Re: Niebo i piekło

33
Można też urządzić niebo na Ziemi.
:D
A jak masz piekło na ziemi to tą sprzedaj i kup inną.
;)
Ostatnio zmieniony 19 sie 2011, 13:12 przez Nebogipfel, łącznie zmieniany 2 razy.
Trzeba iść do przodu nie oglądając się za siebie.
ps. w Tym wpisie jest o alkoholu i seksie.

Re: Niebo i piekło

34
lawenda pisze:...Dostojewsi w jednej ze swych powiesci powiedzial,
ze pieklo,to nie moc juz wiecej kochac.....
co wy na to ?
Tak, owszem. Ale nie ma tak, żeby 'nie móc' już więcej kochać, przecież to tylko od nas zależy, czy chcemy tego czy nie. Móc - możemy ZAWSZE.
Ostatnio zmieniony 19 sie 2011, 13:13 przez Lidka, łącznie zmieniany 2 razy.
Pozdrawiam!

Lidka

Re: Niebo i piekło

36
...Mysle ,ze milosc jest darem...
a ludzie myla uczucie z miloscia...
Lidka zgadzam sie z Toba,ze moc-mozemy....
:)
Ostatnio zmieniony 19 sie 2011, 13:17 przez Gość, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Niebo i piekło

41
Szymon pisze::) niezłe :), ale...skąd w ogóle znalazł się tam jakiś diabeł? :D
A nie sądzisz że po jednej stronie mamy aniołka a po drugiej diabełka i namawiają nas do różnych rzeczy?
Ostatnio zmieniony 19 sie 2011, 13:37 przez Andy72, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Niebo i piekło

42
Andy72 pisze:
Szymon pisze::) niezłe :), ale...skąd w ogóle znalazł się tam jakiś diabeł? :D
A nie sądzisz że po jednej stronie mamy aniołka a po drugiej diabełka i namawiają nas do różnych rzeczy?
...Na szczescie mamy dwoje uszu....
i ci dwaj szeptajacy,moga to robic w jednym czasie....:D
...Losie czlowieczy...
:najl:
Ostatnio zmieniony 19 sie 2011, 13:54 przez Gość, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Niebo i piekło

43
Andy72 pisze:A nie sądzisz że po jednej stronie mamy aniołka a po drugiej diabełka i namawiają nas do różnych rzeczy?
nie , ie sądzę, i współczuję tym,którzy z uporem maniaka wierzą, że istnieje jakas kreatura przez Boga stworzona, z którą Bóg toczy nieustanna wojne o "ludzkie dusze".
Diabełek - to co najwyżej metafora, tudziez ludzka iluzja przez tych stworzona, którym sie w pale nie mieści Istota Boga
Ostatnio zmieniony 19 sie 2011, 14:12 przez Szymon, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Niebo i piekło

47
nie - jestem własnie realistą i dlatego wszystkie ludzkie wymysły mam w powazaniu
Hitler zrobił cos, co ludzie nazwali złem i gdyby przezył, byc może zostałby osądzony przez ludzki wymiar sprawiedliwości wg ludzkich kodeksów.
bycie "optymistą" nazywasz wiare w Boga = bezwarunkowa Miłość? to jak nazwac tych, którzy stwozyli sobie bożka , który "kocha", ale i diabła stworzył i na "piekło" zezwolił? - ja takich nazywam ślepo uwarunkowanymi wymysłami
Ostatnio zmieniony 19 sie 2011, 14:22 przez Szymon, łącznie zmieniany 3 razy.

Re: Niebo i piekło

49
wszystko , co nas tutaj spotyka jest tylko i wyłącznie nasza własna "sprawką", konsekwencjami naszych własnych wyborów - dla dusz ( którymi tak naprawdę jesteśmy ) - "polem doświadczalnym" na drodze ewolucji
Ostatnio zmieniony 19 sie 2011, 14:26 przez Szymon, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Niebo i piekło

53
po jednym wcieleniu? popatrz. ile ludzkośc ma lat i na jakim poziomie jest obecnie. Przeznaczeniem każdego jest powrót do Źródla - w pełni Oświecenia i Obeznania
Ostatnio zmieniony 19 sie 2011, 14:42 przez Szymon, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Niebo i piekło

54
A ile istnieje życie? Może każdy został stworzony jako jedyny niepowtarzalny i nie ma żadnych poziomów. A czy ludzkość w ogóle ewoluuje? Jedynie poziom techniki. Zobaczmy do jakiego poziomu doszliśmy w 19 wieku, a jakie okropności były w 20
Ostatnio zmieniony 19 sie 2011, 14:48 przez Andy72, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Niebo i piekło

57
Ty wybierasz, Ty decydujesz o swoij zyciu TERAZ - tym obecnym i nikt na siłe do niczego Cie nie przekona. Sam sie tylko zastanów nad absurdalnością "życia tylko raz". owszem, ciało zyje raz...a czy Ty jestes ciałem, czy duszą?
Ostatnio zmieniony 19 sie 2011, 14:54 przez Szymon, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Niebo i piekło

58
Szymon pisze:ludzkośc ewoluuje - powoli, a;le jednak. zobacz ile osób porzuca religie, będące wstecznictwem rozwoju duchowego
W 20 wieku porzucono religię na rzecz komunizmu i nazizmu. Potem ilość osób religijnych wzrosła.
Ostatnio zmieniony 19 sie 2011, 14:55 przez Andy72, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Niebo i piekło

60
Czy życie raz jest absurdalne? Gdybym żył wiele razy to ojczyzną moją była by ziemia wraz z całą jej niedoskonałością. Jeżeli żyję tylko raz to moją ojczyzną jest niebo, a ziemia tylko przystankiem.
To wynika ze wzrostu entropii. Jeżeli mamy gaz w jakiejś części naczynia, to po usunięciu przegrody gaz się powiększa i wypełnia całe naczynie. Ale nie na odwrót.
Tak więc na początku byliśmy płodem, mieliśmy nieciekawe zycie, potem powiększyliśmy się na cały świat a teraz pora aby powiększyć się na caly prawdziwy świat.
Nie będzie już powrotu do takiego życia jakie znamy :)
Ostatnio zmieniony 19 sie 2011, 14:59 przez Andy72, łącznie zmieniany 2 razy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Religia - rozmowy rozmaite”

cron