Re: Bóg-Miłość-Prawda-ludzie

61
Waldip pisze:A wracając do tematu...
Zastanawia mnie, dlaczego Jezus głosząc Dobrą Nowinę i zachęcając do poznania PRAWDY, która nas wyzwoli
nie zostawiał żadnych WSKAZÓWEK co do kierunku poszukiwań...
Choćby takich, jakich udzielają dzisiejsi nauczyciele duchowi.
Głosił przypowieści opisujące Królestwo, mówił żeby zaprzeć się samego siebie, wstecz się nie oglądać,
chciał, żeby Go naśladować - lecz próby naśladowania Go (bez wcześniejszego poznania Prawdy) skutkują tym,
co widzimy na świecie od 2000 lat...
Ciekawe, czy Jezus rzeczywiście i celowo pomijał wszelkie wskazówki, czy też zostały one niezrozumiane i w związku
z tym pominięte; czy też nie znalazły się w redagowanym tekście celowo.
Kiedyś oglądałem film dokumentalny, w którym twierdzono, ż eMichał Anioł starał się żyć jak Jezus..równie skromnie, ciekawe jak z miłością do bliźniego.
Dużo zarabiał, lecz większość wydawał na jak najlepsze materiały do swoich rzeźb..
Dzisjaj nie wiem..czy jest ktoś wzorujący się na nim.
O ile istniał i faktycznie był pełen miłości i żył skromnie.
Ostatnio zmieniony 10 lip 2011, 18:33 przez Nebogipfel, łącznie zmieniany 2 razy.
Trzeba iść do przodu nie oglądając się za siebie.
ps. w Tym wpisie jest o alkoholu i seksie.

Re: Bóg-Miłość-Prawda-ludzie

62
Waldip pisze:Zapominasz Sosan o Świadomości, która jest od naszych myśli niezależna...
Ostatecznie pod jej obserwacją ego poddaje się.
Tak, ale świadomość jest wolna od określania czegokolwiek jako wroga i nie ma intencji poznawania. To po prostu " obserwująca cisza', nie zajmująca żadnego stanowiska.
Natomiast umysł bawi się w wojny, wrogów i przygotowuje strategie- np. poznanie wroga. A do tego nawiązywałeś.

Tylko taka obserwacja świadomości, która jest wolna od intencji jest w stanie rozpuścić struktury ego. W innym przypadku mamy do czynienia z kolejnym kamuflażem umysłu, ego zwalczające ego.
Ostatnio zmieniony 10 lip 2011, 18:56 przez Sosan, łącznie zmieniany 3 razy.
Nothing ever happened or ever will. You have always been perfect Love and Peace.
What changes is not real and what is real cannot change.
You are that secret, that purity beyond change and description

~ Papaji
ODPOWIEDZ

Wróć do „Religia - rozmowy rozmaite”

cron