest. Rozpocznie się 21 maja 2011 r. Biblia to gwarantuje".
:ahah:
Ostatnio zmieniony 20 maja 2011, 15:44 przez Szymon, łącznie zmieniany 3 razy.

Re: Wierzcie ewangelii

17
Chciałbym zobaczyć ich miny jak 21 maja o godzinie 19:00 świat nadal będzie istniał.
:zozol2:

:rotfl:
Ostatnio zmieniony 20 maja 2011, 15:50 przez Nebogipfel, łącznie zmieniany 2 razy.
Trzeba iść do przodu nie oglądając się za siebie.
ps. w Tym wpisie jest o alkoholu i seksie.

Re: Wierzcie ewangelii

18
Ale tam jest napisane "ROZPOCZNIE SIĘ". Hmmm... Ciekawe, ile będzie trwał, 1000 lat? 2000?...

(a w ogóle to sobie wypraszam, mam 'ogólnorodzinne' urodziny (urodzaj na maj, że hej! ;))
Ostatnio zmieniony 20 maja 2011, 16:27 przez Lidka, łącznie zmieniany 2 razy.
Pozdrawiam!

Lidka

Re: Wierzcie ewangelii

19
Lidka pisze:Ale tam jest napisane "ROZPOCZNIE SIĘ". Hmmm... Ciekawe, ile będzie trwał, 1000 lat? 2000?...
pisze w artykule - chrześcijanie od razu idą do nieba, a reszta "chołoty" będzie się męczyc do października :D:D:D
Ostatnio zmieniony 20 maja 2011, 16:38 przez Szymon, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Wierzcie ewangelii

21
Ja też bym chciała widzieć te miny... Choć będzie pewnie jak u Świadków Jehowy po każdym takim "końcu świata": 1000 wytłumaczeń, kto i gdzie się pomylił...

Czyli umrą ci, których czas już nadszedł niezależnie od tego "końca świata", a cała reszta (z autorem tej "rewelacji") okaże się hołotą... ;)

A co w listopadzie, jeśli nadal nic szczególnego?...
Ostatnio zmieniony 20 maja 2011, 17:00 przez Lidka, łącznie zmieniany 2 razy.
Pozdrawiam!

Lidka

Re: Wierzcie ewangelii

22
Lidka pisze:A co w listopadzie, jeśli nadal nic szczególnego?...
:) w listopadzie umrą ci chrześcijanie, na których akurat wtedy nadejdzie czas...i to będzie kolejny "dowód" na "nieomylność" Biblii :D:D :rotfl:
Ostatnio zmieniony 20 maja 2011, 17:06 przez Szymon, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Wierzcie ewangelii

23
Akurat tematem jest wierzenie Ewangelii, nie całej Biblii. Gdzie w ewangeliach wyczytujecie te bajki z datą końca świata?
Chyba nie bierzecie serio za jakiś autorytet biblistyczny sensacyjnych portali typu niewiarygodne, pudelek i prasy brukowej ? :P
Naprawdę to infanatylno-sensacyjne "źródła informacji" w tej tematyce dla nakręcania poczytności i robienia kasy. O poczytalności nie ma co mowić i czego komentować. Może ktoś wskaże, gdzie w ewangeliach mamy wskazanie daty zakończenia świata. Skąd ona ma wynikać?
Dodam tylko, ze przywoływane daty potopu i Listu Piotra są całkowicie z sufitu i nie dotyczą w ogóle tekstow ewangelicznych.
Skąd się to wzięło w temacie o Ewangelii? :rolleyes:
Ostatnio zmieniony 20 maja 2011, 20:27 przez bezemocji, łącznie zmieniany 3 razy.
Przy nieznajomości rzeczy czy lepiej nic nie mówić i uchodzić za idiotę, czy otworzyć gębę i .... rozwiać wszelkie wątpliwości? :rolleyes:

Re: Wierzcie ewangelii

24
http://www.wiadomosci24.pl/artykul/21_m ... 95836.html
http://www.fakt.pl/Juz-w-sobote-koniec- ... 162,1.html
http://www.se.pl/21-maja-koniec-swiata,63173/
http://www.informacjeusa.com/2011/01/03 ... 2011-roku/
http://wiadomosci.onet.pl/nauka/koniec- ... omosc.html

O końcu świata 21 maja..
Tym razem wyszło mu, że świat definitywnie przestanie istnieć 21 maja 2011 r. Dodał, iż wskazują na to pewne oznaki na niebie i ziemi - ponowne utworzenie państwa Izrael, panoszące się po świecie nikczemność i niegodziwość oraz światowe osiągnięcia ruchu gejowskiego.
http://www.polskatimes.pl/rozmaitosci/3 ... material_2

http://www.tvn24.pl/-1,1703151,0,1,samo ... omosc.html
Do tych, którzy się z nim nie zgadzają często mówi: "Pokaż mi w Biblii przekonujący dowód, że 21. maja to nie jest dzień sądu".
To znaczy, że proroctwa się nie spełniają?

Niektóre z biblijnych proroctw spełniły się już za ich czasów. Na przykład w Ewangelii św. Marka Jezus tak zapowiada koniec świata, że nie sposób oddzielić go od zapowiedzi zburzenia Jerozolimy w 70 r. (Mk 13, 14-23). W tym wypadku skończył się pewien świat, ale jeszcze nie cały. To rozróżnienie musimy mieć ciągle na oku. Dzisiaj też pojawiają się zdarzenia o typie apokaliptycznym, ale to nie znaczy, że ostatecznym.

Czas jest bliski (por. Ap 1, 3), tyle że dla Pana Boga słowo „bliski” znaczy zupełnie coś innego niż dla nas. To wyrażenie oznacza, że dla Niego te sprawy już są postanowione i spełnią się niezawodnie.

Ale czy kataklizmy, których jesteśmy świadkami: huragany, trzęsienia ziemi, tsunami, nie są oznakami zbliżającego się końca świata? Wielu ludzi tak je postrzega.

Są, ale niekoniecznie rychłego. Ludzie często trafnie je odczytują jako znak od Boga, jest to bowiem rodzaj Bożego wołania o opamiętanie. Ale to wcale nie znaczy, że już zbliża się dosłownie koniec świata. Ludzie żyją tak, że trzeba ich upominać językiem mocnym, zarówno językiem zdarzeń, jak i słów, jak to ma miejsce np. w Apokalipsie.
http://www.opoka.org.pl/biblioteka/T/TD ... owski.html
Ostatnio zmieniony 20 maja 2011, 20:51 przez Nebogipfel, łącznie zmieniany 2 razy.
Trzeba iść do przodu nie oglądając się za siebie.
ps. w Tym wpisie jest o alkoholu i seksie.

Re: Wierzcie ewangelii

25
Jaka ewangelia wskazuje na konkretną datę konca świata ?.
Co do zapowiedzi eschatologicznego końca świata/ nadejścia Krolestwa Bożego i paruzji Syna Bożego to miało nastąpić w ciągu, jednego, dwóch pokoleń za życia Jezusa. W żaden sposób nie dotyczyło naszych czasów.

Apokalipsa i Listy nie są rzecz jasna ewangeliami, ewangelie są cztery.
Która mówi o końcu świata po 2 tys lat od czasów Jezusa?
Ostatnio zmieniony 20 maja 2011, 21:17 przez bezemocji, łącznie zmieniany 2 razy.
Przy nieznajomości rzeczy czy lepiej nic nie mówić i uchodzić za idiotę, czy otworzyć gębę i .... rozwiać wszelkie wątpliwości? :rolleyes:

Re: Wierzcie ewangelii

26
bezemocji pisze:Jaka ewangelia wskazuje na konkretną datę konca świata ?.
Co do zapowiedzi eschatologicznego końca świata/ nadejścia Krolestwa Bożego i paruzji Syna Bożego to miało nastąpić w ciągu, jednego, dwóch pokoleń za życia Jezusa. W żaden sposób nie dotyczyło naszych czasów.

Apokalipsa i Listy nie są rzecz jasna ewangeliami, ewangelie są cztery.
Która mówi o końcu świata po 2 tys lat od czasów Jezusa?
sądzę, że te pytania powinieneś zadać temu chrześcijańskiemu przywódcy z USA - na jakiej podstawie on twierdzi, że juz jutro nastąpi
Ostatnio zmieniony 20 maja 2011, 21:23 przez Szymon, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Wierzcie ewangelii

27
Ale przywódca z USA niczego nie pisze o Ewangeliach jakie są naszym tematem. Podaje całkiem inne teksty, np. List Piotra.
Pytam więc co te wieści robią w temacie o ewangeliach ? :rolleyes:
Żaden tekst ewangeliczny nie daje podstaw do wyliczeń tego typu.
Ostatnio zmieniony 20 maja 2011, 21:32 przez bezemocji, łącznie zmieniany 2 razy.
Przy nieznajomości rzeczy czy lepiej nic nie mówić i uchodzić za idiotę, czy otworzyć gębę i .... rozwiać wszelkie wątpliwości? :rolleyes:

Re: Wierzcie ewangelii

29
Ewangelie znajdują się w Piśmie Świętym?
On się powołuje na Pismo Święte.
Może o to chodzi?
Ostatnio zmieniony 20 maja 2011, 21:39 przez Nebogipfel, łącznie zmieniany 2 razy.
Trzeba iść do przodu nie oglądając się za siebie.
ps. w Tym wpisie jest o alkoholu i seksie.

Re: Wierzcie ewangelii

30
Szymonie, otóż to - w 4 Ewangeliach daty żadnej nie ma, czas jest nieokreślony i nie wiadomo kiedy nadejdzie. Czuwajcie bo nie wiecie dnia ani godziny.
Czyli sensacyjki kopiowane i wklejane z sieci czy tabloidów nie dość nie na temat, to bez podstaw. A ewangelii w ogóle nie dotyczą :(
Ostatnio zmieniony 20 maja 2011, 21:47 przez bezemocji, łącznie zmieniany 2 razy.
Przy nieznajomości rzeczy czy lepiej nic nie mówić i uchodzić za idiotę, czy otworzyć gębę i .... rozwiać wszelkie wątpliwości? :rolleyes:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Religia - rozmowy rozmaite”

cron